HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Receiver, co nic neumi

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 4:04:09

O videu a televizich vim kazdou kravinu, ale zeptejte se me na zvuk v domacim kine a rychle se ztratim (ikdyz posl. dobou dohanim) ...

:idea: :arrow: Pristi rok (ano, zadlouho) chci investovat do zvuku - jak receiveru, tak beden. Samozrejme zacnu od ty velky tezky krabice a to je asi nejvetsi orisek k rozlousknuti, misto, kde bych se rad poradil s pokud mozno co nejvetsim poctem lidi.

Ja po nem totiz nic nechci :D Tedy takhle: potrebuju dvakrat HDMI (PS3 plus High-End DVD player, jehoz koupe me taky ceka), oboji samozrejme v jednatrojce a ... to je vsechno. Nechci do nej totiz posilat bitstream, ale rovnou LPCMko. Vim, ze tu vetsina z vas zastava nazor, ze kdyz uz receiver, tak at se postara o vsechno kolem zvuku, ja ale nechci platit za dekodery, ktery uz mam (vzdyt je jedno co to prelouskne, vyjde to nastejno). Od AV receiveru chci jen spickovej zvuk, zadnou jinou praci (o upscaling dvd se postara player). vim, zni to desne povrchne a laicky, procez taky uvitam vsechny navrhy a nadavky :oops:, od toho sem tady
jedna se o velmi malou mistnost (cca 3x4metry), do zvuku (bedny i receiver) chci dat priblizne ctyricet klacku. rad bych vase navrhy, pripominky, diskuzi - cokoliv. Hlavne aby se o tom zacalo mluvit, pak uz to lita samo :)

Zjednodusene receno mi jde o to, jestli vubec existuje neco jako receiver, kterej by umel nejn. hdmi, mel dost vstupu, hodne dobrej zvuk a pritom prakticky zadny kodeky. A rad si pro nej vyrazim i za hranice :)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 11:37:41

tak podle toho co jsi tu napsal,lecos nepřesně,ale nikdo neznáme vše včetně mě.tak to vychází na Onkyo TX-SR 605 :!:
http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... rticle=631
Nejlepší volba i pro budoucnost a za bezvadné peníze. ;)

A ještě mrkni na dobrou známku zde : http://www.testeo.de/kategorie_produkte ... in-44.html
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 12:43:46

martinhamr píše:tak podle toho co jsi tu napsal,lecos nepřesně,ale nikdo neznáme vše včetně mě.tak to vychází na Onkyo TX-SR 605 :!:
http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... rticle=631
Nejlepší volba i pro budoucnost a za bezvadné peníze. ;)

A ještě mrkni na dobrou známku zde : http://www.testeo.de/kategorie_produkte ... in-44.html


Buď něco od toho Onkya, nebo dražší a lepší Sony STR-DA 3300 ES. Myslím, že pro budoucnost je blbost kupovat receiver, který má jen 2x HDMI. Většina kvalitních receiverů i bez decoderů bude určitě lépe vybavena. Bedny nějaký regálovky v setu se sub. 40 tis. Ti ale při trošku rozumné volbě nepostačí. Já mám za 40 tis. jen receiver. Viděl bych to min. na 50 tis pokud opravdu nebudeš moc náročný.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 12:48:44

Krrťo a co tam chceš připojovat? Přehrávač + PS3,vždyť požadavek je napsán přesně.
Naposledy upravil martinhamr dne středa 27. 2. 2008 17:42:42, celkově upraveno 1
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod lukasx v středa 27. 2. 2008 13:01:04

Zdravim,
ja budu mit to Onkyo TX-SR 605. Ale nechtel jsem ho doporucovat, protoze dotazujici chce neco bez kodeku :) Ja jsem si ho naopak vybral protoze zvlada vsechny kodeky co potrebuju. Nemusim se potom zaobirat co umi prehravac a co ne - sak o ozvuceni se ma prave starat reciver.
Ve sve cenove kategorii je to opravdu vyjimecny pristroj.

Jinak k nazoru, ze na domaci kino je nejlepsi reciver kolem 40ti tisic - no ehm. Dovolim si nesouhlasit, napriklad kombinace zmineneho reciveru a setu magnat quantum je pro filmy uzasna, zahraje bajecne i ve stereu. Samozrejme nechci vyvolavat flame, kazdy si koupi to nejlepsi na co staci jeho penezenka.
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod lukasx v středa 27. 2. 2008 13:04:33

martinhamr píše:Myslím, že pro budoucnost je blbost kupovat receiver, který má jen 2x HDMI.

Krrťo a co tam chceš připojovat? Přehrávač + PS3,vždyť požadavek je napsán přesně.


Tak v tomhle bych se naopak priklanel k co nejvetsimu poctu prichozich a dvou odchozich. Z vlastni zkusenosti (na vstupu budu mit pocitac, HD satelit, blu-ray a nejaky dvd s podporou dvd-audio a SACD) na vystupu chci mit projektor a plasmu ... a uz mame problem :o(( Ale i to jde vyresit se zminovanym onkyem, neco tam rupnu pres komponent a zvuk pres optiku. Horsi je to smerem ven, kde budu asi opravdu potrebovat splitter.
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 13:35:03

A proto je na trhu tolik variant aby si každý vybral podle své potřeby,nic nemá punc "tak to má být" :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 13:46:16

diky za prima napady. ta absence kodeku samozrejme neni podminkou, stejne jako konkretni pocty vstupu. vzhledem k tomu, ze bude televizni prijem v budoucnu zarizovat psko, tolik vstupu proste nepotrebuju. ale nikdy nerikej nikdy, ja vim ;). vice zobrazovadel ale nehrozi, to muzu rict s jistotou :)

ad nepresnosti > co konkretne sem rekl spatne?

krtek > stejne jako ostatni s tvym postojem moc nesouhlasim, navic me to tvoje chlubeni jak drahej receiver mas uz ani moc neba ;)
tu masinu - at uz to bude cokoliv - si samozrejme hodlam nejdriv nekde poslechnout, "future-proofnost" je ale samozrejme mila vec, takze osmikanal je bezva dodatek. to onkyo vypada velmi zajimave, nicmene sem otevren dalsim navrhum a spekulacim.

imo je sestava za 40k uz docela solidni vybaveni a nemyslim si, ze by to byl nejakej ohromnej kompromis. samozrejme me muzete vyvest z omylu, ale vzhledem k tomu, ze ty bedny budu mit skoro nalepeny na usich :D ....
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 14:33:45

Bitstream je kvalitnější pro přenos zvuku než PCM. A ty zvukové formáty,je důležité aby jsi je měl v AV Recievereu.Nevím jak by dopadlo kdyby jsi v přehrávači rozlousknul třeba DTS HD ale již nevím co by udělal reciever bez tohoto zvukového formátu.Nejspíš by to pustil jako obyč DTS.Tak proto,jinak tady nedělám mistra,to bych nerad. :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod tomiisek v středa 27. 2. 2008 14:46:53

Krtek píše:... Bedny nějaký regálovky v setu se sub. 40 tis. Ti ale při trošku rozumné volbě nepostačí. Já mám za 40 tis. jen receiver. Viděl bych to min. na 50 tis pokud opravdu nebudeš moc náročný.

Podle mě už je celkem jedno, jestli bude receiver za 40 nebo za 30/25, raději bych vrazil o 10/15 víc do reprokabelů a repráků. Hlavně kvalitní centr pro čisté dialogy, dobré sloupy (regály jsou k plátnu neadekvátní) a pořádný subwoofer. Na zadních 2 či 4 regálech bych opět ušetřil ve prospěch předku, využití zadních repro je oproti předním v praxi minimální, skoro vše obstarají sloupy a centr, sem tam subwoofer (a to navíc pouze u novodobých snímků). Že je nějaký film v 5.1 či 7.1, to ještě neznamená, že by byl zvuk mezi všemi kanály rozložen rovnoměrně...

Jo a hlavně bych si dal bacha, jestli jsou sloupy a receiver dobří ve stereu! Koupil bych pouze receiver, který v režimu sterea dokáže vypnout videoobvody a ostaní pro stereo nepotřebné módy a hnát maximum kvalitní šťávy do stereovýstupů!
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 14:58:17

martinhamr píše:Myslím, že pro budoucnost je blbost kupovat receiver, který má jen 2x HDMI.

Krrťo a co tam chceš připojovat? Přehrávač + PS3,vždyť požadavek je napsán přesně.


Jasně, ale kdo ví, co se v budoucnu ještě objeví. Já mám na svém 6x HDMI vstup a 1x výstup.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 15:11:57

st39.6 píše:diky za prima napady. ta absence kodeku samozrejme neni podminkou, stejne jako konkretni pocty vstupu. vzhledem k tomu, ze bude televizni prijem v budoucnu zarizovat psko, tolik vstupu proste nepotrebuju. ale nikdy nerikej nikdy, ja vim ;). vice zobrazovadel ale nehrozi, to muzu rict s jistotou :)

ad nepresnosti > co konkretne sem rekl spatne?

krtek > stejne jako ostatni s tvym postojem moc nesouhlasim, navic me to tvoje chlubeni jak drahej receiver mas uz ani moc neba ;)
tu masinu - at uz to bude cokoliv - si samozrejme hodlam nejdriv nekde poslechnout, "future-proofnost" je ale samozrejme mila vec, takze osmikanal je bezva dodatek. to onkyo vypada velmi zajimave, nicmene sem otevren dalsim navrhum a spekulacim.

imo je sestava za 40k uz docela solidni vybaveni a nemyslim si, ze by to byl nejakej ohromnej kompromis. samozrejme me muzete vyvest z omylu, ale vzhledem k tomu, ze ty bedny budu mit skoro nalepeny na usich :D ....


To není chlubení. Uvedl jsem to pouze jako příklad aby jsi pochopil, že pořídit si HD řetězec je finančně hodně náročné a pokud chceš kvalitní zvuk s využitím potenciálu BR, pak na tom moc neušetříš.
Podle toho co píšeš je jasné, že na to nemáš a snažíš se ušetřit na vším vč. HDMI. Tohle není řešení a ve výsledku poznáš, že mezi DTS-HD a DD 5.1 na Tvé sestavě neuslyšíš vůbec žádný rozdíl. Navíc vzhledem k Tvému prostoru bych HD zvuk vůbec neřešil a koupil si kvalitní 5.1. Budeš na tom úplně stejně jen Tě to vyjde podstatně levněji.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 15:20:22

mno pockej, ted nevim, co chapu spatne. tohle je moje teorie :D (opravte me...):
sou dve varianty prenosu zvuku: bitstream a LPCM
bitstream je prenos zkomprimovanyho, respektive u novych formatu svym zpusobem "zazipovanyho" zvuku, tj dejme tomu v nasem pripade treba Dolby TrueHD. Kdyz poslu bitstream stopy DTHD do receiveru, tak to znamena tenhle proces:
zvukova stopa tak, jak je ulozena na disku > pres kabel jde do receiveru > az ten ji "rozzipuje" (laicky receno, vsichni vime, co tim myslim), tj "rozlusti" kodek a posle zvuk do beden v takovy podobe, v jaky je potreba

tady nutno vedet jedno: DTS-HD MA a Dolby TrueHD jsou bezeztratovy komprese, tj zvuk je jen zasifrovanej v danym formatu, kdyz ho masina rozlouskne, posila dale jeho "cirou" podobu
odtud moje teze ze je jedno, kterej pristroj zvuk rozsifruje, protoze jde jen o "rozzipovani", ne nejaky zpracovani zvuku. tudiz je jedno, jestli se o kodek postara player/receiver

tudiz LPCM: je zvuk uz zbavenej komprese respektive v pripade hd formatu spis zasifrovani, (viz treba http://www.highdefdigest.com/news/show/ ... ained/1064
nebo lip
http://www.highdefdigest.com/news/show/1233). Jestlize mi PSko "rozsifruje" treba DTHD a posle ho v PCM do receiveru, zbavuje receiver nutnosti rozsifrovat data a posila do nej uz takovej zvuk, jakej de do beden (v kterejzto okamzik receiver funguje spis jako zesilak).

tak a ted mi to nekdo vysvetlete spravne :D

(krtek: ja jen ze to zminujes ve skoro kazdym svym postu, proto to rikam. za ctyricet tisic /nerikam, ze to je strop, proste orientacni cena/ se sestava, na ktery hd zvuk poznas, sehnat da. btw na hdmi se nesnazim usetrit, dva vstupy ma dneska skoro kazdej receiver, kdyz neco nepotrebujes hned neznamena, ze na tom potrebujes usetrit :P ... taky ti nikdo nerika, ze skudlis na doprave, kdyz si nechces koupit o auto vic, nez potrebujes;))
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 15:27:03

tomiisek píše:
Krtek píše:... Bedny nějaký regálovky v setu se sub. 40 tis. Ti ale při trošku rozumné volbě nepostačí. Já mám za 40 tis. jen receiver. Viděl bych to min. na 50 tis pokud opravdu nebudeš moc náročný.

Podle mě už je celkem jedno, jestli bude receiver za 40 nebo za 30/25, raději bych vrazil o 10/15 víc do reprokabelů a repráků. Hlavně kvalitní centr pro čisté dialogy, dobré sloupy (regály jsou k plátnu neadekvátní) a pořádný subwoofer. Na zadních 2 či 4 regálech bych opět ušetřil ve prospěch předku, využití zadních repro je oproti předním v praxi minimální, skoro vše obstarají sloupy a centr, sem tam subwoofer (a to navíc pouze u novodobých snímků). Že je nějaký film v 5.1 či 7.1, to ještě neznamená, že by byl zvuk mezi všemi kanály rozložen rovnoměrně...

Jo a hlavně bych si dal bacha, jestli jsou sloupy a receiver dobří ve stereu! Koupil bych pouze receiver, který v režimu sterea dokáže vypnout videoobvody a ostaní pro stereo nepotřebné módy a hnát maximum kvalitní šťávy do stereovýstupů!



Jenže on na sloupy nemá místo. Má místnost jen 3x4 metry. Slupy potřebují prostor kolem sebe a vybuzení. Dobré regálovky se sub. mu v tom jeho prostoru budou hrát daleko lépe. On má v tý malý místnosti plátno ? To mi něco uteklo :) Nemůžeš šetřit na zadních bednách. Prostor hraje jako celek a rozdíly v parametrech jsou ve zvuku hodně poznat. Už tak je to oproti sloupům dost kompromys. Zadní bedny hrají dost, bohužel většinou ne s CZ dabingem :lol: Pusť si někdy originál zvuk.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 15:29:05

THIS POST WANTS TO GET DELETED :D
Naposledy upravil st39.6 dne středa 27. 2. 2008 15:32:06, celkově upraveno 1
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 15:31:05

platno nemam, ale nevidim duvod, proc by v ty mistnosti bejt nemohlo ;) (ale nebude, preferuju displeje)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 15:34:08

Kód: Vybrat vše
(krtek: ja jen ze to zminujes ve skoro kazdym svym postu, proto to rikam. za ctyricet tisic /nerikam, ze to je strop, proste orientacni cena/ se sestava, na ktery hd zvuk poznas, sehnat da. btw na hdmi se nesnazim usetrit, dva vstupy ma dneska skoro kazdej receiver, kdyz neco nepotrebujes hned neznamena, ze na tom potrebujes usetrit  :P  ... taky ti nikdo nerika, ze skudlis na doprave, kdyz si nechces koupit o auto vic, nez potrebujes;))


Já tyhle věci prodávám. Věř mi, že za 30 tis (receiver + bedny) pro HD zvuk opravdu nepoznáš a v té vé malé místnosti už vůbec ne. Tudy cesta nevede. ;)
K těm formátům. Píšeš jako kdyby DTS-HD a PCM bylo v podstatě to stejné. Tak to ale není.
Naposledy upravil Krtek dne středa 27. 2. 2008 15:37:30, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 15:35:11

st39.6 píše:platno nemam, ale nevidim duvod, proc by v ty mistnosti bejt nemohlo ;) (ale nebude, preferuju displeje)


Bez komentáře :)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod tomiisek v středa 27. 2. 2008 15:35:46

Krtek: Já mluvil spíš obecně - a plátno se k HD hodí daleko nejvíc a k plátnu zase sloupy :P Já mohu jet na originální znění sebevíc, jenže když mé nejoblíbenější filmy byly natočeny před 40 a více lety, tak z nich vzadu a ze subwooferu fakt mnoho nevytáhnu :D Proto se možná úplně vykašlu na receiver a prostorový zvuk a raději pořídím špičkový stereozesík s adekvátními repráky, snad najdu HD přehrávač, který to ve stereu dokáže slušně nakrmit...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 15:39:56

tomiisek píše:Krtek: Já mluvil spíš obecně - a plátno se k HD hodí daleko nejvíc a k plátnu zase sloupy :P Já mohu jet na originální znění sebevíc, jenže když mé nejoblíbenější filmy byly natočeny před 40 a více lety, tak z nich vzadu a ze subwooferu fakt mnoho nevytáhnu :D Proto se možná úplně vykašlu na receiver a prostorový zvuk a raději pořídím špičkový stereozesík s adekvátními repráky, snad najdu HD přehrávač, který to ve stereu dokáže slušně nakrmit...


To je pravda, jenže k tomu musíš mít především podmíky aby to stálo zato. Tím myslím místnost. S tím zvukem u starých filmů. Záleží jak si s tím kdo pohraje. Pusť si na DVD remasterovaný Spielbergovi Čelisti s DTS zvukem. To je síla a zadky jedou pořád. Komplet nový mix (ne remix :mrgreen: ) z mono zvuku. Nevěřil jsem, že je něco takového vůbec možné. Kde jsou peníze tak tam jde všechno.

Jinak čistý stereozvuk je záležitost hlavně beden. Také záleží jakou hudbu preferuješ. U receiveru jde hlavně o to, aby neměl na výstupu při zesílení příliš mnoho šumu, filmové a jiné módy se dají vždy vypnout a leze z něj jen čistý signál. Záleží už pak jen na bednách jak jej dokáží reprodukovat. Vždycky se bavím, když někdo někde napíše že ta nebo ta značka receiveru není vhodná na hudbu. ;)
U filmu je to horší, protože některé značky receiverů dosahují mnohem lepších výsledků s určitou značkou beden. Např. Sony = Magnat, Heco,, Yamaha = Jamo, Heco,, ... Upozorňují na to i někteří dovozci beden a ze své zkušenosti vím, že je to pravda.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 16:25:29

vyvrati nekdo moji teorii, nebo muzu dal zit v blazenym (ne?)vedeni? :)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Krtek v středa 27. 2. 2008 16:56:22

st39.6 píše:vyvrati nekdo moji teorii, nebo muzu dal zit v blazenym (ne?)vedeni? :)


Počkej až přijde Modena. On to má všechno nastudovaný. Já bych možná plácl nějakou blbost. Nejspíš to ale nebude tak jednoduché, protože PCM je 5.1 a DTS-HD 7.1. Navíc je to většinou úplně jiný mix než PCM.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 17:40:58

Modena taky plácá krávoviny,viz jiné fórum. Je pravdou že rozkódování zvukových formátů stačí jednou.Buď player nebo reciever.Ale stejně bych radši šel do AV Recieveru ,který ty formáty již obsahuje.A PCM samozřejmě nesouvisí s množstvím kanálů,je to pulzně kódová modulace - PCM z anglického Pulse-code modulation,je modulační metoda převodu analogového zvukového signálu na signál digitální.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod Tony v středa 27. 2. 2008 17:51:03

martinhamr píše:Modena taky plácá krávoviny,viz jiné fórum. Je pravdou že rozkódování zvukových formátů stačí jednou.Buď player nebo reciever.Ale stejně bych radši šel do AV Recieveru ,který ty formáty již obsahuje.A PCM samozřejmě nesouvisí s množstvím kanálů,je to pulzně kódová modulace - PCM z anglického Pulse-code modulation,je modulační metoda převodu analogového zvukového signálu na signál digitální.


Až někdy uslyšíš kvalitu Blu-ray 7.1 přes analogový výstup rozkodovaný přehrávačem a pak přes digitální výstup rozkodovaný receiverem, tak o tom piš! Jinak se k tomu raději nevyjádřuj ... :roll:
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Receiver, co nic neumi

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 17:56:42

Tony píše:
martinhamr píše:Modena taky plácá krávoviny,viz jiné fórum. Je pravdou že rozkódování zvukových formátů stačí jednou.Buď player nebo reciever.Ale stejně bych radši šel do AV Recieveru ,který ty formáty již obsahuje.A PCM samozřejmě nesouvisí s množstvím kanálů,je to pulzně kódová modulace - PCM z anglického Pulse-code modulation,je modulační metoda převodu analogového zvukového signálu na signál digitální.


Až někdy uslyšíš kvalitu Blu-ray 7.1 přes analogový výstup rozkodovaný přehrávačem a pak přes digitální výstup rozkodovaný receiverem, tak o tom piš! Jinak se k tomu raději nevyjádřuj ... :roll:


A kde se prosímtě o tom zmiňuji? Já o voze a ty o koze... :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Další

Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron