HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

3D bluray a práce s MVC

Když už nějaký ten Blu-ray nebo HD DVD disk máme, tak si ho přece zkopír... zazálohujeme, ne? Ani software pro přehrávání, střih, authoring a další zpracování HD videa se tu rozhodně neztratí. Dotazy, rady, nové verze a tak dále.

3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Ozzy_89 v středa 13. 7. 2011 10:09:55

Zdravím,

právě jsem si zakoupil kamera JVC Everio GS-TD1, která natáčí s 2 čipy aje tak plně 3D FullHD. Mám v ní možnost nastavit jestli chci natáčet v AVCHD a sníek mít tak side-by-side nebo v MP4 a mít tak 2x1080i. Já zastánce kvality bych samozřejmě chtěl pracovat s tím sdruhým formátem, ipřestože by ta první varianta byla o mnoho jednodušší. jak jsem se z jiných témat dověděl, tak tedy metody 3D zobrazení, jak jsem již řekl jsou 2: Obraz vedle obrazu - výsledná kvalita je poloviční, jelikož po roztažení má obraz ve skutečnosti pouze 960x1080 Px. Druhá možnost je mít soubor v MP4 (MVC). Pokud natáčím v tomto formátu, video nenaleznu v adresáři AVCHD/BDMV/STREAM/00063.mts (u každého videa je také soubor, který se jmenuje stejně, ale má koncovku .sfk) jako u side-by-side , ale mezi fotkami v DCIM/100JVCSO/PIC0064.mp4. V počítači se výchozně přehrává samozřejmě jako 2D s normálním rozlišením neroztaženě.

Dotaz zní: Vítě někdo jak dále pracovat s tímto formátem? Střih, titulky, menu a závěrečné vypálení tak, aby Blu-ray fungoval na 3D televizi jako originální 3D bluray film ? V přibaleném softwaru lze stříhat, udělat přednastavené menu a následně vypálit jako pouze jako Blu-ray ve formátu side-by-side nebo ve 2D. Uvítám jakékoliv postřehy a rady. Děkuji mnohokrát.
Ozzy_89
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 13. 7. 2011 9:30:40

Re: 3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Nick007 v středa 13. 7. 2011 13:40:33

To je spíš dotaz na výrobce, který tu funkci umožňuje, ale nenabízí prostředky pro její využití...

100% by to mělo jít v kombinaci BD-Reauthor + Scenarist 3D, ale to je asi docela drahá volba.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: 3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Ozzy_89 v středa 13. 7. 2011 16:01:49

Je pravda že výrobci na zákazníky se*ou, ale nějak si poradit musíme ;) Mám Sony Vegas 10 Pro, ale ten nemůže tuhle MP4 ani vidět. Když ji chci importovat pro střih, napíše hned "Program přestal pracovat" a nabídne možnost odeslání chyby. Programy jak říkáte Reauthor nebo scenarist 3d nemohu nikde najít ani v trial verzi. škoda.

A jak je to tedy s tim MVC a co vůbec MVC je? přeci jen je to .mp4. Ta obsahuje tedy záznam z levého oka, a k tomuto .mp4 souboru je třeba ještě nějaký, který obsauje záznam z pravého oka ne? nebo je schován uvnitř toho samého souboru ?
Ozzy_89
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 13. 7. 2011 9:30:40

Re: 3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Nick007 v středa 13. 7. 2011 17:39:07

To jsou profesionální programy, pro normálního člověka k ničemu, leda sehnat "nějak jinak".

http://www.dvd-logic.com/bdreauthorpro.php
cena 3000 dolarů
http://www.roxio.com/enu/products/profe ... rview.html
Na normální práci jsou pro začátečníka naprosto nevhodné, vyžadují pokročilejší znalost.


Vyhledal jsem ale tohle, třeba by to ten MVC formát umělo. Jinak MVC znamená Multi Video Coding a v podstatě jde o to, že pro pravé oko se ukládá pouze rozdíl oproti levému, nejsou to úplně dva samostatné nesouvisející streamy.
http://www.erpea.cz/vegas-movie-studio- ... p-249.html

Udávají podporu 3D MVC.

Určitě bych ale kontaktoval technickou podporu výrobce, ať se k tomu vyjádří. K prémiovým produktům musí poskytnout prémiovou podporu ;-)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: 3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Ozzy_89 v čtvrtek 14. 7. 2011 19:02:51

achjo...

tak v podpoře JVC jsem našel sekce Stáhněte si, Ochrana životního prostředí, Servisní střediska a záruční podmínky, takže nic kde bych se mohl zeptat na něco takového. A myslim že jim je jedno jak si to člověk sestříhá a vypálí.

A Sony Vegas jsem si zkusil nainstalovat trial verzi Platinum 11 kde opravdu píšou podporu MVC. Je zde však nastavení stejné jako v 10 s tim rozdílem že při renderování do Pevného disku nebo na Blu-ray můžete nastavit výslednou kvalitu na MVC ale pro mě z nepochopitelného důvodu v 1920x1080x24p nebo 1270x720x60i. Zkusil jsem oba formáty vyrenderovat do pevného disku a výsledkem jsou 3 soubory: projekt.avc (14 MB), projekt_depend.avc (14MB) a projekt.avc.sfl (86 bajtů) z nichž mi šel otevřít jen ten první projekt.avc a to jen opět ve Vegasu. no...

A to video+druhé jakoby video, které obsahuje rozdíly od toho prvního=to je oboje v tom jedinném souboru .mp4 který vytáhnu z kamery ? Nebo je k němu ještě nějaký s jinou koncovkou třeba i skrytý někde jinde?
Ozzy_89
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: středa 13. 7. 2011 9:30:40

Re: 3D bluray a práce s MVC

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 14. 7. 2011 23:06:03

No já myslel, že to vytvoří dva soubory? Jeden pro levé oko a druhý pro pravé oko. Nemám s touhle kamerou zkušenosti, tak po pravdě nevím. Obvykle je MVC na BD uloženo jako 2x m2ts + ssif složka (je to tam trochu složitější atd).

Jinak kontakt na českého distributora máš tady:
http://www.jvc.cz/template.php?page=100076
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron