HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Panasonic TX-P42U30E

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Panasonic TX-P42U30E

Příspěvekod Blackie v středa 17. 8. 2011 23:35:02

Zdravím. Viem, že je tu veľa tém o plazmách a hlavne Panasonicoch, ale mám viac otázok čo sa týka tejto telky, tak dúfam že nevadí, že som založil novú tému :)

Tak hlavne, chcem kúpiť plazmu Panasonic TX-P42U30E, pretože som tu na fóre čítal, že plazmy sú lepšie ako LCD (čo mi potrvdili aj niekoľkí známi) a hlavne teda plazmy Panasonic. Telku chcem na pozeranie TV vysielania, DVD a do budúcna aj Blu-Ray. Preto som hlavne chcel Full HD, keďže si potrpím na dobrý obraz a videl som plazmu Samsung HD Ready a Blu-Ray na nej teda nebolo nič moc.
V prvom rade ale mám otázku, či nebude problém s televíznym vysielaním a obraz nebude zlý a rozmazaný, keďže je to Full HD. Pýtam sa hlavne preto, že témy čo som k tomu videl boli dosť staré (2008) a myslím, že TV stanice už vysielajú programy a filmy vo vyššom rozlíšení (alebo nie?). Mne to ani veľmi nevadí, keďže ja chcem hlavne telku na pozeranie DVD a ako som spomínal do budúcna Blu-Ray, ale ostatní členovia domácnosti pozerajú najmä len bežné vysielanie a či to nebude veľmi viditeľne zlá kvalita.
Tiež by som sa chcel opýtať, kvôli čomu som aj hlavne založil túto tému, či to ešte nie je starší typ plazmy a má ešte všetky chyby, ktorými plazmy trpeli (vypaľovanie obrazu, vysoká spotreba energie...). Pretože dnes som bol v predajni elektro a predavač mi núkal hlavne LCD Samsung a LG (približne v rovnakej cene ako ten Panasonic), pretože sú to tohtoročné modely a majú menšiu spotrebu, viac funkcií atď. Mne ale funkcie ako USB apod netreba, pretože fotky cez TV nepozerám, nehrám ani hry a nič podobné. Ale napadlo ma či ten Panasonic nebude starší typ a nebude mať tie chyby.
Tak bude podľa vás dobrá kúpa alebo nie? :)
Uživatelský avatar
Blackie
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 17. 8. 2011 23:15:25

Re: Panasonic TX-P42U30E

Příspěvekod Nick007 v pondělí 22. 8. 2011 11:26:45

SD obraz z TV nebo DVD bude vypadat víceméně stejně (ne moc dobře), Panasonic plazmy upscalují velmi dobře, takže toho bych se nebál. Na 42" plazmu se ze vzdálenosti 3 metry a kouká na SD v pohodě (i když srovnatelné s HD to samozřejmě není ani náhodou).

V prvé řadě se musíš sám rozhodnout jestli chceš LCD nebo plazmu. Pokud to není drahé LED s celoplochým podsvícením (Full LED), tak se kvalitou obrazu nemohou rovnat plazmám (a to ani od Samsungu, které v nejnovější řadě šly taky celkem dopředu).

TX-P42U30E je letošní řada, takže bych se vypalování obrazu nebál, a už vůbec ne u normálního TV vysílání a Blu-ray. U30 je víceméně srovnatelná s S30 (S30 je o něco málo lepší a lépe vybavená), já mám S20 a jsem naprosto spokojený, podání HD je famózní. O jeden rok novější a o dalších 5000 levnější :x
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panasonic TX-P42U30E

Příspěvekod Blackie v pátek 2. 9. 2011 13:44:55

Vďaka za radu. Kúpil som ten Panasonic a musím uznať, že je fakt výborný. Veľmi dobre zobrazuje aj DVD, televízne vysielanie už je trošku horšie, ale za to telka nemôže :D
Uživatelský avatar
Blackie
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 17. 8. 2011 23:15:25

Re: Panasonic TX-P42U30E

Příspěvekod Nick007 v pátek 2. 9. 2011 19:49:32

Jsem rád, že jsi spokojený. Je úžasné, jak se dneska kvalitní plazmy prodávají takhle levně.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron