HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod tomiisek v neděle 21. 12. 2008 15:52:48

f3Rd@: Nejlíp používat vlastní rozum, podle této logiky by majitelé projektorů museli sedět od plátna aspoň 15 metrů.
A v kině by první řada musela být od plátna tak 30 metrů... Já koukám ze 4 metrů na úhlopříčku mnohem větší než ty a jsem moc spokojený.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod derek v pondělí 22. 12. 2008 0:20:25

a používat nejen svůj rozum, ale hlavně své oči !! bolí tě, pálí tě ? tak jdi od tv dál...jestli ne, tak je vše ok :shock:
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v pondělí 22. 12. 2008 1:17:32

2,5 - 3,5 metru, podle toho, jak si na gauči lehnu ... Rozumná vzdálenost je imho od 1,5m ... pro oči ... ostatní už je pak spíš namáhání krku :)
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod J.a.X v úterý 30. 12. 2008 3:20:52

Pochopil jsem, že televize nepodporuje 24p, pouze si poradí s 24p vstupem (což nakonec ani nepotřebuju). Chtěl bych ji používat pro zobrazování filmů přehrávaných pomocí PC, v podstatě jako druhý monitor připojený pomocí DVI/HDMI kabelu. Tam se žádné trhání projevit nemůže, ne? (samozřejmě pokud by se netrhalo přehrávání v PC)

Chci se jenom ujistit, protože bohužel patřím mezi ty, kterým to trhání vadí. Ještě víc by mi ale vadilo to, co jsem viděl předvádět funkci Movie Plus (tedy její obdobu u Sony), když občas zřejmě nestíhala a pak obraz jakoby doháněl, což bylo ještě to menší zlo oproti jeho zcela nefilmovému a televiznímu vyznění.

Z předchozí diskuze to mezi řádky vyplývá jenom párkrát, ale doufám, že mě ujistíte v tom, že 50p obraz z PC bude televize zobrazovat regulérně bez potřeby funkce pro dopočítávání snímků.
J.a.X
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 30. 12. 2008 2:47:33

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 30. 12. 2008 3:29:32

J.a.X píše:...


Jak bych to shrnul ... Koukám na filmy pouštěné přes HDMI z PC a obraz jede "normálně" ... tedy jako v kině ... u některých rychlých scén, když se na to člověk zaměří, to jakoby občas cukne (bez movie plus) ... Je pravdou, že nemám možnost porovnat, jak obraz jede s podporou 24p, takže nedokážu říct, do jaké míry je ten rozdíl znát ... Nicméně jakožto člověk, který si rád užije filmy s kvalitním obrazem, perfektním zvukem, na velké TV s řekněme adekvátním požitkem jako v kině jsem spokojen ;)
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 30. 12. 2008 13:17:04

V mých 43 letech jsem byl poyebán jako malý fakoš, že jsem při objednávce na opravu tv nevysypal MODEL CODE jako z rukávu se všemi těm XXX na konci. Na záručáku to bylo napsáno z poloviny. Jinak anabáze pokračuje, technik se prý ozve, teď mě ještě napadlo, zda nebude problém, když nemám originál krabici na tv. A to všechno proto, že mi tvrdili před koupí - ANO, v interních manuálech Samsungu vyloženě stojí - podpora 24p. No, uvidím, zda jak tu někdo píše je problém v softwaru, nebo mě s tím problémem nakopou do řiti. Jak je to s výměnami tv?? Třeba za jiný model?
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 30. 12. 2008 13:23:41

Originál krabici mít nemusíš, ale pakliže posíláš TV do servisu, jsi povinen ji kvalitně zabalit, což je bez originální krabice vskutku nadlidský úkol (proto jsem ji uložil do sklepa, tu krabici - asi taky budu volat servisáky, bo mi v TV nepříjemně lupe, co pár minut (na levé straně)) ... Otázkou zůstává, jestli servisáci jezdí k tobě, případně autorizovaný servis zařízení v případě reklamace od tebe sváží, a pokud ano, jestli třeba krabici nevozí s sebou ...
Dále prosimtě až tam budeš mít toho servisáka, zeptej se ho na movie plus, zda je normální, to co sem popisoval pár přízpěvků dříve (s tim cukáním - jako by to ta TV nestíhala dopočítávat, a to jak ve FULL HD, tak v obyč HD) ...

Výměna TV imho záleží na prodejci, kde ale asi nebudou chtít, vzhledem k tomu, že televize již byla používána ... a pak pokud by si neuspěl s reklamací 24p, tak leda hodně moc a pořád dokolařvát jak v servise, tak přímo v samsungu, že tě ojebali, a že to chceš "napravit" nebo vyměnit za jinej model ... když je člověk hodně otravnej, často servis / výrobce ustoupí, aby měl "klid" ...
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 30. 12. 2008 13:46:50

Jo, to máš úplnou pravdu, vždycky si myslím, že s pasivním /neagresivním/ způsobem toho dosáhnu nejvíc, ale zpravidla jsou se mnou rychle hotový. Tohle ale, jak píšeš, budu meldovat pořád dokola, páč mě to skutečně vytáčí a skutečně mi lhali. /Pokud to není jen porucha/. Proptám se ho i na tvůj problé, záleží však, jak komunikativní člověk přijede. V Samsungu mi říkali, že POŚLOU technika, tak doufám, že to znamená, že přijede. Kupoval jsem ji ještě za 40 litrů a aby nedělala, kvůli čemu jsem ji kupoval, to je silný kafe.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 30. 12. 2008 18:55:37

počkáme až co technik a pak tady na to budeme společně nadávat :)
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v pondělí 5. 1. 2009 17:16:54

Dnes mi předběžně volal technik ohledně reklamace tv 557 /trhá se při 24p/, nakonec říkal, že oni jsou soukromá firma, které si Samsung najímá na opravy. V praxi to chodí tak, že do Samsungu přijde reklamace a oni to přepošlou soukromé firmě s vyjádřením problému od zákazníka. Z toho jsou naprosto pitomí, neboť neexistuje od běžných uživatelů žádný odbornější popis problému. Musí si to tedy pracně znovu konkrétně se zákazníkem vyjasňovat. Kupodivu můj problém ještě neřešili/???/, buď je to prý opravdu na opravu tv, nebo prý "vlastnost tv". Na to jsem alergický, neboť vlastností nemůžeme suplovat nedokonalost, nebo dokonce vylhanou reklamou. Před zakoupením tv jsem se ptal prodejce i v Samsungu - unisono mi sdělili, že podporu 24p má. Zřejmě tedy nadejde situace, kdy firma techniků pracující pro Samsung neshledá žádnou závadu a já tak budu nucen dál se Samsungem jednat dál. Pokud 24p tv opravdu neumí a byla mě klamavě podstrkována, jako že ano.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod johnym v úterý 6. 1. 2009 2:45:03

Sorry, ale s reklamaciou asi neuspeješ.
Tvoj typ TV podporuje zobrazovanie 24p - teda to čo je v promo i oficialnych materialoch Samsungu, ale nerobi to spravne.
Ak donho 24p Blu ray pustiš- prehra ho- to je všetko co vyplyva z manualu Samsungu.
Co tam nie je napisane je fakt, že robi chybny 3:2 pull down, a nevie zobraziť 24p obnovovacou frekvenciou rovnajucou sa celemu nasobku 24.
O tom, že tato plazma robi trhanie pri 24p Blu ray diskoch sa obecne davno vie, viď napr. tu:

http://www.avforums.com/forums/plasma-t ... hread.html

http://www.avforums.com/forums/plasma-t ... msung.html

Ak by si si pred kupou prešiel zopar zahraničnych for, mohol si si ušetriť toto trapenie.
Ja elektroniku kupujem az po prejdeni čo najvačšieho množstva oficialnych/ odbornych recenzii, a uživateľskych skusenosti.

Niekde na AVSForum /US/ je aktualizovany zoznam displejov so spravnou podporou 24p , teda bez trhania.
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 6. 1. 2009 7:46:34

Díky konečně za pořádnou a zřejmě tu pravou informaci. Bohužel anglicky ani německy neumím a tuto tv jsem kupoval před půl rokem, kdy u nás byl tento problém ještě v plenkách. Přesto budu trvat na nápravě, neboť fakt, že u 557 24p neznamená dokonalé 24p je klamavá reklama a běžný spotřebitel, jako já, o těchto detailech nemá a nemůže mít povědomí. Fóra jsem procházel, sbíral informace, bohužel jen na českých stránkách. Ze Samsungu mi sdělili, že podpora 24p je stoprocentní a je "napevno" zabudovaná v tv.:)) Oni sami ani nevědí, /nebo vědí?/, co prodávají za výrobky.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 6. 1. 2009 11:23:23

Nevědí ... jejich technická podpora ani neví co je vlastně HDMI ...
Možná to vědí někde v marketingu a je to opravdu klamavá reklama ... ČOIka by to teoreticky mohla řešit ... kdo ví ...

Jo a plz nezapomen se technika zeptat na to movie plus ...
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 6. 1. 2009 12:34:04

hujik píše:Nevědí ... jejich technická podpora ani neví co je vlastně HDMI ...
Možná to vědí někde v marketingu a je to opravdu klamavá reklama ... ČOIka by to teoreticky mohla řešit ... kdo ví ...

Jo a plz nezapomen se technika zeptat na to movie plus ...

teď jsem s ním před chvílí zrovna mluvil. Jsou to típci z Brna a Samsung je najímá na opravy. Na rozdíl od samáků vědí o čem mluví. Tak nejhorší věc je, že se na žádný problém nedá jednoznačně odpovědět, jelikož nikdo na světě neví, na jakých výrobních principech Samsung své tv vyrábí a kompletují. Něco to dělá a nějak to pojmenují. V tomto bodě je chaos. Technik pak neví co a jak má opravovat, protože neví přesně co to má dělat. Např. jenom škála nedokonalosti zobrazování /od různých artefaktů až po plynulost obrazu je jednotlivě téměř neřešitelná. Takže existuje jen jeden postup - výměna základní desky a aktualizace softwaru. Tím to končí úpokud není někde evidentně vadná součástka/. Jinak se vše přenáší do zaklínadla "vlastnost" tv. Tak to je vlastně i odpově´d na tvou otázku. V Samsungu je žádný problém ohledně tv nezajímá, vše přenáší na servis a v mém případě na prodejce. Zítra budu ještě volat /inventúra/do reklamace k prodejci. Ale jak může prodejce nést zodpovědnost za dezinformace Samsungu?? To je zase mela!
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod maniacm v úterý 6. 1. 2009 13:19:10

cus jak je to vlastně s vypalováním obrazu na plazmách samsung?
maniacm
0+
0+
 
Příspěvky: 26
Registrován: pondělí 27. 10. 2008 10:40:27

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 6. 1. 2009 13:36:31

JIHORDA píše:
hujik píše:Nevědí ... jejich technická podpora ani neví co je vlastně HDMI ...
Možná to vědí někde v marketingu a je to opravdu klamavá reklama ... ČOIka by to teoreticky mohla řešit ... kdo ví ...

Jo a plz nezapomen se technika zeptat na to movie plus ...

teď jsem s ním před chvílí zrovna mluvil. Jsou to típci z Brna a Samsung je najímá na opravy. Na rozdíl od samáků vědí o čem mluví. Tak nejhorší věc je, že se na žádný problém nedá jednoznačně odpovědět, jelikož nikdo na světě neví, na jakých výrobních principech Samsung své tv vyrábí a kompletují. Něco to dělá a nějak to pojmenují. V tomto bodě je chaos. Technik pak neví co a jak má opravovat, protože neví přesně co to má dělat. Např. jenom škála nedokonalosti zobrazování /od různých artefaktů až po plynulost obrazu je jednotlivě téměř neřešitelná. Takže existuje jen jeden postup - výměna základní desky a aktualizace softwaru. Tím to končí úpokud není někde evidentně vadná součástka/. Jinak se vše přenáší do zaklínadla "vlastnost" tv. Tak to je vlastně i odpově´d na tvou otázku. V Samsungu je žádný problém ohledně tv nezajímá, vše přenáší na servis a v mém případě na prodejce. Zítra budu ještě volat /inventúra/do reklamace k prodejci. Ale jak může prodejce nést zodpovědnost za dezinformace Samsungu?? To je zase mela!


Mno ... ten servis dělá Dileris ne? ...
Každopádně je to v řiti no ... Jako já sem víceméně spokojenej s TV, jen budu muset vyřešit to praskání ...
Jak funguje servis, opravěj to u tebe, nebo to aspoň vyzvednou? Mají svojí krabici? dají ti zápůjčku?
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 6. 1. 2009 14:35:41

Dohodli jsme se, že pokud neuspěju s vrácením peněz nebo výměnou, teprve potom to budeme řešit servisem. O způsobu přepravy jsme ještě konkrétně nemluvili, ale mám dojem že tam padlo něco o jejich vyzvednutí a odvozu. Že bych si měl najmout přepravní auto??.)) V řiti to nesmí být - tys jim dal peníze a musíš za to mít svoje 100% zboží. Pokud to tak není, je to špatně.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod derek v úterý 6. 1. 2009 17:30:31

a pokud to tak je, tak měl krtek pravdu a měl sis koupit raději ledničku...šméčka korejský...ikdyž osobně bych to viděl na vychcaný zastoupení v čr

snad to dopadne dobře, moc moc držím palce !!!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v úterý 6. 1. 2009 17:31:27

špatně to je, wtz ... ale otázkou je, zda s tím něco uděláme :)
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod JIHORDA v úterý 6. 1. 2009 17:51:02

derek píše:a pokud to tak je, tak měl krtek pravdu a měl sis koupit raději ledničku...šméčka korejský...ikdyž osobně bych to viděl na vychcaný zastoupení v čr

snad to dopadne dobře, moc moc držím palce !!!

:))))))))))) No dík, příště budu nakupovat u Krtka.))) Uvidíme co z nich vypadne. Esli se naseru, koupím 58":)) I když nevím za co!
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod Sensulato v neděle 11. 1. 2009 16:11:48

Ahoj čtu tady vaše fórum ohledně od začátku a docela mam vztek to celou dobu chcete říct že když mam televizi Samsung PS50A557 tak na ni nepůjde ani jeden film ve FULL HD na 1080 24p Real Movie přsně nevím co to všechno znamená ale pokud se to jak říkáte cuká a nestíhá to a pokud to nejde ani s PS3.

Co já mam informace by tato televize měla zvládnout 1080p o 60 Hz to by mělo jít bez cukanců a těch 60 Hz je málo nevím u LCD monitoru mam nastaveno 70 Hz a na HD film je to úžasná podívaná tak na televizi s 60 HZ by to mělo stačit.

Tady nevím jak moc to cuká ale když bych na to koukal ze 4 metrů je to hodně vidět já hodně slýchávám že televize má HDMI jen 1.2 a 1.3a se nevyplatí kupovat. taky jsem studoval rychlost čtení Blu-ray přehrávačů PS3 je zatím nejlepší ale nové přehrávače od Samsungu mají být ještě lepší ve čtení Blu-ray disků nemohlo by to být tím že to nestíhá číst.

Ve své podstatě je jedno pokud ta kvalita FULL HD fimu bude o něco malinko horší hlavně když to bude bez cukání ono na rovinu před 30 lety kdo měl televizi byl považován za boháče a přežil to každý takže buďme rádi co máme za možnosti teď.
Sensulato
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: neděle 11. 1. 2009 15:39:50

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod Shadow74 v pondělí 12. 1. 2009 17:12:10

No ja mam tuto TV 3 dny. BD prehravac nemam a tak jsem zkousel HD video z PC. A bohuzel se cuka neni to nejak strasne, ale cuka. Nepomaha zadna zmena nastaveni jako je napr. Movie Plus. Uz jsem psal i jinam a jelikoz jsem laik tak se snazim ziskat vice informaci. Premyslim o vraceni TV a vyberu jine, napr. PS50A756.

Pokud nekdo vite co s tim, uvitam vase rady. Diky
Shadow74
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: pondělí 12. 1. 2009 17:06:56

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v pondělí 12. 1. 2009 17:15:10

Já pouštím na této TV (full) HD filmy už pár měsíců, a při jejich sledování mi to nepřijde nijak horší než v kině ... tedy pokud člověku vyhovuje "plynulost" přehrávání jaká je v kině, bude imho spokojen ... Když se opravdu na to zaměřím, dá se jakési cukání pozorovat, ale u mě to vyžaduje značné úsilí, tak se tím netrápím ...
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod Sensulato v pondělí 12. 1. 2009 22:44:53

Taky jsem svým způsobem laik ale v kině sedím v 5 řadě to je ideál když jednou jsem byl v 1 řadě tak jsem koukal ze 2 - 3 metrů a vůbec cukání jsem nezaznamenal jen když bylo hodně světla na scéně ale to je asi běžné doma jsem kompletně přestavěl obývák aby se na tv dalo koukat koukáme ze 4.5 až z 5 metrů a tak jsi myslím že z takové dálky to nebude znatelné když rozsvítím na zdi lampičku tak se to ztratí. Přesněji uvažuji že v Datartu mají puštěné na této tv hd vysílání a je to bez cukání tak full hd musí taky jít. je to oříšek nevím co dělat.
Sensulato
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: neděle 11. 1. 2009 15:39:50

Re: Samsung PS50A557 - poznatky a zkušenosti

Příspěvekod hujik v pondělí 12. 1. 2009 23:27:51

Sensulato píše:Taky jsem svým způsobem laik ale v kině sedím v 5 řadě to je ideál když jednou jsem byl v 1 řadě tak jsem koukal ze 2 - 3 metrů a vůbec cukání jsem nezaznamenal jen když bylo hodně světla na scéně ale to je asi běžné doma jsem kompletně přestavěl obývák aby se na tv dalo koukat koukáme ze 4.5 až z 5 metrů a tak jsi myslím že z takové dálky to nebude znatelné když rozsvítím na zdi lampičku tak se to ztratí. Přesněji uvažuji že v Datartu mají puštěné na této tv hd vysílání a je to bez cukání tak full hd musí taky jít. je to oříšek nevím co dělat.


hd nebo ful HD imho nehraje roli ... spis de o "kvalitu" ripu ... pokud jedes s BD melo by to byt srovnatelne ... jak rikam, neni to zadna tragedie, jihorda je zmlsanej .)
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

PředchozíDalší

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron