HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Rozdíl mezi Blu-ray a DVD na 82 cm televizi

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

Re: Rozdíl mezi Blu-ray a DVD na 82 cm televizi

Příspěvekod wasill v středa 15. 7. 2009 21:29:56

Mám 82 cm HD ready LCD a rozdíl mezi DVD a BD poznám, i rozdíl mezi DVD a HDripem. Rozdíl mezi HDripem a BD už ne :) Koukám řekl bych ze standartních 2 - 3 metrů. Je to vidět hlavně na barvách a plynulosti. Rozdíl je hlavně když si pustím HDrip seriálu, který vyplní celou obrazovku (16:9), přece jenom ta úhlopříčka pro filmy které jsou 2,32:1 je opravdu malá. Mám už téměř 2 roky PS 3 a na DVD nebo nedej bože DivX se už koukat fakt nemůžu, člověk si zvykne. FullHD (nebo spíš HD ready 1080p) podle mě u 82 cm nemá smysl. Měřil jsem takhle dvě srovnatelné LCD a rozdíl jsem viděl leda na fotografiích a na interface PS 3.

Musím ale dodat, že jelikož nemám aspoň 37" 1080p TV tak mě nic nenutí výběhnout ven do půjovny pro BD, zatím mi stačí 720p HDrip. Ale už se na tom pracuje :)
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Rozdíl mezi Blu-ray a DVD na 82 cm televizi

Příspěvekod karbous v pátek 17. 7. 2009 9:24:10

Vratil bych se k puvodnimu dotazu, jestli je poznat rozdil mezi DVD a Blu-ray na 82cm uhloprice. Ja mam teda uhlopricku 100cm a za me osobne - ja ten rozdil SAKRA vidim. I zde pravem tolik vychvalovane DVD Pana prstenu po upscalingu je pro me porad tak nejak nedostacujici. Jenze na filmy koukam tak maximalne 1,5 od obrazovky.

Ale je to hrozne individualni, nekdo ten rozdil proste nevidi.
Uživatelský avatar
karbous
0+
0+
 
Příspěvky: 41
Registrován: středa 3. 9. 2008 20:11:22
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl mezi Blu-ray a DVD na 82 cm televizi

Příspěvekod JIHORDA v pátek 17. 7. 2009 10:55:19

karbous píše:Vratil bych se k puvodnimu dotazu, jestli je poznat rozdil mezi DVD a Blu-ray na 82cm uhloprice. Ja mam teda uhlopricku 100cm a za me osobne - ja ten rozdil SAKRA vidim. I zde pravem tolik vychvalovane DVD Pana prstenu po upscalingu je pro me porad tak nejak nedostacujici. Jenze na filmy koukam tak maximalne 1,5 od obrazovky.

Ale je to hrozne individualni, nekdo ten rozdil proste nevidi.



Jojojo, jasně že jě BD lepší, vždyť už ze svý podstaty má 3-5x lepší kvalitu než DVD. O tom upscalingu je to spíš odbočka, že až tak k zahození taky není. Ale záleží na čem se upscaluje. Měl jsem několik dvd playerů, některé vyrobené přímo jako upscaler a výseledek nic moc. Pak jsem zapojil DVD player Panasonic, který nemá žádný značkový čip, obvody dle zvklostí a přesto mi vykouzlil nejlepší obraz, jaký jsem kdy z dvd viděl. BD je rozdíl, o tom není debat.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Rozdíl mezi Blu-ray a DVD na 82 cm televizi

Příspěvekod JuraS. v úterý 21. 7. 2009 9:42:57

Zdravím, jsem tady nový tak zdravím. Na netu ze zásady tykám tak mě nekamenujte. Sorry, že nedodám všechny konkrétní údaje. Týden mám doma LCD samsung 94 cm series 4(5?), prostě letošní model s mpeg-4, full hd. K němu jsem vzal i bd přehrávač SHARP BD-HP21SB. TV s bd jsem propojil 3 m hdmi kabelem (fy. solid). Ze staré sestavy (původní musela být kvůli přestěhování do jiného bytu z důvodu místa citelně obměněna) mi zbyl 3 roky starý reciever fy. pioneer (5 ková řada) a dvd téže značky a řady. DVD nemá hdmi a tak jsem jej s tv propojil cestou scart kabelu (kvalitního od renomované značky). Reciever nemá hdmi a tak db bude propojen cestou optického kabelu a dvd cestou cinch kabelů (van den hul). Tak..dvd mám hromady a pro zkoušku jsem vzal i bd handcock. BD je cestou bd přehrávače úžasné. Obrazově dokonalé. Porovnával jsem i dvd. DVD přehrávač má progresivní cosi, obrazově dokonalý na původní televizi 100 MHz thompson crt 81 cm 16:9. Srovnávám s dvd thompson (domácí kino u holek v pokoji) a dvd yamada. Obrazově super s dvd, slušná výbava ovládacího firmware (chudá proti thompsonu a mizerná proti yamadě). Pro porovnání kvality odrazu přehrávání dvd disku na bd a dvd jsem vzal pár filmů s příloh k časopisům a dvou diskové akta x. Z dálky i ze vzdálenosti pár cm jsem sledoval rozdíly..prostě mě to zajímalo..
výsledek ? bd načítá disky strašně dlouho ale stojí to za to. Obraz je prostě ostřejší, hrany jsou ostřejší a nejsou barevní duchové. jo a bd nemá upgrade dvd na pseudo full hd...snad jsem to napsal srozumitelně...
JuraS.
100+
100+
 
Příspěvky: 118
Registrován: úterý 21. 7. 2009 9:16:20

Předchozí

Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron