HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Příspěvekod VojTEKK v sobota 7. 1. 2012 11:51:31

Zdravím,
Rád bych během následujícího roku zařídil svůj pokoj a potřeboval bych pomoc s ujasněním svých myšlenek. Mým hlavním požadavkem je vytvořit něco mezi kino sálem a obývacím pokojem.

Jako nejvhodnější projektor se mi jeví JVC 30X, ale zaklel jsem se informací na zahraničních fórech, kde píší, že pokud váš pokoj není černá jeskyně, tak tento projektor není nic pro vás. Samozřejmě, že se jedná o projektor do zatemněných prostor, ale kobku ze svého pokoje dělat nemohu (vymalování na černo atd.) Mám el. ovládané žaluzie, vymalování na světlezeleno... bude to stačit?

K projektoru - má ho někdo. Jak je to s lens (chci promítat ve formátu 2.35:1) vzniká nějaká deformace nebo pokles kvality obrazu?

Další téma je na co promítat... Volím mezi obří obrazovkou a pevným rámovým platném. Co je lepší? Zároveň bych chtěl, aby promítací plocha byla lehce prohnutá. Nebude to vadit 3d projekci nebo to nemá vliv. Jakou barvu povrchu zvolit. Pokud plátno, tak jakou značku max 45000 kč. Máte zkušenosti s přepravou plátna ze zahraničí.

Poslední věc je zvuk ten už mám částečně vyřešen. Koupil jsem si receiver yamaha RX-v671 a reproduktory JBL 80 ES. Bude stačit systém 5.1 nebo mám rozšířit na 7.1. Pokud ano, tak mám koupit 2 regálové reproduktory nebo surroundové (dipóly).

Pokoj je velký 4 x 7 m

Tolik pro začátek. Pokud si na něco vzpomenu, tak ještě napíšu. Předem díky za tady a tipy.
VojTEKK
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 7. 1. 2012 10:40:08

Re: Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Příspěvekod VojTEKK v sobota 7. 1. 2012 12:11:32

Maximální náklady 100000 až 130000 Kč. Do budoucna plánují koupit lens a pohrát si s akustikou, ale na to budu muset ušetřit
VojTEKK
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 7. 1. 2012 10:40:08

Re: Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Příspěvekod aldeamus v úterý 17. 1. 2012 21:21:40

Ahoj, mám x3 a naprostá spokojenost. Mám žaluzie na oknech a výmalba červená/šedá a no problemo. Plátno jsem vyřešil tak, že ho mám nad oknem a stahuji přes něj-zatemění jako bič i když nezatáhnu žaluzie za dne. Repro po stranách a centr za plánem na parapetu. Plný 2,35:1 na 16:9 umí x3 jen s anamorfní předsádkou, má na to 2 režimy, nevím jak x30... Jinak samozřejmě zobrazí dva černé pruhy, to se dá řešit plátnem s maskovačkou.... S prohnutým plátnem jsem nelaboroval, mám Elite screens gain 1.1 a spokojenost... Nějak nechápu, co myslíš promítáním na obří obrazovku, ale pokud máš na plátno 45t, tak můžeš jít i do Stewartu... ;) Ale prohnutý cinecurve je tak za 5000 doláčů... Obecně Yamaha dobrý, já mám Onkyo a jedu 5.1, neustálé rozšířování kanálů mi trošku přijde jako " čím víc pruhů, tím víc Adidas..." Raději než do dalšího páru repro investovat do jejich kvality....a pokud máš možnost, zapojit přední pár jako bi-amp, rozdíl je velmi poznat! Také jedu zadek z dipólů Mission a pecka, tolik prostoru jsem z regálů nedostal... Záleží ale velmi, kde je budeš mít umístěny... Akustika je dost náročná věda... Raději investuj do kvaliního přehrávače, mám Oppo 93 a je to někde jinde než běžné značky, které jsem testoval od kamarádů... Pokoj zhruba stejný, mám 4,5x6,8m, investici do akustických úprav schvaluji, jen je třeba přemýšlet nebo si to nechat navrhnout, není to sranda a někdy spíš ublíží, než pomůže... Takže asi takto, tak hodně zdaru. ;)
aldeamus
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtvrtek 29. 9. 2011 18:25:22

Re: Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Příspěvekod VojTEKK v sobota 25. 2. 2012 13:32:46

Ahoj, diky moc za odpoved... Uz jsem se bal, ze jsem v CR jedinej blazen do kina:-). Nejprve k obri obrazovce. Nekde jsem cetl, ze lepsi jak platno je nejaka spec. deska natrena spec. barvou. Pote je prej obraz naprosto skvelej a platno se tumu nemuze rovnat. Tak jsem chtel zjistit jestli tomu tak doopravdy je, ale jelikoz v kinech jsou stale platna, tak se obavam ze tomu tak neni:-).

U projektoru udelam nakonec asi zmenu a pujdu do Optomy HD33... Vim, ze je to krok (no spis nekolik kroku) zpet, ale zamiloval jsem se do JVC X70 se 4K obrazem:-) Problemem je cena, ktera je daleko za mima financnima moznostma.

Platno dam rovne a nebudu se stim prilis ..... Ted musim zvolit mezi Elite a Carada, ale asi vyhraje Elite, protoze delaj i typy primo pro 4k projektory, takze se mi to zda nejlepsi investice do budoucna... Jenze s platnem je tu dalsi problem a tim je maskovani... Nevim proc, ale pripada mi to priserne drahy. Hledal jsem ceny a je to cca. 0,5 - 1.0 nasobek ceny... Na druhou stranu kvalitní a. predsadka stoji taky 100 k... Takze dalsi dilema...

Zvuk si mi potvrdil, protoze i ja si myslim, ze dalsi par beden je trochu zbytecny a lepsi bude do budoucna zainvestovat do neceho kvalitnejsiho... Menit ted nebudu, protoze je mam dva mesice a to by me asi doma zabili:-). Bi amp je super ale znamena to koupit dalsi zesilovat + kvalitni biwiring kabel coz se zase dostavam s cenou vis a vis...

Akustiku bych rad poresil, protoze doma nebydlim sam a filmy sleduji navecer a vecer a tak chci, aby me rodina nevystehovala na dlazbu i s kino salem, ale vidim to asi na nejake odborniky, abych to jeste nejak nezmrvil. Nejaky tipy, kdo se akustikou zabyva?

Dik za dalsi nazory, rady atd. Kdyz to dobre pujde tak od letnich prazdninach se dam do prestavby...
VojTEKK
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 7. 1. 2012 10:40:08

Re: Vybavení pokoje (projektor, plátno a reproduktory)

Příspěvekod aldeamus v pondělí 19. 3. 2012 11:37:00

Ahoj,
ad obrazovka/plátno: Nevím, neslyšel jsem, ale nevěřím na "zázračné" technologie... Ale viděl jsem můj projektor svítit na Stewarta (nemyslím Littla.. :-) a nevím, co může být lepší... ;)

ad projektor: To je samo tvá volba, já už by jsem X3 nevyměnil za nic... jen za X70/90... :D přeber si to sám. D-ILA je věc.. nevím, jak by jsi při současném stavu věci využil 4K, není to moc čím krmit a dopočítávání ze zásady nevěřím, nativně je nativně... až budou zdroje, 4K přístroje půjdou dolů, je to jako se vším...

ad plátno: Souhlasím, značka a typ je na tobě a financích, Elite slušný, ale Stewart Grayhawk nebo Firehawk to není.... No, ale taky ho nemám, zatím.... ;) Maskování se dá dodělat, třeba ze sametky, najdeš v jiném vlákně o plátnech DIY...

ad zvuk: Souhlas, až po bi-amp, nemusí se kupovat nový, pokud tvůj reciever podporuje bi-amp režim, já to tak právě mám, a místo dalších zadních kanálů nastavím v menu bi-amp a napájím odděleně výšky/středobasy! Pokud tvůj reciever posporuje, není další zesilovač třeba! A propojit můžeš i obyčejnými kabely, rozdíl v dynamice a transparentnosti je i tak znát! Dokoupi lepší kabely můžeš kdykoli...

ad akustika: To jsem tě asi špatně pochopil, je rozdíl mezi úpravou prostoru z hlediska akustiky ( doba dozvuku u jednotlivých kmitočtů...) a protihlukovou úpravou! S tou je velký problém, ta se neobejde bez velkých investic (ne, že by akustická úprava byla nějaká láce....), ja mám dodatečně odhlučněný strop 20cm min.vlny a je to o dost lepší, ale když tomu "dám", sousedům skáčou skleničky v kredenci... :lol: spodní kmitočky je těžké utlumit, a zpravidla to chce kvanta tlumícího materiálu a skladbu stavby z hlediska přenosu vibrací! Akustická úprava se může klidně odehrát hustým kobercem v první 1/3 mezi reproduktory a poslechovám místem a utlumení místa za nimi a za poslechovým místem, ale mnohdy stačí i otevřené poličky (knihovna), čalouněná sedačka.... je to alchymie, studuj na netu a hlavně laboruj, poslouchej změny a bádej.... Třeba se skleničkou něčeho lahodného.... :-) To je na tom ostatně to nejlepší, ne? ....

hodně zdaru
aldeamus
0+
0+
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtvrtek 29. 9. 2011 18:25:22


Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron