HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Výběr multimediálního centra

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Výběr multimediálního centra

Příspěvekod hexxisek v úterý 1. 3. 2011 20:08:43

Dobrý den, chtěl bych pořidit k tv nějaké multimediální centrum ale moc se v těch parametrech nevyznám proto se obracím s žádostí na vás. Jen mám pár podmínek které bych rád aby centrum podporovalo.

Mám 3D tv Panasonic GT20 takže by to určitě melo byt s tv kompatibilní.

Dále bych rád podporu souborů mkv, včetně i velkých (20gb) full hd videí v mkv o nějakém tom toku 30mbps.

Také bych velmi rád aby to podporovalo i 3D videa! to bych byl moc rád. mám nějaké filmy v mkv kde je film side-by-side a je určen pro 3D tv, uzivatelé co mají 3D samsung tv, říkají že přes flashku jdou normálně spustit a jsou funkční, mě bohužel tv podporuje jenom FAT kam se film nevejde, nevím jestli vůbec ale multimediální centra dokazou do tv vysílat ten 3D signál z mkv filmu.

Co se týče titulků tam moc velké nároky nemám, film s titulkama si totiz pustim jednou za uherskej rok. A dále bych oželil například i podporu DTS, stejně 99% filmu v cz dubingu jsou pouze DD 5.1, mělo by to hlavně podporovat AC3 stím se setkávám nejčastěji.

Wifi a podobně věci mohou být, ale v součásně době nevím jak bych je využil, co se týče datového uložiště, může byt i nemůže, to bude záležet na ceně jestli se vyplatí dokoupit hdd nebo ne. Ocenil bych i podporu externích 3,5" hdd s NTFS formátem přes USB.

Strop ceny bych si představoval tak 6000,- čím mín tím líp, ale hlavně aby to splnovalo požadavky. Děkuji za radu =)

Nakonec bych jen dodal že jste asi jediný pořádný forum zabývající se elektronikou kde dokažou člověku pořádně poradit a člověk se nemusí bát že mu raděj amateři.Díky
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: Výběr multimediálního centra

Příspěvekod Nick007 v úterý 1. 3. 2011 21:48:10

3D Side by Side asi jen tak ledajaký přehrávač umět nebude (kromě PC ovšem). Ale časem se objeví.


Btw, 3D Side by Side nebo Up and Down není ve skutečnosti HD, kvůli polovičnímu horizontálnímu / vertikálnímu rozlišení. Jediný správný způsob x264 kódování je prokládané 1080p48 (které podporu v přehrávačích asi nebude mít vůbec) nebo aspoň zvlášť streamy pro levé a pravé oko, kontejner Matroška to umí.


Je úžasný, že TX-P42GT20E stojí jen 21.000, to je o 5k levnější než G20 předchozí generace a ještě k tomu s 3D a tudíž 120 Hz nativní frekvencí pro 3D, takže pro 2D by těch 96 Hz mít mohla (předtím je měla jen VT20).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Výběr multimediálního centra

Příspěvekod hexxisek v středa 2. 3. 2011 8:19:01

Aha, takže s 3D zatím počítat nemohu, a ja myslel že to přelouskaj ty centra když uměj mkv, že pak stačí třeba jen na tv přepnout na ten 3D režim nebo tak nějak :lol:

O té 3D kvalitě vím,, je to vlastně těch 1920/2 že?

Ještě tedy muj další dotaz, když mám teda tu GT20, a tv chce aby hdd na kterej by měla nahrávat se musí zformatovat na ten tv format, a registrovat ho, jestli to nejde obejít tím že bych to nahraval na hdd vtom centru, jestli by to šlo nahravat do centra bez nutnosti tý registrace a formatu, a jak by to potom bylo s tou kompatibilitou nahravky...
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: Výběr multimediálního centra

Příspěvekod wasill v středa 2. 3. 2011 9:13:24

Podle mě by byla možnost koupit PS3 a stažené 3D .mkv si pro něj upravovat nebo stahovat TV vysílání, které se do .mkv nepředělávalo.
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Výběr multimediálního centra

Příspěvekod BouncesCZ v pondělí 27. 2. 2012 19:58:18

Rád bych taky pokoupil nový Multi přehrávač momentálně mám Asus O!play ale někde jsem viděl že u některých přehrávačů se dají vybírat filmy pomocí náhledu nebo obrázků z filmu docela mě to zaujalo nemáte nějaké tipy ? Dokáže to třeba HiMedia 600A ale nevím jak je to spolehlivý stroj? Díky
BouncesCZ
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: sobota 27. 6. 2009 13:06:51
Bydliště: Šluknov


Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron