HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Dave v sobota 15. 3. 2008 15:02:52

Hawkeye píše:Dave: Takže myslíš, že je šance, že by to ATI Radeon, řekněme 3650 a nové ovladače Catalyst Center uměly vyřešit?


Ati 3650 by ti měla v pohodě stačit... http://graficke-karty.alza.cz/graficka- ... d86629.htm
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v sobota 15. 3. 2008 15:24:56

Dave: Taky myslím. Na Filmpubu byl před pár týdny článek o přehrávání BD na HD Ready Tv a byl tam i odkaz na seznam hadwaru nutného přo přehrávání Blu-ray. Měla by stačit i levnější karta, třeba i Radeon HD 3450.

Jenže, teď se dívám do příručky k TV na nadpis: Vstupní signály, které lze zobrazit:

1. COMPONENT, HDMI - následuje tabulka, kde u HDMI je nejvyšší: 1.125 (1.080)/50p

2. PC (15kolíkový konektor D-sub) - opět tabulka, na konci je až: 1.366 x 768.


O skenování bohužel nikde ani slovo:-(
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod c.DataUFP v pátek 21. 3. 2008 7:24:37

Má tu někdo zkušenosti s 8800 GTX ???
c.Data - United Federation of Planets
Uživatelský avatar
c.DataUFP
50+
50+
 
Příspěvky: 50
Registrován: středa 12. 3. 2008 13:51:26

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v pátek 21. 3. 2008 9:24:39

Ne, že bych se v tom vyznal, ale řekl bych, v případě takhle výkonné karty je to jedno. Podle těchle stránek by přehrávání Blu-ray/HD-DVD měla zvládat v pohodě:
http://www.cyberlink.com/multi/products ... 2_ENU.html
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

PC+TV HD Ready+GGW H20L

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 20:54:39

Včera mi přišla BD vypalovačka GGW H20L, nainstaloval jsem nejnovější firmware, připojil jsem počítač k HD Ready TV přes DVI-HDMI kabel a zkusil přehrát film "Na dotek."

Zkusil jsem Cyberlink PowerDVD 7 Ultra, to si okamžitě řeklo o aktualizaci, stáhlo si patch o velikosti 98,6 MB, poté přišla další, tentokrát už menší aktualizace a přehrávání začalo.

První dojem z Blu-ray kvality je spíš pozitivní, potěší ostrost, vyvedenější titulky než na DVD, kde jsou ve formě obrázků. Co mě ale trochu nepříjemně překvapilo je víceméně zřetelné zrnění. Zatím mám jen dva filmy, ten druhý je "Atentát v Ambassadoru," ten jsem si ještě nepouštěl celý, obraz se ale zdá stejně dobrý jako u filmu "Na dotek."

Přehrávání je plynulé, zátěž procesoru je 30 % (AMD Athlon X2 4200+, 1 GB Ram, ATI Radeon 3650, 512 MB DDR3). Jsem zvědav, jak budou vypadat filmy "Big Hit, Střelci na útěku, V tom domě straší" nebo Trilogie Spiderman.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: PC+TV HD Ready+GGW H20L

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 5. 6. 2008 21:02:27

Hawkeye píše:První dojem z Blu-ray kvality je spíš pozitivní, potěší ostrost, vyvedenější titulky než na DVD, kde jsou ve formě obrázků.

Pokud se nepletu, tak na Blu-ray mohou být titulky realizovány dvěma způsoby - bitmapou jako u DVD, nebo skutečně vypisované určitým fontem. Abych řekl pravdu, tak s tím druhým případem jsem se asi ještě nesetkal. Naopak bitmapové titulky vypadají oproti DVD podstatně lépe díky možnosti použití palety 256 barev, takže písmo lze antialiasovat.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 5. 6. 2008 21:17:48

ten sum by mohl byt castecne dany downscalingem, kazdopadne si na to zvykni, protoze zvlast u strarsich titulu tam proste videt je (i kdyz se spekuluje o tom, ze se bude postprodukcne mazat:( ). na mensich zobrazovacich je dost vyraznej, ale jakmile jdes do vyssich uhlopricek, tak se to zlepsuje (resp. cloveku neprijde tak naakumulovanej na malym prostoru, tudiz vyraznej)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 21:23:20

st39.6 píše:ten sum by mohl byt castecne dany downscalingem, kazdopadne si na to zvykni, protoze zvlast u strarsich titulu tam proste videt je (i kdyz se spekuluje o tom, ze se bude postprodukcne mazat:( ). na mensich zobrazovacich je dost vyraznej, ale jakmile jdes do vyssich uhlopricek, tak se to zlepsuje (resp. cloveku neprijde tak naakumulovanej na malym prostoru, tudiz vyraznej)


To je cenná informace, díky!

Ale jo, dá se na to zvyknout, i přes ten šum je to celkově pořád zřetelně lepší obraz než u DéVéDéčka. Ale plánuju si koupit filmy "Dobrou noc a hodně štěstí" a "Pátý element" (vydání s restaurovaným obrazem) z Regionu A, prý mají oba špičkový obraz, tak uvidíme, jak budou vypadat ty.

Výborný obraz by měl mít i spiderman trojka, ale ten mi zatím ještě nejspíš nepůjde přehrát, alespoň dokud nevydají nový firmware.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 5. 6. 2008 21:25:32

Hawkeye píše:Ale plánuju si koupit filmy "Dobrou noc a hodně štěstí" a "Pátý element" (vydání s restaurovaným obrazem) z Regionu A, prý mají oba špičkový obraz, tak uvidíme, jak budou vypadat ty.

Pátý element vypadá opravdu dobře.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: PC+TV HD Ready+GGW H20L

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 21:29:53

d.f.h píše:
Hawkeye píše:První dojem z Blu-ray kvality je spíš pozitivní, potěší ostrost, vyvedenější titulky než na DVD, kde jsou ve formě obrázků.

Pokud se nepletu, tak na Blu-ray mohou být titulky realizovány dvěma způsoby - bitmapou jako u DVD, nebo skutečně vypisované určitým fontem. Abych řekl pravdu, tak s tím druhým případem jsem se asi ještě nesetkal. Naopak bitmapové titulky vypadají oproti DVD podstatně lépe díky možnosti použití palety 256 barev, takže písmo lze antialiasovat.



Házíš perly sviním, až takhle do podrobností se v tom nevyznám :-)

Jen jsem někde na netu četl, že titulky na modrodiscích vypadají mnohem lépe než na DVD, protože prý jsou vytvořeny jinak. Lépe tedy rozhodně vypadají a i když se to zatím nedá srovnávat, tak už se to vzhledem přece jen blíží tomu, jak titulky vypadají v kině.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 21:43:22

d.f.h: Hraje u Blu-ray ještě nějakou roli to, že "Region A" je NTSC a zbytek je v PALu? Jestli to správně chápu, tak u DVD je lepší, když je v PALu, že by to mělo mít o něco lepší obraz?
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 5. 6. 2008 21:49:14

Hawkeye píše:d.f.h: Hraje u Blu-ray ještě nějakou roli to, že "Region A" je NTSC a zbytek je v PALu? Jestli to správně chápu, tak u DVD je lepší, když je v PALu, že by to mělo mít o něco lepší obraz?

Jak říkáš - v případě DVD je lepší PAL, protože má oproti NTSC víc obrazových řádků. U Blu-ray už naštěstí nic takového není, regiony sice existují, ale obraz je vždy v rozlišení 1080p nebo 1080i.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 21:57:05

d.f.h píše:
Hawkeye píše:d.f.h: Hraje u Blu-ray ještě nějakou roli to, že "Region A" je NTSC a zbytek je v PALu? Jestli to správně chápu, tak u DVD je lepší, když je v PALu, že by to mělo mít o něco lepší obraz?

Jak říkáš - v případě DVD je lepší PAL, protože má oproti NTSC víc obrazových řádků. U Blu-ray už naštěstí nic takového není, regiony sice existují, ale obraz je vždy v rozlišení 1080p nebo 1080i.


Tak to je fajn :-)

Jinak doufám, že na podzim bude ta nabídka titulů s CZ titulky bohatší než dnes, protože pokud správně počítám, tak i s filmy, které vyjdou během léta ("Tajemství loňského léta," "Já Robot") a plus pár filmů s regionu A budu mít celkem 12 kousků. Je to slušný začátek, ale chtělo by to víc. Kupovat si filmy kvalit jako je "Hitch" nebo "Klik - život na dálkové ovládání" je mírně řečeno vyhazování peněz :-)
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 5. 6. 2008 22:28:06

Na českých titulcích předpokládám trváš.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 22:32:48

d.f.h píše:Na českých titulcích předpokládám trváš.


U většiny filmů ano a to i z toho důvodu, že u filmů jako je Con Air, Skála nebo Tváří tvář je třeba i dabing, protože se na to budou koukat i další členové rodiny.

Ale třeba právě u toho "Good night and good luck" stačí jen anglické, protože na to se budu koukat jen já. Často projíždím ten seznam filmů podle regionů a dívám se, které jsou region free.

Problém je i to, že původně jsem si chtěl koupit i Spalující touhu od Kubricka a další filmy, ale vzhledem k tomu, že podle toho zahraničního seznamu, na který tu někde visí odkaz, mají podprůměrnou obrazovou kvalitu, tak je taky nemá cenu si kupovat.
Naposledy upravil Hawkeye dne čtvrtek 5. 6. 2008 22:42:06, celkově upraveno 1
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 5. 6. 2008 22:41:32

2001 ma spickovou kvalitu. ... a co je, proboha, spalujici touha? :o :shock: :o
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 22:44:03

st39.6 píše:2001 ma spickovou kvalitu. ... a co je, proboha, spalujici touha? :o :shock: :o


Spalující touha = Eyes wide shut. :-)

On ten film šel do kin s původní názvem, pak dostal při distribuci na video český název a na DVD vyšel tuším zase s původním názvem, ale já si zvykl na ten český :-))
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Capo v čtvrtek 5. 6. 2008 22:46:27

Tak zní to líp. každopádně je to uplně rulezní filmeček, stejně jak většina od Kubricka :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 22:51:08

Capo píše:Tak zní to líp. každopádně je to uplně rulezní filmeček, stejně jak většina od Kubricka :)


Jj, je to hodně napínavý a má to atmosféru. Ale zcela bez mučení se přiznám, že se na to dobře dívá i proto, že tam hraje Nikol Kidmanová :-)


Nebo, Hitchcockovo "Okno do dvora" je sice BOMBA film, ale díky tomu, že tam hraje Grace Kellyová, je to ještě větší BOMBA!! :-))))
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Capo v čtvrtek 5. 6. 2008 22:57:27

plně tě chápu :) podobně to je třeba u filmu "Motel smrti" což je sice uplnej shit film, ale díky Kate Beckinsale se na to aspoň dá dodívat :D
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 23:03:16

Capo píše:plně tě chápu :) podobně to je třeba u filmu "Motel smrti" což je sice uplnej shit film, ale díky Kate Beckinsale se na to aspoň dá dodívat :D


Je tam vidět i "spoře oděná"?

To bych si to pak možná i sehnal z půjčovny:-)
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Capo v čtvrtek 5. 6. 2008 23:07:15

Hawkeye píše:
Capo píše:plně tě chápu :) podobně to je třeba u filmu "Motel smrti" což je sice uplnej shit film, ale díky Kate Beckinsale se na to aspoň dá dodívat :D


Je tam vidět i "spoře oděná"?

To bych si to pak možná i sehnal z půjčovny:-)


Kdepak, pokud mě paměť neklame, tak se tam vůbec nesvlíká, ale to je jedno, ona má strašně pěknej oblyčej :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod Hawkeye v čtvrtek 5. 6. 2008 23:12:31

Capo píše:
Hawkeye píše:
Capo píše:plně tě chápu :) podobně to je třeba u filmu "Motel smrti" což je sice uplnej shit film, ale díky Kate Beckinsale se na to aspoň dá dodívat :D


Je tam vidět i "spoře oděná"?

To bych si to pak možná i sehnal z půjčovny:-)


Kdepak, pokud mě paměť neklame, tak se tam vůbec nesvlíká, ale to je jedno, ona má strašně pěknej oblyčej :)



To je pravda, ale pokud jak sám píšeš, že ten film je s**čka, tak mi to její hezký obličej nevynahradí :-)
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: PC+TV HD Ready+GGW H20L

Příspěvekod heksa v neděle 8. 6. 2008 11:02:31

d.f.h píše:Pokud se nepletu, tak na Blu-ray mohou být titulky realizovány dvěma způsoby - bitmapou jako u DVD, nebo skutečně vypisované určitým fontem. Abych řekl pravdu, tak s tím druhým případem jsem se asi ještě nesetkal. Naopak bitmapové titulky vypadají oproti DVD podstatně lépe díky možnosti použití palety 256 barev, takže písmo lze antialiasovat.


to je teda velka skoda protoze to byla jedna z veci na kterou sem se hrozne tesil ze si budu moct zvetsit titulky nebo zmenit font. doufam ze to do budoucna pridaj a neupadne to v zapomeni, ale i tak samozrejme sou titulky mnohem lepsi nez na DVD.

d.f.h píše:Pátý element vypadá opravdu dobře.


nebyl negde napsanej Patej element jako jeden z filmu z nejhorsim obrazem na blu-ray?
Obrázek
Uživatelský avatar
heksa
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: středa 23. 4. 2008 15:36:15

Re: Kvalita HD filmu z PC ci Notebooku

Příspěvekod d.f.h v neděle 8. 6. 2008 11:18:18

Na ty čistě textové titulky dojde, hlavně je snad v plánu stahování dalšíh titulkových sad přes BD-Live, což by bylo opravdu bezva.

Pátý element vyšel na Blu-ray dvakrát, první vydání bylo skutečně otřesné, reedice to ale napravila. Hovořil jsem samozřejmě o reedici 8-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron