HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Chcete se pochlubit sbírkou HD filmů? Víte o zajímavé slevové akci, která probíhá na vašem oblíbeném e-shopu? Potřebujete zjistit, jestli má film české titulky nebo dabing? Pak jste tu správně.

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod rcorp v čtvrtek 17. 4. 2008 19:33:27

V tomhle je fakt lepší už to Aukro, tam když se něco pokazí, tak má člověk alespoň nějaké páky (pokud to tedy funguje stejně jako eBay).
rcorp
0+
0+
 
Příspěvky: 30
Registrován: úterý 15. 4. 2008 0:32:04

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 4. 2008 21:07:22

martinhamr píše:Ale na Aukru jsem viděl ještě zajímavější ceny.


90% těch BR na Aukru prodává tentýž borec. Prodává to už asi po páté a pořád slevňuje. Sleduji to už delší dobu. Asi je jeden z těch, co si také mysleli že na tom zbohatne a teď to vypadá, že se toho chce spíš zbavit i když tam teď hodil nějaké novinky. Když vemeš, že má u některých filmů i poštovné zdarma, tak na tom vydělá jen pár korun. To by nikdo nedělal. Počkám ještě tak měsíc a pak od něj taky něco koupím. :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 17. 4. 2008 21:13:19

martinhamr píše:Nemusíš,již se stalo chce platbu předem :lol: :lol: :lol:


Tak to je opravdu blázen. Zvlášť když na tom webu nemá ani žádný kontakt kromě mailu. Nemůžeš ho ani prolustrovat a když Ti nic nepošle, tak peníze už neuvidíš. Tohle mi připadne jako některé ruské e-shopy. Jen číslo účtu a to je vše. Měl ses ho ještě zeptat jaká je doba dodání :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod rcorp v čtvrtek 17. 4. 2008 23:54:46

Tak přišla odpověď.

1)Jaké jsou dodací lhůty?
2)Jak probíhá platba a dodání?
3)Pravděpodobně se jedná o import z Británie, kde česká podpora není na všech discích, jak je tohle řešeno? Je jistota, že opravdu dostanu disk s českou podporou, jak je inzerováno na Vašich stránkách?

1.z Británie žádné tituly nejsou.
2.Platba je předem a po připsáni částky na účet máte cca za dva dny titul na BD doma(většinu jich máme skladem)
3.Na obalech BD je vše psané jasně bud titulky a nebo CZ AUDIO.

:)
rcorp
0+
0+
 
Příspěvky: 30
Registrován: úterý 15. 4. 2008 0:32:04

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod olda v pátek 18. 4. 2008 6:38:25

jednoznačně mi tam chybí. IČO obchodníka , takhle to preci prodávat nemůže,ne ?
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod tomiisek v pátek 18. 4. 2008 9:53:38

Ještě se ho nezapomeňte zeptat, jak to má s placením daní :D
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod olda v pátek 18. 4. 2008 9:57:19

tomiisek píše:Ještě se ho nezapomeňte zeptat, jak to má s placením daní :D

jde mi o serioznost ,reklamace a pod. navíc se mi zdá podpásovka to,že chce peníze dopředu ...chápu ,že i kdyby si chtel jen polepšit,tak naše zákony tomuhle nakloněny nejsou ale i tak....
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod JIHORDA v pátek 18. 4. 2008 10:55:36

Teď jsem si z Aukra objednal Patriota, prodává to jakýsi pan Josef Dwornik z Bohumína, ovšem platba předem, uvádí důvody nevyzvednutých zásilek dobírkou. V hodnocení má asi dvacet odběratelů - 100% kladné hodnocení. Žádná negativní kritika. Tož uvidíme.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod tomiisek v pátek 18. 4. 2008 11:11:21

Pokud někdo nabídne "Hele, chlapi, za určitou provizi vám seženu, co budete chtít," tak ani nepípnu, ať třeba nemá ičo, ať si neplatí daně, ať dokonce ani neuvádí detailní obchodní podmínky... Jenže pokud se tváří jako internetový obchod, komunikuje v množném čísle, chce peníze výhradně předem a nedodržuje žádné předepsané povinnosti, tak ať se jde klouzat. Je to nefér už jenom kvůli poctivým internetovým obchodům, které jsou sice dražší, ale jen díky své poctivosti. Je něco jiného pořídit Blu-ray určený pro britský trh v akci za 250 Kč a prodat ho bez papírů za 550 Kč a je něco jiného odebrat Blu-ray určený pro český trh s maloobchodní cenou 899 Kč, prodat ho s co nejnižší cenou a po zaplacení daní na tom ještě něco vydělat. Nevidím důvod, proč byste měli podporovat nějaké vychcané koumáky, kteří na tom trhnou trojnásobek oproti poctivcům, kteří disky odebírají od tuzemských distributorů, poskytují regulérní záruky a ze svého podnikání odvádí daně. Navíc čím méně disků se prodá v rámci české distribuce, tím méně titulů v budoucnu vyjde s CZ titulky...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v pátek 18. 4. 2008 11:37:40

jihorda:
Na Aukru bych se platby předem vůbec nebál, pokud to není nějaký nováček který nemá žádné hodnocení, nebo negativy. 99% prodávajících chce platbu předem právě kvůli těm nevyzvednutým dobírkám a také proto, že při platbě předem vyjde už tak drahé poštovné na polovinu. Docela to chápu. Já tam také vše platím předem a to i mnohem větší částky. Nedáno jsem platil předem 8 tis za GPS navigaci a v pohodě. Dnes už má skoro každý internetbanking, tak je to bez starostí.

Olda:
Nejen že je to neseriozní, ale i obchodování přes internet má svá určitá nepsaná pravidla, neboť je zde zvýšené riziko podvodů. Především by na tom webu měla být celá adresa toho prodejce, vč. tel. čísla, aby jsi mu mohl v případě problémů zavolat, nebo abys věděl kde ho hledat. Další věc je IČO, podle kterého si můžeš ověřit v Živnostenském rejstříku, že ta osoba opravdu existuje a že má k podnikání povolení.
Všechny seriozní firmy tohle vědí, a proto dávají na svůj web veškeré kontakty, někteří dokonce i přímo kopii Živ. listu protože vědí, že lidé jsou nedůvěřivý a je hodně podvodníků. Žádná platba pouze předem neexistuje. Zákazník má právo výběru zda dobírkou, nebo platbou předem. To že se sem tam nějaká zásilka na dobírku vrátí nevyzvednutá je už bohužel riziko podnikání, ale ne argument.

Tento borec to prodává evidentně na černo, což by mi ani tak nevadilo. Myslím, že s tímto podnikáním by si nevydělal ani na zákonem stanovenou minimální daň. Ale to že nemá na svém webu ani adresu, ani telefon a ještě k tomu požaduje platbu předem je naprostý amatérizmus. Zajímalo by mě kolik těch BR disků takhle prodá. :mrgreen:
Jak řeší reklamace by mne také zajímalo, protože on evidentně ani netuší, že na obalech mohou být překlepy a neúplné informace. (viz. třeba disk Pár správných chlapů)
Nakonec Ti řekne že se řídí tím co je na obalu a zato že na disku CZ podpora chybí už bohužel nemůže. Úsměvné je i to, že u všech cen má uvedeno "s DPH" což v zákazníkovi vzbuzuje dojem, že existuje i cena bez DPH, tudíž že je plátce daně. Zajímalo by mne jak by reagoval, kdyby po něm chtěl někdo daňový doklad pro uplatnění odpočtu DPH ve svém účetnictví. :mrgreen:

Tomisek:
To je dobrý názor, ale bohužel jen pro prodejce. Zákazníkovi jde o peníze a chce to mít co nejlevnější. Za tohle si může Bonton sám, že si lidi kupují disky jinde. Když na tom disku musí mít několik set procent rabat, tak ať se nediví. E-shopy budou brát od Bontonu, protože je to pro ně pohodlnější a také to pro ně není žádný výrazný kšeft. Jen malá hrstka e-shopů objednává disky ze zahraničí.

Bonton loni avízoval masívní podporu BR v médiích. Zatím jsem nic nepostřehnul. Dle mého názoru by podpora měla být doprovázena i zaváděcími cenami, aby měla nějaký smysl. Zvlášť teď když si každý stáhne film z netu, DVD půjčovny kvůli tomu hromadně krachují a celkový trend prodeje filmů se uchyluje k příbalovým přílohám různých novin a časopisů.
Naposledy upravil Krtek dne pátek 18. 4. 2008 13:40:50, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod tomiisek v pátek 18. 4. 2008 13:38:29

Krtek: Jenže ty řešíš konkrétní ceny, já řeším poctivost. Samozřejmě se mi tuzemské ceny nelíbí a ani by mě nenapadlo si v ČR cokoli koupit, poslední roky takřka výhradně nakupuji v USA a ve Velké Británii. Ale tuzemský internetový obchod s tím nemůže takřka nic dělat, to není ani tak o pohodlnosti, jako o tom, co se na území toho kterého státu může prodávat. Pro e-shop by jistě bylo levnější koupit něco soukromně v britskému e-shopu a pak to prodat dál, jenže to není zrovna legální. Vždyť i v GB jsou často ceny až trojnásobné proti USA, jenže v USA jsou disky pro americký trh a mají určitou stanovenou cenu, v Británii jsou zase disky pro britský trh a mají stanovenou jinou koncovou cenu. Nic naplat, že jde třeba o zcela totožné disky. Nevím, jestli české Blu-ray disky mají české přebaly, ale oficiální e-shop prostě nemůže jen tak prodávat britskou verzi disku, i kdyby měl zcela totožnou jazykovou výbavu. A právě díky přebalům by to mohlo snadno prasknout.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v pátek 18. 4. 2008 13:52:24

Tomisek:
Na prodej BR disků jsou trošku jiná pravidla než na prodej DVD. V tomto je Bonton pouze prostředník, i když občas někde vyškemrá CZ podporu. Znám několik e-shopů, kteří prodávají BR disky a nedostupné DVD disky výhradně ze zahraničí. Třeba tenhle http://www.dvdpeka.cz Přitom ten e-shop je plátce daně a veškeré dovozy normálně eviduje v účetnictví, takže to asi jde. Znám se s tím chlapíkem osobně.

S těmi přebaly máš pravdu. Dle zákona musí být na disku český popis. Na tohle asi před 4 lety dojel brněnský e-shop Filmcity. Někdo je udal, pak jim došla kontrola a nakonec museli platit pokutu. A přitom zato ani nemohli, protože distributor jim dodal disky s anglickým obalem. Jednu dobu po tý kontrole dokonce oni sami tiskli na počítači takové papírky z obsahem filmu a údaji. Pak nařízli fólii disku a vsunuli ten papírek dovnitř. Udala je nejspíš konkurence. Řekl mi to přímo majitel při jednom osobním odběru.
Není to jednoduché, ale když si vezmeš, tak BR disky co prodává Bonton mají také jen anglický obal a přitom jsou běžně v obchodech. Je to jasné porušení zákona a nikoho to netrápí.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod olda v neděle 20. 4. 2008 9:43:17

Jednoznačně nejlepší podmínky ,ted nemluvím o nabídce jako takové.,má Intersonic ,jak pro pujčovny ,tak pro prodej a ted se dokonce objevily i filmy , za cenu 1200 nakoupím a ted ctete dobře 10 kusů dvd jednoho filmu ,prodávám za 100 kč vč.dph a jeste mi zbude , takové nabídky kdyby meli všichni ,paráda , ted vychází Kauza CIA ,za nedlouho bude 3:10 Vlak do Yumy a za tu cenu co se to dá prodávat, se rozhodně nevypaltí paličum pálit ,zároven je to vyborný nápad jak udržet pujcovny na živu a konkurovat v pohodě i příbalům,tohle dovezl Inersonic myslím z USA kde to takhle v pujcovnách funguje ,Bonton + cena pro obchodníky Blu ray filmů je tragedie ,750 za kus není žádná láce a každý rozumný si objedná pokud to jde jinde ....... další podpásovka je ,že do supermarketů davaj jiné ceny než ostatním obchodníkum... záver: v pujcovnách seženete možná již ted na dvd Kauza CIA za cenu kolem 100kč a v červnu to bude 3:10 Vlak do Yumy za cenu stejnou jako u predeslého titulu....
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v neděle 20. 4. 2008 11:00:38

Intersonic je nezávislý distributor, tzn. že může nakupovat co ho napadne mimo filmů velkých filmových společností, které na daném území už zastupují distributoři. Tomu odpovídá i jejich produkce. I kvalita DVD je nic moc a hodně filmů je ještě ve 4:3, výbava žádná a jako bonus na přední straně nabízí maďarský dabing :) . Intersonic před 3 lety dokonce zkrachoval a po třech měsících obnovil činnost pod jiným IČO.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod olda v neděle 20. 4. 2008 11:48:00

Krtek píše:Intersonic je nezávislý distributor, tzn. že může nakupovat co ho napadne mimo filmů velkých filmových společností, které na daném území už zastupují distributoři. Tomu odpovídá i jejich produkce. I kvalita DVD je nic moc a hodně filmů je ještě ve 4:3, výbava žádná a jako bonus na přední straně nabízí maďarský dabing :) . Intersonic před 3 lety dokonce zkrachoval a po třech měsících obnovil činnost pod jiným IČO.

no ,myslím,že kauza CIA a 3:10 Vlak do Yumy jsou hodně dobrý věci, takže jen tak dál ,jinak co se týče kvalit dvd ,tak se mi líbí asi nejvíc Warner ale je to subjektivní ,v poslední době jsem nenarazil an vysloveně špatné dvd ,....muj příspevek Krtku je hlavně o tom,že tudy možná vede cesta pro pujcovny ...a jak jsem pasal je to model z USA kde to funguje ...jen kdyby měl Intersonoic takový filmy alespon jednou do měsíce...
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v neděle 20. 4. 2008 13:12:12

Ta Yuma je dobrý titul, ale po hodně dlouhé době. Co se půjčoven týče, tak nevím nevím. Ony si ty půjčovny také dost vybírají co koupí a co ne. Kupovat filmy od Intersonicu jen proto že jsou levné není zrovna dobré řešení pro záchranu půjčoven. Zvláště dnes, kdy týdně vychází min. 25 DVD v trafice za cenu mnohdy nižší, než je půjčovné. Navíc tyhle firmy si dělají co chtějí a mnohdy půjčovny i podrazí tím, že jim prodají nový film a už po 14 dnech ho pustí do trafiky což se třeba u Vapet děje běžně. Půjčovně se pak takový titul nemůže vyplatit (viz třeba poslední Van Dammovky a Seagalovky)

Myslím, že řešení na záchranu půjčoven by bylo. Jenže to by se museli distributoři konečně domluvit mezi sebou a stanovit jasná distribuční pravidla jako tomu bylo ještě před pár lety. Zatím jen brečí že jim piráti berou zisky a přitom sami hážou prodejcům a půjčovnám klacky pod hohy. :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod marunka v pondělí 21. 4. 2008 10:19:04

jukněto na toto ...

http://www.bluray.estranky.cz/
marunka
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtvrtek 17. 4. 2008 19:14:46

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod d.f.h v pondělí 21. 4. 2008 10:33:45

marunka píše:jukněto na toto ...

http://www.bluray.estranky.cz/

No a o čem se tady asi celou dobu bavíme? :?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod marunka v pondělí 21. 4. 2008 10:53:26

ze to bude e-shop.... takže tomu věřim.... jsem zvědav
marunka
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtvrtek 17. 4. 2008 19:14:46

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod d.f.h v pondělí 21. 4. 2008 11:21:18

marunka píše:ze to bude e-shop.... takže tomu věřim.... jsem zvědav

Ale kdepak. Neznám jediný seriózní e-shop, který by měl web na estranky.cz :twisted:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod Krtek v pondělí 21. 4. 2008 11:38:19

Jasně. Působí to dost lacině. Prostě je to normální borec co to tahá z venku a prodává dál.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Internetový obchod ? Zajímavé ceny...

Příspěvekod tomiisek v pondělí 21. 4. 2008 13:34:18

Není náhoda, že ze stránek zmizel i e-mail a ICQ. A "Zboží bude v plné zaruční době.", to jsou obchodní podmínky jak hovado :D
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron