HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod zajdee v neděle 28. 3. 2010 23:13:02

Ahoj,

rád bych znal názor odborníků na to, jestli (a pokud, tak jaký) může být rozdíl v obraze/zvuku, pokud k receiveru a Full HD televizoru připojím přes HDMI levný Blu-ray přehrávač (např. http://www.alza.cz/samsung-bdp-1600-d145448.htm) a lahůdkou typu tohoto Denonu (http://hdmag.cz/clanek/denon-dvd-a1ud-b ... narocnejsi).

Při přehrávání Blu-ray disku plně digitální cestou by - bráno selským rozumem (cesta je od sejmutí až po konverzi do analogu plně digitální) - měl být obraz úplně stejný.

Kamarád se mě snaží přesvědčit o opaku :-) ale já pořád tvrdím, že pokud v cestě není žádný audio/video processor a nedochází k degradaci signálu na kabelu/součástkách, musí být obraz z Blu-ray disku úplně stejný.

Prosím o vaše názory včetně zdůvodnění.

Díky :)

Z.
zajdee
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: neděle 28. 3. 2010 23:04:28

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod d.f.h v neděle 28. 3. 2010 23:23:48

Tak hlavně je problém v tom, že obraz i zvuk z Blu-ray (a samozřejmě i DVD a CD) je potřeba dekódovat a to dělá každý přehrávač jinak, resp. podle použitého čipu (a nebo PS3 softwarově). Takže výsledek se může technicky skutečně dost lišit.

Dá se to přirovnat například k prohlížeči fotek na PC - každý z nich může JPEG zobrazit trochu jinak, podle toho, jaký používá dekodér.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Nick007 v neděle 28. 3. 2010 23:47:57

zajdee píše:Při přehrávání Blu-ray disku plně digitální cestou by - bráno selským rozumem (cesta je od sejmutí až po konverzi do analogu plně digitální) - měl být obraz úplně stejný.


Zde je logická chyba. Digitální signál je dekódován až poté poslán do TV. Je dekódován do digitální podoby, ale záleží na kvalitě dekodéru, jaký bude výsledek. Pokud by bylo video uloženo bezeztrátově (stovky TB), tak by všechny dekodéry měly dekódovat stejně (u zvuku to platí také tak).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod zajdee v neděle 28. 3. 2010 23:49:45

Nick007 píše:Digitální signál je dekódován až poté poslán do TV. Je dekódován do digitální podoby, ale záleží na kvalitě dekodéru, jaký bude výsledek.

OK, jak moc se liší výstup dekodérů růzých přehrávačů? Existuje nějaké měření? Recenze, testy? :)
zajdee
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: neděle 28. 3. 2010 23:04:28

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Nick007 v pondělí 29. 3. 2010 0:39:09

Neřekl bych, že u 1080p budou nějaké velké rozdíly (a pokud budou, je otázka jestli vůbec budou vidět na TV), větší rozdíly mohou být v upscalingu do 1080p nebo deinterlacingu 1080i.

Blu-ray přehrávač bych vybíral spíš podle výbavy, kterou budu potřebovat. Srovnávací test přehrávačů jsem nikde neviděl.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod BLAyEn v pondělí 29. 3. 2010 4:52:01

No tak rozdil mezi tim high-endem a tim Samsungem bude urcite... to bude stejny jak u DVD prehravacu. Treba v barevny hloubce, v "defektech" komprese ktery low-end nijak nemaskuje, v horsim pripade jsou dokonce vic videt diky "zdegradovanymu" dekoderu, to samy sum a pod. Pak to moje oblibeny - u kvalitniho prehravace tam je spusta korekci obrazu, ruzny nastavitelny filtry (treba redukce sumu, redukce defektu komrese a pod.) pomoci nichz lze obraz doladit presne podle predstav. A buhvi jestli to poskubavani 24p o kterym tu kazdej druhej mluvi neni zapricineny jenom blbym prehravacem :? A nejde jen o to ale taky o kvalitu toho ostatniho, nechtel bych videt jak z toho low-endu bude vypadat DVD, a uz vubec bych nechtel slyset zvuk z CDcka. Navic mechanika v tom zacne urcite tak po dvou letech blbnout. Analogovy vystupy budou nepouzitelny atd. Ty samsungy, LG a pod. to je spis pro lidi co jim to je uplne jedno, ja osobne bych si teda koupil min. neco od Panasoniku, Pioneeru, .. (proste produkt kvalitou se zabyvajici znacky), cena je skoro stejna a kvalita je nekde jinde... Ten high-end, to ma smysl az k projektoru, k televizi bych vo nem ani neuvazoval ;)
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod jaguar00 v pátek 7. 5. 2010 15:02:15

Zde se updatuje tabulka s BD přehrávači (podle mne užitečná)
Jsou zde i časy načtení BD. Není nic horšího, než pořád čekat. Mám Panasonic BD60, tak vím o čem píšu.

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tFTCy2Z_NIgCgux4QNnu0fw&single=true&gid=0&output=html
jaguar00
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtvrtek 28. 2. 2008 11:35:14

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Neophyte v pondělí 10. 1. 2011 12:24:48

Zdravím,tohle téma mě taky strašně zajíma.Takže je to spíše pro zdejší odborníky.Má otázka je: Má moje PS3 SLIM stejný výsledný obraz,jako třeba přehrávače do 10tisíc kč?Už jsem se zde dočetl,že není třeba řešit cenu káblíku HDMI,prostě hraje.Myslíte,že kdybych koupil nějakou raketu od Pioneeru nebo Onkya řekněme do 25 tisíc,poznám rozdíl na své 50´plazmě Sams.C550?Která stála 20 tisíc.Rád bych věděl,jaké parametry by měl mít špičkový BD přehrávač a jaké má třeba ten můj PS3.Zajímá mě obraz z Blu-ray disku,ne upcsaling DVD a podobně.Na to si nekupuju BD přehrávač.A dále mě napadá ještě jedna otázka.Jakou součastnou TV byste si koupili v 50 palcích řekněme do 50tisíc kč.Platí,že 3D TV si poradí líp s 2D obrazem,když má vymakanější součastky a je na vyšší výkon kvůli 3D.Momentálně mě 3D nějak nezajímá,takže na něm netrvám.
Tak pokud by se někomu chtělo objasnit mé myšlenky,byl bych moooc rád!!Děkuji
Uživatelský avatar
Neophyte
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 5. 10. 2010 21:27:19
Bydliště: Severní Morava

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Nick007 v pondělí 10. 1. 2011 12:49:53

Ne, troufnu si říct, že tam rozdíl poznat nebude. Alespoň u 1080p, u upscalování SD videa rozdíl asi bude.
Ta televize by byla nejslabším článkem zobrazovacího řetězce.

Z principu, dekodéry dekódují stejný obraz, v čem se mohou lišit je použitý renderer - který má vliv hlavně na barvu a právě rescalování (použitý funkci pro změnu velikosti). Příklad pro PC: barva WMR9, Haali rendereru a EVR se bude trochu lišit, třeba Haali je defaultně lehce zabarvený do červena. Nechá se to samozřejmě ovlivnit nastavením rendereru. U BD přehrávače to asi bude trochu obdobné, ale nejvíce záleží stejně na nastavení televize (jasu, kontrastu, tónu barev atp.).

Nemá smysl vyhazovat peníze za drahé přehrávače, pokud člověk kouká jen na 1080p z BD disku. PS3 to zvládne naprosto v pohodě. Přehrávače prodražují jiné funkce - upscalovací čip, DA převodníky, atp.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Neophyte v pondělí 10. 1. 2011 13:08:25

Děkuji za rychlou reakci,třeba se ještě někdo přidá ;) neříkám,že momentální obraz z PS3 není dobrý.Já jsem spokojen,ale tak sem si jen tak říkal...nove auto stoji 200t kč a jezdí...Audi stojí milion a taky jezdí...no jak jsem tedy pochopil,je to tedy o další výbavě přehravačů.A co ještě mysllíš s tou TV?Je ta má myšlenka realná???
Uživatelský avatar
Neophyte
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 5. 10. 2010 21:27:19
Bydliště: Severní Morava

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Nick007 v pondělí 10. 1. 2011 13:56:48

Tak tam asi není moc co uvažovat, nejlepší co seženeš je v téhle kategorii Panasonic TX-P50VT20E.
Kvůli 3D musí splňovat více požadavků, takže nějaký vliv na kvalitu tam bude.

Je úžasný, jak šla ta cena za poslední 2-3 roky dolů, pořídit špičkovou 50" TV za 40 tisíc...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Neophyte v pondělí 10. 1. 2011 21:37:37

Ještě k té TV.Myslíš,že v tomhle modelu už jsou nějaké součástky,které se používaly u Pioneeru v Kuru?Pioneer jim to přece přenechal,ne?
Uživatelský avatar
Neophyte
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 5. 10. 2010 21:27:19
Bydliště: Severní Morava

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Nick007 v pondělí 10. 1. 2011 22:40:06

Zas tolik to nesleduju, promiň. Těžko asi říct, co konkrétně se z Kura a ve kterých modelech používá, asi to není moc veřejná informace.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod martinhamr v úterý 11. 1. 2011 9:39:54

Neophyte píše:Ještě k té TV.Myslíš,že v tomhle modelu už jsou nějaké součástky,které se používaly u Pioneeru v Kuru?Pioneer jim to přece přenechal,ne?


Něco málo technologii prodal,ale rozhodně si ponechal gro výrobi. Kladu si otázku proč ? Žeby Ces 2012 odhalil tajemství ( zbožné přání :) )
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Tony v úterý 11. 1. 2011 23:51:57

martinhamr píše:
Neophyte píše:Ještě k té TV.Myslíš,že v tomhle modelu už jsou nějaké součástky,které se používaly u Pioneeru v Kuru?Pioneer jim to přece přenechal,ne?


Něco málo technologii prodal,ale rozhodně si ponechal gro výrobi. Kladu si otázku proč ? Žeby Ces 2012 odhalil tajemství ( zbožné přání :) )


Pioneer si nic neponechal! Odprodal Panasonicu ze svých technologií vše , o co si u Matsushity řekli. Panasonic platí, Panasonic diktuje! U Pioneeru to dobře věděli a proto jim ještě k tomu svému Know How "poskytli" jako bonus i tým vývojových inženýrů KURO ... ;)

A první "vlaštovky" z technologie KURO se částečně objeví už v letošních Top modelech plazem Panasonic ... Howgh!

Tony
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod martinhamr v středa 12. 1. 2011 10:39:57

Tony a kde se "flákáš" :) když jsem se tě ptal kdy budou letošní modeli ? Pokud ta TV bude dobrá,nebránil bych se nějaké 3D technologii. Kuro to má zasebou,je potřeba hledět do budoucnosti.(král je mrtev,ať žije nový král) To mi řekni,některé modeli jsou vybavené satelitním tunerem.Je i ten tuner dělaný pro 3D ? Nebo je to jen otázka zobrazovače a běžného HD sat.tuneru,abych mohl sledovat 3D satelitní vysílání?
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Black v středa 19. 1. 2011 7:39:25

Tak já bych měl dnes doma vybalit Yamahu bd-s 1067, tak dám vědět jaký je rozdíl proti PS3. Samotného mě tato otázka již delší dobu "trápí" :-) A když to dobře půjde, tak ve velmi brzké době budu mít na porovnání ještě Oppo 93.
Black
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 19. 1. 2011 7:35:44

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod jaguar00 v středa 19. 1. 2011 8:18:45

Black píše:Tak já bych měl dnes doma vybalit Yamahu bd-s 1067, tak dám vědět jaký je rozdíl proti PS3. Samotného mě tato otázka již delší dobu "trápí" :-) A když to dobře půjde, tak ve velmi brzké době budu mít na porovnání ještě Oppo 93.


Těším se na tvé poznatky, Hlavně PS3-Oppo
jaguar00
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtvrtek 28. 2. 2008 11:35:14

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod Black v středa 19. 1. 2011 18:58:13

Tak už u toho sedím, takže první dojmy :-) Později případně doplním.

Nebudu komentovat přístroj jako takový, jen rozdíl oproti PS3.

Obraz DVD - upscaling lepší než PS3, méně kostiček. Ještě budu porovnávat s ABT2010 v receiveru.
Obraz BD - kupodivu viditelně lepší, řekl bych barevná hloubka a hlavně lepší detaily, jakoby vyšší kontrast. Těžko přesně specifikovat.

Zvuk CD, SACD ... nesrovnatelně lepší, ale tady se to očekávalo :-)
Black
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 19. 1. 2011 7:35:44

Re: Rozdíl v obraze mezi low-cost a hi-end Blu-ray přehrávačem

Příspěvekod heji v úterý 1. 2. 2011 11:32:22

Mohl by si sem napsat tvé zkušenosti s tou Yamahou bd-s 1067, uvažuji o koupi ale nenašel jsem žádnou recenzi.
Kvalita obrazu u BD a zvuku u CD bude asi v pohodě. Jde mi o to jaká je rychlost načítáni BD, hlučnost mechaniky a větráčku, zda umí titulky umístěné v extra souboru. Plus další zkušenosti. Díky za odpověď
heji
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 1. 2. 2011 11:23:55


Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 7 návštevníků

cron