HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod d.f.h v úterý 28. 10. 2008 16:16:55

Magazín HDmag.cz se snaží přinést každý týden jednu novou recenzi filmu na Blu-ray: http://hdmag.cz/recenze/filmy Tyto filmy už není potřeba nijak dál zpracovávat v rámci diskusního fóra, hodí se ale doplňující připomínky a informace.

Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod d.f.h v úterý 28. 10. 2008 17:48:31

Tu recenzi psal st39.6, tak doufám že se vyjádří, až půjde kolem.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod st39.6 v úterý 28. 10. 2008 18:47:19

Juta píše:Tak jsem si všimnul, že jsi psal recenzi na Úhel pohledu. Já ji psal také někdy začátkem dubna, když šel film do kin.
Nemůžu s Tvojí recenzí vůbec souhlasit. Podle mě to byla rozhodně nadprůměrná podívaná, která mne zaujala hlavně svým netradičním pojetím. Pokud bych tento film měl procentuálně hodnotit podobně jako na csfd, pak bych volil min. 85 %.
Scénář není vůbec děravý jak ementál. Zápletka je dost dobře promyšlená. Je to prostě film, u kterého se musí trochu víc přemýšlet. Já ho viděl 3x a při každém sledování jsem narazil na něco, co mi předtím uniklo. Kvůli těm pohledům jednotlivých aktérů by si film zasloužil min. 10 minut navíc, aby bylo možné hlavně v druhé polovině filmu více rozvést zápletku. Tady totiž nejeden divák místy opravdu tápe, což byl možná i Tvůj případ.
Ale co člověk, to názor... ;)



Pro me to rozhodne byla prima podivana, taky jsem si to uzil. Dokonce mi ani nevadily chyby, ktery jsem vypsal - z divackyho hlediska proste solidni zabava. Kdyz uz o tom ale pisu, tak je nedostatky potreba zminit. Film stoji akorat na netradicnim pojeti (ktery te, jak pises, zaujalo nejvic ... coz jen podtrhuje moji pointu), bez ktereho by jinak vubec nebyl schopny zivota. Zkus si vsechny linie poskladat do jednoho souvisleho pribehu, jak by byly v normalnim filmu vypraveny. Zjistis, ze to mozna dava jakz-takz smysl, ale je to silne prekombinovany, ze scenaristickyho hlediska nic nez hromada spionaznich klise. To neni dobre promyslena zapletka, to je lacina zapletka poskladana tak, aby chytre pusobila.
Proc sis to musel poustet nekolikrat, abys neco pochopil, nevim. Videl jsem to dvakrat a napodruhe jsem si jenom uzival, jak strasne vykonstruovane vsechno pusobi a v celku to drzi jen vypraveni z nekolika uhlu. Netapal jsem ani napoprve a rozhodne jsem u toho nepotreboval nijak nadstandartne premyslet.
Takze budu pro zmenu citovat sam sebe:
Něco podobného vyžaduje divákovu pozornost mnohem víc, než jiné akční thrillery a je to vážně chytrý způsob, jak adrenalin v krvi rozproudit každému člověku, co se před televizi usadí. Jestli se o Úhlu pohledu vůbec dá říct, že by byl napínavý, je to právě díky této konstrukci.

Jen doplnim, ze rezie je opravdu ziva, energicka a film ma diky ni velkej naboj.
Btw kdyz uz lpis na csfd, podivej se na Douglasovo hodnoceni, je to maniak pres naraci filmu. Pokud neci hodnoceni o podobne prekroucenejch filmech o necem vypovida, je to to jeho. Jestli se nepletu, dal tomu 50%, coz by priblizne odpovidalo i memu hodnoceni.
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod st39.6 v úterý 28. 10. 2008 19:52:01

Juta píše:Přinejmenším bych si to dokázal představit jako epizodu nějakého seriálu.

Yop, proto to spousta lidi prirovnava ke ctyriadvacitce, me osobne to vysilovani Jacka Bauera taky velmi pripomina. Je to takova "nahrada" (coz mi pripomina, ze dvouhodinovej pilot Exile ma premieru behem nekolika dni...YAY! :ugeek: )
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod d.f.h v neděle 2. 11. 2008 1:32:06

Juta píše:Myslíš, že pokud píšu recenzi pro časopis bez smluvního vztahu a bez nároku na honorář tak že tu recenzi můžu dát i někam na web ? To asi ne, že ?

To záleží na konkrétní situaci. Já jsem s S&V domluvený, že se moje recenze a články z časopisu objeví na HDmag.cz až s dvouměsíčním zpožděním. Pak už nehrozí, že by to nějak ovlivnilo prodej čísla, když už je na stáncích dávno další. Fuka si taky na svůj blog dává recenze, které píše pro Cinemu, ale má to samozřejmě domluvené s šéfredaktorkou.
Juta píše:P.S:To jsem ani netušil, že se na Smirnoff používá voda z tisíce let starých ledovců které vozí ze Severního pólu :shock:

Kecy, voda jako voda, hlavně když je v ní dost lihu! :twisted:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: BD 20th Century Fox

Příspěvekod modista v úterý 25. 11. 2008 15:55:20

dostala se mi do ruky 2 blúčka od 20th century fox - zatím co I ROBOT je jasně referenční kvalita obrazu, nic lepšího jsem zatím neviděl, OMEN je kvalita jen o málo lepší než originálka dvd, kterou vlastním... co ale měly tyto 2 blu-ray společného, byla abnormálně dlouhá načítací doba - markantní třeba proti blúčkům od sony.
Uživatelský avatar
modista
300+
300+
 
Příspěvky: 315
Registrován: středa 9. 1. 2008 21:34:43

Re: Hotové recenze Blu-ray na HDmag.cz

Příspěvekod Pepíno v čtvrtek 5. 2. 2009 11:44:14

Máte někdo už zhlédnuto Zohan nebo také je na BD název Krycí jméno Kad.Jsou tam dvě možnosti spuštění filmu.Je v tom nějaký podstatný rozdíl.
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Další

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron