HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v čtvrtek 3. 1. 2008 23:45:31

Ahoj vsichni.Mame modelovou situaci: Mam vykonne pc s blu-ray mechanikou a samozrejme digi. vystupy (hdmi) k tomu origo HD film na blu-ray. Zajima me jestli bude rozdil v kvalite obrazu z tohoto pc,kdyz film spustim napr. pres powerdvd oproti samostanemu blu-ray stolnimu prehravaci. Jestli zalezi na grafickych cipech v blu-ray prehravaci,jestlize stejne z pc to jde plne digitalni cestou. Co myslite?
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod st39.6 v pátek 4. 1. 2008 1:35:45

kazdej hardware, kazdej software, pokazdy to je jiny
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v pátek 4. 1. 2008 8:27:55

Myslis tedy,ze ruzny hardware v pc muze jinak zobrazovat Hd filmy. U softwaru bych tomu veril, ale u harwaru? vzdy je to jenom zpracovani 0 a 1. Zalezi preci max. na tom jestli to zvladne dekodovat v realnem case. Neni potreba zadnych D/A prevodnik atd,kde by kvalita mohla klesat diky mene kvalitnim cipum.
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod st39.6 v pátek 4. 1. 2008 15:57:32

proc se ptas, kdyz ses si tak jistej? :D
kazdej hw ma jinou kvalitu signalu. nevim jak moc to plati u pc (pokud ale jede dekodovani pres grafarnu, tak jo), ale kazdej SA prehravac ma jiny cipy na zpracovani videa. kazdej ti poda video v jiny kvalite. proto existujou ty rozdily v cenach, vis? :D
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod st39.6 v pátek 4. 1. 2008 15:57:58

nutno ale podotknout ze to stejne nepoznas :D
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v pátek 4. 1. 2008 19:23:13

Rozdily v cenach nemusi vubec znamenat jinou kvalitu vystupu. Tomu se rika marketing,vis? Jsou neznackove pristroje co kvalitou jsou napr. stejne kvalitni jako origo,ale samozrejme za jinou cenu.
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v pátek 4. 1. 2008 19:32:24

Myslet si ze cena je primo umerna kvalite je dosti naivni,nemyslis? ;)
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Slim v pátek 4. 1. 2008 21:05:47

Mozna naivni, ale vetsinou to funguje, sice muze byt vec levna stejne dobra nebo i lepsi nez ta draha, ale kdyz mate na vyber vic veci v ruznych cenach a mate dost penez, tou drahou rozhodne nikdy nic nezkazite. To je muj nazor a uz mockrat jsem ho v praxi uspesne pouzil. Samozrejme se ale nejdriv pidim po tech nej. cena/vykon to je jasny.

PS: prosim jen nezaujate reakce, na moje prizpevky vetsinou byvaji dlouhodobe bourlive reakce :)
Slim
 

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v pátek 4. 1. 2008 21:19:19

Slim píše:Mozna naivni, ale vetsinou to funguje, sice muze byt vec levna stejne dobra nebo i lepsi nez ta draha, ale kdyz mate na vyber vic veci v ruznych cenach a mate dost penez, tou drahou rozhodne nikdy nic nezkazite. To je muj nazor a uz mockrat jsem ho v praxi uspesne pouzil. Samozrejme se ale nejdriv pidim po tech nej. cena/vykon to je jasny.

PS: prosim jen nezaujate reakce, na moje prizpevky vetsinou byvaji dlouhodobe bourlive reakce :)


Mas v zasade pravdu, co se tyce pideni se po nej. cena/ vykon tyce. Proto velice rad vyuzivam fora. Kdybych mohl , navrhnul bych netova fora na nobelovu cenu za ekonomii. Vite kolik peneze jsem usetril, diky tomu,ze si rad prectu diskuzi na urcite tema. Delam to vzdy, kdyz si chci koupit nejakou vec nad 300 kc. Jenom jednou jsem to za posledni dva roky neudelal , kupoval jsem polstar, myslel jsem si ze to nejde pokazit....mno a kdyby jste videli ten kram, na tom se neda vubec spat :lol:
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Dave v pátek 4. 1. 2008 22:15:56

... tak já například plánuji až koupím novou TV ( plazma, LCD, OLED ..? ) a Blu-Ray / HD DVD mechaniku do PC tak to všechno poženu právě z PC kvalitním kabelem do TV :lol: :lol: :lol:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Don v pátek 4. 1. 2008 23:05:12

Dave píše:... tak já například plánuji až koupím novou TV ( plazma, LCD, OLED ..? ) a Blu-Ray / HD DVD mechaniku do PC tak to všechno poženu právě z PC kvalitním kabelem do TV :lol: :lol: :lol:


To je celkem ideální, pokud máš dost výkoné PC a hlavně tiché. Není nad to nevědět o počítači že vůbec existuje...

Pls, napiš konfiguraci.
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v pátek 4. 1. 2008 23:13:17

Dave píše:... tak já například plánuji až koupím novou TV ( plazma, LCD, OLED ..? ) a Blu-Ray / HD DVD mechaniku do PC tak to všechno poženu právě z PC kvalitním kabelem do TV :lol: :lol: :lol:

Kabely vem čert, počítač zavřít do sklepa a zbytek nechat na WirelessHD :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v sobota 5. 1. 2008 11:28:38

d.f.h píše:
Dave píše:... tak já například plánuji až koupím novou TV ( plazma, LCD, OLED ..? ) a Blu-Ray / HD DVD mechaniku do PC tak to všechno poženu právě z PC kvalitním kabelem do TV :lol: :lol: :lol:

Kabely vem čert, počítač zavřít do sklepa a zbytek nechat na WirelessHD :-)


To je dobry napad, kdyby slo jeste vyvezt ven snimaci zarizeni na dalkovy ovladac a pouzit pc jako htpc, ale pekni schovane s tim ze u televize bude jenom primac dal. ovladani....c 8-)
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v sobota 5. 1. 2008 12:27:57

hopik píše:
d.f.h píše:Kabely vem čert, počítač zavřít do sklepa a zbytek nechat na WirelessHD :-)


To je dobry napad, kdyby slo jeste vyvezt ven snimaci zarizeni na dalkovy ovladac a pouzit pc jako htpc, ale pekni schovane s tim ze u televize bude jenom primac dal. ovladani....c 8-)

To taky nebude problém: něco jako Logitech Harmony 895 (scan recenze) si s tím poradí bez problémů a jako bonus budeš moct vyhodit všechny dálkáče, co máš doma :-). Cena tohohle konkrétního je hrozná, ale jsou i levnější, co nepracujou na bázi infra.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Dave v sobota 5. 1. 2008 12:48:47

d.f.h píše:
Dave píše:... tak já například plánuji až koupím novou TV ( plazma, LCD, OLED ..? ) a Blu-Ray / HD DVD mechaniku do PC tak to všechno poženu právě z PC kvalitním kabelem do TV :lol: :lol: :lol:

Kabely vem čert, počítač zavřít do sklepa a zbytek nechat na WirelessHD :-)


Už aby WiHD bylo venku. Doufám že to bude tak do 1/2 roku na trhu a všichni to začnou nabízet. To pak bude pohodička si pustit z PC nějakej pěknej film na Full HD TV.
Hlavně jsem zvědavej jak to chtějí přesně řešit s těmi max.10m. To zatím úplně nechápu.. :(
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Dave v sobota 5. 1. 2008 12:53:31

d.f.h píše:
hopik píše:
d.f.h píše:Kabely vem čert, počítač zavřít do sklepa a zbytek nechat na WirelessHD :-)



To taky nebude problém: něco jako Logitech Harmony 895 (scan recenze) si s tím poradí bez problémů a jako bonus budeš moct vyhodit všechny dálkáče, co máš doma :-). Cena tohohle konkrétního je hrozná, ale jsou i levnější, co nepracujou na bázi infra.


ten dálkáč je brutální. Už jsem ho viděl ale nesmíš ho nechat na stole pokud máte doma zvíře např. králíka. To jseš potom bez tlačítek :mrgreen:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v sobota 5. 1. 2008 13:03:25

Dave píše:
d.f.h píše:To taky nebude problém: něco jako Logitech Harmony 895 (scan recenze) si s tím poradí bez problémů a jako bonus budeš moct vyhodit všechny dálkáče, co máš doma :-). Cena tohohle konkrétního je hrozná, ale jsou i levnější, co nepracujou na bázi infra.


ten dálkáč je brutální. Už jsem ho viděl ale nesmíš ho nechat na stole pokud máte doma zvíře např. králíka. To jseš potom bez tlačítek :mrgreen:

To mi nemusíš povídat, já mám doma dvě kočky :twisted:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod hopik v sobota 5. 1. 2008 13:07:24

Informace o WirelessHD mi nejak unikly. Vypada to velmi zajimave
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v sobota 5. 1. 2008 13:31:42

hopik píše:Informace o WirelessHD mi nejak unikly. Vypada to velmi zajimave

Nojo, je to pár dnů, co se konečně dokopali k první oficiální specifikaci. Taky se o tom chystám napsat, ale je toho poslední dobou nějak moc...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

HD Ready (1366x768) a propojení přes HDMI-DVI

Příspěvekod Hawkeye v sobota 15. 3. 2008 0:55:05

Mám LCD Panasonic, HD Ready (1366x768), typ TX-32LMD70FA. Propojil jsem ji s kompem, s grafickou kartou Nvidia 7300 GS pomocí HDMI-DVI kabelu. Problém je v tom, že obraz je rozmazaný a okraje nejsou vidět (např. celá dolní lišta skoro vůbec není vidět).

Lze to nějak vyřešit (kromě propojení TV a grafické pomocí D-sub kabelu)? Např. zakoupením novější grafické nebo stažením novějších ovladačů?

Když budu přehrávat filmy na BD, jak velká bude ztráta v kvalitě obrazu při propojení přes D-sub oproti HDMI-DVI (když by fungovalo)??
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Capo v sobota 15. 3. 2008 1:35:06

Hawkeye píše:Mám LCD Panasonic, HD Ready (1366x768), typ TX-32LMD70FA. Propojil jsem ji s kompem, s grafickou kartou Nvidia 7300 GS pomocí HDMI-DVI kabelu. Problém je v tom, že obraz je rozmazaný a okraje nejsou vidět (např. celá dolní lišta skoro vůbec není vidět).

Lze to nějak vyřešit (kromě propojení TV a grafické pomocí D-sub kabelu)? Např. zakoupením novější grafické nebo stažením novějších ovladačů?

Když budu přehrávat filmy na BD, jak velká bude ztráta v kvalitě obrazu při propojení přes D-sub oproti HDMI-DVI (když by fungovalo)??


A jaký máš na tom druhym zobrazovači (v tomhle případě TV) nastavený rozlišení přes ovladače?Nastav tam větší rozlišení než 1366x768....nebo zkus nastavit v TV "pouze skenování" v režimech zobrazení (16:9, 4:3 atd.)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v sobota 15. 3. 2008 10:29:06

V Powerstripu jsem zkoušel větší i menší rozlišení, prostě všechno možný, ale nic. Na návodu v TV nikde nemůžu skenování najít. TV je poměrně nová (dárek k Vánocům).

Na všemožných diskuzních fórech je to celkem frekventované téma, protože přesně ten samý problém má spousta lidí. Někteří se prostě smíří s propojením přes D-Sub, jiní si zkouší hrát s ovladači.

Takovou poslední nadějí je koupit si ATI Radeon s HD a zkusit to nějak přes nejnovější ovladače k téhle grafické, jeden maník na diskuzním fóru napsal, že se mu podařilo se toho overscanu zbavit.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Dave v sobota 15. 3. 2008 13:07:59

Hawkeye píše:V Powerstripu jsem zkoušel větší i menší rozlišení, prostě všechno možný, ale nic. Na návodu v TV nikde nemůžu skenování najít. TV je poměrně nová (dárek k Vánocům).

Na všemožných diskuzních fórech je to celkem frekventované téma, protože přesně ten samý problém má spousta lidí. Někteří se prostě smíří s propojením přes D-Sub, jiní si zkouší hrát s ovladači.

Takovou poslední nadějí je koupit si ATI Radeon s HD a zkusit to nějak přes nejnovější ovladače k téhle grafické, jeden maník na diskuzním fóru napsal, že se mu podařilo se toho overscanu zbavit.


přešně jak píšeš chce to novou grafiku a nové drivery. S touto kartou toho moc nevyřešíš... Navíc nové grafiky mají už v čipu podporu přehrávání HD a dost ulehčí procesoru nehledě na to že je to DX10.1 s HDCP v případě ATI/AMD u modelu 3850 a 3870. Nové drivery ( Catalyst 8.3 ) mají také lepší podporu pro správu a nastevní externích zobrazovacích ploch ( konkrétně v rozlišení ).
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v sobota 15. 3. 2008 13:55:17

Dave: Takže myslíš, že je šance, že by to ATI Radeon, řekněme 3650 a nové ovladače Catalyst Center uměly vyřešit?

Mě hlavně štve, že jsem kupoval drahý HDMI-DVI kabel, když HD Ready televize zjevně nemají rády, když k nim přes DVI-HDMI připojuješ PC. A navíc se skoro vůbec nikde nepíše, že i přes D-sub se dají do TV pouštět filmy ve vysokém rozlišení. Kdo se v tom nevyzná (můj případ), tak má smůlu. Přes ten D-sub to rozlišení totiž nastavit jde a po pohrání si s nastavením grafické lze vytvořit hezký a ostrý obraz.

Nevíte někdo, o kolik bude HD video přes D-sub kabel horší než přes HDMI-DVI??
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Capo v sobota 15. 3. 2008 14:08:51

Mě hlavně štve, že jsem kupoval drahý HDMI-DVI kabel, když HD Ready televize zjevně nemají rády, když k nim přes DVI-HDMI připojuješ PC


tak možná jenom ta tvoje to nemá ráda :).Já mám Samsung plazmu, a mám to taky tak připojený a když mám nastavený rozlišení přes "Vlastnosti zobrazení/nastavení" na 1280x720 (přičemž TV má 1366x768) tak taky nemám okraje, ale jakmile nastavim rozlišení 1600x900 a víc, tak je to v poho, v TV mám nastavenej režim obrazu na "pouze skenování".
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron