HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v sobota 29. 12. 2007 23:00:58

Modena píše:proky
Až na tu SONY s Tebou v podstatě souhlasím !
SONY nemůže být leaderem ve všech oblastech spotřební elektroniky ! Podtrhuji slovo spotřební, páč SONY i řada dalších firem je o spotřebě za uvedenou cenu !

Pro mě v oblasti TV techniky zůstává stálicí Panasonic a Pioneer v plasmách, v LCD SHARP a postupně i další 2 korejští tygři - LG a Samsung ! Nejlepší ceny za přiměřenou kvalitu (s výjimkou Pioneeru, který to ale dohání bezkonkurenční kvalitou).

AV receivery mají bezkonkurenčně nejlepší ze spotřebky DENON a YAMAHA, pak dlouho nic, Pak Marantz, pak ONKYO a Pioneer a pak všichni ostatní. Nemá cenu uvádět Audiolab, Myryad, Krell, protože na to prostě u nás nemáme !

V repro sestavách u mě dlouhodobě vede DALI, MORDAUNT SHORT, MISSION, INFINITY, KEF a řada dalších, bohužel jsem zatím neměl odvahu koupit cokoliv špičkového - nemám na to ani odpovídající poslechově upravené prostory. Při výběru AV beden jsem šel cestou nejlepší ceny za maximalistickou sestavu s tím, že bedýnky budou hrát v běžném obýváku s běžnými koberci, sedačkou, stěnou, záclonou a závěsy, místnost má 6x6m a na zdech nejsou obité "vaječníky" ! :roll:
Ani jeden z výrobců AV elektroniky bedny dělat neumí, všichni je ale jako na potvoru vyrábí ! Divné, že ? To znamená, že je někdo kupuje ? :mrgreen:

SONY dělá nejlepší herní konzole a dost dobré mobily ! Jejich nové BD přehrávače také nejsou špatné, ale vůbec designově nesedí s jejich novými AV receivery, takže si kladu otázku proč ? :x

Takže - né každý výrobce je ve všem nej - ani by to nešlo ! Proto se docela usmívám nad některými snoby, kteří např. za každou cenu chtějí mít celý retězec AV techniky od jednoho jediného výrobce a domnívají se, že tím pádem bude nej ! Omyl - nej bude možná pouze způsob ovládání celého řetězce ! ;)



V těch AV receiverech jsi zapoměl na Sony a to mě jako Soňáka uráží. :mrgreen: Víš, jedna věc je to co píšou někde na webu, a druhá je skutečnost. Neuvedl jsi také třeba receivery NAD, které u nás jsou a s Yamahou se nedají srovnat. To samé i bedny. Může to být renomovaná značka, ale pokud si nepadne do oka s receiverem, je to o ničem. Sony i Yamaha dělají bedny jen jako doplněk sortimentu a oboje jsou o ničem. Jinak s tím designem BR přehrávačů Sony to zase není tak strašné. Je to prostě modré, protože je to BR. Až to bude HD-DVD, tak to bude červené. Na všech těch fotkách je tohorzně přesvícený. Ve skutečnosti mají ty přehrávače tmavomodrý plast, přes který prosvítá displej a působí decentně. Akorát jeden model svítí jako lampion úplně celý.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod martinhamr v úterý 1. 1. 2008 18:09:45

AV receivery mají bezkonkurenčně nejlepší ze spotřebky DENON a YAMAHA, pak dlouho nic, Pak Marantz, pak ONKYO a Pioneer a pak všichni ostatní. Nemá cenu uvádět Audiolab, Myryad, Krell, protože na to prostě u nás nemám.

Věc názoru...Já bych řekl že Yamaha se na Pioneer,Denon a Onkyo kouká zezádu! :) Pioneer a Onkyo jsou dobré pro film,Denon je více muzikální.Ale není to otom že obráceně to neumějí.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod martinhamr v úterý 1. 1. 2008 18:21:24

Pánové ještě jedna připomínka,opět se začíná řešit co je lepší.Každý člověk je originál a každý člověk vnímá obraz i zvuk jinak.Neznamená přeci že když někdo vnímá obraz nebo zvuk jinak než vy,má horší vjemi.Takže pokud při produkci filmu zní někomu zvuk příliš basově,nebo naopak ploše.Může se vašemu sousedovi jevit jako naprosto perfektní.No a o obraze platí to samé.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod Krtek v úterý 1. 1. 2008 20:05:56

martinhamr píše:AV receivery mají bezkonkurenčně nejlepší ze spotřebky DENON a YAMAHA, pak dlouho nic, Pak Marantz, pak ONKYO a Pioneer a pak všichni ostatní. Nemá cenu uvádět Audiolab, Myryad, Krell, protože na to prostě u nás nemám.

Věc názoru...Já bych řekl že Yamaha se na Pioneer,Denon a Onkyo kouká zezádu! :) Pioneer a Onkyo jsou dobré pro film,Denon je více muzikální.Ale není to otom že obráceně to neumějí.


Akorát jsi opsal to, co už před Tebou napsal Modena. Je vidět, že o tom vůbec nic nevíš a polovinu značek o kterých píšeš jsi ani neslišel. Jinak by jsi nemohl napsat takovou hloupost. Myyslím, že to tu dobře popsal jeden kolega a měl pravdu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod martinhamr v úterý 1. 1. 2008 21:15:24

Asi ano...jsem audio a video analfabet,jdu si to hodit :D

Když se půjdeš podívat do nějakého opravdu hifi studia,pochybuju že ti něco pustí na Ymaze :D :D :D Nejprve se informuj co a kde slouží jako referenční přístroje a reproduktory.Ymaha to určitě nebude :D Teda pokud nepujdeš do "supermárketu"jako je Datart,Elektroworld,atd...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod Krtek v úterý 1. 1. 2008 21:27:15

martinhamr píše:Asi ano...jsem audio a video analfabet,jdu si to hodit :D

Když se půjdeš podívat do nějakého opravdu hifi studia,pochybuju že ti něco pustí na Ymaze :D :D :D Nejprve se informuj co a kde slouží jako referenční přístroje a reproduktory.Ymaha to určitě nebude :D Teda pokud nepujdeš do "supermárketu"jako je Datart,Elektroworld,atd...


Já právě tyhle věci už 11 let prodávám. Nechodím do supermarketu, ale do poslechovek českých dovozců těchto věcí. I když mě živí výroba vlastních filmů, věř že o tom vím docela dost.
Navíc píšeš, jak je Yamaha špičková a najednou to obracíš že na ní hi-fi studia nic nepustí. Pokud jsi někdy byl v opravdovém poslechovém studiu tak zjistíš, že tam mají napojeno mnohdy i 10 receiverů a nespočetně beden. Vše dokážou pustit během několika sekund, takže můžeš skvěle porovnávat ještě za tepla, dokud máš předchozí zvuk v uších. Ne každý receiver je totiž vhodný pro bedny různých značek. Konkrétně třeba Yamaha nemá ráda Magnaty a Heca. Kino ujde, ale zvuk u sterea při poslechu hudby je příliš ostrý a nevyvážený. Zato třeba Denon, Onkyo, Pioneer či Sony si těmato bednama rozumí skvěle. Přitom nejde vůbec o kvalitu receiveru či beden, ale pouze o jejich vhodnou kombinaci.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Sony vs. Samsung

Příspěvekod Modena v středa 2. 1. 2008 11:49:32

martinhamr píše:Když se půjdeš podívat do nějakého opravdu hifi studia,pochybuju že ti něco pustí na Ymaze :D :D :D Nejprve se informuj co a kde slouží jako referenční přístroje a reproduktory.Ymaha to určitě nebude :D Teda pokud nepujdeš do "supermárketu"jako je Datart,Elektroworld,atd...

Mýlíš se - opět, ale to je u Tebe asi běžná věc - nastřelit hloupatost a pak se s ní do nekonečna ohánět jako s faktem !
Řazení AV receiverů/siličů není pro mě jen záležitost zvuku, ale i výbavy a dalších možností toho konkrétního stroje plnit roli AV centrály, do které se sbíhají všechny AV signály a ven jde pouze zvuk bednou a obraz displejem !
Marantz, Onkyo a Pioneer (konkrétně nové modely SR-8200, TX-SR 805, TX-NR905, VSX-LX50/60/70, SC-LX90) velkou díru do světa asi neudělají a já osobně na ně nahlížím jako na "mezikus" ve vývoji těchto firem ! :mrgreen:
Denon, to je jiná káva, ale pouze v případě, že jsi ochoten dán za silič 55tis. a víc, proto lze bohužel v poslechových roomech narazit zhusta častěji na nižší, nebo starší stroje, které ale nikdo nebude chtít koupit právě kvůli chudé, nebo "out of time" výbavě !
Yamaha má výbavu, kvalitu i cenu na odpovídající a zaplatitelné úrovni a proto se s ní setkáš v každém poslechovém studiu, zaměřeném na domácí kino, když né, není to chyba Yamahy ! ;) :D Problém s bednami Heco a Magnat jsem zaznamenal u krtka, jinde jsem nyslyšel, ani nečetl cokoliv podobného a připomíná mě to jednu z těch AV pohádek na dobrou noc ! 8-)

Prosím moda, aby byl tak hodný,rozdělil a přesunul to do vlákna s receivery a siliči ! Děkuji ! 8-)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod d.f.h v středa 2. 1. 2008 12:07:59

OK, rozděleno a přesunuto. Klidně pokračujte, pánové, máte prostor ;)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod martinhamr v středa 2. 1. 2008 13:00:03

Nezačal jsem tady dělat nějaká pořadí kvality jako první.A rád tuto debatu ukončím ve smyslu Všichni renomovaní výrobci AV Recieverů jsou víceméně shodní ve kvalitě své třídy.Někdo má nějakou funkci o proti konkurenci navíc,někdo zase konkuruje kapku lepší cenou,ale nikdo ani nijak výrazně není horší a nikdo není výrazně lepší.Toť vše.A nic osobního proti zdejším přispěvovatelum do fóra,mě jen dokáže nadzvednout když někdo říká nepodložené blbosti...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod d.f.h v středa 2. 1. 2008 13:11:35

Já myslím, že takováhle diskuse je naprosto v pořádku - autíčkáři se zase na svých fórech do krve hádají o svých miláčcích a každý má doma samozřejmě to nejlepší :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod martinhamr v středa 2. 1. 2008 14:38:59

OK , je ale potřeba předkládat opravdové argumenty. A né nějaké dohady.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Modena v středa 2. 1. 2008 15:44:32

martinhamr píše:A nic osobního proti zdejším přispěvovatelum do fóra,mě jen dokáže nadzvednout když někdo říká nepodložené blbosti...

martinhamr píše:. . . je ale potřeba předkládat opravdové argumenty. A né nějaké dohady.


Rád bych, kdybys nějaký opravdový argument uvedl, abys tedy nebyl nadzvednutý ! Nejlépe z vlastní praxe. ;)

Určitě sis všiml, že mám v podpisu svoje přístroje celé AV sestavy ! To není chlubení, mám to takto záměrně, jako většina uživatelů odborných fór, aby bylo zřejmě, pro jaký "model" AV jsem se nadchl až tak, že jsem si ho pořídil a tedy moje "objektivní" posty jsou v rámci těchto "subjektivních" zkušenností ! Jen podotýkám, že nákupu mých přístrojů předcházela delší anabáze různých přímých poslechových a obrazových "testů", ať mých vlastních, nebo z časáků a z netu, tedy se v této věci cítím vcelku povolaný k určitému vlastnímu názoru a rád bych proto věděl, s kým že to vlastně zde diskutuji a jestli to není jen plácání prázdné slámy na někom, kdo si jen někde něco přečetl a včil rozdává moudra ! :mrgreen: ;)

P.S. Když už si svoje přístroje, které doma na AV řetězci provozuješ nechceš fláknout přímo do Tvého podpisu, ještě existuje šance, že by si případný diskutující mohl Tvé přístroje prohlédnout ve Tvém profilu ! 8-)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v středa 2. 1. 2008 19:17:22

Modena:

Na jiném webu jsem Ti poslal odkaz, kde v diskusích nedoporučují bedny Magnat i Heco k Yamahám. Je tam také jasně psáno proč a také jsou tam názory uživatelů. Tuto kombinaci ani zásadně nedoporučuje společnost JBP tech, která je výhradním dovozcem Magnat, Heco a NAD pro ČR a se kterou obchoduji. Opravdu nemohu zato, že moje odkazy kde je vše popsáno bohužel nečteš a stále trváš na svém.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Modena v středa 2. 1. 2008 20:34:57

Krtek píše:Modena:

Na jiném webu jsem Ti poslal odkaz, kde v diskusích nedoporučují bedny Magnat i Heco k Yamahám. Je tam také jasně psáno proč a také jsou tam názory uživatelů. Tuto kombinaci ani zásadně nedoporučuje společnost JBP tech, která je výhradním dovozcem Magnat, Heco a NAD pro ČR a se kterou obchoduji. Opravdu nemohu zato, že moje odkazy kde je vše popsáno bohužel nečteš a stále trváš na svém.

A já jsem Ti několikrát psal, že nic takového jsi mi neposlal - nemůžu za to, že se Ti o tom asi zdálo !
Když dám do vyhledávače JBPtech a proklikám se na jejich (podotýkám zoufalé) stránky a podívám se, jaké firmy dealeří, je logické, že Yamahu doporučovat nebudou, ty genie ! :mrgreen:
Je to totéž, jako chtít hledat u firmy Basys zaryté zastánce LCDéček ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod derek v čtvrtek 3. 1. 2008 17:34:50

ahojky

musím se trošku Sony zastat. mám doma AVR STR 700 + Sony dvd n98 + sloupy Sony SS B4ED + zadní Sony SS B2ED a naprostá spokojenost. přehrávám SACD a rozdíl proti klasickýmu cd tam je obrovský. DVD jsou absolutně bezchybný. zkrátka myslím, že jsem udělal dobře. jasně, že existují mnohem lepší firmy a výrobky, ale důležitý je poměr cena / kvalita a osobně si myslím, že sony nevyrábí nic takového, co by byl vyloženě průšvih. jsou trošku dražší, ale mají odpovídajicí servis...

předtím jsem měl dom. kino AVR + repro od Thomsonu + dvd Sony...no, zvuk byl dobrý, dokud jsem ho neporovnal s SS, kino bylo velmi dobré ( ono ani není vlastně moc náročné, narozdíl od hudby - přece jen výbuch auta nemáme většinou naposlouchaný :) ), a AVR ? přesně po 2 letech umřel... v servisu se mnou nechtěli ani ztrácet čas, tak jsem jim poděkoval a šel

p.s. jinak jako nováček všechny zdravím :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod derek v čtvrtek 3. 1. 2008 17:37:42

jo, ještě k SS 4 ... nechápal jsem, proč všude tolik zdůrazńovali, že jsou pro anglický trh...už to vím, jsou fakt nádherně neutrální. nic nepřidávají, nic neubírají ( no možná jen malinko basy )...každopádně, když by někdo chtěl přijít na test, můžem se domluvit :)

aspoň budu mít nové cíle :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v úterý 8. 1. 2008 22:50:47

Dnes jsem chtěl objednat v Rakousku pro známého receiver Sony STR-DA3300ES a nestačil jsem se divit. Zdražili ho o 80 Eur. DA5300ES podražili dokonce v o 165 Eur a to i v ostatních obchodech. Ceny prý zvedla přímo Sony, protože o tyto dva modely je prý ve světě enormní zájem se kterým nepočítali a prý je vůbec nestíhají dodávat. Mě řekli že bude nejdříve v půlce února. Jinak v Rakousku teď po tom zdražení stojí ta 3300ES 696,- Eur a 5300ES 1176,- Eur. s DPH. (což je stále asi o 28 % méně než u nás)
Pořád se to ale vyplatí zvláště pro ty, co jsou u nás plátci DPH. Tam po předložení osvědčení o DIČ dostanou přímo na místě slevu 20% jakožto cenu bez daně. Já plátcem nejsem, ale půjčil jsem si osvědčení od známého, který je.

Tady je video upoutávka a představení modelu STR-DA5300ES
http://uk.youtube.com/watch?v=eTW5KcJH2WM
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Modena v úterý 8. 1. 2008 23:17:24

Krtek píše:Ceny prý zvedla přímo Sony, protože o tyto dva modely je prý ve světě enormní zájem se kterým nepočítali a prý je vůbec nestíhají dodávat.

Ty srandisto - 1.dubna bude až za 3 měsíce ! :mrgreen:

Krtek píše:Jinak v Rakousku teď po tom zdražení stojí ta 3300ES 696,- Eur a 5300ES 1176,- Eur. s DPH. (což je stále asi o 28 % méně než u nás)

lol . . . To je furt o 1176 Éček víc, než bych byl ochoten za to dát já a měli by se probrat ! :lol: 8-)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v úterý 8. 1. 2008 23:26:46

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil Krtek dne úterý 8. 1. 2008 23:43:39, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Modena v úterý 8. 1. 2008 23:35:16

Krtek píše::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Něco na tom asi bude 8-)

Pardón pane Admine za OT, ale nedá nám to s Krtkem, abych si společně neodplivli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Krtku - SONY jsou nenažraný magoři, co když něco vynaleznou a pustí na trh, domnívají se, že se z toho každej po***, áááááále nepo***, vyšlo jim to zatím pouze s "plejstšnem" . . .
Dyk si vem jenom ty uživatele jejich střihovýho softu (co navíc ještě není původně origo SONY) - to nejsou normální uživatelé, ale banda poblázněných bigotních nácků ! :shock: :mrgreen:

P.S. Blahopřeju k nákupu - to si do podpisu už můžeš napsat SONY místo těch revanšistickejch sviní, viď ? :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v úterý 8. 1. 2008 23:42:42

Modena píše:
Krtek píše::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Něco na tom asi bude 8-)

Pardón pane Admine za OT, ale nedá nám to s Krtkem, abych si společně neodplivli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Krtku - SONY jsou nenažraný magoři, co když něco vynaleznou a pustí na trh, domnívají se, že se z toho každej po***, áááááále nepo***, vyšlo jim to zatím pouze s "plejstšnem" . . .
Dyk si vem jenom ty uživatele jejich střihovýho softu (co navíc ještě není původně origo SONY) - to nejsou normální uživatelé, ale banda poblázněných bigotních nácků ! :shock: :mrgreen:


No aspoň že na tom střihovém softu se shodnem :mrgreen: I když Vegas toho umí taky dost. Má jen menší podporu. Já stříhám v Premiere 8 let, takže už asi do něčeho jiného nepůjdu. Možná jen do Ediusu, až mě Adobe něčím nasere.. :mrgreen:
A k tomu receiveru - stačí si pročíst recenze a názory uživatelů na zahraničních webech. Ty hovoří za vše. Já koupil tu 5300ES před týdnem v tom samém obchodě skoro o 4 tis. kč levněji než stojí teď. Vypadá to, že to možná byla ještě loňská cena a od Nového roku Sony podražila. Takže něco se opravdu muselo stát. A to že budu na další kousek čekat měsíc a půl nasvědčuje tomu, že nejspíš opravdu nejsou. Že by přeci jen ten enormní zájem ?

Nebreč :cry: Yamaha má zase nejlepší motorky a také jich oproti konkurenci prodává u nás nejvíc. A věř, že vím o čem mluvím. Dělal jsem 6 let mechanika v jednom známém motoservisu, než jsem začal podnikat - ale to už o mě asi dávno víš. Jenže v silničákách ve stejné kategorii a ceně je zase mnohem lepší Honda CBR, protože prostě v zatáčkách lépe sedí a normálním motorkářům i závodníkům více vyhovuje. Má i větší výbavu. A tak je to i s receiverem. Někteří lidi jdou do Sony, protože jim prostě víc vyhovuje a má také větší výbavu, než Yamaha. ;)
Naposledy upravil Krtek dne úterý 8. 1. 2008 23:53:40, celkově upraveno 2
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod d.f.h v úterý 8. 1. 2008 23:46:47

Modena píše:
Krtek píše::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Něco na tom asi bude 8-)

Pardón pane Admine za OT, ale nedá nám to s Krtkem, abych si společně neodplivli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Krtku - SONY jsou nenažraný magoři, co když něco vynaleznou a pustí na trh, domnívají se, že se z toho každej po***, áááááále nepo***, vyšlo jim to zatím pouze s "plejstšnem" . . .
Dyk si vem jenom ty uživatele jejich střihovýho softu (co navíc ještě není původně origo SONY) - to nejsou normální uživatelé, ale banda poblázněných bigotních nácků ! :shock: :mrgreen:

P.S. Blahopřeju k nákupu - to si do podpisu už můžeš napsat SONY místo těch revanšistickejch sviní, viď ? :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

Tedy osobně je mi to jedno, ale než já něco napíšu, tak se vždycky zamyslím: jaký přínos bude mít můj výlev pro případného návštěvníka, který jde náhodou kolem a přečte si ho? Bude mu k něčemu, nebo nad ním jen zavrtí hlavou a půjde číst něco rozumného?

Myslet, hoši, myslet. V tom to je.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Tony v úterý 8. 1. 2008 23:50:25

Krtek :

Dnes mi dorazil první komponent pro mé BD kino, subwoofer od PANASONICu po necelých dvou měsících od objednání ...
U výrobků, které se dělají jen v jedné fabrice, v menším počtu, než je obvykle a jsou určeny pro celý svět a patří mezi ty míň masové je to normální ...
Navíc, ani my ani Rakousko nejsou pro velké firmy nijak zajímavé z hlediska prodejů, tomu věř.
Například BD player PANASONIC BD 10 u nás stojí 27.995,- a v Německu 599 EUR!!! A to k němu Němci dostávali ještě dva filmy ... V USA dokonce filmů pět a cena tam je 599 USD! Holt velikost trhu a kupní síla rozhoduje!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Krtek v úterý 8. 1. 2008 23:56:36

Tony píše:Krtek :

Dnes mi dorazil první komponent pro mé BD kino, subwoofer od PANASONICu po necelých dvou měsících od objednání ...
U výrobků, které se dělají jen v jedné fabrice, v menším počtu, než je obvykle a jsou určeny pro celý svět a patří mezi ty míň masové je to normální ...
Navíc, ani my ani Rakousko nejsou pro velké firmy nijak zajímavé z hlediska prodejů, tomu věř.
Například BD player PANASONIC BD 10 u nás stojí 27.995,- a v Německu 599 EUR!!! A to k němu Němci dostávali ještě dva filmy ... V USA dokonce filmů pět! Holt velikost trhu a kupní síla rozhoduje!


To je pravda. Jenže ty receivery stojí v USA skoro stejně jako v tom Rakousku. To už jsem také počítal. 600 Eur stojí v Rakousku i to kombo od Samsungu. To samé i v Německu. Jen my jsme pořád nějak mimo.
Ty máš subwoofer od Panasonicu ??? Ani nevím, že něco takového dělají. Já od nich viděl jen nějaké plechové bedýnky.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Souboj receieverů (bylo: Sony vs. Samsung)

Příspěvekod Tony v středa 9. 1. 2008 0:26:16

Krtek :

Mrkni do reprosoustav ... ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron