HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

The Pacific

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

The Pacific

Příspěvekod rostiq36 v úterý 8. 2. 2011 19:40:24

The Pacific
6 BD steelbook collection

USA 2010, válečný, 10x 50 min.


Film:
Jak popsat 10 hodin příběhu.. Co takhle: představte si Bratrstvo neohrožených, akorát místem dějiště není Evropa, ale nehostinné ostrovy v Pacifiku. Jsme doma? Pořád ne? Ok! Pacifik je, stejně jako její starší brácha (Bratrstvo neohrožených), 10-ti dílná, válečná HBO minisérie v produkci gigantů S.Spielberga, T.Hankse a Garyho Goetzmana. Ve zkratce, příběh popisuje strastiplnou cestu 3 vojínů Roberta Leckieho, Johna Basilona a Eugena Sledge napříč hrůzami 2.světové války na ostrovech v Pacifickém oceáně, zamořených šílenými "kamikadze" japonci..
Nebyl bych to já, abych v mé "recenzi" nepřidal svůj subjektivní názor na film. Vzhledem k ojedinělosti projektu bude chtě nechtě Pacific srovnáván s Bratrstvem neohrožených. A tam zaostává téměř po všech stránkách, ať už po stránce scénaristické, kdy mi postavy v Band of Brothers více přirostly k srdci, akčním scénám, které určitě nejsou špatné, na seriál přímo vynikající, ale určitě člověka nepostaví ze židle, až po celkové vyznění filmu, kdy má divák pocit, že to vše už někde viděl. Ale i přes tyhle negativa jsem byl s Pacifikem spokojený. Válečných filmů je jako máku a važme si každého, který nám tvůrci předkládají.

Obraz:
Obraz všech dílů se může pochlubit MPEG-4 AVC transferem v poměru 1.78:1. A jaký je výsledek? Jednoduše GENIÁLNÍ!!! Prostě nádhera! Houby nádhera, nádherné jsou dětičky nebo západ slunce, ale tohle je prostě úžasné, balzám pro mé oči! Je to také tím, že jsem od seriálu nic moc nečekal, ale ty dokonalé detaily deštných pralesů, špinavých tváří a nádherných výbuchů jsem nečekal. S klidným svědomím můžu říct, že po Avatarovi je to ten nejlepší obraz, co jsem u BD viděl. Netýká se to všech částí filmu, sekvence, které se odehrávají mimo válečnou scénu takových kvalit nedosahují, ale přesto ostudu blu ray nedělají.

Zvuk:
Zvuk English DTS-HD Master Audio 5.1. Jinak zvukovou stránku nekomentuju (viz.předchozí recenze)

Bonusy:
Šestý, tzv.bonusový disk, je napěchován dokumenty a dalším materiálem k nahlédnutí do zákulisí natáčení, ovšem bez české podpory.

Závěrem:
Pro všechny fanoušky je Pacific určitě must have titul. V blízké době si ho určitě dám znova.
Taky bych dodal jednu zásadní informaci. Pacifik jsem zakoupil úplně nový, v celofánku zabalený na Amazonu za úžasných 34 liber + pošta = 38 liber, což je cca 1140 kč. Je to nádherně zpracovaný steelbook a co je podstatné - s českými titulky. U nás v českých e-shopech a obchodech můžete zakoupit TU SAMOU verzi, ale v ceně cca 2500,- !!!! Tomu říkám lichvařina, skoro 150%-ní marže. Hold čech nečech, tyto české nenažrance podporovat nehodlám.
Jako bonus přikládám fotečku:
Obrázek
Uživatelský avatar
rostiq36
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: neděle 2. 1. 2011 18:58:25
Bydliště: Ostrava

Re: The Pacific

Příspěvekod modista v středa 9. 2. 2011 10:04:43

rostiq36 dobrá práce, vidím to také tak. Výborné po všech stránkách.
Uživatelský avatar
modista
300+
300+
 
Příspěvky: 315
Registrován: středa 9. 1. 2008 21:34:43

Re: The Pacific

Příspěvekod Danoss110 v neděle 6. 11. 2011 18:17:00

Když si dáte dohormady námět, producenty, rozpočet a mrknete se na HBO.com na trailery, je jasné že nás čeká něco neuvěřitelného. První 3 díly jsou sice vlažnější ale rachot začne, tím si buďte jistí.

CSFD - http://www.csfd.cz/film/227787-the-pacific/
Nemáte rádi pokuty to asi nikdo ale teď už vám starosti dělat nebudou je tu Pojištění proti pokutám.
Jedete na dovolenou tak je třeba mýt Cestovní pojištění
Máte rádi své děti tak není nic lepšího než spoření.
Danoss110
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: neděle 6. 11. 2011 17:52:22


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron