HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Když už nějaký ten Blu-ray nebo HD DVD disk máme, tak si ho přece zkopír... zazálohujeme, ne? Ani software pro přehrávání, střih, authoring a další zpracování HD videa se tu rozhodně neztratí. Dotazy, rady, nové verze a tak dále.

Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Příspěvekod petruskin v úterý 21. 7. 2009 22:15:06

Používám ovladače geforce winxp 32bit 175.16 (novější verze mi z neznámých důvodů nenabízela volbu autodetekování videa na 2. monitoru) Při zobrazování videa na primárním monitoru si s obrazem mohu dělat naprosto co chci, problém je ale při zobrazení na 2.panelu = plasma 1024x720 přes dvi-hdmi. Ovladač detekuje plasmu a pouští na ni video (z jakéhokoliv přehrávače) jen podivně zdeformované tj. ořez pravá levá (což bych přežil, mám tedy alespoň video na celé ploše bez pruhů) a dále mi to ořazává trochu nahoře i dole a výsl. obraz je navíc mírně natažený. Změna rozlišení nic nevyřešila. Neví nějaký odborník jak to poladit?
Uživatelský avatar
petruskin
0+
0+
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtvrtek 27. 3. 2008 16:06:27

Re: Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Příspěvekod JuraS. v středa 22. 7. 2009 13:08:32

Nepovažuju se za odborníka. V práci běžně řeším při presentacích, že různé notebooky při připojení na promítačku buď pustí obraz jen na promítačku, nebo rozšíří obraz na tuhle plochu čímž vnikne vlastně dlooohá obrazovka a nebo nezobrazí nic..Ve správném případě by měli klonovat obraz...Chyba je v nastavení, v tom jak "sedly" ovladače do systému a problém bývá na 80% někde mezi klávesnicí a židlí... prostě zkus všechna možná nastavení, mezitím občas restartni, případně odinstaluj a nainstaluj ovladače (s mezirestartem !) osobně ovladače pro grafiku používám ty co jsem dostal s grafárnou a kašlu na nějaká vylepšení..žádná tam nejsou jen přidají ovládání nových karet...používám roky jen nvidie, ati jsem nikdy neměl...a to první pecku jsem měl někdy v roce 1994..před ní zx spectrum...
JuraS.
100+
100+
 
Příspěvky: 118
Registrován: úterý 21. 7. 2009 9:16:20

Re: Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Příspěvekod Nick007 v středa 22. 7. 2009 13:59:27

JuraS. píše:osobně ovladače pro grafiku používám ty co jsem dostal s grafárnou a kašlu na nějaká vylepšení..žádná tam nejsou jen přidají ovládání nových karet...


Hm, všichni hráči her by s vámi zaručeně nesouhlasili :D Nové ovladače přinášejí pro většinu lidí hlavně výkonnové optimalizace ke hrám, ale také třeba i vylepšení akcelerace videa atp.

K původnímu dotazu... V ovladačích by mělo jít pro druhý monitor nastavit vlastnosti jako je posun, zvětšení obrazu atp. Teď zrovna nemám čas připojit notebook k TV, ale zítra bych to mohl zkusit a mrknout se, kde to je.

Když jsme před rokem jeli ohlídnout obraz z projektoru, tak po připojení k notebooku taky nebyl obraz vidět celý, tak jsem to různě zkoušel štelovat v ovladačích (posun, korekci velikosti) a jakž takž jsem to nastavil, vrtalo mi to ale v hlavě a pak jsem zjistil, že projektor měl zapnutou funkci Overscan, která obraz o pár % zvětší, prý kvůli roztřepeným okrajům. To ale nebude asi tento případ, když to při nastavení TV jako primární monitor funguje dobře...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Příspěvekod petruskin v středa 22. 7. 2009 14:45:26

Pokud by ses mohl zkusit mrknout, kde to v těch ovladačích je byl bych ti vděčný.
Uživatelský avatar
petruskin
0+
0+
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtvrtek 27. 3. 2008 16:06:27

Re: Nastavení videa v NVidii pro 2.monitor

Příspěvekod Nick007 v pátek 31. 7. 2009 13:50:51

Tak jsem se k tomu dneska konečně dostal.

V Ovládacím panelu NVIDIA, v kategorii Video & Televize úplně dole volba Změnit velikost plochy HDTV. Takhle se nechá posouvat a měnit velikost obrazu, tak třeba ti to pomůže. U starých ovladačů byla jen v režimu Duální zobrazení, u nových ji mám asi ve všech režimech.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků