HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

HD kamera - jaká ??

Natáčíme, neasi!

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod proky v úterý 22. 1. 2008 23:17:13

Krtek píše:U všech výrobků Panasonic je opitika Panasonic. Leica pouze dohlíží (údajně) na technologické postupy. Na tohle ale u amatérských kamer vůbec nehleď. Všechno je to stejné. Rozdíly jsou až u mnohem dražších modelů. Sleduj hlavně světelnost optiky, a velikost chipů. Tady platí to, co psal kolega předemnou. Je to stejné jako u foťáků. Ono je hezké, že mají 8 Mpx, ale pokud mají optiku 1,5 cm v průměru a 1/6 CCD, budou mnohem horší než modely s polovičním rozlišením. Také bych se moc nedíval na velikost, protože ta jde ruku v ruce s kvalitou. Musíš se rozhodnout sám, zda je pro Tebe důležitější aby se Ti kamera vlezla do ledvinky u pasu, a nebo aby měla kvalitnější obraz.


Bohužel je v tomto případě pro mě prioritou i to zda se mi vejde do ledvinky a pokud bude mít ta SD9 obraz minimálně stejný jako její přechůdkyni SD5 tak je to pro mě vyhovující kamera. Je rozdíl pokud se máš tahat s kamerou, která váží bezmála kilo a nebo s kamerou která váží necelých 300g. Nemluvě o ceně, která je u profi a poloprofi kamer vzhledem k rozdílům v kvalitě obrazu zcela neodpovídající.
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 11:00:31

Nemluvě o ceně, která je u profi a poloprofi kamer vzhledem k rozdílům v kvalitě obrazu zcela neodpovídající.


Tak tohle je úplná blbost. Propastné rozdíly jsou v amatérských kamerách. Tam stačí jen trochu šera. Mnohdy jen malý stín v jinak dobře osvětlené místnosti, a už se Ti budou zbíhat zrnka. Poloprofi a profi kamery raději vynechám, protože to je úplně jiné kafe, co se kvality týče a cena tomu odpovídá. Za kvalitu se hold platí. Tvoje podmínky se absolutně rozchází s kvalitou záznamu, protože pokud chceš vybírat jen podle velikosti a váhy, tak je úplně jedno co koupíš. Bude to všechno úplně stejný a k ničemu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod proky v středa 23. 1. 2008 12:07:27

Krtek píše:
Nemluvě o ceně, která je u profi a poloprofi kamer vzhledem k rozdílům v kvalitě obrazu zcela neodpovídající.


Tak tohle je úplná blbost. Propastné rozdíly jsou v amatérských kamerách. Tam stačí jen trochu šera. Mnohdy jen malý stín v jinak dobře osvětlené místnosti, a už se Ti budou zbíhat zrnka. Poloprofi a profi kamery raději vynechám, protože to je úplně jiné kafe, co se kvality týče a cena tomu odpovídá. Za kvalitu se hold platí. Tvoje podmínky se absolutně rozchází s kvalitou záznamu, protože pokud chceš vybírat jen podle velikosti a váhy, tak je úplně jedno co koupíš. Bude to všechno úplně stejný a k ničemu.


Tohle není blbost...pokud mám dát 30 nebo 60 litrů navíc za to aby mi kamera natáčela dobře v šeru tak si to prostě rozmyslím. já potřebuju kameru, kterou mohu vzít sebou na sjezdovku nebo na pláž. Každý kdo si chce podobné zařízení koupit, by si měl v prvé řadě rozmyslet jak a kde ho bude používat. Chápu že pro tebe jako profíka je podobná kamera nepoužitelná, ale to ještě neznamená že je špatná. Znám mnoho lidí, kteří nejsou s to rozpoznat HD signal od běžného PALu natož aby poznali zda byl HD záznam pořízen tou či onou kamerou...
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 12:41:41

Tony:
Nedávno o tom Panasonicu i Leice psali obsáhlý článek v jednom časopise.Bylo tam psáno, že Leica už mnoho let žádnou optiku nevyrábí. Prodali prý licenci Panasonicu a vykonávají pouze jakýsi odborný dohled. Takže je to v podstatě o ničem. Optické soustavy Leica se dělali celé ručně. Pochybuji o tom, že to takhle dělá i Panasonic.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 12:46:23

proky píše:
Krtek píše:
Nemluvě o ceně, která je u profi a poloprofi kamer vzhledem k rozdílům v kvalitě obrazu zcela neodpovídající.


Tak tohle je úplná blbost. Propastné rozdíly jsou v amatérských kamerách. Tam stačí jen trochu šera. Mnohdy jen malý stín v jinak dobře osvětlené místnosti, a už se Ti budou zbíhat zrnka. Poloprofi a profi kamery raději vynechám, protože to je úplně jiné kafe, co se kvality týče a cena tomu odpovídá. Za kvalitu se hold platí. Tvoje podmínky se absolutně rozchází s kvalitou záznamu, protože pokud chceš vybírat jen podle velikosti a váhy, tak je úplně jedno co koupíš. Bude to všechno úplně stejný a k ničemu.


Tohle není blbost...pokud mám dát 30 nebo 60 litrů navíc za to aby mi kamera natáčela dobře v šeru tak si to prostě rozmyslím. já potřebuju kameru, kterou mohu vzít sebou na sjezdovku nebo na pláž. Každý kdo si chce podobné zařízení koupit, by si měl v prvé řadě rozmyslet jak a kde ho bude používat. Chápu že pro tebe jako profíka je podobná kamera nepoužitelná, ale to ještě neznamená že je špatná. Znám mnoho lidí, kteří nejsou s to rozpoznat HD signal od běžného PALu natož aby poznali zda byl HD záznam pořízen tou či onou kamerou...


To není jen o natáčení v šeru. Já si také natáčím dovolenou amatérskou kamerou. Tady se prostě nevyplatí šetřit. Už jsem se o tom rozepisoval výše. Pokud nemáš peníze, tak půl roku počkej, až to trošku slevní. Ale vybírat kameru podle váhy a velikosti je opravdu blbost.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod proky v středa 23. 1. 2008 14:31:31

:roll:
Asi se budu opakovat ale já si nevybírám kameru podle velikosti a váhy, ale podle použití a tam je hlavní prioritou váha a velikost teprve potom kvalita obrazu. K čemu mi bude super duper kvalita obrazu, když si kameru nemohu vzít na sjezdovku nebo kolo a to nejenom kvůly velikosti a hmotnosti, ale také kvůly ceně.
Radši pořídím o něco horší záznam než žádný.... ;)
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 19:42:35

Tak to je pak těžké radit. Ideální by byl mobil, jenže ten netočí v HD. Věřím, že mi dáš dříve nebo později zapravdu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod proky v středa 23. 1. 2008 22:48:45

Děkuji za radu, vím že byla míněna v dobrém... ;)
Jen tak pro zajímavost jakou kameru by jsi momentálně doporučil ty...?
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 24. 1. 2008 0:14:23

Myslíš jako co bych teď koupil ? V žádném případě ne Full. Ready bude mít v amatérské sféře mnohem lepší obraz. Nekupoval bych na karty a už vůbec ne na HDD, ale na pásky. Měl jsem tu model od JVC na HDD microdrive, a ten disk v tý kameře při natáčení úplně hořel. Nedokážu si představit jak dlouho by vydržel u moře v 50 stupňovém vedru. Chlazení tam není vůbec žádné a životnost těch disků bude hrozně malá. Kdyš se disk poláme, už z něj data nedostaneš a přijdeš o vše. Nový stojí pár tisíc. Vyndal jsem disk z kamery a měl takovou teplotu, že jsem ho ani neudržel ve dlani - a to vůbec nepřeháním.
Ačkoliv nejsem fanda Canonu kvůli jeho poruchovosti u dřívějších modelů, ideální volba by byla Canon HV 20. Zkušenosti uživatelů jsou pozitivní, a do ledvinky by se možná taky vlezla.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Návštěvník v pátek 25. 1. 2008 11:45:11

Ahoj,
mám JVC Everio HD-3, která má jen 1440x1080i,ale i tak obraz na plazmě je super. Jen je komplikovanější střih tohoto videa, protože je to v souborech *.TOD.
Návštěvník
 

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod PAVEL v neděle 27. 1. 2008 23:03:55

Zdravím pánové,
před dvěma týdny jsem stál před stejným problémem, jakou kameru si koupit. Rozhodoval jsem se mezi JVC HD3, CANON HV20 a nebo sony SR7E.
Canon je poměrně dost poruchový, Jvc není bůhví jaká sláva a Sony je údajně jeden z těch lepších ve výrobě kamer. Všechny tyhle informace jsem nastřádal od kamarádů. Někteří pracují v prodejnách jiní v servisu a byli mezi nimi i ti, kteří se živí filmováním.
Po dlouhém bádání, vyptávání se a rozmýšlení se, jsem nakonec zvolil SONY SR7E a nejsem vůbec zklamaný. Spíše naopak jsem velmi spokojený. Velikost akorát výborný display, kvalita AVCHD záznamu, ovládání, citlivost za šera atd. Jen jedna připomínka k jejich dotykovému LCD, je to dobrý nápad jen to čištění je otrava :-)).
Video zpracovávám v Pinnacle 11 a není v tom žádný problém. Navíc kamera nahrává zvuk v 5.1 a pinnacle to umí zpracovat do filmu. Prostě to nemá chybu. Za necelých 30.000 Kč bomba.
PAVEL
 

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod agl v neděle 3. 2. 2008 20:19:45

Tak chlapi (jestli je tu nějaká ženská, tak sorry) !
Na Novej rok jsem psal ten první příspěvek o tom, jakou kameru pořídit. Ta diskuze je zajímavá a dost mi pomohla. Jak to dopadlo se mnou?¨
Tak předesílám, že jsme víc než spokojenej, i když mi ta sranda trochu pustila žilou (ale chvilku jsem našlapoval kolem, tak jsem s tím počítal).
Abych si mohl ty HD videa trochu užít, tak jsem se dovybavil LCD KDL-52X3500 (má x.v.Colour, Motionflow, True Cinema a Theatre Sync,), DVD rekordér Sony s upscalingem, stoleček RHT-G800 se zvukem a PS3 místo BD přehrávače.
No, a kameru jsem nakonec pořídil Sony HDR-SR8E, která má 100GB disk.
Zatím jsem natáčel na horách, pak na dovolené v teple a ještě narozeniny jednoho potomka. Vrátil jsem se po delší době domů před pár dny a tak jsem zatím něco "ostříhnul" v tom softu, co přišel s kamerou (Picture Motion Browser), kterej je dost ořezanej, ale AVCHD DVD i standardní DVD v pohodě vyplivne.
Hoši, ten obraz je jak břitva - fakt to fachčí.
Zítra budu mít Studio 11 Ultimate (Premiera i Vegas se mi zdají zbytečně složitý, nemám čas si s tím moc hrát, ale uvidíme), tak to prubnu, až budu mít chvilku.
Vím, že co jsem byl pryč, tak Sony vyjel s novýma kamerama, ale zas tolik rozdíl v tom není.¨
Takže shrnuto - celý okruh se dá uzavřít celkem v pohodě - natočit, uložit na HDD, něco snadno a rychle střihnout a HD záznam vysmahnout na obyčejný DVD a pustit na BD mechanice (mimochodem, PS3 si hned, co jsem jí zapnul, šáhla přes WIFI na aktualizaci firmwaru a "vokazuje" bezvadně).
Díky všem, co se účastnili toho, co jsem před měsícem "zpunktoval", doufám, že to helfnulo i dalším.
Zdar
agl
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: neděle 23. 12. 2007 15:49:20

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod dodo23 v úterý 5. 2. 2008 0:30:17

Ahoj chlapi,
taky prihodim trosku do mlyna. Pred necelym pul rokem jsem poridil SR8E full HD kamerku od Sonyho a musim rict ze jsem naprosto spokojeny. Nekdy mam problem s rozostrovanim obrazu pri auto ostreni .. zvlaste pak pokud je horsi svetlo. Dalsi co me malicko zarazi je 5.1 zvuk... je to ale mozna pouze moji telkou .. ktara si s tim asi moc nevi rady. Lynou se z ni zvuky jakoby se spoustou ozven .. pouze hlasy jakoby zpoza kamery jsou prirozene .. ostatni jsou s ozvenou.
Mate s tim taky nekdo podobnou zkusenost. Bohuzel zatim nemam moznost pripojit kameru k nejakemu zesaku a testnout to v 5.1 .. je mozne ze to bude znit uplne jinak .. nez moje telka s SRS tru surround (nikdy jsem stejne takovym virtualnim surraundum neveril)
Chlapi pokud by mel nekdo zajem tak jsem ochotny tady tu kamerku sehnat za 33.000 a treba ji domu poslat.
Mejte se .. a ostrost v oku
Uživatelský avatar
dodo23
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pátek 1. 2. 2008 3:32:03
Bydliště: UK

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Pavel v úterý 5. 2. 2008 22:08:29

dodo23 píše:Ahoj chlapi,
taky prihodim trosku do mlyna. Pred necelym pul rokem jsem poridil SR8E full HD kamerku od Sonyho a musim rict ze jsem naprosto spokojeny. Nekdy mam problem s rozostrovanim obrazu pri auto ostreni .. zvlaste pak pokud je horsi svetlo. Dalsi co me malicko zarazi je 5.1 zvuk... je to ale mozna pouze moji telkou .. ktara si s tim asi moc nevi rady. Lynou se z ni zvuky jakoby se spoustou ozven .. pouze hlasy jakoby zpoza kamery jsou prirozene .. ostatni jsou s ozvenou.
Mate s tim taky nekdo podobnou zkusenost. Bohuzel zatim nemam moznost pripojit kameru k nejakemu zesaku a testnout to v 5.1 .. je mozne ze to bude znit uplne jinak .. nez moje telka s SRS tru surround (nikdy jsem stejne takovym virtualnim surraundum neveril)
Chlapi pokud by mel nekdo zajem tak jsem ochotny tady tu kamerku sehnat za 33.000 a treba ji domu poslat.
Mejte se .. a ostrost v oku



No mám pocit, že někde v manuálu ke kameře se zmiňují, že při přehrávání videa přímo z kamery je zvuk pouze stereo ne rozšířený. Nevím teda jakým způsobem řešíš ono přehrávání, ale pokud je to napřímo tak to není 5.1. Zkus to v něčem upravit a pak prubnout na nějakém přehrávači :-))
Pavel
 

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod dodo23 v středa 6. 2. 2008 1:55:07

Ahoj,
tak zatim prehravam jenom primo z kamery, ktera je pripojena hdmi-hdmi kabelem. Tudiz jsem predpokladal ze by to mohlo byt vice nez stereo. Zatim jsem nemel cas se poustet do softovani s videem .. ale urcite se do toho brzy pustim.. tak jsem zvedav.
Dik za radu
Uživatelský avatar
dodo23
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pátek 1. 2. 2008 3:32:03
Bydliště: UK

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod rjja v úterý 11. 3. 2008 21:58:28

CO SI MYSLÍTE O Sony HDR-CX6EK ?
rjja
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: úterý 11. 3. 2008 16:06:02

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Krtek v úterý 11. 3. 2008 22:45:05

To samé co Ti odepsali na Grafice ;)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod rjja v středa 12. 3. 2008 0:11:38

tak to není zas tak špatné
rjja
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: úterý 11. 3. 2008 16:06:02

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod Radek.Pichl v čtvrtek 28. 5. 2009 14:02:49

Pokud jde o rozměry a váhu, doporučuju http://www.alza.cz/canon-hf20-cerna-black-d115115.htm.
Radek.Pichl
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 28. 5. 2009 14:02:04

Re: HD kamera - jaká ??

Příspěvekod martinhamr v úterý 21. 7. 2009 8:42:51

Krasný den přeji.Manželka má choutky na nějakou kameru a ráda by tento model.Na který jsem jí dal sám tip JVC GZ-HD30 Je za slušné peníze 12500,- v Datartu. Je to dobrá volba? Je to na normální rodiné home video. :)

http://www.jvc.cz/product.php?id=GZ-HD30EZ&catid=100022

Prosím případně o tip na něco dejme tomu lepšího,rád doplatím.
Díky všem za rady.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Předchozí

Zpět na Videokamery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron