HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Konec půjčoven v Čechách

Pokud si myslíte, že jste objevili zajímavý tematický článek nebo celý web, sem s ním. Samozřejmě i zahraniční. Kdo bude spamovat, ten poletí!

Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 14. 2. 2008 9:46:49

www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 14. 2. 2008 9:51:08

Možná smutné, ale rozhodně pravdivé...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod Don v čtvrtek 14. 2. 2008 16:54:15

Nic smutného na tom nevidím. Je to prostě jen byznys. Nabídka, poptávka. Snad půjčovny zachrání půjčování BD, ale moc tomu nevěřím...

Budoucnost je určitě kupování přes internet. Půjčovny jsou prostě jen přežitek...(z dob VHS?)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 14. 2. 2008 17:32:50

Vy to nechápete,vy jste jen spotřebitelé.Já to beru jako podnikatel,když se někomu zhroutí jeho dílo.Když jsou tady finančně neskonale silné zahraniční firmy,co malému živnostníkovi zbývá?!
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod HD-Junkie v čtvrtek 14. 2. 2008 18:20:32

martinhamr píše:Vy to nechápete,vy jste jen spotřebitelé.Já to beru jako podnikatel,když se někomu zhroutí jeho dílo.Když jsou tady finančně neskonale silné zahraniční firmy,co malému živnostníkovi zbývá?!


Já se domnívám, že mu nezbývá nic jiného než se vykašlat na nějakou půjčovnu, založit si klub vlastníků a půjčovat co ho napadne :mrgreen: např. Blu-Ray filmy koupené na Amazonu :mrgreen:
Uživatelský avatar
HD-Junkie
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 11. 1. 2008 18:01:54
Bydliště: Praha 4

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 3:07:18

Ono je to těžké. Nedávno jsem byl v půjčovně a vybral si 5 DVD. U pokladny po mě chtěli 5000 kč zálohy kdybych disky náhodou nevrátil. S tím jsem se ještě nesetkal. Tak jsem vysačky vrátil zpět na své místo.
Jako podnikatel v tomto směru však mohu říci, že existují způsoby jak disk zabezpečit proti kopírování ačkoliv se má zato, že všechno lze zkopírovat. U nás je na to dokonce specializovaná firma, která nabízí hned 4 druhy ochran. U tý nejlepší ochrany garantují téměř 100% ochranu dat. Problém je v tom, že ochrany aplikují sami a platí se za každý disk samostatně. Pokud by distributoři investovali do tohoto typu ochrany, rapidně by se snížilo pirátství. Disky by ale byli dražší.
Bohužel distributoři už dnes většinou nepoužívají ani CSS. Další a podstatně levnější možnost jak zabezpečit disk je mechanické poškození v určitém místě. Princip je takový, že přehrávač načte menu, ale první kapitola filmu začne na disku až na cca 15 minutě. V těchto místech mají některé disky jemný proužek se ketrým si většina mechanik neporadí. Bohužel je ten proužek moc jemný a některé mechaniky ho i přes to po delší době přečtou. Kdyby byl totiž silnější, DVD by nebylo možno zkopírovat jelikož při přehrávání se tahle část přeskočí, ale při kopírování ne. K tomuto poškození stačí pak použít obyčenou CSS ochranu, která je váznaná a Ifo soubory, takže pokud nezkopírujete celý disk s komplet strukturou, k filmu se nedostanete.

Distributoři na to prostě kašlou a když vidí že to jde z kopce, tak raději dají hromadu DVD za pár korun do trafiky. Zrovna nedávno Vapet uvedl nějaký film na DVD se Seagalem, u nás v půjčovně to za litr koupili a o 3 týdny později nadával majitel že to DVD je už za 38 kč v trafice. To se pak těžko podniká, když distributoři dělají takové podrazy. Asi měsíc nato tu půjčovnu zrušil a disky nasypal za pár korun do bazaru.
Naposledy upravil Krtek dne pátek 15. 2. 2008 3:16:02, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 3:08:27

HD-Junkie píše:
martinhamr píše:Vy to nechápete,vy jste jen spotřebitelé.Já to beru jako podnikatel,když se někomu zhroutí jeho dílo.Když jsou tady finančně neskonale silné zahraniční firmy,co malému živnostníkovi zbývá?!


Já se domnívám, že mu nezbývá nic jiného než se vykašlat na nějakou půjčovnu, založit si klub vlastníků a půjčovat co ho napadne :mrgreen: např. Blu-Ray filmy koupené na Amazonu :mrgreen:


Klub vlastníků je v podstatě jen obejití zákona a je otázka času, kdy i tohle zatrhnou.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod olda v pátek 15. 2. 2008 6:49:15

já myslím ,že cesty tady určitě jsou,rapidně zkrátit dobu uvedení filmu na dvd oproti premieře v kinech , již ted distributoři do pujčoven slevnují ,asi to není pravidlem ale jde to , chtelo by to aby stál disk do pujčovny tak cca 500 korun a byl uveden tak 2 měsíce po kinu ,co se týče HD filmů ,zatím ještě čas nenastal a i ceny jsou dosti vysoké ,to nepočítám s tím časem velká města ,kde to možná již funguje ,takže shrnuto , výrazně slevnit ..dnes má nejhorší podmínky Magic box .
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod lukasx v pátek 15. 2. 2008 9:17:39

Krtek píše:Bohužel distributoři už dnes většinou nepoužívají ani CSS. Další a podstatně levnější možnost jak zabezpečit disk je mechanické poškození v určitém místě. Princip je takový, že přehrávač načte menu, ale první kapitola filmu začne na disku až na cca 15 minutě. V těchto místech mají některé disky jemný proužek se ketrým si většina mechanik neporadí. Bohužel je ten proužek moc jemný a některé mechaniky ho i přes to po delší době přečtou. Kdyby byl totiž silnější, DVD by nebylo možno zkopírovat jelikož při přehrávání se tahle část přeskočí, ale při kopírování ne. K tomuto poškození stačí pak použít obyčenou CSS ochranu, která je váznaná a Ifo soubory, takže pokud nezkopírujete celý disk s komplet strukturou, k filmu se nedostanete.


Ach jo,
a toto myslite vazne pro pujcovny, nebo snad dokonce i pro primy prodej? Ze bych si jako zakaznik MUSEL kupovat mechanicky poskozene disky? Abych mel problemy pri cteni v mechanice notebooku, nebo abych si nemohl udelat kopii na server pro ochraneni medii? Pro pujcovny jsem ochotny tohle pochopit, ale v pripade legalniho nakupu me jakakoliv takovato "ochrana" spolehlive odradi od koupe a radeji si stahnu a vypalim "neposkozenou" verzi - i kdyz jsem si puvodne chtel poctive zbozi koupit.
Vcera jsem si zrovna koupil koncert Nirvana Unplugged na DVD - strcim do notebooku a pry ze si mam stahnout nejnovejsi ovladace a prehravac - zkousel jsem pustit oklikou a obraz je poskozeny ochranou. Ale proc, kdyz jsem si ho za tezce vydelane penize koupil? Tak jsem proste ochranu obesel, udelal si shrinkem vlastni 1:1 kopii a uz to jede. Navic si kazde medium co si koupim ukladam 1:1 na server jako iso - nejen pro ochranu nosicu, ale i pro snazsi pristup k mediim (nemusim byt DJ s diskama).
Toto opravdu chcete? Neni to omezovani zakazniku a vyzva k delani kopii? Z vaseho pohledu tvurce autorskeho obsahu to sice take chapu, ale prevazuje pohled osizeneho zakaznika s vadnym diskem.
Nechci vyvolavat nejaky flame, ale vazne me mrzi omezovani poctivych zakazniku, kteri musi pred shlednutim filmu cist varovani pred piratenim. A vy se jeste primlouvate za fyzicke poskozeni disku.
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 12:56:54

olda píše:já myslím ,že cesty tady určitě jsou,rapidně zkrátit dobu uvedení filmu na dvd oproti premieře v kinech , již ted distributoři do pujčoven slevnují ,asi to není pravidlem ale jde to , chtelo by to aby stál disk do pujčovny tak cca 500 korun a byl uveden tak 2 měsíce po kinu ,co se týče HD filmů ,zatím ještě čas nenastal a i ceny jsou dosti vysoké ,to nepočítám s tím časem velká města ,kde to možná již funguje ,takže shrnuto , výrazně slevnit ..dnes má nejhorší podmínky Magic box .


Není to tak jednoduché, protože nejvíc na filmu vydělá právě v kině. A čím dýl tam je, tím je to pro distributora lepší. Navíc existují ochranné lůty, chránící kina, prodejce i TV. Slevnění disků také není řešení. Jsme hold malá země a plná ulodějů. Ty filmy se budou tahat z netu a vypalovat i kdyby stáli stovku. Dnes už to není žádný výnosný byznys i pro distributory. ČPU odhaduje že až 60% disků mezi lidmi je pirátských.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Konec půjčoven v Čechách

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 13:01:20

lukasx píše:
Krtek píše:Bohužel distributoři už dnes většinou nepoužívají ani CSS. Další a podstatně levnější možnost jak zabezpečit disk je mechanické poškození v určitém místě. Princip je takový, že přehrávač načte menu, ale první kapitola filmu začne na disku až na cca 15 minutě. V těchto místech mají některé disky jemný proužek se ketrým si většina mechanik neporadí. Bohužel je ten proužek moc jemný a některé mechaniky ho i přes to po delší době přečtou. Kdyby byl totiž silnější, DVD by nebylo možno zkopírovat jelikož při přehrávání se tahle část přeskočí, ale při kopírování ne. K tomuto poškození stačí pak použít obyčenou CSS ochranu, která je váznaná a Ifo soubory, takže pokud nezkopírujete celý disk s komplet strukturou, k filmu se nedostanete.


Ach jo,
a toto myslite vazne pro pujcovny, nebo snad dokonce i pro primy prodej? Ze bych si jako zakaznik MUSEL kupovat mechanicky poskozene disky? Abych mel problemy pri cteni v mechanice notebooku, nebo abych si nemohl udelat kopii na server pro ochraneni medii? Pro pujcovny jsem ochotny tohle pochopit, ale v pripade legalniho nakupu me jakakoliv takovato "ochrana" spolehlive odradi od koupe a radeji si stahnu a vypalim "neposkozenou" verzi - i kdyz jsem si puvodne chtel poctive zbozi koupit.
Vcera jsem si zrovna koupil koncert Nirvana Unplugged na DVD - strcim do notebooku a pry ze si mam stahnout nejnovejsi ovladace a prehravac - zkousel jsem pustit oklikou a obraz je poskozeny ochranou. Ale proc, kdyz jsem si ho za tezce vydelane penize koupil? Tak jsem proste ochranu obesel, udelal si shrinkem vlastni 1:1 kopii a uz to jede. Navic si kazde medium co si koupim ukladam 1:1 na server jako iso - nejen pro ochranu nosicu, ale i pro snazsi pristup k mediim (nemusim byt DJ s diskama).
Toto opravdu chcete? Neni to omezovani zakazniku a vyzva k delani kopii? Z vaseho pohledu tvurce autorskeho obsahu to sice take chapu, ale prevazuje pohled osizeneho zakaznika s vadnym diskem.
Nechci vyvolavat nejaky flame, ale vazne me mrzi omezovani poctivych zakazniku, kteri musi pred shlednutim filmu cist varovani pred piratenim. A vy se jeste primlouvate za fyzicke poskozeni disku.



To mechanické poškození disku nemá na přehrávání žádný vliv. Pokud pustíš film přes menu, tak paprsek přeskočí poškozenou část. Problém je pouze pokud chceš disk zkopírovat. Podle novely Autorského zákona však už nesmíš vlastnit žádné záložní kopie i když máš doma originál. Další bod zákona zakazuje i prolamování ochran.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42


Zpět na Zajímavé články a odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron