HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Panasonic SA-BX500

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

Panasonic SA-BX500

Příspěvekod -U4- v pondělí 9. 5. 2011 17:34:28

Dobrej,

zajímalo by mne, zdali má někdo zkušenosti s AVR - Panasonic SA-BX500?

Mám objednanou telku TX-P50G30E, rodičům šlohnu repro Heco Aleva set 200, ve skříni se mi válí DMP-BD60EG a sháním tedy nějaký rozumný receiver.

Líbí se mi Panasonic, protože doufám, že budu moci vše ovládat jedním ovladačem. Vím, že existují univerzální ovladače, ale mám zkušenost s Logitechama (One a ještě jeden) a nikdy to nebyl žádný zázrak, vždy to mělo nějaké ale...

Tuším, že asi budou ohlasy na to, že Heca si zaslouží lepší AVR. Abych pravdu řekl, tak nejsem netopejr ani muzikant, takže nějaké decetní rozdíly mne nechávají klidným. Pokud by někdo měl nějaké zásadní nedostatky, tak si je samozřejmě rád poslechnu.

V případě, že nejsou zkušenosti s AVR Panasonic, tak bych ocenil doporučení na nějaký receiver, se kterým máte zkušenosti v kombinaci s telkou Panasonic a můžete s klidným svědomím prohlásit, že se dají nastavit tak, aby když zapnu STB nebo BD, tak se mi automaticky zapne i AVR a TV.

A pokud jsem naivní i co se týče Viera linku, tak by mne zajímaly vaše zkušenosti s tím jak se komu podařilo nejvíce vyladit domácí sestavu, aby fungovala pokud možno co nejvíce user-friendly a nebylo zapotřebí x-chmatů s x-ovladačema.


Díky všem
-U4-
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pondělí 14. 1. 2008 16:13:10

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod Nick007 v pondělí 9. 5. 2011 20:31:45

Ty Heco Aleva jsou parádní, závist :)

Receiver od Panáka bych si osobně nevzal, Panasonic se zaměřuje spíš na spotřební elektroniku než na Hi-Fi.

Spíš bych doporučil Onkyo TX-NR609 za stejný prašule. I když k těmhle repro by slušela víc vyšší řada, ale 609ka není špatná a určitě budou spolu hrát skvěle.

Co se týče ovládání, tak ovladač od receiveru může ovládat prakticky cokoliv. Já osobně teda používám radši dva ovladače, jeden na TV a jeden na repro, nějak jsem neměl nutnost naladit TV na DO receiveru.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod hexxisek v středa 11. 5. 2011 16:39:53

Nic proti ale Onkyo mě nepřijde zrovna nejlepší volba. Když teda budu brát že nejsi hifista a nechceš do toho rvát velký peníze tak Onkyo neber, přehřejvaj se jako čert, jsou stím problémy je to prostě levnej budget (a navíc sou hrozně ošklivý dle mě) Spíše bych volil Harman-Kardon nebo Denon. Ty jsou na tom podle mě daleko lépe kvalitou.
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod Nick007 v středa 11. 5. 2011 17:43:22

Onkyo rozhodně není levnej budget, poskytne stejnou kvalitu jako HK nebo Denon ve stejné cenové kategorii. Problémy s přehříváním nikdy nebyly, žádná jednotka z vyšší jednotky nezkolabovala. A od 607 už ani nehřejou víc jak ostatní. Tím "jsou s tím problémy" myslíš konkrétně co?

Btw nejsem žádnej onkyista, sám mám receiver od Yamahy. Ale vím jaké jsou na Onkya všeobecně velice pozitivní ohlasy, tak proto neváhám doporučit.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod hexxisek v středa 18. 5. 2011 14:46:04

No promin ale zaskočilo mě že člověk jako ty může říct takovou blbinu...HK a Denon jsou na stejný úrovni jak Onkyo ? :o hm mě to tak nepřijde a dát 15 papíru za onkyo mi přijde bláznoství nebo láska ke značce, Onkyo má určitě spoustu oblíbenců ale to proto že je to levná komerční značka z tuctových elekter kde jsou schopný k tomu prodat i plastovy reprochrastítka, stím přehříváním bych si nebyl tak jistej..stačí projít internet, nespokojeností je k tomu dost na ostatních forech, který se více orientují na audio,hifi. Jinak mě ještě napadla značka Marantz, dá se sehnat i levnejší NAD.
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod Nick007 v středa 18. 5. 2011 18:18:43

Beru to čistě z uživatelského hlediska a názorů ostatních, protože samozřejmě nemám se všemi značkami osobní zkušenost.

Čistě papírové porovnání cenově shodných modelů:
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-nr609-b
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/harmankardon-avr-260

- výkon: 7x100 při 8 ohm vs 7x50 při 8 ohm
- Onkyo umí propouštět 3D do TV
- 6 HDMI vstupů oproti 3 (nějaké cinche a S-VHS dnes už nikoho nezajímaj)
- Onkyo má USB a ethernet
- Onkyo nemá 7.1 analogový vstup a pre-outy, což je asi jediná nevýhoda

Velice silně ze své zkušenosti pochybuju, že bude nějaký extra znatelný rozdíl při reprodukci. U stereo hudby bude určitě HK lepší, u 5.1 kina to bude natuty podobný. Navíc tazatel sám píše: "Abych pravdu řekl, tak nejsem netopejr ani muzikant, takže nějaké decetní rozdíly mne nechávají klidným."

Audiofil si nebude kupovat receiver za 15 tisíc, takže nevidím jediný důvod, proč nedoporučit právě Onkyo. Určitě je to lepší volba než zmiňovaný Panasonic, což je tuplem komerce. HK, Denon, Marantz jsou samozřejmě alternativy.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod hexxisek v čtvrtek 19. 5. 2011 9:34:26

Ano, papírově sou velmy podobné to každopádně, ale pokud na tom budou zmiňované Heco repro tak myslím že už by tam mohl být slyšitelnej rozdíl..možná ne velký ale určo tam bude, nevím jak je na tom HK(popř Denon) vs. Onkyo , ale měl sem možnost slyšet Pioneer vs Onkyo a Onkyo vs. Yamaha na reprosoustavě od Mission a rozdíl tam byl...hlavně u tý Yamahy byly tam šílený výšky, Pio zase špatný detaily. Jde o to že ty Heca můžou hrát s jakýmkoliv receiver jinak. Nejlepší řešení by bylo nějaký poslechový studio. U nás v HK je ochotný prodavač který klidně i navštíví byt kde ma receiver být a vyzkouší vše (popř po koupi i zapoji) pokud by měl zájemce něco podobného v okolí je to určitě super věc. Osobně bych řekl že bedny Heca budou nejlíp hrát s Yamahou receiverem než s Onkyem. Je to podobné jako u výběru tv...nelze se řídit papírama ale smyslama.
hexxisek
0+
0+
 
Příspěvky: 23
Registrován: neděle 2. 1. 2011 21:41:55

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 19. 5. 2011 10:59:59

Ano, souhlasím, smyslový vjem na důkladně známé nahrávce je nejlepší. A Heco Aleva jsou výborné repro, ty už by si zasloužily podrobnější výběr. Co jsem slyšel názory několika prodejců, tak Yamahu doporučovali většinou jen k Yamaze a Onkyo že je vhodné téměř ke všemu.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panasonic SA-BX500

Příspěvekod one.man v neděle 19. 6. 2011 19:46:29

Klidně ber Onkyo, je kompatibilní s ovládaním Viera Link od Panasonicu, ovladačem od TV si můžeš zvolit jestli má jít zvuk z TV nebo receiveru a lze sním ovládat i hlasitost receiveru, stejně lze ovladačem od Onkya ovládat TV. Stáhni si manuál od Onkya, je to tam popsaný.
TV Panasonic TX-P42G15, AVR Onkyo TX-NR708, repro. Canton Chrono 502 + 505 + AQ 75 + Yamaha YST-FSW150, DVD Panasonic DMR-EX78, MMC Kaiboer K200, CD Yamaha CDX-590, Tape Deck Yamaha KX-580, O2TV
Uživatelský avatar
one.man
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: středa 10. 12. 2008 15:28:19


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron