HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Pouzdra na kamery

Natáčíme, neasi!

Pouzdra na kamery

Příspěvekod Pepíno v čtvrtek 12. 6. 2008 7:00:35

Dokáže někdo poradit kde se dají koupit pouzdra na kameru pro natáčení pod vodou ?
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 12. 6. 2008 9:53:54

http://www.podvodnipouzdra.cz
Tady mají hlavně na foto, ale na objednávku i na kamery.
pak třeba na http://www.videokamery.cz
Tam také na objednávku.

Musím Tě ale upozornit, že dobré podvodní pouzdro ve většině případech převyšuje cenu kamery. Ty nejlevnější pouzdra na amatérské kamery s ovládáním přes LANC stojí od cca 30 tisíc nahoru. A to na známé značky jako Canon, nebo Sony. Jsou ještě ke všemu univerzální, takže je potřeba vyzkoušet na kameře osobně. Ale problém s tím nebývá. Pokud je pouzdro trošku větší, dá se vypodložit. Hlavně aby nebylo menší. Na ostatní kamery dělá v Praze na zakázku jedna firma v ceně od 40 tisíc nahoru pro amatérské kamery. Za ty peníze to pochopitelně nikdo nechce, dělají hlavně na profi kamery.

Na svoji amatérskou kameru jsem si podvodní pouzdro udělal podle návodu, který byl kdysi na http://www.videokamery.cz , a vyšlo mě na 200 kč :) Má sice trochu omezené možnosti ale na dovolené u moře svůj účel splňuje.

V říjnu jedu natáčet do Egypta propagační film pro jednu potápěčskou školu. Budu mít pouzdro půjčené z ČT a jen za půjčení dám 20 tis. Je pravda, že to pouzdro na profi kameru stojí kolem 130 tis kč., takže jiná možnost není.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Pepíno v čtvrtek 12. 6. 2008 13:44:10

V prodejně Sony mají pouzdro do hloubky 5m za 6000,-
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 12. 6. 2008 18:57:24

Pepíno píše:V prodejně Sony mají pouzdro do hloubky 5m za 6000,-


Přímo Sony k nám dováží jen pláštěnky. Ono záleží co to je za pouzdro. Pokud sháníš jen nějaký truhlík z Číny, do kterého zavřeš kameru...Já měl na mysli opravdová pouzdra i s ovládáním. 6000 kč je běžná cena jen samotného Lanc ovladače. V tom pouzdře je speciální. Pod vodou se dá stejně natáčet max. do dvou metrů. Pak už je to všechno do modra a potřebuješ světla.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Pepíno v pátek 13. 6. 2008 7:06:20

Je to kvalitní pouzdro s ovladači a možností přikoupení filtrů k odstranění barevného nádechu.Mají ho v Sony v Olymp.Brno.
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod agl v neděle 27. 7. 2008 7:29:36

Nevím, jestli má být pouzdro pro šnorchlování nebo potápění. Pokud pro to druhé, tak to opravdu trochu vleze do peněz. Ale zase daleko míň než před pár lety. ¨
Já bych rozhodně doporučil http://www.amphibico.com. Mám od nich už druhý case (první jsem pořizoval před 10 lety ještě na Hi8), a to EVO HD pro Sony SR8. Pravda, pořídil jsem i světla a přepravní kufr, ale světla jsem díky vestavěnému filtru ani nepoužil.
Celokovové pouzdro má elektronické ovládání přes LANC (proto např. nebude fungovat nová SR12), zvenku ovládaný výklopný filtr a na zadní straně barevný LCD monitor.
Natáčel jsem s ní pod vodou v Sudánu a v Eritreji a bomba - např. na želvě, která plavala kolem mě jsou vidět plápolající vlásečky mechu, kterým je porostlá. To jsem byl doma vyvalenej...
Pouzdro přijde na 2,5k kanadských dolarů (necelých 38k našich) a pošlou to v pohodě přímo z Kanady.
Existuje mrak jiných výrobců různých levnější plasťáků, ale už jsem viděl několik zatopených kamer v plastových pouzdrech křuslejch někde o palubu (nebo protékání vody v hloubce kolem mechanických knoflíků) a bývají to smutný příběhy...
agl
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: neděle 23. 12. 2007 15:49:20

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod agl v neděle 27. 7. 2008 7:34:27

Krtek píše:
Pepíno píše:V prodejně Sony mají pouzdro do hloubky 5m za 6000,-


Pod vodou se dá stejně natáčet max. do dvou metrů. Pak už je to všechno do modra a potřebuješ světla.


Pokud je dobrá viditelnost (v tropických mořích není výjimkou 30+ metrů), světla vůbec nepoužívám a obraz je naprosto přirozený. Ale musí být použitý (pod cca 5 m hloubky) korekční filtr, který mají dobrá pouzdra přímo zabudovaný uvnitř.

Světla naopak většinou "vypálí" barevnou díru do modrošedého obrazu, pokud ovšem člověk nemá rampu s "tykadlama". Jinak je naprostá pravda, co píše Krtek - bez světel (nebo lépe filtru) je to od 4-5 m naprosto "vyblitý"...
agl
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: neděle 23. 12. 2007 15:49:20

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Krtek v pondělí 28. 7. 2008 12:19:44

Tady je screen z Egypta z hloubky 4,5 metru. Je to načeno profi kamerou s manuální expozicí a přisvíceno 100W halogenem. V popředí je jasně vidět jak nasvícení oživí barvy, naopak pozadí je tmavé a jednobarevné. A to se bavíme o hlouce 4,5 metru. Mám ozkoušeno, že bez světla jsou za slunečného počasí ideální záběry max do dvou metrů hloubky. Tam se dá ještě použít amatérská kamera na plnou automatiku.

Obrázek
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Pepr v úterý 29. 7. 2008 13:50:53

Jestli chceš, tak prodám vodotěsné pouzdro Sony pro videokamery SPK-TRB tak za 3000 Kč původní obal , nikdy nepoužívané - nové, původní cena 11 990Kč, LANC , MIC konektor, ofic. vodotěsnost -2m, skutečná do -10m, plave i s kamerou. Ovládáš teda záznam i zoom a natáčí pod vodou včetně zvuku. Dříve než jsem to stačil použít přešel jsem na poloprofi techniku a tohle již bylo pro použití malé. jde to na TRV SONY kamery. Já ale abych se přiznal tak nyní již pod vodou nenatáčím. Nikdy nenatočíš v kvalitě, aby odpovídala a po několikerém zhlédnutí finálního filmu, jsem vždy dospěl k závěru, že ony záběry jsouou v podstatě zmršené záběry, na kterých nic zajímavého stejně není a vystříhl jsem je.
Pepr
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 10:45:18

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod Krtek v úterý 29. 7. 2008 22:59:02

Ono záleží jak točíš a čím točíš. V amatérských podmínkách je to docela problém. V profesionálních podmínkách je to zase cenově neúnosné a věškerá technika se musí pronajmout. Já jedu v říjnu natáčet do Egypta propagační film pro jednu potápěčskou školu. Jenom pronájem pouzdra na profi kameru vyjde na 20 tis bez DPH a to nepočítám světla.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Pouzdra na kamery

Příspěvekod agl v neděle 3. 8. 2008 19:01:33

agl píše:
Světla naopak většinou "vypálí" barevnou díru do modrošedého obrazu, pokud ovšem člověk nemá rampu s "tykadlama". Jinak je naprostá pravda, co píše Krtek - bez světel (nebo lépe filtru) je to od 4-5 m naprosto "vyblitý"...


Ten obrázek od Krtka to věrně ilustruje - nasvětlená oblast má super přirozené barvy, kam světlo kamery "nedosáhne" tam je modrošedo.

Filtr používám nejen kvůli tomu, že jsem línej světla tahat, ale hlavně proto, že obraz barevně vyváženější. Třeba ta želva má barvy stejné jako při nasvícení, ale ty žluté ryby (asi 5-6 metrů za želvou) by při použití světla byly šedivé. A to nemluvím o korálech v pozadí - ty by byly barevně stejné jako na Krtkovým snímku.
Obrázek
Tohle je snímek z SR8 z hloubky asi 12 metrů, bez světel, jen s použitím vestavěného filtru podvodního pouzdra Amphibico EVO HD.
agl
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: neděle 23. 12. 2007 15:49:20


Zpět na Videokamery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron