HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

AV receiver + pasivny subwoofer

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v sobota 20. 11. 2010 21:47:16

Ahoj, prosim chcel by som radu. Mam v plane kupit ONKYO TX-SR308 pretoze mam starsie domace kino bez digitalnych vstupov. Kedze by som chcel zapojit repro ktore mam teraz k domacemu kinu na novo kupeny av receiver ONKYO tak by mi nesiel zapojit subwoofer ktory ma klasicke 2 kable + - a av receiver ma len pripojenie pre out. A tak sa pytam ako by sa to dalo vyriesit. Za rady vopred dakujem.
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 2:05:47

zapojení pasivního basu máš dvě možnosti

1/ mít ještě jeden zesilovač, který bude sloužit jen pro sub. je to ale věc navíc, která ještě navíc nebude úplně využita. nicméně se to dá

2/ pasivní sub můžeš vložit před jeden přední reprák, v podstatě ti dráty povedou do něj a od něj dál k reprobedně. Musíš pak ale vyvážit bedýnky. není to úplně čistý řešení, ale v podstatě nemáš na výběr.

3/ ještě mě napadla třetí možnost. některé zesilovače ( sony...atd ) mají volbu repráků a+b, v tom případě by byla možnost zapojit to na jiný okruh

já osobně mám také pasivní sub a mám ho vyplý. tyhle komplikace v zapojení mi za něj nestály. navštívil jsem sony centrum v brně a sub si půjčil, vyzkoušel a vrátiol s tím, že jsem měl v paneláku přebasováno. prostě to nebylo ono. mám dost silné sloupy na to, abych měl basů dostatek. ( samozřejmě to není jak v kině, ale potom jsem ani nikdy netoužil, bolí mě z toho hlava :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v neděle 21. 11. 2010 9:53:45

zapojení pasivního basu máš dvě možnosti

1/ mít ještě jeden zesilovač, který bude sloužit jen pro sub. je to ale věc navíc, která ještě navíc nebude úplně využita. nicméně se to dá

2/ pasivní sub můžeš vložit před jeden přední reprák, v podstatě ti dráty povedou do něj a od něj dál k reprobedně. Musíš pak ale vyvážit bedýnky. není to úplně čistý řešení, ale v podstatě nemáš na výběr.

3/ ještě mě napadla třetí možnost. některé zesilovače ( sony...atd ) mají volbu repráků a+b, v tom případě by byla možnost zapojit to na jiný okruh

já osobně mám také pasivní sub a mám ho vyplý. tyhle komplikace v zapojení mi za něj nestály. navštívil jsem sony centrum v brně a sub si půjčil, vyzkoušel a vrátiol s tím, že jsem měl v paneláku přebasováno. prostě to nebylo ono. mám dost silné sloupy na to, abych měl basů dostatek. ( samozřejmě to není jak v kině, ale potom jsem ani nikdy netoužil, bolí mě z toho hlava :)


Pokial by som k tomu receiveru zapojil iba repro zo stareho domaceho kina
Kód: Vybrat vše
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTRqc-ld096mMjTmpDYqCHfNaOZ9f71kWyrqEoZMhuwZe09P5rxFg
fungovalo by to ? avsak ako by to potom hralo bez subwoofera. Alebo v druhom pripade by som kupil a nieco lacnejsi receiver
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.sk/yamaha-rx-v-367-b-cerny-d171691.htm
a za zvysne peniaze by som dokupil nove repro. Na nove repro by 60€ urcite nestacilo predpokladam.
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 13:44:32

ty jsi mě nepochopil. normálně ke svému AVR připojíš ty mikrobedýnky z obrázku. ale nepřipojíš třeba centr. místo něj připojíš subík, z jeho vstupních svorek ( kam teď povedou dráty z avr ) současně napojíš nové dráty, které povedou do centru. ( budeš mít 2 repra na jednom drátu ). tím pádem bude sub fungovat jako vyhýbka, vezme si hloubky, ale výšky a středy, které nepřehraje poputují dál do centru.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v neděle 21. 11. 2010 13:59:00

ty jsi mě nepochopil. normálně ke svému AVR připojíš ty mikrobedýnky z obrázku. ale nepřipojíš třeba centr. místo něj připojíš subík, z jeho vstupních svorek ( kam teď povedou dráty z avr ) současně napojíš nové dráty, které povedou do centru. ( budeš mít 2 repra na jednom drátu ). tím pádem bude sub fungovat jako vyhýbka, vezme si hloubky, ale výšky a středy, které nepřehraje poputují dál do centru.


Ospravedlnujem sa, ja som este laik na tieto veci. Pokial som to pochopil spravne tak jednoducho kable od SW a kable od centra pripojim do jednej svorky. Je to tak spravne ?
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 15:33:29

ano, s tím, že kabely od centra zapojíš do svorek subíku. ušetříš si tak pár metrů kabelu.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v neděle 21. 11. 2010 15:59:13

OK Dakujem. Mame este jednu otazku - ked chcem zapojit aktivny subwoofer do receiveru v ktorom mam zapojene reproduktory s impedanciou 6ohm, musi byt subwoofer rovnakej impedancie ? alebo je to jedno ?
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 23:24:18

to máš v návodu, a teoreticky i na zadní straně AVR
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v pátek 26. 11. 2010 12:15:17

Je mozne pouzit stare domace kino ( iba pristroj ) ako zosilovac pre pasivny subwoofer a nasledne to prepojit s av receiverom ?
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod Pan4000 v pátek 26. 11. 2010 16:42:06

Z nového AV Rec. vyvedeš z výstupu pro aktivní Sub. signál a ten přivedeš do starého AV Rec do nějakého vstupu. Na starý AV Rec máš připojen pasivní Sub.
Pan4000
0+
0+
 
Příspěvky: 14
Registrován: pondělí 1. 11. 2010 15:41:18

Re: AV receiver + pasivny subwoofer

Příspěvekod HASAN.one v sobota 27. 11. 2010 8:56:15

Z nového AV Rec. vyvedeš z výstupu pro aktivní Sub. signál a ten přivedeš do starého AV Rec do nějakého vstupu. Na starý AV Rec máš připojen pasivní Sub.


Dakujem pekne, len akurat neviem aky kabel mam pouzit.
HASAN.one
0+
0+
 
Příspěvky: 6
Registrován: sobota 20. 11. 2010 21:41:36


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron