HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Když už nějaký ten Blu-ray nebo HD DVD disk máme, tak si ho přece zkopír... zazálohujeme, ne? Ani software pro přehrávání, střih, authoring a další zpracování HD videa se tu rozhodně neztratí. Dotazy, rady, nové verze a tak dále.

TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v neděle 13. 1. 2008 23:08:31

Tak opravdu nevím, a ani netuším, jak vytvořit Blu Ray film s domácím videem!

Mám JVC Everio a ta produkuje TOD soubory.

Mám koupené legálně dva softy:
- Nero (Nero Vision)
- Cyber Link Power Producer 4

Mám zkušenost s Pinnaclem a tvorbou cca 50 DVD :)

Ale za živého boha netuším, jak udělat Blu Ray! Prostě po 10 hodinách hraní si s Nerem i s Producerem .... nevedlo k ničemu!!!

Nero mi TOD soubory načte, dokonce je dám i do řady a umím vložit přechod či textový titulek. Ale nevím jak ručně nastavit kapitolu a vytvořit nějaké menu (vybrat menu z hotových šablon).
Producer mi nenačte TOD soubor, a to ani, když jej přejmenuji na MPG (někde jsem četl, že je to MPG s variabilním tokem, s vlastním názvem made in JVC). Takže tady se také nehnu nikam!

Je tu někdo, kdo mi umí poradit, co udělat? Moje představa je velmi jednoduchá (alá DVD):
- některé scény spojím k sobě pomocí přechodu (to co k sobě patří)
- ty co nespojím na začátku označím, jako kapitolu na disku
- připojím menu a pojmenuji každou kapitolu
- a pak to smažím
Kruci, co je na tom tak hrozného! :)
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v čtvrtek 17. 1. 2008 0:08:53

pilot píše:Tak opravdu nevím, a ani netuším, jak vytvořit Blu Ray film s domácím videem!

Mám JVC Everio a ta produkuje TOD soubory.

Mám koupené legálně dva softy:
- Nero (Nero Vision)
- Cyber Link Power Producer 4

Mám zkušenost s Pinnaclem a tvorbou cca 50 DVD :)

Ale za živého boha netuším, jak udělat Blu Ray! Prostě po 10 hodinách hraní si s Nerem i s Producerem .... nevedlo k ničemu!!!

Nero mi TOD soubory načte, dokonce je dám i do řady a umím vložit přechod či textový titulek. Ale nevím jak ručně nastavit kapitolu a vytvořit nějaké menu (vybrat menu z hotových šablon).
Producer mi nenačte TOD soubor, a to ani, když jej přejmenuji na MPG (někde jsem četl, že je to MPG s variabilním tokem, s vlastním názvem made in JVC). Takže tady se také nehnu nikam!

Je tu někdo, kdo mi umí poradit, co udělat? Moje představa je velmi jednoduchá (alá DVD):
- některé scény spojím k sobě pomocí přechodu (to co k sobě patří)
- ty co nespojím na začátku označím, jako kapitolu na disku
- připojím menu a pojmenuji každou kapitolu
- a pak to smažím
Kruci, co je na tom tak hrozného! :)



To tu fakt nikdo není, kdo by udělal BR film s full HD?? :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Návštěvník v čtvrtek 17. 1. 2008 9:40:06

Film na blue ray zatím asi nikdo nedovede zkopírovat.
Návštěvník
 

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 17. 1. 2008 11:19:45

Návštěvník píše:Film na blue ray zatím asi nikdo nedovede zkopírovat.

A to bych zase netvrdil.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v čtvrtek 17. 1. 2008 11:36:32

d.f.h píše:
Návštěvník píše:Film na blue ray zatím asi nikdo nedovede zkopírovat.

A to bych zase netvrdil.



Já myslím, že ani nepochopil dotaz :)
O kopírování filmů to řeč není ....

PS: mimochodem, i na to by mě zajímal návod .....
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Pepr v čtvrtek 17. 1. 2008 13:19:39

Tady je těch otázek moc a smíchanejch dohromady. BR dělám, ale z jiné kamery SONY cx6 avchd. Tvé dotazy jsou zhruba ve třech oblastech.První je samozřejmě sestříhat a převést do formátu HD kompatabilního s BR. Já mám AVCHD, což je h264 alias mpeg4, který je s BR kompatabilní. Střih a rendering dělám v sony vegas8 výstup mám 1 soubor AVCHD kompatabilní se zvukem 5.1 který mě vyjede s příponou m2ts./nevím co tvá kamera produkuje JVC neznám/ Ten už můžu dál zpracovávat pro BD. Tady jsou však dvě další roviny. První je menu, druhá pak zabalit do struktury BD. S menu je to horši to je slabina BD. Tuším, že to umí Pinacle11 a některé další - neporadím, menu jsem vzhledem k omezeným možnostem než bude soft. dořešen vypouštím a nedělám. Jdu přímo na strukturu BD. Tu umí řada softů, ale zpravidla znovu renderujou celý soubor, což je špatné. Já používám free TSREMUX, který během dvou tří minut zabalí soubor do struktury BR a ten pak pálím. Samozřejmě bez menu - strčím disk a spustí se mi rovnou film.
Pepr
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 10:45:18

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Pepr v čtvrtek 17. 1. 2008 13:24:52

Jo a ještě dodám, že vzhledem ke kompatabilite AVCHD s BR lze a hojně využívám tento postup použít k vypálení na klasické DVD. Vznikne tzv. AVCHD DVD, které je však přehratelné pouze v BR přehrávačích. DVD mechanika to neveme. Vejde se na něj však así 30 minut film samozřejmě v HD kvalite se zvukem 5.1.
Pepr
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 10:45:18

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Návštěvník v čtvrtek 17. 1. 2008 15:50:14

To je dobré ale pinnacle 11 neumí vypálit AVCHD video na blue ray.Jen na klasické DVD a to je škoda.Kde najdu nějaký program,který to dovede na blue ray.A ví někdo něco o možnosti kopírování filmů na blue ray.Vlastní video z kamery Sony HDR HC7E vypálím pouze na DVD a vejde se mi jen 21 minut.Z kvality jsem úplně nadšen jen jsem zatím nevyzkoumal jak AVCHD vypálit na blue ray.Také jsem našel na internetu DVDfab HD decrypter,který by měl umět odstranění och.kodů,ale funguje jen pro klasická DVD.
Návštěvník
 

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Pepr v čtvrtek 17. 1. 2008 16:00:41

HDR HC7E není AVCHD, ale HDV. Mluvíme každý o něčem jiném.
Pepr
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 10:45:18

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Návštěvník v čtvrtek 17. 1. 2008 16:32:50

Ano,ale hdv záběry natočené a pak stažené do počítače nejdou nijak jinak vypálit v lepší kvalitě na dvd jen pomocí pinnacle 11 na dvd jako AVCHD.Nevím o lepší možnosti.
Návštěvník
 

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v čtvrtek 17. 1. 2008 19:15:38

Pepr píše:Tady je těch otázek moc a smíchanejch dohromady. BR dělám, ale z jiné kamery SONY cx6 avchd. Tvé dotazy jsou zhruba ve třech oblastech.První je samozřejmě sestříhat a převést do formátu HD kompatabilního s BR. Já mám AVCHD, což je h264 alias mpeg4, který je s BR kompatabilní. Střih a rendering dělám v sony vegas8 výstup mám 1 soubor AVCHD kompatabilní se zvukem 5.1 který mě vyjede s příponou m2ts./nevím co tvá kamera produkuje JVC neznám/ Ten už můžu dál zpracovávat pro BD. Tady jsou však dvě další roviny. První je menu, druhá pak zabalit do struktury BD. S menu je to horši to je slabina BD. Tuším, že to umí Pinacle11 a některé další - neporadím, menu jsem vzhledem k omezeným možnostem než bude soft. dořešen vypouštím a nedělám. Jdu přímo na strukturu BD. Tu umí řada softů, ale zpravidla znovu renderujou celý soubor, což je špatné. Já používám free TSREMUX, který během dvou tří minut zabalí soubor do struktury BR a ten pak pálím. Samozřejmě bez menu - strčím disk a spustí se mi rovnou film.



To máš naprostou pravdu, že jsou to tři věci - ale já to tak nikdy nechápal (pokud jsem pracoval v Pinnaclu, tak mi to připadalo velmi primitivní).
Prvním problémem je vstupní formát - JVC dělá FULL HD (1920x1080) v MPEG2. Bohužel to dává do jakéhosi TOD souboru ....
Tento formát mi zatím bez problémů žere Nero Vision! Jenže skončím na tom, že dám do projektu soubory v délce cca 11GB, ale nejde mi složit film (tedy video s přechody sekvenčně za sebou). Pak kliknu na Vytvořit disk, kde už je time line plocha, do které nasázím znovu ty video soubory a pak dám přechody - prima, jenže najednou je toho přes 23G a to už s tím nechce pracovat. Takže ve Vision nechápu, proč to tam láduje 2x.
Ok, když to skrátím, tak pak je problém, jak přesně udělat kapitolu - prostě to dle mne nejde jednoduše udělat na přesný začátek nějaké scény.
Třetím problémem je, že když už chci dělat vlastní film (na BR), tak mi to nedá možnost zvolit menu, ale dá si tam svoje vlastní menu!
Nuž to je tak nejdál, kam jsem se dostal ....
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v čtvrtek 13. 3. 2008 23:53:24

Konečně!
Power Producer v5!
1. zvládá přímo práci s TOD.
2. lze udělat regulérní menu, jako na DVD
3. dokonce to i funguje :)
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Dave v pátek 14. 3. 2008 0:01:51

a co Ulead VideoStudio 11
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v pátek 14. 3. 2008 0:07:17

Dave píše:a co Ulead VideoStudio 11


Tak to nevím ... nemohu testovat vše!
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Dave v pátek 14. 3. 2008 0:14:57

pilot píše:
Dave píše:a co Ulead VideoStudio 11


Tak to nevím ... nemohu testovat vše!


já jsem na to narazil včera a píšou tohle:

Corel Ulead VideoStudio 11.5 Plus update programu pro editaci videa včetně authoringu na Blu-ray. Majitelé verze 11 si mohou zdarma stáhnout VideoStudio 11 Plus Power Pack na http://www.corel.com/powerpack, jinak vyjde nová verze na 129,99 USD (asi 2 200 Kč). Mimo Blu-ray nabízí AVCHD, přímý upload na YouTube nebo import .m2ts a .mts souborů.
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v pátek 14. 3. 2008 0:19:45

Dave píše:
pilot píše:
Dave píše:a co Ulead VideoStudio 11


Tak to nevím ... nemohu testovat vše!


já jsem na to narazil včera a píšou tohle:

Corel Ulead VideoStudio 11.5 Plus update programu pro editaci videa včetně authoringu na Blu-ray. Majitelé verze 11 si mohou zdarma stáhnout VideoStudio 11 Plus Power Pack na http://www.corel.com/powerpack, jinak vyjde nová verze na 129,99 USD (asi 2 200 Kč). Mimo Blu-ray nabízí AVCHD, přímý upload na YouTube nebo import .m2ts a .mts souborů.


No to jsem také četl! A je tu někdo, kdo to vyzkoušel?
Zajímá mne, zda dokáže editovat TOD soubory ..... tedy třeba dva TOD spojit pomocí nějakého přechodu.
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod Dave v pondělí 17. 3. 2008 20:37:54

pilot píše:No to jsem také četl! A je tu někdo, kdo to vyzkoušel?
Zajímá mne, zda dokáže editovat TOD soubory ..... tedy třeba dva TOD spojit pomocí nějakého přechodu.



* upload videa do YouTube přímo z programu
* authorizace Blu-ray disků v HD a s podporou AC3 5.1
* export do AVCHD na DVD disky
* import a editace .TOD formátu, nacházejícího se na HD kamerách JVC
* import M2TS transport streamů přímo z AVCHD disků, pevných disků a karet
* enkódování do H.264 High Profile s rozlišením 1440x1080 a 1920x1080 a podporou víceprocesorových systémů
* nové templaty pro menu a grafiku
* tvorba HD DVD struktury na DVD disky
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v pondělí 17. 3. 2008 21:36:03

Dave píše:
pilot píše:No to jsem také četl! A je tu někdo, kdo to vyzkoušel?
Zajímá mne, zda dokáže editovat TOD soubory ..... tedy třeba dva TOD spojit pomocí nějakého přechodu.



* upload videa do YouTube přímo z programu
* authorizace Blu-ray disků v HD a s podporou AC3 5.1
* export do AVCHD na DVD disky
* import a editace .TOD formátu, nacházejícího se na HD kamerách JVC
* import M2TS transport streamů přímo z AVCHD disků, pevných disků a karet
* enkódování do H.264 High Profile s rozlišením 1440x1080 a 1920x1080 a podporou víceprocesorových systémů
* nové templaty pro menu a grafiku
* tvorba HD DVD struktury na DVD disky


Máš s tím praktické zkušenosti?
Nebo je tu někdo, kdo tento SW vyzkoušel?
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v středa 7. 5. 2008 9:52:11

Tak přátelé, musím se pochlubit!
Konečně jsem našel čas a mám první Full HD (sice jen 1080i) BR médium s menu hotové!
Vytvořeno v Power Produceru 5 s opravou, kterou jsem již dříve někde tady popisoval!

Štvou mě tyto věci:
- menu je v 720p (nechápu proč, když je ostatní v 1080 ....)
- mám jen jednu šablonu v Powerproducer 5 ..... nemá někdo další? Netušíte o dalších zdrojích pro BR? :) díky!!!!
- jaksi nechápu filozofii charterů .... prostě je to jaksi čudné
- občas program padá, takže po 5 minutách práce klikám na Save!!
- nejde mi spustit Powerproducer na Vistách se SP1 (2 počítače, ten na kterém jsem to dělal je Vista bez SP1 .... a asi bez něj ještě nějaký pátek zůstane)

Co mě potěšilo:
- rychlost generování!
- kvalita výstupu
- dokonce jsem si rychle na zahraniční cestu přechroustal v tomto nějaké AVI a MPEG na klasický DVD - rychlý a jednoduchý!!
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: TOD soubory (JVC) až k Blu Ray

Příspěvekod pilot v úterý 2. 9. 2008 21:35:16

A teď máme novinku - Pinnacle Studio 12
To čte TOD soubory bez jakýchkoliv problémů.

Editace BR stejná, jako při tvorbě DVD. Navíc oproti jiným SW, jako je třebas od Cyber Linku, si vytvoříte celý projekt - a teprve před renderováním si zvolíte výstupní formát.

Testoval jsem na DVD (z FULL HD na DVD kvalitu) - super!
Bohužel - BR médium mi rozhazuje obraz na Sony PS3 - nevím proč. Mám i první patch (nějaká Beta, stará cca 1 týden) - a ta to také neřeší. Dle Exac mám problém na PC, protože to prý normálně jede. Tak já jdu přeinstalovat PC ... (to mi za Pinnacle Studio stojí za to!)
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků