HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Když už nějaký ten Blu-ray nebo HD DVD disk máme, tak si ho přece zkopír... zazálohujeme, ne? Ani software pro přehrávání, střih, authoring a další zpracování HD videa se tu rozhodně neztratí. Dotazy, rady, nové verze a tak dále.

BD-ROM Lite-On SATA 4xBD 8xDVD 32xCD čer. bulk SW

Příspěvekod joger v sobota 16. 1. 2010 23:08:11

Nazdar mam podobny problem koupil jsem is blu-ray čtečku do pc abych se mohl koukat na filmy v hd ale nějak měto nejde pořadně pustit dodavany powerdvd 8 mě blu-ray rozjede hraje 2 minuty a potom se program vypne bez jakeho koliv zatuhnuti systemu nebo chybi skoušel jsem cely den s kodekama ale jeto pořad stejne je možne ža ma powerdvd chybu v programě na blu-ray moje sestava je 1.8 core duo intel pamět 2gb ,grafika ati radeon hd 3850 skoušel jsem ruzne programy na přehravani a nenašel jsem žadny program na přehrani blu-ray filmu kde semy povedlo přehrat film je dvdfab hd bez problemu ale neni to ono blu-ray disk X men origins wolverine jsem nepustil vubec skusim ještě windvd a potom už nevim děkuji za každou radu jak přehrat blu bez problemu
joger
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: sobota 16. 1. 2010 22:52:37

Re: BD-ROM Lite-On SATA 4xBD 8xDVD 32xCD čer. bulk SW

Příspěvekod Hawkeye v neděle 17. 1. 2010 10:19:48

joger píše:Nazdar mam podobny problem koupil jsem is blu-ray čtečku do pc abych se mohl koukat na filmy v hd ale nějak měto nejde pořadně pustit dodavany powerdvd 8 mě blu-ray rozjede hraje 2 minuty a potom se program vypne bez jakeho koliv zatuhnuti systemu nebo chybi skoušel jsem cely den s kodekama ale jeto pořad stejne je možne ža ma powerdvd chybu v programě na blu-ray moje sestava je 1.8 core duo intel pamět 2gb ,grafika ati radeon hd 3850 skoušel jsem ruzne programy na přehravani a nenašel jsem žadny program na přehrani blu-ray filmu kde semy povedlo přehrat film je dvdfab hd bez problemu ale neni to ono blu-ray disk X men origins wolverine jsem nepustil vubec skusim ještě windvd a potom už nevim děkuji za každou radu jak přehrat blu bez problemu


Předpokládám, že jsi zkoušel Cyberlink Powerdvd 8 Ultra. Ono je jedno, jestli je to verze 7, 8 nebo 9, ale musí to být Ultra, protože právě ty jsou dělané pro přehrávání bluček. Já nejdříve zkoušel verzi 7.3 Ultra a stejně mi to po vložení prvního BDčka řeklo, že to chce stáhnout ještě tenhle a tenhle patch o celkové velikosti asi 150 MB. Teprve pak se disk začal přehrávat. Cyberlink čas od času vydává nové aktualizace, aby se bez problémů přehrávaly i nové disky, ale upřímně řečeno, nemám s tím moc dobré zkušenosti. Je to docela křehké, stačí špatně nastavit někde nějaký kodek nebo nesprávně nainstalovat update a začne to blbnout.

Momentálně použítám Corel WinDVD 2010 Pro a zatím funguje bez problémů. Co se týče kvality obrazu na Blu-ray, tak mezi PowerDVD a WinDVD nevidím rozdíl, akorát WinDVD umí ještě převzorkovat DVD do HD rozlišení. Schválně jsem to pak zkusil přehrát v programu Media Player Classic a rozdíl je patrný. Při přehrávání DVD pomocí WinDVD je obraz o něco ostřejší a to mám jen devatenáctipalcový monitor. Tahle funkce je ale náročná na výkon, občas se to malinko trhá. Není ale problém funkci ALL2HD od-odfajfkovat a přehrávat to normálně v SD, pak už je to v pohodě.

Pozor na balíčky kodeků, já mám teď nainstalovaný K-Lite Codec Pack, ale nijak jsem se v tom nehrabal, jen jsem ffdshow video decoder v menu Codecs nastavil "Raw video" na "All supported." Víc nic, nevyznám se v tom. Stalo se mi, že jsem zkoušel různé samotné kodeky nebo různé balíky kodeků a pak se mi Blučka ve WinDVD přehrávali strašně trhaně, nedalo se na to koukat. Takže jsem znovu nainstalovat Windows, nainstaloval jen jeden balíček kodeků a zdá se, že to funguje, alespoň zatím :-)
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod Dave v neděle 17. 1. 2010 13:38:02

U mě vede TotalMedia Theatre 3
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: BD-ROM Lite-On SATA 4xBD 8xDVD 32xCD čer. bulk SW

Příspěvekod joger v pondělí 18. 1. 2010 18:05:21

tak jsem přišel zatim na jeden spusob jak přehrat blu-ray zkopirovat do pc přes dvdfab jen film a vybrat na přehrani soubor toho filmu a jedeto a ten už jde přehrat přes corelwindvd2010 nebo cyberlink powerdvd a ještě media player classic,corel windvd 2010 my pusti blu-ray ale trha se jak dojde k přehravani na hlavni film tak je obraz kostičkovany a škaredy vypadato že ochrana disku nechce pustit normalni režim někde sem to viděl ten rozdil na obrazku a jeto asi ono vyskoušim any dvd hd posledni verzi jestly to pomuže bez problemu přehrat když tak jedině nove komponennty do pc mam jeden oreginal blu-ray disk tak budu laborovat
joger
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: sobota 16. 1. 2010 22:52:37

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod mytch v pátek 22. 1. 2010 23:46:21

Nevím jak jseš daleko za tři měsíce od výše uvedeného dotazu ale mohu se podělit o mou zkušenost s tímto problémem.Po uložení filmu na hdd ho přehrávám v Media Home Cinema Playeru.Pokud je ve streamu celý film uložen v jednom souboru je to v pohodě ale již se mi stalo že byl rozdělen ve více souberech.Náhodou jsem místo na stream kliknul na položku playlist která je umístěna hned nad streamem a k mému překvapení se film v klidu přehrál.
mytch
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: pátek 22. 1. 2010 23:11:11

1.8 core duo intel pamět 2gb ,grafika ati radeon hd 3850

Příspěvekod joger v úterý 26. 1. 2010 13:38:22

tak měto jede bez problemu udělal jsem format disku nahral vše znova jen jeden balik kodeku pro všechno cyberlink powerdvd jede bez problemu a corel windvd 2010 jede taky pocitac stiha bez problemu bez skubani zvuk mam vyvedeny přes opticky kabel na domaci kino dekodovani probiha dobře na 5.1 škoda že ve videopujčovnach je nabidka blu-ray buď žadna nebo jen třeba 3 kusy toje žalostně malo zas to začina od začatku manie za lepšim obrazem
joger
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: sobota 16. 1. 2010 22:52:37

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod joger v neděle 24. 4. 2011 19:42:35

takže po dlouhe době jsem zkoušel přehrat blu-ray avatar co mám na disku v pc s kopirovany jako iso soubor i s ochranamy bohužel cyberlink powerdvd 8-10 tohle přehravaní nepodporují tak jsem vyzkoušel v programu dvdfab8 udělat novy iso soubor kde vlastně program odebere ochrany disku puvodní kopie obrazu disku ma 46,6 gb po přejeti v dvdfab8 ma 45,4 gb samozřejmně nejde přehrát v cyberlink powerdvd 8 ani 10 po připojení obrazu ve virtualní mechanice jde blu-ray přehrat v programu corel windvd 2010 bez problemu pod win7
joger
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: sobota 16. 1. 2010 22:52:37

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod Nick007 v neděle 24. 4. 2011 20:20:36

PowerDVD je z minulého desetiletí. Dneska nemá na PC cenu používat nic kromě Arcsoft Total Media Theater, které umí přehrávat rovnou ze složky, není potřeba se ani patlat s ISO.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 28. 4. 2011 21:34:24

Já mám nějakou trojkovou verzi bez updatů, ale zas tak často v něm BD nepouštím a když už, tak jsouu bez ochrany. Zjevně to chce stáhnout nějaký update, aby to fungovalo.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Přehrávání Blu-Ray disků na PC

Příspěvekod joger v úterý 3. 5. 2011 10:21:31

takže nakonec to šlo přehrát ale musel jsem odstranit ochranu s blu-ray
joger
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: sobota 16. 1. 2010 22:52:37

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron