HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Počátek

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Počátek

Příspěvekod rostiq36 v neděle 2. 1. 2011 20:29:43

Tak jsem se práskl přes kapsu a v den vydání u nás jsem si pořídil 2BD Inception za plnou cenu 799,-

INCEPTION - Počátek, 2BD verze
USA 2010
Scénář a režie: Christopher Nolan
Hrají: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Cillian Murphy, Michael Caine, Marion Cotillard, aj.
Délka 148min.

Film:
Nejsem žádný pisálek abych se sáhodlouze rozepisoval o ději. Jednoduše je to nejlepší film posledních 10-ti let, co jsem měl možnost vidět. Naprosto dokonalá filmová lahůdka ve všech směrech. Dokonalý, promyšlený scénář Christophera Nolana, který si sedl i na režisérskou židli, mrazivá Zimmerova hudba (v hlavním motivu se velice podobá hudbě z Thin red line), vynikajíci casting herců, tempo vyprávění a především atmosféra. Je to ten druh filmu, na který fanoušek čeká několik let, splněný sen. Naposledy jsem měl podobný pocit u Matrixu či Pána prstenů.

Obraz:
2,4:1
Jak jste se mohli dočíst na zahraničních server, které mluví jadnohlasně: zklamání. Zklamání je v tomto případě relativní a je přímo úměrné jeho očekávání na vydání modrého disku. Obraz je po většinu času máznutý a "bez detailu". Zrno sice není žádné, ale to se od novodobých blockbusterů očekává. O nějakých vrásčitých tvářích si můžete nechat jen zdát. Místy je obraz krystalicky čistý (hlavně ve zpomalených záběrech, kterých je filmu naštěstí požehnaně) ale jinak se nedá mluvit jinak než o průměru, což je v případě Inception zklamání.

Ovšem tuto recku jsem se rozhodl napsat z jednoho důvodu a to je problém, na který jsem narazil u sledování Inception a chtěl jsem se s vámi podělit. Asi 3 krát během sledování se stalo, že se obraz na zlomek sekundy zasekl a od té doby se nepatrně ale znatelně posunula zvuková stopa. Obraz tedy běžel cca o čtvrt vteřiny pozadu. Disk byl perfektně čistý, tzn. žádná nečistota to způsobit nemohla, ale když jsem scénu vrátil zpět, udělalo to znovu. Jediné co pomohlo, bylo posunutí o jednu kapitolu napřed a poté vrácení obrazovým přetáčením. Prosím pokud tento film vlastníte, napište mi zda jste se setkali se stejným problémem.

Zvuk:
Bohužel momentálně reprosoustavu nevlastním, takže posuzovat zvuk ze sice kvalitních, ale přesto stereo sluchátkách, nemohu. Můžu akorát doplnit informace o jazykových stopách:
DTS-HD master angličtina 6.1, čeština pouze DD 5.1


Bonusy:
Ty se mimořádně povedly. Inception se skládá z 2 BD disků. Na prvním naleznete samotný film a tzv. extrakční mód. Díky tomuto módu si můžete pustit film se vsuvkami, kde vám popíšou jednotlivé detaily o vytváření konkrétních scén. V tomto módu má film něco málo přes 3 hodinky.
Na druhém disku se nachází hromada bonusů. Mimojiné komiks, který popisuje, proč a pro co vlastně šel Cobb (DiCaprio) v úvodní scéně filmu, pár dokumentů a potěší přítomnost 5.1 soundtracku Hanse Zimmera.
Uživatelský avatar
rostiq36
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: neděle 2. 1. 2011 18:58:25
Bydliště: Ostrava

Re: Počátek

Příspěvekod Nick007 v neděle 2. 1. 2011 23:26:25

rostiq36 píše:Zrno sice není žádné, ale to se od novodobých blockbusterů očekává.


To je nesmysl. Zrno nerovná se šum a jeho přítomnost není na škodu, naopak. Točilo se normálně na film, takže by tam zrno být mělo, jenže to by nebyl Warner, kdyby nepoužil DNR a VC-1... Odstranění zrna = odstranění detailů. To samé udělali u Temného rytíře. A je to velice smutné.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Počátek

Příspěvekod rostiq36 v neděle 2. 1. 2011 23:51:00

Ok, thx za upřesnění pojmů. Jsem majitelem blu-ray technologie krátkou dobu, takže v pojmech se ještě tak dokonale neorientuju. Ale víš jak jsem to myslel, to je důležité ;)
Uživatelský avatar
rostiq36
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: neděle 2. 1. 2011 18:58:25
Bydliště: Ostrava

Re: Počátek

Příspěvekod Nick007 v pondělí 3. 1. 2011 1:35:36

Jo, souhlasím, že to mohlo být lepší. Jako u každého filmu vydaného Warnery :(
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Počátek

Příspěvekod modista v pondělí 3. 1. 2011 12:28:50

tak já to koupil stejně jako Ty, ale na rozdíl od tebe se mi to vůbec nelíbí. Je to ale moje chyba, mohlo mne to napadnout, že to nebude absolutně film pro mne - všeobecně na tyto fantasmagorie (Matrix,Temný rytíř ap.) nejsem. Kdyby to někdo chtěl, tak to za 550,- plus poštovné přenechám.
Uživatelský avatar
modista
300+
300+
 
Příspěvky: 315
Registrován: středa 9. 1. 2008 21:34:43

Re: Počátek

Příspěvekod Nick007 v pondělí 3. 1. 2011 12:55:27

Tebou jmenované filmy nejsou fantasmagorie, ale filmy, jejichž děj by se zanedlouho klidně mohl stát. Jsou založené na poměrně reálném podkladě a pokud by byly dostupné určité technologie, tak nevidím důvod, proč ne.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Počátek

Příspěvekod DonCorleone v pondělí 3. 1. 2011 13:27:43

pre rostiq36 : Ovšem tuto recku jsem se rozhodl napsat z jednoho důvodu a to je problém, na který jsem narazil u sledování Inception a chtěl jsem se s vámi podělit. Asi 3 krát během sledování se stalo, že se obraz na zlomek sekundy zasekl a od té doby se nepatrně ale znatelně posunula zvuková stopa. Obraz tedy běžel cca o čtvrt vteřiny pozadu. Disk byl perfektně čistý, tzn. žádná nečistota to způsobit nemohla, ale když jsem scénu vrátil zpět, udělalo to znovu. Jediné co pomohlo, bylo posunutí o jednu kapitolu napřed a poté vrácení obrazovým přetáčením. Prosím pokud tento film vlastníte, napište mi zda jste se setkali se stejným problémem.

Tak ja mam doma sice Nemecky dvojdisk ale ziadny podobny problem som nezaregistroval asi to bude vadny vylis mozno by to slo aj zreklamovat ale zrejme nie u nas v CSSR :lol: Na com si prehraval ja mam prehravac od panaka mozno bude problem v prehravaci skus prehrat u niekoho ineho a uvidis....

to modista mozno by bolo dobre sa pred kupou noveho filmu pozriet aj na zadnu stranu kde je strucny obsah deja a az potom kupovat :ugeek: Pri Bluckach plati ze nezalezi na kvantite ale na kvalite ! Je to sice fantasmagoria ale prijemna na pohlad aj posluch vid GodZimmer ;)
Uživatelský avatar
DonCorleone
0+
0+
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtvrtek 12. 6. 2008 11:36:44
Bydliště: Partizánske , Slovensko

Re: Počátek

Příspěvekod rostiq36 v pondělí 3. 1. 2011 19:14:55

DonCorleone: mám 2 měsíce starý přehrávač Samsung BD C-5500, a Inception je jediný film u kterého jsem se s tím setkal.. Viděl bych to na vadný disk, ale s tím mě prodejce asi počle někam :x
Uživatelský avatar
rostiq36
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: neděle 2. 1. 2011 18:58:25
Bydliště: Ostrava

Re: Počátek

Příspěvekod Papinak v úterý 4. 1. 2011 13:01:37

Inception koupený v ČR mám a žádný tebou popisovaný problém nepozoruju. Přehrávám na PS3. Pokud jde o vadný disk, měl by to dělat na každém přehrávači a tím pádem by neměl být s reklamací problém.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: Počátek

Příspěvekod derek v úterý 4. 1. 2011 18:27:49

já jsem dostal vnuknutí od ježíška...jen na dvd, ale doooost dobrej film. chce plný soustředění a je to paráda :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Počátek

Příspěvekod Danoss110 v neděle 6. 11. 2011 18:04:43

Nejlepší z Nejlepších filmů. Pěkně to natočil Christopher Nolan. Kdo ho ještě nevyděl tak dělá velkou ale velkou chybu je to vážně nejlepší film za posledních 50 let.
Nemáte rádi pokuty to asi nikdo ale teď už vám starosti dělat nebudou je tu Pojištění proti pokutám.
Jedete na dovolenou tak je třeba mýt Cestovní pojištění
Máte rádi své děti tak není nic lepšího než spoření.
Danoss110
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: neděle 6. 11. 2011 17:52:22


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron