HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Mvix MX780HD

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v středa 23. 1. 2008 0:12:51

Ano, mám ho už týden, zítra ho vracím. Recenze bude o / po víkendu.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod teoretik v čtvrtek 24. 1. 2008 10:15:01

Dobrý den, u Mvix MX780HD by mne zajímalo jak zvládá přehrávání Ogg (Vorbis) a to včetně ID tagů, používal bych ho především k archivaci hudby z LP. Pokud by mněl někdo lepší návrh, kde hudbu archyvovat a pohodlně přehrávat, tak prosím pište. Dík Olda
teoretik
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 24. 1. 2008 10:36:48

teoretik píše:Dobrý den, u Mvix MX780HD by mne zajímalo jak zvládá přehrávání Ogg (Vorbis) a to včetně ID tagů, používal bych ho především k archivaci hudby z LP. Pokud by mněl někdo lepší návrh, kde hudbu archyvovat a pohodlně přehrávat, tak prosím pište. Dík Olda

OGG zvládá stejně dobře, jako MP3. Pokud se nepletu, tak u OGG se pro tagování používá ID3, stejně jako u MP3, nebo ne? V tom případě by se zobrazením neměl být problém. Celkem nepohodlná je ale cesta, jak se k informacím v tagu dostat, v podstatě to jde jen v jedné jediné situaci... V recenzi to určitě zmíním, nicméně zrovna s tímhle jsem si moc nehrál, zajímalo mě především video. :?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod Perryman v čtvrtek 24. 1. 2008 13:22:01

Dobry den, zajímalo by me jestli 780ka mezi jednotlivymi audio stopami nevklada mezery, jestlize jsou na originalni nahravce propojene (napriklad nahravky z koncertu).
Diky za odpoved.
Perryman
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 24. 1. 2008 14:27:10

Perryman píše:Dobry den, zajímalo by me jestli 780ka mezi jednotlivymi audio stopami nevklada mezery, jestlize jsou na originalni nahravce propojene (napriklad nahravky z koncertu).
Diky za odpoved.

Mezery tam jsou. Jsou snad u všech přehrávačů tohohle typu, takže to není žádné překvapení. Jako primárně hudební přehrávač bych ale Mvix MX780HD stejně nedoporučil, už jen kvůli podivné navigaci a absenci podpory playlistů.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod teoretik v pátek 25. 1. 2008 14:39:44

Co tedy považujete za vhodné použít pro uložení a slušné přehrávání hudebního archivu v rozsahu ca 200 převedených LP a stejného počtu CD. Považuji za nesmysl při poslechu používat PC třeba i s externí zvukovkou. Za dostačující bych považoval výstup stzereo a pochopitelně snadnou a přehlednou orientaci v archivu. Pro další rozšiřování považuji za dostatečnou kapacitu HD do 750-1000GB. Máte někdo vhodný typ? Bude-li možné i JPG ev. video bude dobře, ale není to podstatné. Samostatný display považuji za nutnost, aby se nemusela kvuli hudbě zapínat TV. Díky za radu.
teoretik
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v pátek 25. 1. 2008 14:46:04

teoretik píše:Co tedy považujete za vhodné použít pro uložení a slušné přehrávání hudebního archivu v rozsahu ca 200 převedených LP a stejného počtu CD. Považuji za nesmysl při poslechu používat PC třeba i s externí zvukovkou. Za dostačující bych považoval výstup stzereo a pochopitelně snadnou a přehlednou orientaci v archivu. Pro další rozšiřování považuji za dostatečnou kapacitu HD do 750-1000GB. Máte někdo vhodný typ? Bude-li možné i JPG ev. video bude dobře, ale není to podstatné. Samostatný display považuji za nutnost, aby se nemusela kvuli hudbě zapínat TV. Díky za radu.

Právě tu snadnou a přehlednou orientaci v archivu Mvix nemá. Zatím se mi nedostalo do ruky zařízení, které by splňovalo všechny vaše požadavky, ale sám pro sebe si už delší dobu stavím ze starého notebooku něco, co by splňovalo ty mé. Tedy velký přehledný barevný displej (12" 800x600), rozhraní na způsob jukeboxu (program vlastní výroby), možnost dálkového ovládání, přístupu přes síť (včetně streamování do jiných místností), vyhledávání, třídění, filtrování... A pokud možno to pověsit nazeď jako braz :-) Mám takový počet alb, že si s nimi zatím nedokázalo poradit vůbec nic softwarového ani hardwarového. Je to těžké...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod lukasx v pátek 25. 1. 2008 15:21:07

teoretik píše:Co tedy považujete za vhodné použít pro uložení a slušné přehrávání hudebního archivu v rozsahu ca 200 převedených LP a stejného počtu CD. Považuji za nesmysl při poslechu používat PC třeba i s externí zvukovkou. Za dostačující bych považoval výstup stzereo a pochopitelně snadnou a přehlednou orientaci v archivu. Pro další rozšiřování považuji za dostatečnou kapacitu HD do 750-1000GB. Máte někdo vhodný typ? Bude-li možné i JPG ev. video bude dobře, ale není to podstatné. Samostatný display považuji za nutnost, aby se nemusela kvuli hudbě zapínat TV. Díky za radu.


Zdravim,
na hudbu budu mit nejspis tenhle bazmek: Squeezebox Duet. To opravdu splnuje to co potrebuju. Mam take mediateku o celkem asi 500CD, nektere lossless. Vsechno poradne otagovane vcetne coverartu.
Tenhle stroj se zapoji jenom do site, kde je napriklad sitovy disk s uPnP podporou. Vyhodou je dalkovy ovladani s displayem = neni nutnost zapinat televizi, listuje se pekne v cele knihovne. Navic je ovladani pres wifi, takze neni zavisle na viditelnosti, muze ovladat vic jednotek. Pripojim to k recieveru pomoci optiky a je vystarano :o)
Logitech se opravdu strefil do mych potreb. Uz cekam, az bude na trhu a objednavam.
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v pátek 25. 1. 2008 15:27:47

lukasx píše:Zdravim,
na hudbu budu mit nejspis tenhle bazmek: Squeezebox Duet. To opravdu splnuje to co potrebuju. Mam take mediateku o celkem asi 500CD, nektere lossless. Vsechno poradne otagovane vcetne coverartu.
Tenhle stroj se zapoji jenom do site, kde je napriklad sitovy disk s uPnP podporou. Vyhodou je dalkovy ovladani s displayem = neni nutnost zapinat televizi, listuje se pekne v cele knihovne. Navic je ovladani pres wifi, takze neni zavisle na viditelnosti, muze ovladat vic jednotek. Pripojim to k recieveru pomoci optiky a je vystarano :o)
Logitech se opravdu strefil do mych potreb. Uz cekam, az bude na trhu a objednavam.

Tak tohe vypadá moc dobře, i ta cena je celkem příjemná. Dálkové ovládání s displejem jsem pro ten zvůj "bazmek" hodlal vyřešit přes Bluetooth prográmkem pro OS Symbian, který bydlí v mé Nokii. Po pravdě řečeno mě na tom nejvíc baví právě to bastlení :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod mota v pondělí 28. 1. 2008 13:33:38

lukasx píše:
teoretik píše:Co tedy považujete za vhodné použít pro uložení a slušné přehrávání hudebního archivu v rozsahu ca 200 převedených LP a stejného počtu CD. Považuji za nesmysl při poslechu používat PC třeba i s externí zvukovkou. Za dostačující bych považoval výstup stzereo a pochopitelně snadnou a přehlednou orientaci v archivu. Pro další rozšiřování považuji za dostatečnou kapacitu HD do 750-1000GB. Máte někdo vhodný typ? Bude-li možné i JPG ev. video bude dobře, ale není to podstatné. Samostatný display považuji za nutnost, aby se nemusela kvuli hudbě zapínat TV. Díky za radu.


Zdravim,
na hudbu budu mit nejspis tenhle bazmek: Squeezebox Duet. To opravdu splnuje to co potrebuju. Mam take mediateku o celkem asi 500CD, nektere lossless. Vsechno poradne otagovane vcetne coverartu.
Tenhle stroj se zapoji jenom do site, kde je napriklad sitovy disk s uPnP podporou. Vyhodou je dalkovy ovladani s displayem = neni nutnost zapinat televizi, listuje se pekne v cele knihovne. Navic je ovladani pres wifi, takze neni zavisle na viditelnosti, muze ovladat vic jednotek. Pripojim to k recieveru pomoci optiky a je vystarano :o)
Logitech se opravdu strefil do mych potreb. Uz cekam, az bude na trhu a objednavam.


Jenom uPnP sitovy disk myslim duetu stacit nebude je k nemu potreba jeste nainstalovat SqueezeServer. Teda aspon k predchozimu modelu co mam doma to potreba je.
mota
 

Mvix MX780HD firmware v.2.0.1

Příspěvekod map v čtvrtek 7. 2. 2008 16:07:14

MX 780 HD firmware - 2.0.1 (Febuary 2008)

Release notes :

(1) fixed random/sequence function when movie/music/photo playback-
(2) improved 4:3 movie file playback full screen under 16:9
(3) imporved tvout function
(4) fixed internet radio bug (not work remote control when you long-run)
(5) internet tv function (beta) added
(6) italian/Dutch/Portuguese/Danish/Greek

http://mvix.net/forum/forum_posts.asp?TID=112&FID=27&PR=3


Ale porad chybi prehledny a pekny GUI (jako treba ma Apple TV - viz obrazek)
Přílohy
apple-mvix.gif
apple/mvix GUI
apple-mvix.gif (47.49 KiB) Zobrazeno 13955 krát
map
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 1. 2008 23:10:58

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod Cooltour v pátek 8. 2. 2008 18:33:41

Myslíte, že se ještě někdy objeví ta slibovaná recenze? Začínám být velmi skeptický..... :|
Cooltour
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v pátek 8. 2. 2008 18:47:55

Cooltour píše:Myslíte, že se ještě někdy objeví ta slibovaná recenze? Začínám být velmi skeptický..... :|

Já se moc omlouvám, ale vlezly mi do toho dvě recenze pro S&V a tisk má samozřejmě přednost :roll:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod Mr v čtvrtek 21. 2. 2008 9:51:32

Zdravim, zakoupil jsem,vybalil,nastavil sit a pripojil bezdratove (pristroj i log v routeru hlasi pripojeno),presto kdyz najedu do kterekoliv slozky Internetova radia, neni v nich ani jeden odkaz na nektery stream. Reknete mi nekdo, ten seznam je ulozeny v priistroji,nebo se natahuje z netu,ci jak to funguje? Jedine, co jsem rozchodil, je prehravani cehokoli z USB flash, HDD tam zatim nemam. Firewall na routeru jsem pro jistotu deaktivoval, presto jedina podslozka je vzdy Up to folder, jinak nic.
Mr
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 21. 2. 2008 10:06:14

Mr píše:Zdravim, zakoupil jsem,vybalil,nastavil sit a pripojil bezdratove (pristroj i log v routeru hlasi pripojeno),presto kdyz najedu do kterekoliv slozky Internetova radia, neni v nich ani jeden odkaz na nektery stream. Reknete mi nekdo, ten seznam je ulozeny v priistroji,nebo se natahuje z netu,ci jak to funguje? Jedine, co jsem rozchodil, je prehravani cehokoli z USB flash, HDD tam zatim nemam. Firewall na routeru jsem pro jistotu deaktivoval, presto jedina podslozka je vzdy Up to folder, jinak nic.

Seznam streamů se stahuje z netu... Vypadá to, že se přehrávač nedostane ven za router. Neblokujete nějaké porty nebo protokoly?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod Mr v čtvrtek 21. 2. 2008 10:53:06

d.f.h píše:
Mr píše:Zdravim, zakoupil jsem,vybalil,nastavil sit a pripojil bezdratove (pristroj i log v routeru hlasi pripojeno),presto kdyz najedu do kterekoliv slozky Internetova radia, neni v nich ani jeden odkaz na nektery stream. Reknete mi nekdo, ten seznam je ulozeny v priistroji,nebo se natahuje z netu,ci jak to funguje? Jedine, co jsem rozchodil, je prehravani cehokoli z USB flash, HDD tam zatim nemam. Firewall na routeru jsem pro jistotu deaktivoval, presto jedina podslozka je vzdy Up to folder, jinak nic.

Seznam streamů se stahuje z netu... Vypadá to, že se přehrávač nedostane ven za router. Neblokujete nějaké porty nebo protokoly?


To mne sice taky napadlo,ale odkud mam zjistit,jake porty (nebo protokoly) ten Mvix potrebuje mit otevrene? Na routeru (WL 500gp) podle mne zadna omezeni nastavena nejsou,leda by byly urcite porty ci protokoly omezeny jiz z vyroby,ja sam jsem nic vedome neblokoval. Navic z domaciho PC (wired) i z ntb (wireless) se na netova radia,tedy jakykoli stream,dostanu normalne :cry:
Mr
 

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod map v pátek 22. 2. 2008 12:44:54

Nekdy staci vypnout-zapnout MVIX a je to v poradku - seznam stanic je k dispozici.
map
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 1. 2008 23:10:58

Mvix MX780HD

Příspěvekod map v pondělí 3. 3. 2008 13:32:18

Novy firmware v.2.0.2 je tady: http://www.mvix.net/forum/forum_posts.asp?TID=194

Release note :
(1)Add exif of jpeg (exif is information of photo. Like id3tag of mp3)
(2)Add id3tag information
(3)Improved usb host recognized storage
(4)Fixed bug of path information
(5)Fixed bug of stop slide show when stop music
(6)Fixed lock folder option
(7)Add language (korean, japans, English, French, Spanish, german, italian, dutch, Portuguese, Danish, greek, greek, czech, Hebrew)
(8)Fixed not play playlist
(9)Improved display photo
(10)Fixed random/sequence function
(11)Fixed intro under PAL tv type
(12)Fixed continuously play in the playlist (just added file )
(13)Fixed remove playlist when reboot
(14)Improved add playlist when playing movie or music
(15)Improved etc
map
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 1. 2008 23:10:58

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod map v úterý 1. 4. 2008 10:06:37

Od zacatku roku kazdy mesic je na svete novy firmware pro MX780HD.
:D
V. 2.0.3 je tady: http://mvix.net/forum/forum_posts.asp?TID=242
- Add auto scan ssid of wireless
- Fixed audio function in the dvd/iso
- Fixed LCD display bug
- Fixed lock function bug
- Move language item in the setup menu
map
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 1. 2008 23:10:58

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod lukasx v čtvrtek 17. 4. 2008 6:36:59

lukasx píše:
teoretik píše:Co tedy považujete za vhodné použít pro uložení a slušné přehrávání hudebního archivu v rozsahu ca 200 převedených LP a stejného počtu CD. Považuji za nesmysl při poslechu používat PC třeba i s externí zvukovkou. Za dostačující bych považoval výstup stzereo a pochopitelně snadnou a přehlednou orientaci v archivu. Pro další rozšiřování považuji za dostatečnou kapacitu HD do 750-1000GB. Máte někdo vhodný typ? Bude-li možné i JPG ev. video bude dobře, ale není to podstatné. Samostatný display považuji za nutnost, aby se nemusela kvuli hudbě zapínat TV. Díky za radu.


Zdravim,
na hudbu budu mit nejspis tenhle bazmek: Squeezebox Duet. To opravdu splnuje to co potrebuju. Mam take mediateku o celkem asi 500CD, nektere lossless. Vsechno poradne otagovane vcetne coverartu.
Tenhle stroj se zapoji jenom do site, kde je napriklad sitovy disk s uPnP podporou. Vyhodou je dalkovy ovladani s displayem = neni nutnost zapinat televizi, listuje se pekne v cele knihovne. Navic je ovladani pres wifi, takze neni zavisle na viditelnosti, muze ovladat vic jednotek. Pripojim to k recieveru pomoci optiky a je vystarano :o)
Logitech se opravdu strefil do mych potreb. Uz cekam, az bude na trhu a objednavam.


Zdravim,
jenom na okraj. Uz mam tenhle bazmek doma a vytvoril jsem podrobnou uzivatelskou recenzi - pokud mate zajem, muzete pocist zde
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Mvix MX780HD

Příspěvekod Dave v čtvrtek 17. 4. 2008 19:17:43

najs recenze, good work. Příště to prosím dej do jiného samostatného vlákna.
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Předchozí

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron