HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

AV receiver,repro,PS3

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod Bohac v středa 13. 2. 2008 0:40:03

Prosím o radu,vlastním p.tel.LG42PC1R,věž Sony LBT A790 s 5.0repro Sony a DVD rekordérem panasonic DMR EX77 a tuto sestavu bych chtěl nahradit pl.tel.panasonic TH50Z70E,av receiverem Onkyo TX-SR705ES.Jaká sestava reproduktorů by byla postačující a vhodná?A v případě použítí PS3 jako BR prehrávače jakého zvuku docílím?Dopředu děkuji V.B.
Bohac
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: úterý 12. 2. 2008 22:20:52

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod -U4- v středa 13. 2. 2008 18:06:29

Stejný AVR již mám týden vystavený pod televizí. Zatím se ale na něho můžu akorát koukat, protože mi ještě nebyly dodány bedny. Objednal jsem si je společne s rec. na začátku ledna a ještě na ně budu minimálně měsíc čekat. Kdybych to býval tušil, tak bych poslal pány z AudioExpert do míst kam slunce nesvítí. Už mi bylo slíbeno 5 termínů dodání, ale pokaždé jsem dostal akorát omluvu a příslib, že "už snad za týden budou"...

Tak jsem si postěžoval a teď k těm bednám... Co mi bylo řečeno, tak bedny, aby byly na stejné kvalitativní úrovni jako AVR, by měli být cca o 1/3 až 2/3 dražší. Záleží na prostoru který chcete ozvučit, kolik máte místa na přední repro, preference stylu hudby a poměru ve kterém budete poslouchat hudbu a sledovat domácí kino, ale pochopitelně i na cenovém omezení.

Doporučoval bych Vám se podívat na několik specializovaných webů, kde se Váš AVR prodává a do diskuze k němu vznést dotaz na prodejce s parametry co jsem Vám vypsal víše. Navržené alternativy je dobré si potom někam jít poslechnout.

Mě byly doporučeny bedny Heco Metas a nakonec jsem zvolil Heco Aleva. Bohužel si ještě nějaký čas počkám, než si je budu moci poslechnout...
-U4-
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pondělí 14. 1. 2008 16:13:10

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod Martin v středa 13. 2. 2008 18:10:05

... a co třeba Bose Acoustimass 5.1?
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod TomasW v čtvrtek 14. 2. 2008 3:28:26

Bose používám se starším kinem Yamaha DSP A1 jako efektové (4x) +centr ale k tomu mám ještě velký SW a pár velkých předních. Zkoušel jsem je hrát bez velkých předních repro jako 5.1 a na kino to bylo v pohodě ale na hudbu to bylo hodně špatné. Rozhodně doporučím nejdřív poslechnout. Zase tak levné nejsou. Potřebují dost hlasitost aby to začalo plnit prostor a to se mi nelíbí, většinou poslouchám poměrně pozdě v noci a vyhovuje mi spíš když bedny hrají dobře i na nízkou hlasitost.
Nicméně stačilo přidat pár regálových Alesis a je to naprosto v pohodě.
TomasW
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 1. 2. 2008 3:14:35

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 2:31:25

Ten receiver už je třída. Záleží na místnosti. Do 20 metrů čtverečních bych použil regálovky. 20-30 metrů sloupy, nad 30 metrů sloupy se zdvojemným bassem. Ideální je Heco Metas nebo Magnat Quantum série 500 nebo 600. Ještě musíš počítat se subwooferem. Nezapomeň také na kvalitní kabely. Já mám německý Eagle Cable na sloupech a centru 2x4mm a na surroudech 2x2.5 mm. Jsou z bezkyslíkaté mědi a celkově vyšli asi na 3000 kč, ale je to poznat. Nic nepíská i když dám receiver bez signálu naplno. Měl jsem dříve nějaké levné kabely od Dexonu a ty nebyli dobrý. Hold jsi si koupil kvalitní receiver, tak musíš teď investovat hodně peněz do zbývajících věcí.

Já mám tyhle Magnaty ze série Quantum 500 (7.1):

Obrázek

K tomu mám subwoofer Magnat BetaSub 25A

Obrázek

A celé to krmím plně vybaveným receiverem Sony STR-DA 5300 ES

Obrázek

Naprostá spokojenost !
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod Bohac v pátek 15. 2. 2008 18:21:38

Děkuji za odpovědi.Také se mi zdá postačující sestava Magnat Quantum 507 a Betasub 25A.Ještě kde jí pořídit abych nedopadl jako U4.
Bohac
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: úterý 12. 2. 2008 22:20:52

Re: AV receiver,repro,PS3

Příspěvekod Krtek v sobota 16. 2. 2008 14:27:55

Bohac píše:Děkuji za odpovědi.Také se mi zdá postačující sestava Magnat Quantum 507 a Betasub 25A.Ještě kde jí pořídit abych nedopadl jako U4.


Já to nakoupil přímo od českého dovozce, protože tyhle věci i prodávám. Je ale fakt, že oni jezdí do Německa pro zboží tak jednou za 2 měsíce a když něco nemají skladem, tak to chvilku trvá.
Mohu Ti doporučit http://www.hifibazar.cz
Nenech se zmást tím bazarem, prodávají se tam většinou nové věci. Tam koupíš Magnat výrazně levněji než přes net a i doprava je zdarma. Můžeš porovnat ceny. Jde o to, že ta firma nenakupuje bedny od českého dovozce, ale přímo z první ruky od výrobce. Nemají tam všechno vystaveno, ale stačí tam jen zavolat a oni to seženou.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron