HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 1. 2008 0:31:15

Tak jsem dnes vyrazil do Brna, že si projdu obchody a pořádně se podívám na obraz ready a full HD plazmových TV, jak už jsem dříve psal. Abych vyděl ty rozdíly a konečně se rozhodl do čeho jít. Všude je přece hodně prodejců a v době povánočních slev by snad mohli být vstřícnější, aby alespoň něco vydělali když jsou lidi teď po svátcích bez peněz :roll:

Moje první zastávka byla v Electrowordu v Shopping parku v Brně. Tam mají puštěných asi 50 TV naráz a mezi nima i mnou vyhlédnutou plazmu Panasonic. Obraz u všech TV byl naprosto stejně hnusnej. Nebylo to ani tak těma TV ale spíš tím DVB-T, které bylo nejspíš rozvedeno nějakýma pasivníma rozbočkama do všech TV. Ale buď již. Vyzbrojen svým originální DVD Indiana Jones s THX certifikací obrazu a BR diskem Kozoroh 1 jsem oslovil prodejce, zda by nemohl na toho Panasonica napojit DVD přehrávač abych alespoň kouknul jak hraje DVD. Později jsem měl samozřejmě v plánu testnout i BR. Prodavač odběhl, vrátil se za pět minut a sdělil mi, že tu takhle do podrobna televizory nikomu nepředvádějí, že na to nejsou vybaveni a ani proškoleni. Je u toho moc kabelů kterým nerozumí a technik, který ty TV zapojuje má už po pracovní době. Tak jsem se mu snažil vysvětlit princip tržní ekonomiky a také to, že vážím cestu 25 km do jejich krámu. Měl mě absolutně na háku a s decentním úsměvem na rtech mi nabídl, že pokud mám o TV zájem, napíše mi prý nějakou průvodku, kterou pak u pokladny zaplatím. :roll:

Tak jsem zdvořile poděkoval a přes to jejich bludiště jsem se vymotal na druhou stranu k pokladnám, a poté zamířil do Datartu, který je vzdálen asi jen 100 metrů. Panasonic už tam na mě čekal v obou provedeních jak full, tak i ready. Obraz z nějakého satelitu opět hnusnej. Okamžitě ke mě přiskočil prodejce a začal se o men starat. Obraz byl hnusnej prý proro, že je to z nějakého HD satelitu překonvertovaný do SD, což jsem nechápal proč tohle někdo dělá. Prodavač toho věděl dost a začal mi vše vysvětlovat.
Na můj dotaz zda bychom mohli vyzkoušet i jiné programy nebo zapojit DVD přehrávač a nedej bože BR přehrávač mi ale odpověděl, že to nelze. Prodávají prý tyhle plazmy a LCD ve velkém několik kusů denně a na nějaké podrobné předvádění prý opravdu nemají čas. Ta jsem opět tentokrát už mírně rozhořčen poděkoval a chystal se k odchodu. Po pěti metrech jsem potkal dalšího prodavače, jak u předváděcího stolku paří nějakou hru na PS3. Asi mají opravdu moc práce. To už se mi v kapse otevírala kudla. Původně jsem měl v plánu omrknout ještě vystavené BR přehrávače, ale nakonec jsem se rozhodl, že raději rychle vypadnu. Nechtěl jsem riskovat, že potkám další hrající prodavače a nebo že mě osloví další podobně ochotný prodejce.

Takže jsem nevyřídil vůbec nic.
Svoji spanilou jízdu jsem zakončil na benzince u Makra, kde jsem ve zlosti do auta omylem natankoval asi 4 litry Specialu, místo Naturalu :evil: Čerpadlářka mě uklidnila, že se to v plné nádrži rozředí a že v podstatě mohu být rád, že jsem do toho nenatankoval naftu. Jeden takový umělec to omylem udělal ráno a volali mu odtahovku.
Koupil jsem tedy dva chaslte Plzně, nějakej nákup a vyrazil s nepořízenou domů. Asi bych měl zajít k nějakému soukromníkovi,který bude určitě ochotnější, jenže tyhle TV skladem nikdo nedrží. :roll:
Až budete vybírat elektroniku, volte raději jiné obchody.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Capo v čtvrtek 17. 1. 2008 1:15:21

Jojo, to se nehodí vůbec do těchhle obchodů chodit, tam ti nepustěj nic....Já chci někdy zajet do toho Zlína jak tady kdysi někdo vzpomínal, že tam maj vystavený plazmy Pioneer, Samsung a Panasonic vedle sebe, jak FullHD, tak HD Ready, tam to někdy omrknu....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 17. 1. 2008 1:49:01

ona je svata pravda, ze s tou prezentaci je to na pytel
datart cerny most > dobrejch tricet kousku, vsechny s sd zdrojem (bd prehravac takticky vypnuty), jen dve telky s hd prijmem (otresne)
datart andel > dobrejch tricet kousku, prvnich pet s HD zdrojem (nice) plus jedna bravie zvlast
electrowordl cm > vsechno krom nejdrazsich samsungu v sd

... talk about hd ready :roll:
ja vzdycky rikam "ridte se nalepkama" :lol:
ale je fakt, ze chtit po nich aby to prepojovali, je trochu moc. furt je to klasicky elektro, ne specializovanej obchod. taky si tam nemuzes vyzkouset pracku, ackoliv ji vystavujou ;)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Capo v čtvrtek 17. 1. 2008 1:53:39

st39.6 píše: ale je fakt, ze chtit po nich aby to prepojovali, je trochu moc. furt je to klasicky elektro, ne specializovanej obchod. taky si tam nemuzes vyzkouset pracku, ackoliv ji vystavujou ;)


To je zase fakt, kdyby tam po nich chtěl každej zapojit BluRay přehrávače a zkoušet si BDčka, tak nedělaj nic jinýho než se hrabou v kabelech xD
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod deepblue v čtvrtek 17. 1. 2008 6:39:55

Jo, KRTKU, máme zcela totožné zkušenosti. Do Electroworldu jezdím /taktéž 25km do Brna/, už když jen opravdu něco rychle nezbytně potřebuju. Naposledy BR ovladač na PS3. Už se skoro bojím nějakou tu bílou košili, co má zákazníkům radit, vůbec oslovit. Pořád jen do něčeho na pultíku čumí, když vedle něho budu stát 5 minut, tak hlavu ani nezvedne. A když ho požádám o radu, kde mám teď hledat hdmi kabely, tak udělá gesto něco mezi kývnutím hlavy nějakým směrem a nějak neurčitě zvedne ruku a já jak idiot poděkuju, vím stejně prd a čmuchám dál. Nedejbože se ho zeptat podruhý :lol: A ptám se, kde už jinde, než v takových molochách jako je Electroworld a podobně by měli naprosto přirozeně zřídit koutek BR se všemi informacemi. Zřejmě mají stále nehorázné příjmy, které je nenutí vůbec nic inovovat. No, a po cestě si koupím k obědu grilovaný kuře, abych to aspoň příjemně zajedl :D
deepblue
 

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 1. 2008 12:00:26

st39.6 píše:ona je svata pravda, ze s tou prezentaci je to na pytel
datart cerny most > dobrejch tricet kousku, vsechny s sd zdrojem (bd prehravac takticky vypnuty), jen dve telky s hd prijmem (otresne)
datart andel > dobrejch tricet kousku, prvnich pet s HD zdrojem (nice) plus jedna bravie zvlast
electrowordl cm > vsechno krom nejdrazsich samsungu v sd

... talk about hd ready :roll:
ja vzdycky rikam "ridte se nalepkama" :lol:
ale je fakt, ze chtit po nich aby to prepojovali, je trochu moc. furt je to klasicky elektro, ne specializovanej obchod. taky si tam nemuzes vyzkouset pracku, ackoliv ji vystavujou ;)


Jaktože to není specializovanej obchod ??? Co to potom je tedy je ??? Když přijedu do Elektro Spáčil nebo OK Electronics, tak ke mě přiskočí borec, který zná zpaměti absolutně vše od TV až po pračky. Zapojení (tím nemyslím pračku) a předvedení by snad měla být samozřejmost. (a vyjma hypermarketů také je) Navíc ta TV nestojí pár tisíc, ale docela slušnej balík. Myslím, tedy že těch 10 minut by mi prodavač věnovat mohl. Od toho tam ty lidi jsou. Jenže tihle mají bohužel fixní plat a víc je nezajímá. Jako soukromníci by už dávno zkrachovali.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 1. 2008 12:14:10

Capo píše:
st39.6 píše: ale je fakt, ze chtit po nich aby to prepojovali, je trochu moc. furt je to klasicky elektro, ne specializovanej obchod. taky si tam nemuzes vyzkouset pracku, ackoliv ji vystavujou ;)


To je zase fakt, kdyby tam po nich chtěl každej zapojit BluRay přehrávače a zkoušet si BDčka, tak nedělaj nic jinýho než se hrabou v kabelech xD


Nezlob se na mě, ale od toho tam ty lidi jsou. Asi je to tím, že už hromadu let podnikám, a dívám se na to trošku jinak. Dřív jsem ale pracoval i v obchodě byť s jiným sortimentem (motorky a náhradní díly) Pokud bych měl takový přístup k zákazníkovi, tak na hodinu letím. Možná je chyba na straně managementu Electrowordu, který není schopen zařídit svým prodavačům odborná školení a také školení pro práci s lidmi. Prostě na to kašlou, a podle toho to tak vypadá. Nejhorší je, že do toho obchodu stejně musíš, protože nikde jinde to skladem nemají.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 17. 1. 2008 12:18:21

Tak já se zase zastanu Elektrowordu v Praze Zličíně.Když jsem si tam kupoval BluRay přehrávač,tak mi ho plně předvedli,pujčili dálku ať si zkusím co potřebuju,dokonce mi tam vybalili i film,kterej jsem si později koupil,abych viděl jak to vypadá.A to jsem ho ještě nezaplatil.Když to na začátku připojovali na LCD,říkám jim prosím mám doma plazmu,tak ať to vidím stejně.Beze všeho to přehodili.Vážně výborné jednání... A Datart taktéž ve Zličíně,také velice ochotní prodavači...Myslím si že je to věc vedení a jejich pokynů pro zaměstnance,jo holt v Praze je větší konkurence,tak je to možná znát i v chování zaměstnanců.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 1. 2008 13:13:58

Tak to máš štěstí. S tím vybaleným filmem mám také zkušenosti. Nedávno jsem tam koupil dvoudiskovou DVD verzi Posseidon. Měli ho ve výprodeji za 99 kč poslední kus. Jenže jeden z těch disků se v tý krabičce uvolnil z upínáčku a lítal v ní. Zašel jsem za prodavačem zda by mi to DVD nemohl vybalit z fólie abych se ujistil, že není poškrábaný. Řekl jsem mu, že pokud to bude OK, tak si to DVD koupím. Také s tím byli hrozné problémy. Co když si to nevezmu a co oni pak s tím. Nakonec se ten prodavač radil asi 5 minut s dalšíma třema prodavačema na postupu a disk přeci jen otevřeli. Bylo to v pořádku tak jsem si ho koupil. Ale těch řečí... :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 17. 1. 2008 13:28:05

tak to ja koupil dvdcko v datartu jednou jedinkrat. bylo to minority report, ktery bylo prave otevreny a poskrabany (ale ne presunem v krabicce, zjevne s tim nekdo manipuloval). Oni to totiz jak kokoti vybalujou a do vyloh davaj prazdny obaly. a kdyz je posledni, tak dostanes tu vybalenou sracku. nastesti mi uznali reklamaci
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Modena v čtvrtek 17. 1. 2008 19:20:30

Krtek píše:Tak to máš štěstí. S tím vybaleným filmem mám také zkušenosti. Nedávno jsem tam koupil dvoudiskovou DVD verzi Posseidon. Měli ho ve výprodeji za 99 kč poslední kus. Jenže jeden z těch disků se v tý krabičce uvolnil z upínáčku a lítal v ní. Zašel jsem za prodavačem zda by mi to DVD nemohl vybalit z fólie abych se ujistil, že není poškrábaný. Řekl jsem mu, že pokud to bude OK, tak si to DVD koupím. Také s tím byli hrozné problémy. Co když si to nevezmu a co oni pak s tím. Nakonec se ten prodavač radil asi 5 minut s dalšíma třema prodavačema na postupu a disk přeci jen otevřeli. Bylo to v pořádku tak jsem si ho koupil. Ale těch řečí... :roll:

Krtku, to už není možný, já takovouhle zkušennost nemám a nikdy jsem neměl, vždy jsem dostal, co jsem po těch prodavačích chtěl a je jedno, jestli to byl specializovaný maloobchůdek, nebo mega řetězec ! Nenechám se odbýt a jsem nekompromisní vůči jejich neochotě a nebo nevědomosti ! A na jejich kyselé ksichty mám větu : Vás to živí a já jsem ten, kdo vám ty peníze dává ! Tečka ! ;)
Holt asi v Tvém případě funguje ono "kouzlo osobnosti" . . . :roll: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Don v čtvrtek 17. 1. 2008 19:36:11

Do elektro obchodů nechodím, protože je to stejně zbytečné: nikdy nemají to co chci a je tam hrozný vedro, jak jim tam všechno to příslušenství vytápí obchod (heh). Nanejvýš omrknout konkrétní model a potom ho koupit na netu. Asi tak... :D :D

Raději seďte doma a čtěte odbornější články nebo rozumné diskuze. ;)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 1. 2008 22:58:16

Modena píše:
Krtek píše:Tak to máš štěstí. S tím vybaleným filmem mám také zkušenosti. Nedávno jsem tam koupil dvoudiskovou DVD verzi Posseidon. Měli ho ve výprodeji za 99 kč poslední kus. Jenže jeden z těch disků se v tý krabičce uvolnil z upínáčku a lítal v ní. Zašel jsem za prodavačem zda by mi to DVD nemohl vybalit z fólie abych se ujistil, že není poškrábaný. Řekl jsem mu, že pokud to bude OK, tak si to DVD koupím. Také s tím byli hrozné problémy. Co když si to nevezmu a co oni pak s tím. Nakonec se ten prodavač radil asi 5 minut s dalšíma třema prodavačema na postupu a disk přeci jen otevřeli. Bylo to v pořádku tak jsem si ho koupil. Ale těch řečí... :roll:

Krtku, to už není možný, já takovouhle zkušennost nemám a nikdy jsem neměl, vždy jsem dostal, co jsem po těch prodavačích chtěl a je jedno, jestli to byl specializovaný maloobchůdek, nebo mega řetězec ! Nenechám se odbýt a jsem nekompromisní vůči jejich neochotě a nebo nevědomosti ! A na jejich kyselé ksichty mám větu : Vás to živí a já jsem ten, kdo vám ty peníze dává ! Tečka ! ;)
Holt asi v Tvém případě funguje ono "kouzlo osobnosti" . . . :roll: :mrgreen:


Tak příště pojedeme nakupovat spolu. :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Modena v pátek 18. 1. 2008 11:00:58

Krtek píše:Tak příště pojedeme nakupovat spolu. :mrgreen:

:D To nemusíme, ale zadarmo Ti poradím - musí se hlavně před krámem sundat zahnojený gumačky a přestat se tvářit, jako debil, pak to jde samo ! :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v pátek 18. 1. 2008 11:28:00

Modena píše:
Krtek píše:Tak příště pojedeme nakupovat spolu. :mrgreen:

:D To nemusíme, ale zadarmo Ti poradím - musí se hlavně před krámem sundat zahnojený gumačky a přestat se tvářit, jako debil, pak to jde samo ! :mrgreen:


No já už mám stejně skoro všechno nakoupíno ze zahraničí, kde je přístup prodávajících poněkud jiný. Včera jsem tam byl znova pro nějaké elektrospotřebiče. Nepíšu jen o kafe, které mi automaticky udělali, ale také o tom, že mi představili a ukázali skoro vše od Sony. Majitel se mi věnoval asi hodinu a fajn jsme si pokecali. Nakonec mi ještě k mému nákupu dal hromadu pytlovinek, jako kalendář, propisky, a takový šráky na krk s karabinou, na které se nosí mobil, nebo klíče.
U nás se člověk nedočká ani kvalifikované obsluhy :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod warbros v neděle 20. 1. 2008 20:27:18

Neochota? Problém bude asi na obouch stranách. Také pracuji v podobném oboru a s tou ochotou je to tak, jak je to se zákazníkem. Když přijde d...l, ukáže na 3 tv a stím že je chce předvést, také mu povím "tak se podívejde a až si vyberete, dejte vědět" Takové h....o už stejně ví všechno co potřebuje a na prodejně se jenom podívá a nakonec koupí na netu. Ale když přijde človíček s tím, že potřebuje nějakou tv, moc o tom neví, není problém mu toho povědět hodně do podrobna, nechat vyzkoušet, ......

Jinak ten prodavač v datartu co si hrál na PS3 - nejspíše zkoušel tuto konzoli, aby mohl odpovědět podobnému machírkovy jako je autor této diskuze. Ono ruku na srdce, jak jinak rychle a dobře zjistit vlastnosti zařízení než si je vyzkoušet?
warbros
 

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod martinhamr v neděle 20. 1. 2008 20:45:15

warbros píše:Neochota? Problém bude asi na obouch stranách. Také pracuji v podobném oboru a s tou ochotou je to tak, jak je to se zákazníkem. Když přijde d...l, ukáže na 3 tv a stím že je chce předvést, také mu povím "tak se podívejde a až si vyberete, dejte vědět" Takové h....o už stejně ví všechno co potřebuje a na prodejně se jenom podívá a nakonec koupí na netu. Ale když přijde človíček s tím, že potřebuje nějakou tv, moc o tom neví, není problém mu toho povědět hodně do podrobna, nechat vyzkoušet, ......

Jinak ten prodavač v datartu co si hrál na PS3 - nejspíše zkoušel tuto konzoli, aby mohl odpovědět podobnému machírkovy jako je autor této diskuze. Ono ruku na srdce, jak jinak rychle a dobře zjistit vlastnosti zařízení než si je vyzkoušet?


Tak pánové,že pán trefil hrebíček na hlavičku :) Přiznejte si že jste se šly podívat do toho DatArtu stejně jen na čumendu a pak jste doma žhavily net.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Capo v neděle 20. 1. 2008 20:55:34

warbros píše:Neochota? Problém bude asi na obouch stranách. Také pracuji v podobném oboru a s tou ochotou je to tak, jak je to se zákazníkem. Když přijde d...l, ukáže na 3 tv a stím že je chce předvést, také mu povím "tak se podívejde a až si vyberete, dejte vědět" Takové h....o už stejně ví všechno co potřebuje a na prodejně se jenom podívá a nakonec koupí na netu. Ale když přijde človíček s tím, že potřebuje nějakou tv, moc o tom neví, není problém mu toho povědět hodně do podrobna, nechat vyzkoušet, ......

Jinak ten prodavač v datartu co si hrál na PS3 - nejspíše zkoušel tuto konzoli, aby mohl odpovědět podobnému machírkovy jako je autor této diskuze. Ono ruku na srdce, jak jinak rychle a dobře zjistit vlastnosti zařízení než si je vyzkoušet?


Jenže ty nepoznáš, kdo jak tomu rozumí, a už vůbec nemůžeš poznat, kdo si chce TV koupit z netu, a kdo od vás (může přijít jinej den :) ), takže podle mě byste se měli ke všem zákazníkům chovat stejně otevřeně, a ne podle toho, jak ty si zrovna myslíš, že ten nebo onen tomu rozumí nebo ne :))
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod d.f.h v neděle 20. 1. 2008 21:28:05

Mno... Přihodím svou trošku do mlýna:

Onehdy jsem potřeboval třímetrový HDMI kabel a potřeboval jsem ho pokud možno hned, takže jsem prostě zašel do prvního obchodu, který byl po ruce - Datart. Výběr byl skvostný, jeden jediný třímetrový HDMI Bandridge bez jakéhokoliv podrobnějšího popisu. Tak jsem stopnul prodavače, co se zrovna flákal kolem a zeptal jsem se ho, jestli ten kabel zvládne 1080p a HDMI 1.3. Aniž by se podíval na mě nebo na kabel, řekl: "Jasně," a chtěl jít zase dál. Cvičně jsem se ho ještě zeptal, co ten kabel stojí, protože měli na stojanu nějaké úplně jiné cenovky, no a na to mi odpověděl: "Asi tři stovky," což byl samozřejmě naprostý nesmysl. Takže jsem bez poděkování odkráčel k pokladně, za kabel zaplatil strašlivou cenu a doma zistil, že 1080p neumí, o HDMI 1.3 ani nemluvě.

Mohl by proti mně někdo říct jediné slovo, kdybych se za tím "prodavačem" druhý den stavil a na tom kabelu ho uškrtil? Myslím, že asi ne.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v pondělí 21. 1. 2008 0:43:28

warbros:

Jinak ten prodavač v datartu co si hrál na PS3 - nejspíše zkoušel tuto konzoli, aby mohl odpovědět podobnému machírkovy jako je autor této diskuze. Ono ruku na srdce, jak jinak rychle a dobře zjistit vlastnosti zařízení než si je vyzkoušet?


Za nějakého machýrka se rozhodně nepovažuji. Psal jsem, že jsem pracoval 6 let v obchodě a vím dobře co to je. Navíc 11 let také elektroniku prodávám. Když píšu, že ten prodavač hrál hry z nudy a pro svoji vlastní zábavu, tak je prostě hrál. A pokud chtěl tímto způsobem vyzkoušet konzoli, mohl si jí vzít do skladu a tam jí zkusit. Takové chování je neprofesionální a u většiny zákazníků co něco chtějí to budí dojem, že je má ten prodavač na háku. A pokud se k zákazníkovi chováš tak jako jsi psal, tak dle mého názoru také nejsi ten správný člověk na správném místě.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Dave v pondělí 21. 1. 2008 23:33:53

Krtek píše:warbros:

Jinak ten prodavač v datartu co si hrál na PS3 - nejspíše zkoušel tuto konzoli, aby mohl odpovědět podobnému machírkovy jako je autor této diskuze. Ono ruku na srdce, jak jinak rychle a dobře zjistit vlastnosti zařízení než si je vyzkoušet?


Za nějakého machýrka se rozhodně nepovažuji. Psal jsem, že jsem pracoval 6 let v obchodě a vím dobře co to je. Navíc 11 let také elektroniku prodávám. Když píšu, že ten prodavač hrál hry z nudy a pro svoji vlastní zábavu, tak je prostě hrál. A pokud chtěl tímto způsobem vyzkoušet konzoli, mohl si jí vzít do skladu a tam jí zkusit. Takové chování je neprofesionální a u většiny zákazníků co něco chtějí to budí dojem, že je má ten prodavač na háku. A pokud se k zákazníkovi chováš tak jako jsi psal, tak dle mého názoru také nejsi ten správný člověk na správném místě.


bacha na krtka, ten si tě najde všude. Hlavně na zahradě.
P.S. Do jaký mise se ten prodavač dostal.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod THX v čtvrtek 24. 1. 2008 17:12:14

Dnes mě velice překvapil Electroworld v Plzni v Olympii. Jdu si kolem filmů a najednou tam měli plno filmů na BLU-RAY za 599 KČ. Bylo to asi 25+- titulů. Do nedávna tam měli asi 8 titulů za 899 a teď todle. Rvu si vlasy, protože po vánocích sem si tam koupil film za 899. Je fajn, že už se dostávaj i do kamenejch obchodů.
THX
0+
0+
 
Příspěvky: 16
Registrován: sobota 22. 12. 2007 11:12:58
Bydliště: Plzeň

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 24. 1. 2008 17:14:08

THX píše:Dnes mě velice překvapil Electroworld v Plzni v Olympii. Jdu si kolem filmů a najednou tam měli plno filmů na BLU-RAY za 599 KČ. Bylo to asi 25+- titulů. Do nedávna tam měli asi 8 titulů za 899 a teď todle. Rvu si vlasy, protože po vánocích sem si tam koupil film za 899. Je fajn, že už se dostávaj i do kamenejch obchodů.


Je to jen jednorázová akce. Už jsem tu o tom psal. Za chvilku to bude zase za plnou cenu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod THX v čtvrtek 24. 1. 2008 20:22:29

No snad to chvíli vydrží.
THX
0+
0+
 
Příspěvky: 16
Registrován: sobota 22. 12. 2007 11:12:58
Bydliště: Plzeň

Re: Otřesné zkušenosti s prodejnami Electroworld a Datart

Příspěvekod ocek v úterý 27. 1. 2009 2:50:47

A vy si myslite ze mame naladu se starat o kazdeho idiota co prijde na prodejnu jen otravovat a nechat si prepinat TV na ten a aten pristroj?? sorry chlapci a devcata ale zaprve ty lidi co tam chodi a jen otravuji a pak to kupuji jinde ty by clovek nejradeji zmlatil... a za druhe poslouchat hloupy reci nejakych idiotu ze chcou to a to a ze od znameho slyseli to a pritom nechteji nic koupit,.. NEJSME BAZAR A ANI PREDVADECI CENTRUM !!! pokud clovek neco chce tak dojde slusne se zepta, a koupi a neotravuje prepinanim na DVD a podobne,...

Zaver: Neotravujte prodejce kdyz nechcete nic koupit,... to bezte radeji vysirat nekam jinam.... kdyby jste nechapali proc nas to tak vsechny stve.Zkuste si tu praci tak na pul roku a dele.. a uvidite na sobe velkou zmenu... rozhodne ty lidi co otravuji poznate a zaroven je budete posilat jakkoliv do haje.... !!!!!
ocek
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 27. 1. 2009 2:45:16

Další

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron