HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Nahrávat v HD a nebo na USB

DVD rekordér má dnes doma kde kdo. Jak ale zaznamenat HDTV vysílání, pokud už ho tedy přijímáme?

Nahrávat v HD a nebo na USB

Příspěvekod Bruda v pondělí 2. 1. 2012 23:09:50

Ahoj,
mám televizi Samsung UE46B7000 a DVD HDD rekordér Samsung SH-897. Signál přijímám od UPC přes CI slot v TV. A teď k mému problému:
Rád bych nahrával to co vidím v TV na USB flash disk. Novější TV to umí, ale tento model ještě ne. Existuje nějaký soft který bych nahrál do TV a mohl využívat tuto jistě zajímavou funkci ?
Pokud ne, mohl bych využívat HDD rekordéru. Sice to asi nebude v HD, ale i tak bych to bral. Problém ale je, že nedokážu nahrávat programy z kabelovky, jaksi ty programy v nastavení rekordéru nevidím. Je to možná tím že nemá DVB-C tuner, ale předpokládám že to co vidím na TV by se do rekordéru nějak mělo přenést, nebo ne ?

Díky za každou radu
Bruda
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: pondělí 2. 1. 2012 22:57:23

Re: Nahrávat v HD a nebo na USB

Příspěvekod Nick007 v úterý 3. 1. 2012 14:38:17

Pokud to neumí firmware, tak tam tu funkci nedostaneš.

DVD rekordér HD nahrávat neumí a tipuju, že televize HD obraz neposílá na výstup do rekordéru (pokud to je SCART, tak ani náhodou, u HDMI čert ví, jestli to televize umí nebo to má zakázané úmyslně).

Na tohle potřebuješ rekordér umějící HD, UPC je dává, tak je zkus kontaktovat kvůli výměně za novější model (mému dědovi ho v pohodě vyměnili).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Nahrávat v HD a nebo na USB

Příspěvekod boy_george v čtvrtek 23. 2. 2012 23:56:52

Ahoj, já mám pouze internet od UPC, ale byl jsem velmi překvapen když jsem zjistil, že volně do kabelu vysílají základní nabídku kanálů v analogové formě a také základní nabídku ve formátu DVB-T (!!!). Prostě si připoj kabelovku do DVD HDD rec jakoby anténu a zkus naladit.
boy_george
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 23. 2. 2012 23:52:21


Zpět na Rekordéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron