HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

3D filmy na tv

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

3D filmy na tv

Příspěvekod hexxisek v čtvrtek 24. 2. 2011 10:36:50

Dobrý den, předem se omlouvám jestli je to ve špatném topicu ale dlouho jsem bádal kam to zařadit, protože tu žádné 3D sekce není. K věci, jde o to že mám tv od Panasonicu která přehrává 3D filmy s aktivními brýlemi, známý jí má také a přehrává si na tom i 3D filmy, které stáhne z internetu ve formatu matroska. Tento víkend mi chce nějaké dovézt avšak nevím jak to přehraju, on si to vypaluje na bd disky, avšak já žadný přehrávač zatím nemám. Na internetu píšou že snad panasonic tv by měli 3d film přehrát z usb flash disku, máte s tím někdo zkušenost? když si tedy na flash disk vložím 3d film v mkv souboru přehraje mi to tedy tv? Jestli ano, může být flash zformátovaná na NTFS nebo tv podporuje pouze fat? A nebo mě napadla další verze, propojeni s pc hdmi kabelem, ale tam mam daleko více problému, je zapotřebí třeba hdmi 1.4 nebo postačí 1.3? a co když mám obyčejný notebook který 3d nepřehrává? a celkově je myslím spoustu dalších problémů....pokud někdo má zkušenost budu rád za odpověd =) díky
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod derek v čtvrtek 24. 2. 2011 21:14:30

vzhledem k tomu, že máš 3D tv sám, můžeš si snadno všechno vyzkoušet a dát to na web a podělit se tak s těmi, kteří tuhle krásku nemají.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod olda v pátek 25. 2. 2011 12:30:45

Panasonic podporuje pouze Fat - respektive nepodporuje NFTS ,tudíž podle mne se mužeš tak max podívat na nějaký seriál ,tedy jeho část ,min velikost disku při tom musí být 160 gb.
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod Peterek82 v pondělí 28. 2. 2011 0:02:01

Hexxisek: Jednou jsem do VT20ky šoupnul 4gigovou flešku zformátovanou ve FAT32, na které byly soubory: *.flv, *.mp4, *.mkv, *.avi (divx) a TV mi hlásila "žádná média k přehrání" a ukazovala prázdný disk. Takže doporučuju ať to vyzkoušíš, taky si pak rád přečtu tvůj názor.

olda: Není to úplně pravda. Min. 160GB HDD potřebuješ jen pokud chceš z oné TV Panasoniku nahrávat. To pak ještě musí mít navíc i své (externí) napájení. Přehrávat můžeš i z flash disků.
Uživatelský avatar
Peterek82
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 2. 2011 23:20:30

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod hexxisek v pondělí 28. 2. 2011 16:22:00

Omlouvám se že píšu až těd, ale dřív sem se k tomu nedostal. Takže abych sepsal poznatky ohledně tv (model GT20) v první řadě bych řekl že s obrazem sem velmi spokojen, co se týče černé, nepřijde mi oproti lcd žádný rozdíl, barvy jsou hezké (kino režim) odezva v pořádku, nemaže ..sem spokojen ale našel jsem i spoustu menších vad
1)Nejvíc pokládám za vadu že usb sloty podporujou pouze Fat formaty disků, NTFS to neveme ani za milion, což (klidně mě kamenujte) je na dnešní dobu už celkem nedostatek, snad každý si chce dnes připojit flash pamět nebo disk na kterým má nějaký velký soubor.

2)Další věc která mě zarazila, že když sem připojil externí hdd, tak abych si na něj mohl nahravat pořady z tv tak si nejdřív musi tv ten hdd registrovat, což nechápu co to ma za smysl, a nakonec ty nahrané soubory jdou přehrat opět jen v tv Panasonic

3)v Manualu, který je dodavan na cd, nevím proč ne na papíru, píšou o podpoře nahravaní na usb flash disky, když jsem zapojil flash disk naformatovanou na fat32 na tv vyskočilo že bylo zjištěno usb zařízení, ale v menu mi to pak psalo že není žádné zařízení připojeno, takže se mi nepodařilo rozchodit to nahrávání na flash disk, pokud se vám to podařilo, tak moc ocením vaší pomoc!! =) děkuji

4)a v poslední řade mě zamrzelo že nejsou dodávany 3d bryle k modelu GT20 (až k VT) což si přiznejme s cenou 3000 za kus je pro moji 3 členou rodinu celkem pálka, + tedy nějaký přehrávač který si poradí s externím hdd NTFS a filmama ve full hd format mkv

možná že spoustu věcí co mi vadí jdou nějako rozchodit, mám tv týden takže se stím ještě peru pokud by někdo věděl jak vyřešit ruzné problémy budu moc rád protože v manualu je sice spousty krásných obrazku ale absolutně nic pořadnýho se tam nedočtu

Můj verdikt k tv. Plazmička hráje vážně krásně, vypalování kterého sem se bál jak čert kříže sem si ještě nevšimnul(3hodiny mi bežel program s nehybným logem a nic po něm nezustalo) uvidíme časem jestli to vydrží. Sklo na panelu se ani moc neleskne, v noci to je vubec bez problému, bojím se akorákt léta kdy to možná bude boj, ale v současný době nic, spotřebu neřeším, človek kdo řeší spotřebu tv a davá to jako přednost mi přijde na hlavu, jde snad hlavně o obraz a pak až o omáčku. Barvy (jedu na kino režim) jsou moc hezké, pletovka je realna, je to hezky kontrasní a kté slávné černé - nepřijde mi to ani jako zázrak ani jako ty fámy o tmavě zelené, šedé apod. Když to porovnám s dražšími lcd tak myslím že je to to samé. Co se týče hučení a bzučení, ano hučí..ale když koukam na film kde se mluví a je kravál tak to slyšet není. Snad jenom bych řekl že příšerně topí :D ale v létě budu rušit stěnu takže bude volně na stolečku tak myslím že to bude bez problému.
Určitě bych jí všem doporučil, je to velmi dobrá tv! Byla moje chyba že jsem plazmy schazoval, jen bych ktomu dodal - nekoukejte na plazmy samsung a lg...to je absolutně neco jiného než tyhle dobrý panáky!!! Jestli se pořád někdo rozhoduje mezi lcd a plazmou doporučuju plazmu od Panasonicu a nebo dráhé lcd Samsung...levná lcd pod 30 000 sou děsná oproti tomuhle zlatýmu panakovy za 25 000,-
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod Peterek82 v pondělí 28. 2. 2011 22:24:50

hexxisek píše:2)Další věc která mě zarazila, že když sem připojil externí hdd, tak abych si na něj mohl nahravat pořady z tv tak si nejdřív musi tv ten hdd registrovat, což nechápu co to ma za smysl, a nakonec ty nahrané soubory jdou přehrat opět jen v tv Panasonic


Je to jednoduché. Je to takhle u všech renomovaných výrobců. Nikdo z nich si nechce zničit trh s DVD rekordérama tím, že všechny jejich levné funkce nacpe do televizorů. Co se týče nemožnosti je archivovat je to o tom samém. No a nakonec přiřazení k základní desce - to je největší smůla. Představ si, že dáš telku na reklamaci a vymění ti v základní desku. To pak můžeš udělat nahrávkám pápá, protože je už nikde nepřehraješ (ani v TV stejného modelu jiné úhlopříčky).

hexxisek píše:3) v Manualu, který je dodavan na cd, nevím proč ne na papíru, píšou o podpoře nahravaní na usb flash disky


Nevím jak u GT20, ale u LEDky D25 je v manuálo psáno o použití výhradně ext.HDD s vlastním napájení od 160GB do 2TB, takže tipuju, že ani u této TV nejde nahrávat na obyčejné flešky (Samsung to umí). A CD je pro výrobce levnější, než papír ;)

hexxisek píše:4)a v poslední řade mě zamrzelo že nejsou dodávany 3d bryle k modelu GT20 (až k VT) což si přiznejme s cenou 3000 za kus je pro moji 3 členou rodinu celkem pálka, + tedy nějaký přehrávač který si poradí s externím hdd NTFS a filmama ve full hd format mkv


Měl sis koupit VT20, která je v průměru o 10tis dražší a měl bys i dvoje brýle. Co na to říct, někde se ta nižší cena odrazit musela. Dneska ti nikdo ndá nic zadarmo. Ext přehrávač, který zvládne i NTFS HDD, *.mkv formáty pořídiš od cca 1.500,-. Takže bych to všechno nijak černě neviděl.

Navíc mi moc není jasné, proč sis tohle všechno u prodejce neověřil a neodzkoušel, než jsi ji koupil. Teď bys tohle všechno nemusel řešit.
Uživatelský avatar
Peterek82
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: neděle 27. 2. 2011 23:20:30

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod olda v pondělí 28. 2. 2011 23:47:44

Já mám vt 20 a vše na co jsem si vzpmněl jsem u prodejce zkoušel ,vedle byl nějakej Samsung ,ten přehrál naprosto vše a bez problémů ,naproti tomu Panasonic nic ale za to ten obraz ,ten za to určitě stojí ,jedním slovem nádhera .
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod hexxisek v úterý 1. 3. 2011 16:11:06

na VT20 jsem koukal....ale je o 15 000 dražší, to byl první duvod proc sem ji nebral a druhý duvod byl že se v obchodech našel jenom 50"...což je na mé 2 metry už opravdu hodně, proto mam 42" GT20, jinak sem rád za rady, moc děkuju. Ano vím že to Samsung všechno umí z flash disku, ale kdokoliv kdo vedle sebe viděl hrát plazmu od samsunga a panasonica musi vždy šahnout jen po panasonicoj..je to zrovna samsung a lg který me od plazmy šileně odháněli !

Ted řeším multimediální centrum, našel jsem spousty hezkých i levných center kolem 4000,- ...ale rád bych už aby to přehrálo i 3D mkv filmy...kde jsou při zapnutí na normální tv dva obrazy vedle sebe...bohužel, tohle se na žadným webu nemužu dočíst a zatím sem je v elektrech moc neviděl, všude rvou jen předražený přehravače který skoro nic neuměj, tak uvidím dál jestli něco objevím, ale kdyby někdo měl stím zkušenost a mohl by poradit, budu rád ;)
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod lumir82 v pátek 25. 3. 2011 9:29:02

podle me je nejlepsi pripojit pc pres hdmi to prehraje vse ...
lumir82
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: pondělí 21. 3. 2011 16:27:04

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod kvasimodoo v sobota 15. 10. 2011 9:34:32

Mali navod na 3D ( snad to nekomu pomuze )

1. HDD nebo Flash tusku zformatujte na exFat .. hlavne ne na Fat nebo NTFS !!!

2.Film co stahnete v MKV vam vetsinou nebude fungovat.
Vetsinou vam to hodi hlasku / soubor neni podporovan /,ale to nevadi je na to finta.. stahnete si program- mkvmerge GUI

Pozor dulezite !!! ..verze nesmi byt novejsi nez v 2.9.9 jestli stahnete novejsi tak vam to nebude fungovat !!!

Pak uz jen staci otevrit program , kliknout na Add a vlozit stazeny MKV film .
Po vlozeni filmu oznacte MPEG4/AVC to je video stopa a AC3 v CZ to je audio stopa.
audio stopu DTS nezaskrtavejte tu to neumi prehrat ( to me stve )
Po oznaceni kliknete na Start Muxing.

A je to, po par vterinach mate pripraven 3D film na prehravani v Panasonicu 3D.
Ten jen zkopirujte na pripraveny HDD nebo Flash tusku.
Preji prijemnou zabavu :lol:
Naposledy upravil kvasimodoo dne úterý 1. 11. 2011 10:35:20, celkově upraveno 2
kvasimodoo
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: sobota 15. 10. 2011 9:14:24

Rest

Příspěvekod SHooLCpumb v úterý 18. 10. 2011 18:59:55

:)
Na moje téma je poměrně zajímavá . Doporučuji každému, aby se zúčastnili jednání aktivněji .
SHooLCpumb
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: neděle 25. 9. 2011 23:45:10

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod bukesh v středa 26. 10. 2011 18:05:29

Ahoj, koupil jsem 3D TV Panasonic TX-P42VT30E. Problém je, že když pustím 3D film z externího HDD, tak ve 3D sice běží, ale přes celej obraz jsou horizontálně takový slabý proužky. Pokud to přepnu do 2D, tak je to v pohodě bez proužků. Můžete mi někdo poradit, v čem je problém? Další věcí je, že mi televize načte jen nějaký filmy. Díky...
bukesh
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: středa 26. 10. 2011 17:10:17

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod lajty v neděle 30. 10. 2011 14:17:30

Tak musím poděkovat! Zkusil jsem filmy, co mi telka nechtěla přehrát (format mkv. - v 3D), protáhnout před "mkvmerge GUI" a vše funguje! Mám LG42LW4500 (3D TV) a tohle jí chybělo k dokonalosti, protože před tím každý druhý film nechtěla načíst! Můžu teda všem jen doporučit!!!
lajty
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: sobota 29. 10. 2011 15:55:33

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod draken.x700 v úterý 6. 12. 2011 13:16:42

Zdravim, mkv merge mě taky pomohl, 3D filmy už jdou přehrát. Ale někdy se mi stane, že při akčních scénách to začně kostičkovat a vidím pod obrazem ještě jeden obraz. nevim jak bych to líp popsal. A když mkv pustim v pc, tak je vše OK, žádné kostky. Mám televizi Panasonic TX-42VT30E, firmware je nejnovější. Setkal jste se s tím někdo?
draken.x700
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 6. 12. 2011 13:06:10

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod hamdys v pátek 30. 12. 2011 14:27:28

Zdravím. Mám takovej problém. Stáhnu film a jenom nějaký mi jdou přehrát. Formát je stejnej ale někdy nejde jenom obraz a někdy i zvuk nejde. Nevím co stím nejde to v Pc ani v TV.
hamdys
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: pátek 30. 12. 2011 14:22:51

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod peky100 v čtvrtek 23. 2. 2012 20:28:32

mám Panasonic TX-50VT30E som s nim velmi spokojny len ohladne toho 3d mam trošku nejasnosti.
3D film prerabam cez mkvmerge GUI nasledne dám na usb :) ked zapnem v televizore tak v 2d mám 2 obrazy vedla seba ked dám do 3d tak mam len 1 obraz.
Kedy teda pozeram 3d ? ked mam jeden obraz na cely televizor alebo ked mam 2 obrazy.
Zapnem okuliare sadnem si 2m/2,5 m od televizora a okuliaroch by som mal vidieť len televizor či ? lebo mne tie okuliare trošku stmavnu a vidim to čo predtym len je to tmavšie.
Poradte my prosím,díky predem
peky100
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtvrtek 23. 2. 2012 20:24:51

Re: 3D filmy na tv

Příspěvekod Nick007 v pondělí 27. 2. 2012 19:47:24

3D máš, když tam samozřejmě máš jen jeden obraz. Vezmi si brejle (zapnuté) a hned to uvidíš :-D
1/120 sekundy se zobrazí obraz pro levé oko a další 1/120 sekundy se zobrazí obraz pro pravé oko. Synchronizaci zabezpečí brýle, které ukáží každému oko to, co má vidět.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Další

Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron