HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

DVD rekordér má dnes doma kde kdo. Jak ale zaznamenat HDTV vysílání, pokud už ho tedy přijímáme?

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod a1a2a3 v úterý 20. 1. 2009 16:02:16

martinhamr píše:
a1a2a3 píše:Chtel bych se jenom zeptat jak je to s jazykovou podporou. Pokud to koupim v Nemecku bude to podporovat i anglictinu?


Bude,je to jako PS3. Navolíš si co potřebuješ.


Diky za odpoved.
a1a2a3
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 20. 1. 2009 12:08:12

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v úterý 20. 1. 2009 16:05:03

a1a2a3 píše:Bylo to zde uz receno. Nicmene muzete nekdo potvrdit, ze skutecne se da Nova HD z pozemniho vysilani nahravat na harddisk v mpeg4 v rozliseni 1920x1080 (1080p). Pokud ano kolik to zabira mista na disku?


PlayTV zatím MPEG - 4 neumí, Nova navíc vysílá v 1080i.
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Buldog v pondělí 26. 1. 2009 12:13:08

Ahoj, se chci zeptat, jaký program mám použít na konvertování formátu nahraného z Play TV, stáhnul jsem si tohle http://www.xilisoft.com/hd-video-converter.html, program dobrej, ale ta konvertovací doba je šílená - nepoužíváte něco rychlejšího?díky
Uživatelský avatar
Buldog
100+
100+
 
Příspěvky: 107
Registrován: pondělí 25. 2. 2008 17:41:14
Bydliště: chomutov

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v pondělí 9. 2. 2009 16:48:40

A zkoušels to converXtodvd?

Jinak mám PlayTv a přes vše co jsem tady četl mám pořád posunutý čas o hodinu dopředu. Mám update 1.02., mám "other country" a v PS 3 mám Prague GMT + 1. A u Novy a Primy mám EPG jen asi 2 pořady dopředu.
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Buldog v pondělí 9. 2. 2009 21:58:06

Ano, už jsem to vyřešil - vso funguje skvěle. Nám to nastavené stejně jako ty a vše je v pořádku i EPG ukazuje pořady na cca 7dni dopředu. Spíš jestli to nemá společného něco s tím, jaké máte pokrytí signálu a který multiplex využíváš. Odkuj jsi?
Uživatelský avatar
Buldog
100+
100+
 
Příspěvky: 107
Registrován: pondělí 25. 2. 2008 17:41:14
Bydliště: chomutov

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v pondělí 9. 2. 2009 22:04:45

Bydlím v Praze, DVB-T používám od r. 2006 v TV, od r. 2007 i v DVB-T rekordéru, teď mám doknoce DVB-T rekordér novej, všude mi jde EPG správně (jedou přes stejnou anténu)
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod martinhamr v úterý 10. 2. 2009 11:30:43

Je to opravdu věc vysílače.Nova má u mě EPEG třeba jen z Cukráku.Z Žižkovského vysílače mi nejde.Zkombinoval jsem to dvěma anténama a slučovačem a je to ideální stav. ;)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v úterý 10. 2. 2009 12:51:32

ale já mám přes jednu anténu tři přístroje a s EPG má problém jen PlayTv
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Filas v úterý 17. 2. 2009 12:36:29

Tak už mám play TV doma, ale mám taky problém s posunutým časem. Když tam dám OTHER COUNTRY, tak je čas o hodinu napřed, když volím jinou zemi, třeba Německo, tak je čas o hodinu pozadu. Vyřešili jste alespoň někdo toto posunutí času?
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod nogod v sobota 21. 2. 2009 20:06:42

Zdravím, chtěl bych se zeptat, na jednu věc. Televizi máme v našem městě kabelovou a začíná vysílat v DVB-C. Takže pokud bych si chtěl koupit PlayTv, musel bych si sehnat anténu a přijímat signál vzduchem?!... Bohužel ale nevím, jaký by tu byl signál...
nogod
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: sobota 21. 2. 2009 20:01:45

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 20:45:20

nogod píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat, na jednu věc. Televizi máme v našem městě kabelovou a začíná vysílat v DVB-C. Takže pokud bych si chtěl koupit PlayTv, musel bych si sehnat anténu a přijímat signál vzduchem?!... Bohužel ale nevím, jaký by tu byl signál...


Ano,musel by jsi si koupit anténu a chytat signál vzduchem.Na druhou otázku můžu částečně odpovědět asi takto.PlayTV má dle mého mínění velice dobrý tuner který skousne lecos.Zatím co na klasické tv obraz třeba vlivem špatného počasí kostičkuje,PlayTV je v tomhle ohledu lepší.Má méně výpadků.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Filas v sobota 21. 2. 2009 20:46:27

Musí u vás vysílat v DVB-T, pak to samozřejmě můžeš chytat vzduchem, třeba na pokojovou anténu.
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v neděle 22. 2. 2009 13:32:39

Filas píše:Tak už mám play TV doma, ale mám taky problém s posunutým časem. Když tam dám OTHER COUNTRY, tak je čas o hodinu napřed, když volím jinou zemi, třeba Německo, tak je čas o hodinu pozadu. Vyřešili jste alespoň někdo toto posunutí času?


Na sony-playstation.cz jsme to nakonec vyřešili. Musíš si v nastavení PS 3 u časvoého nastavení změnit "Daylight saving" (letní čas) na "Standard".
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Filas v pondělí 23. 2. 2009 19:54:53

Díky, už jsem si to tam přečetl! ;)
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod a1a2a3 v čtvrtek 12. 3. 2009 12:41:25

Ahoj. Tak jsem si koupil PlayTV a jsem s ni naprosto spokojenej. Nahravani pres EPG funguje perfektne a kupodivu i ta moznost posunu casu konce nahravani o max 10 minut mi zatim stacila. Brouzdal jsem po ruznych forech o PlayTV a na nekterych australskych forech pisi, ze muzou nahravat v HD kvalite. Mam vezi softwaru 1.02 a ta to zde neumoznuje. Nikde jsem nenasel zminku o nevem updatu, ktery by to mohl umoznit. Nevite nekdo vice?

Known Issues with UK Imported PlayTVs:
Recording an HD show while playing a game or watching another HD channel can cause the recorded show to 'stutter' when played back.
a1a2a3
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 20. 1. 2009 12:08:12

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Buldog v neděle 29. 3. 2009 18:24:49

Jen se chci zeptat, jak nastavit letní čas, já teda na to koukal jenom v rychlosti, takže jak to nejrychleji vyřešit?
Uživatelský avatar
Buldog
100+
100+
 
Příspěvky: 107
Registrován: pondělí 25. 2. 2008 17:41:14
Bydliště: chomutov

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v pondělí 30. 3. 2009 8:45:56

V nastavení PS 3 v "date and time settings" nastav "daylight saving"
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod Filas v středa 8. 4. 2009 12:16:47

Vyšel nový update 1.10, přibyla možnost nastavení úrovně zvuku, automatické nastavení úrovně hlasitosti, upscaluje z SD rozlišení na HD, zrychlení převíjení (posun vpřed a vzad). Dále možnost nastavení po zapnutí přejít do vysílání, přeskočí se tím vstup do menu a následné spouštění vybraného programu.
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod videofan v čtvrtek 21. 5. 2009 10:54:44

Tak jsem se stal také majitelem TV krabičky a sice nejsem zklamaný, ale čekal jsem více, hlavně v bodu 8, to je největší zklamání ...

Klady:
1) funguje čeština (v EPG), což u výrobků Sony nebývalo zvykem, ale časy se mění
2) záznamy lze na 2 kroky dostat na ext. disk / flash v transportním streamu MPEG-2, což se dá přehrát na PC (= kdekoli na notebooku, nejsem omezen PS3 + TV)
3) kvalita obrazu se jeví slušná, zatím srovnatelné s kabelovkou, ale tam mám box připojený jen SCART RGB (plazma Panasonic ale upscaluje slušně)

Zápory:
4) max. 10 minut prodloužení času nahrávání po plánovaném konci pořadu mnohdy nestačí (ale na HDD rekordéru pro kabelovku mám jen 8 minut - ale viz. další bod)
5) nepřišel jsem zatím na to, jak zadat ručně nahrávku (od - do), ve volbě Schedule, jsem nic takového nenašel, nastavení nahrávání pouze konkrétního pořadu je někdy omezující (ale možná to tam je)
6) nelze setřídit programy jako to mám všude jinde (ČT1, ČT2 a pak to ostatní)
7) EPG je časově posunuté o 2 hodiny, a to jsem nastavil "other country" a v "date and time settings" letní čas "daylight saving"
8) ačkoli má Play TV dva tunery, dokáže nahrávat i z jednoho packetu jen jeden pořad současně, při nastavení druhého dá vybrat, který chci nahrávat (HDD rekordér pro kabelovku umí nahrát až 4 pořady současně, ze 2 packetů)
9) na upravenou společnou anténuá jsem nechytil žádné HD vysílání (zde bude problém asi jinde než v Play TV, i když ve specifikaci nebyl uveden MPEG-4, jen MPEG-2)

Ostatní:
10) mám obavy jak se bude PS3 chovat při hraní, zda záznamy nebudou poškozené výpadky, přece jenom je to primárně herní konzole a ne HDD rekordér

Závěr: slušná hračka, ale za ty peníze šlo pořídit i něco lepšího.
videofan
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: středa 20. 5. 2009 13:21:45

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 21. 5. 2009 11:10:44

Díky za sepsání zkušeností. Se vším v podstatě souhlasím (časové pásmo mám ovšem v pořádku, takže to jde), na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že ta "krabička" samotná vlastně nic neumí, všechno je jen otázka firmware, který se může neomezeně vyvíjet. Samozřejmě jsou tu HW limity PlayTV, ale jinak se myslím máme ještě na co těšit.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod videofan v čtvrtek 21. 5. 2009 11:20:40

d.f.h píše:Díky za sepsání zkušeností. Se vším v podstatě souhlasím (časové pásmo mám ovšem v pořádku, takže to jde), na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že ta "krabička" samotná vlastně nic neumí, všechno je jen otázka firmware, který se může neomezeně vyvíjet. Samozřejmě jsou tu HW limity PlayTV, ale jinak se myslím máme ještě na co těšit.


Ano, díky, to samozřejmě chápu a to byl i důvod proč jsem původně šel do PS3 jako BR přehrávače, a těším se na nové updaty - snad nebudeme čekat dlouho. S tím posunutým časem si pohraji o víkendu až bude čas. Jestli to jde nastavit, tak by to nemělo být nic těžkého.
videofan
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: středa 20. 5. 2009 13:21:45

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod wasill v neděle 24. 5. 2009 20:17:16

videofan píše:Tak jsem se stal také majitelem TV krabičky a sice nejsem zklamaný, ale čekal jsem více, hlavně v bodu 8, to je největší zklamání ...

Klady:
1) funguje čeština (v EPG), což u výrobků Sony nebývalo zvykem, ale časy se mění
2) záznamy lze na 2 kroky dostat na ext. disk / flash v transportním streamu MPEG-2, což se dá přehrát na PC (= kdekoli na notebooku, nejsem omezen PS3 + TV)
3) kvalita obrazu se jeví slušná, zatím srovnatelné s kabelovkou, ale tam mám box připojený jen SCART RGB (plazma Panasonic ale upscaluje slušně)

Zápory:
4) max. 10 minut prodloužení času nahrávání po plánovaném konci pořadu mnohdy nestačí (ale na HDD rekordéru pro kabelovku mám jen 8 minut - ale viz. další bod)
5) nepřišel jsem zatím na to, jak zadat ručně nahrávku (od - do), ve volbě Schedule, jsem nic takového nenašel, nastavení nahrávání pouze konkrétního pořadu je někdy omezující (ale možná to tam je)
6) nelze setřídit programy jako to mám všude jinde (ČT1, ČT2 a pak to ostatní)
7) EPG je časově posunuté o 2 hodiny, a to jsem nastavil "other country" a v "date and time settings" letní čas "daylight saving"
8) ačkoli má Play TV dva tunery, dokáže nahrávat i z jednoho packetu jen jeden pořad současně, při nastavení druhého dá vybrat, který chci nahrávat (HDD rekordér pro kabelovku umí nahrát až 4 pořady současně, ze 2 packetů)
9) na upravenou společnou anténuá jsem nechytil žádné HD vysílání (zde bude problém asi jinde než v Play TV, i když ve specifikaci nebyl uveden MPEG-4, jen MPEG-2)

Ostatní:
10) mám obavy jak se bude PS3 chovat při hraní, zda záznamy nebudou poškozené výpadky, přece jenom je to primárně herní konzole a ne HDD rekordér

Závěr: slušná hračka, ale za ty peníze šlo pořídit i něco lepšího.


5) - je to tam, myslím že ve "find and record" je manual "record"
7) - musíš si s tím jak říkáš pohrát, daylight settings a tak :)
9) - to je právě záhada, jak jsem tady řešil, na TV přes stejnou anténu NOVU HD a CT HD chtím a slyším (ale TV nemá MPEG-4), kdežto na PlayTV nevidím ani neslyším, zato chytnu z jiného multiplexu Primu HD, ale nedá se z ní hahrávat
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod videofan v neděle 24. 5. 2009 20:46:52

wasill píše:5) - je to tam, myslím že ve "find and record" je manual "record"
7) - musíš si s tím jak říkáš pohrát, daylight settings a tak :)
9) - to je právě záhada, jak jsem tady řešil, na TV přes stejnou anténu NOVU HD a CT HD chtím a slyším (ale TV nemá MPEG-4), kdežto na PlayTV nevidím ani neslyším, zato chytnu z jiného multiplexu Primu HD, ale nedá se z ní hahrávat


díky za reakci, 5) - přišel jsem na to záhy, umístění je poněkud nelogické :) , 7) i tohle se mi podařilo snadno doladit - po upgrade na v1.10 mi to samo změnilo zemi z "other country" na "UK",

a teď další poznatky:
11) když nahraji pořad, který má víc jak 4 GB, tak už ho z PS3 ven nedostanu, protože připojená média mají limit FAT32 a PS3 neobsahuje žádné editační funkce na rozdělení souboru
12) záznam turnaje ping pongu na ČT4 byl občas trhaný (drobné dropouty), u tak rychlého sportu ty skoky působí dost, zmatečně, max. co jsem v době nahrávky mohl na PS3 dělat byl pohyb v menu a přehrávání jiného záznamu mimo Play TV soft, asi budu muset v době nahrávání zajímavějšího pořadu hrát na Nintedu :)
videofan
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: středa 20. 5. 2009 13:21:45

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod akr v neděle 5. 7. 2009 9:22:31

Posledni dobou se mi stava, ze se PlayTV tuner za provozu odpojuje. Projevuje se to tak,
ze vypadne signal a ani restart samotne PlayTV nepomuze - hlasi to "failed to initialize
the tuner". Teprve po restartu cele PS3 se to opet rozbehne. Je to neprijemne hlavne
kvuli naprogramovanym nahravkam, protoze polovina jich konci predcasne. Myslel jsem,
ze mam treba vypadky v signalu, ale kdyz vypojim antenni kabel a zase ho pripojim, tak
to bezi normalne dal. Taky jsem nedavno prehodil tuner z PS3 60GB na 80GB, tak jestli
to nesouvisi treba s tim... Na webu jsem zadnou kloudnou radu nenasel. Jeste zkusim
reinstalaci zpet na verzi 1.00.
Protoze mam tuner od mistniho tomiiska, muze si uz pomalu chystat nabyvaci doklad,
ktery jsem si od nej stale jeste nestihl vyzvednout :-)
akr
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: pondělí 9. 6. 2008 11:06:22

Re: Sony PlayTV - chyby, problémy a nedostatky

Příspěvekod videofan v neděle 5. 7. 2009 12:47:20

PlayTV mi ještě neudělala, že by nenahrála pořad v nastaveném rozsahu, ale vyjímečně zahlásí u uložené nahrávky, že v ní mohou být droupouty, protože byla nižší kvalita signálu (přesnou hlášku si nepamatuji). Občas se také i při ukončení PlayTV aplikace PS3 resetne, očividně když se aplikace nedokázala korektně ukončit. Nevylučoval bych, že tvůj problém nemůže být způsoben kvalitou signálu, vytažení antény nemusí být průkazné, možná se při určitém množství dropoutů může sw "zaseknout".
videofan
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: středa 20. 5. 2009 13:21:45

PředchozíDalší

Zpět na Rekordéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků