HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic.

DVD rekordér má dnes doma kde kdo. Jak ale zaznamenat HDTV vysílání, pokud už ho tedy přijímáme?

Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic.

Příspěvekod Rasp v středa 12. 1. 2011 17:57:53

Dobrý den,
mám problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic č. modelu DMR-EX77/DMR-EX87.

V minulosti jsem měl starší Thomson televizi, která obsahovala dva SCART porty. Do jednoho jsem tedy zapojil PS3 a do druhého portu DVD rekordér. Přes Input Select jsem nastavil druhý AV channel a hry/filmy z PS3 šly bez problému nahrávat.

O Vánocích jsem si pořídil novou televizi LG 37LE5300, která obsahuje několik HDMI portů a pouze jeden SCART port. Proto jsem s radostí rychle zakoupil HDMI kabel a PS3 konečně vyzkoušel v HD rozlišení. Vše fungovalo do doby, než jsem začal zapojovat dvd rekordér. Původně jsem ho zapojil pomocí SCART kabelu, jelikož jsem neměl další HDMI kabel a doufal jsem, že to půjde nastavit jako předtím, ale nejde. Volal jsem na Panasonic podporu, kde mi s jistotou řekli, že pokud zakoupím druhý HDMI kabel pro rekordér a zapojím ho do dalšího portu, vše by mělo jít jako předtím. Udělal jsem tak, jak řekli, ale stále to nefunguje. V prvním HDMI portu mám PS3 a v druhém rekordér a když chci nahrát cokoliv z AV1, zachytím jen černý obraz. Jsem z toho zoufalý.

Byl bych vděčný za jakoukoliv radu. Jsem technický laik, proto nejspíš spoustě z vás bude připadat můj problém jako banalita.
Doufám, že mi zde někdo poradí, byl bych vám zavázán.


Přeji všem Štastný nový rok.

S pozdravem,
Rasp.
Rasp
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: středa 12. 1. 2011 17:47:55

Re: Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic.

Příspěvekod Cidlo1 v čtvrtek 13. 1. 2011 14:24:53

Máš to nějaké popletené. Ty HDMI na televizi nejsou výstupy, ale vstupy a nedá se tedy z nich nahrávat. DVD recordér se
v principu používá jako dřívější videorecordéry. Má tedy svůj tuner a všechny programy si tedy můsíš naladit na něm.
Propojení přes výstup HDMI recordér - vstup HDMI televize se chová v podstatě jako dřívější propojení SCART a pokud
oba přístroje podporují HDMI CEC, můžeš zapínat TV a omezeně i ovládat přes recordér (zvláště pokud se jedná o přístroje jedné značky).
Cidlo1
0+
0+
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtvrtek 13. 1. 2011 13:46:28

Re: Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic.

Příspěvekod wasill v čtvrtek 13. 1. 2011 16:46:07

Scart se dá používat i jako výstupní a pak se dá na rekordéru naladit Tuner TV a PS 3. HDMI ne, je to tak?
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Problém se zapojením DVD rekordéru Panasonic.

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 13. 1. 2011 18:54:21

Pokud je ten konektor SCART IN, tak na něm nenaladíš nic... Ta televize to prostě musí podporovat a co vím, tak takhle to nechalo ani u do VHS rekordérů, vždycky se anténa píchla do rekordéru a pak teprv do telky (koaxem z rekordéru nebo scartkou).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Post a reply | Forum.HDmag.cz

Příspěvekod apardam v pondělí 12. 12. 2011 4:49:58

... up ...
Uživatelský avatar
apardam
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 22. 11. 2011 14:32:01
Bydliště: United States


Zpět na Rekordéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron