HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Neanamorfní DVD a jejich zoomování na PS3

Nepodceňuj sílu PS3! Tato špičková herní konzole je nejlevnějším a zároveň téměř nejvybavenějším Blu-ray přehrávačem na trhu.

Neanamorfní DVD a jejich zoomování na PS3

Příspěvekod zóna v pátek 22. 1. 2010 0:23:55

Před dvěma měsíci se mi z BD s T4: Salvation automaticky natáhla aktualizace "firmwaru" (či softwaru, prostě něco si to natáhlo), a od té doby nejsem schopen zoomovat letterboxová DVD do plné obrazovky mé plazmy 16:9. Tedy když do PS3 strčím DVD s obrazem v letterboxu (ne-anamorfní přepis), třeba formátu 1,85:1, tak se zobrazí "uprostřed" obrazovky s černými pruhy všude kolem. Dřív to bylo tak, že jsem následně ovladačem TV obraz krokově vyzoomoval (zvětšil), buď volbou 14:9, nebo úplně do plné obrazovky 16:9. Teď to nejde - použití jakékoliv zoomové volby (14:9, 16:9, zoom 1 atd.), kterou TV nabízí, vždy obraz nějak zdeformuje (stranově či výškově "splácne"), ale nikdy korektně nevyzvětšuje. Jakoby PS3 posílala do TV NATVRDO formát v "okénku" letterboxu, a nedovolila televizi ho vyzoomovat. Když stejný disk strčím do DVD-přehravače, tak to funguje jako dřív - tedy normálně obraz bez deformace vyzoomuju (takže v nastavení TV problém není). V důsledku mi to zabraňuje hrát letterboxová DVD z PS3 (respektive využívat plné obrazovky), což mě samozřejmě kvůli upscalingu štve (z DVD-přehravače vše vyzoomované vypadá podstatně hůř, než vypadalo hrané přes PS3). V nastavení PS3 jsem nenašel nic, co bych mohl "přenastavit", aby zoomování v TV zase začalo fungovat... Netušíte někdo, v čem je problém?
http://zona.bloudil.cz
zóna
100+
100+
 
Příspěvky: 120
Registrován: středa 27. 8. 2008 16:12:18

Re: Neanamorfní DVD a jejich zoomování na PS3

Příspěvekod d.f.h v pátek 22. 1. 2010 10:53:20

Zajímavé, zkusím se večer podívat, jestli se moje PS3 chová stejně.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Neanamorfní DVD a jejich zoomování na PS3

Příspěvekod wasill v úterý 20. 4. 2010 20:12:22

Já teda neměl v PS 3 žádné DVD asi 3 roky a ani žádné nemám na vyzkoušení, ale zkus dlouho podržet PS BUTTON jestli tam není nějaké nastavení pro DVD a velikost obrazu.
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany


Zpět na Sony PlayStation 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron