HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Kopie blu-ray filmů

...pro notebooky, PC i Apple. Zkušenosti, problémy, firmware, ceny.

Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Dallas v úterý 4. 11. 2008 13:42:10

Rád bych se Vás zeptal, jestli si již někdo doma vypalujete kopie svých ori. filmů na BR. Kdo má již zkušenosti prosím napište mi jak vypálené nosiče přehrává stolní přehrávač, v jaké kvalitě jsou, problémy s tím související (prostě jakýkoliv postřeh). Kdysi jsem si stáhnul Any DVD a nevím tedy jak je spolehlivé protože nemám blu-ray vypalovačku ale uvažuji o její koupi. Ceny prázdných nosičů padají a začíná si myslím býti zajímavé dělat tyto kopie (proč kupovat samé originály).
Určitě mi dáte za pravdu, že také dvd velice pomohlo ke svému rozmachu samozřejmě toto nezákonné (ale každý z nás určitě pár filmů zkopíroval ) kopírování filmů.
Díky
Dallas
0+
0+
 
Příspěvky: 37
Registrován: středa 19. 12. 2007 21:34:34

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pátek 7. 11. 2008 23:20:04

:D :D :D :D :D :D :D tady te urcite nekdo odpovi :D :D :D :D :D :D :D :D :D jestli chces neco o paleni BD disku tak ICQ 438983131.ale tady na tebe kazdej kasle.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod d.f.h v sobota 8. 11. 2008 11:01:18

immortal píše::D :D :D :D :D :D :D tady te urcite nekdo odpovi :D :D :D :D :D :D :D :D :D jestli chces neco o paleni BD disku tak ICQ 438983131.ale tady na tebe kazdej kasle.

Aha. Takže ten správný přístup je neřešit věci tady, ale přes ICQ a pak si stěžovat, že sem nikdo nic nepíše. Bože... :|
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Dave v sobota 8. 11. 2008 11:03:32

... přesně tak. Myslím že se o to zajímá víc lidí... :evil:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v sobota 8. 11. 2008 11:45:03

ano taky by me to zajimalo.behem pristiho tydne si chci koupit jeden prazdny modrodisk a zkusit vypalit zalohu filmu,ale nevim jak.mam nero 8 a postradam tam kolonku pro vypalovani blu-ray video.je tam jen kolonka pro vypaleni datoveho disku blu-ray a to asi nebude ono :( takze naky navod by se zde 100%ne hodil panove ;) koukejte se pekne podelit s ostatnimi a nebudte takovi soukromnici :evil:
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod d.f.h v sobota 8. 11. 2008 12:04:43

Já osobně sem k tomuhle tématu nic nepíšu proto, že o tom nic nevím (nemám Blu-ray vypalovačku, jen mechaniku). To jsem sem vlastně nemusel ani psát, protože je to (doufám) jasné.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v neděle 9. 11. 2008 1:31:11

d.f.h píše:
immortal píše::D :D :D :D :D :D :D tady te urcite nekdo odpovi :D :D :D :D :D :D :D :D :D jestli chces neco o paleni BD disku tak ICQ 438983131.ale tady na tebe kazdej kasle.

Aha. Takže ten správný přístup je neřešit věci tady, ale přes ICQ a pak si stěžovat, že sem nikdo nic nepíše. Bože... :|


Podivaj ja bych i poradil,ale kdyz sem ja zacinal a potreboval poradit od nekoho kdo uz v tom umi chodit kazdej se na me v..... l.V pm slibovali ale nikdo se uz neozval.A vlakno je nejak mrtvy od ty doby.Jestli chce nekdo poradit ok je par for kde se to probira a lidi jsou tam o moc sdilnejsi nez tady kde kazdej dotaz precte a tim to konci.A nakonec jsem poradil v jiny sekci a dopadlo to tak ze me malem vynadali co se mezi ne seru.Takze to chce nejdriv aby sem zacali chosit slusni lid co se neco chteji dozvedet nebo s necim podelit,ale ne spolecenstvo hulvatu co sem chodi ted.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v neděle 9. 11. 2008 15:26:57

immortal

hm takze kdyz tobe nechtel nikdo poradit tak jako ty udelas to same...v tom pripade si stejny jako ti lidi co tobe neporadili,kdyby takovy byl kazdy tak se to tady muze uzavrit ;) jinak by me opravdu zajimalo to "spolecenstvo hulvatu" sem tady denne a zadneho si nevybavuju ;)
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Pepíno v neděle 9. 11. 2008 18:44:35

Už jsem o tom zde někdy dříve psal.Pokud vím tak Any DVD jen ukládá na disk a přitom odstraní ochrany.Na vypálení pak jsou další programy.Ale Ulead movie plus HD má funkci kopírovata udělá to mám dojem i s vypálením.V poslední době jsem dlouho nic nezálohoval tak si již přesně nevzpomínám.Až budu něco dělat tak napíši.
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v středa 12. 11. 2008 21:14:40

Juta píše:UMF 6 Plus to zároveň i vypálí. Problém je v tom, že stejně musíš mít nainstalované Nero. Ono to asi nějak spolupracuje.


Ale UMF to nedostane na HDD pokud je film kodovan.Bez anydvd se neobejdes.Jde sice vypalit 1:1,ale je neprehratelny.Osobne zkouseno.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v neděle 16. 11. 2008 17:33:52

Juta píše:To je jasný. Já používám UMF na své vlastní projekty.



Hm a kolik asi myslis ze je tady lidi co se zivi filmovanim,tem ty tvy rady moc nepomuzou.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v středa 19. 11. 2008 21:25:37

Juta píše:Immortal:

Jenže já reagoval na Pepína, protože on psal o UMF. Je jasné, že je to soft na seriozní práci, a ne na lámání ochran originálních disků.
Nevím jestli to tu někomu pomůže, ale hodně lidí už má doma třeba HD kameru, tak aspoň ví jak z toho jednoduše udělají BR disk.
Fakt je ten, že Ty nechceš poradit nikomu. A co jsem si všimnul, tak nejsi o moc sdílnější i na jiných fórech. Dokonce i na tom, které sám moderuješ a na které posíláš linky.
Mě osobně je to jedno. Je to škoda. Jestli je to ale vážně tak tajný že se o to nemůžeš s nikým podělit, tak bude lepší když si to necháš pro sebe.



To taky delam ze si to nechavam pro sebe.Z 90% jsem na vse musel prijit pokus-omyl jelikoz malokdo poradi,vetsinou nastini a tim to konci.ty taky muzes radit jen s vlastni tvorbou a to je vlastne 99 % lidi k nicemu jelikoz kdo si koupi HD kameru vetsinou o tom uz neco vi a neni naprosty laik.Rady ktere se hodi se jednaji prave onoho tematu ktery tebe nezajima.Verim ze kdyby jo ty by si poradil (tezko verit ze nekdo kdo ma ty zkusenosti jako ty si nevi rady s ochranou :D ) ,ale ostatni pouze reaguji stylem pockej ja se mrknu,nebo ja te to napisu a uz se nikdy neozvou.Popripade poslou navod,ktery nefunguje.A to ze radim jen pres ICQ je proto ze pokud me pamet neplete je u nas trestne prekonavat ochranu a davat verejne navody by nemuselo byt nejstastnejsi reseni.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 17:31:48

Juta píše:Immortal:

A to ze radim jen pres ICQ je proto ze pokud me pamet neplete je u nas trestne prekonavat ochranu a davat verejne navody by nemuselo byt nejstastnejsi reseni.

Tohle mě teda rozesmálo. Stačí prolést warez fóra a podívat se na příspěvky pod Tvým nickem. Myslím, že ten zveřejněný návod by bylo asi to nejmenší zlo, když už píšeš o těch zákonech :mrgreen:
Ale v pohodě. Sem prostě zatím nechodí tolik lidí aby každý dokázal tomu druhému poradit v té či oné věci. Takže to není jen o přístupu, ale i o zkušenostech které tu zatím s tímto nikdo nemá..


Tak to hle je fakt lidi o hd zatim moc nevedi,ja to uz delam pomalu pres rok,ale lidi nejak moc nepribejvaji.Asi jeste velky ceny vybaveni je odradi.Ale znam nejmene dva co sem chodi vypalovacku maji a na moje dotazy neragovali.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v čtvrtek 20. 11. 2008 17:56:12

Ahoj stahl jsme si nejake zalohy BD z hdbits a ted jsem si chtel nechat vypalit na placku pujdou prehrat ve stolnim prehravaci nebo ne?Znamej mne vydesil ze pry urcite ne ze to ma jinou strukturu ale oba tomu moc nerozumime tak bych byl rad kdyby mi to nekdo potvrdil nebo vyvratil.Myslel jsem si ze to funguje jako dvd stahnu a vypalim a prehraju to jak v pc tak v prehravaci.Diky moc za radu. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 18:00:56

Martas píše:Ahoj stahl jsme si nejake zalohy BD z hdbits a ted jsem si chtel nechat vypalit na placku pujdou prehrat ve stolnim prehravaci nebo ne?Znamej mne vydesil ze pry urcite ne ze to ma jinou strukturu ale oba tomu moc nerozumime tak bych byl rad kdyby mi to nekdo potvrdil nebo vyvratil.Myslel jsem si ze to funguje jako dvd stahnu a vypalit aprehraju to jak v pc tak v prehravaci.Diky moc za radu. :)



Co je to za soubor pokud mkv tak to nepujde,pokud m2ts jit by to melo.BD jsou dve slozky BDMV a CERTIFIKATE v BDMV je slozka stream a v ni veliky soubor, to je film ten staci vse ostatni je na nic.Jestli bude vetsi nez 23 GB na bd-r ho nedostanes pokud neodstranis nejaky zvuky.Pokud vypalis jen ten m2ts pujde to v ps3 (me to jde) ale pozor nekdy to ma format filmu 5.1 a s tim by mohl mit prehravac potize tak bych pak volil predelat to v tsmuxeru na 4.1.Pokud vim popcorn a podobny film 5.1 neprehraji.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v čtvrtek 20. 11. 2008 18:16:16

Jojo je to jak pises slozka BDMV a v ni slozka stream a v tom je toho spousta i ty soubory m2ts takze by to mnelo byt normalne prehratelne po vypaleni diky moc zkusim to nechat vypalit a uvidime.Zatim jen jeden kus abych neprisel o moc penez kdyz to nebude k nicemu diky moc :) .

mkv to urcite neni v tom mam filmu dost a trochu se v tom orientuji takze to muzu vyloucit.
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Dallas v čtvrtek 20. 11. 2008 19:16:42

Ahoj, můžeš i prosím Tě vysvětlit co to je hdbits a jak funguje. Podle toho co píšeš jsi si odtut stáhl kopii BD filmu. Rád bych také. Díky





Martas píše:Ahoj stahl jsme si nejake zalohy BD z hdbits a ted jsem si chtel nechat vypalit na placku pujdou prehrat ve stolnim prehravaci nebo ne?Znamej mne vydesil ze pry urcite ne ze to ma jinou strukturu ale oba tomu moc nerozumime tak bych byl rad kdyby mi to nekdo potvrdil nebo vyvratil.Myslel jsem si ze to funguje jako dvd stahnu a vypalim a prehraju to jak v pc tak v prehravaci.Diky moc za radu. :)
Dallas
0+
0+
 
Příspěvky: 37
Registrován: středa 19. 12. 2007 21:34:34

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v čtvrtek 20. 11. 2008 19:33:29

Ahoj tak to je trochu slozitejsi zkus si prvne neco precist treba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/BitTorrent vcetne externich odkazu a pak se mne zeptej kdyz ti nebude neco jasne na PM at tady neplevelime forum.Jinat hdbits je privatni torrent tracker kde je vstup jen na pozvanky kterymi v soucasne dobe nedisponuji ale to neznamena ze nelze sehnat i jine trackery kde se BD nachazeji i kdyz sem to nezkousel. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 20. 11. 2008 20:03:16

immortal píše:Co je to za soubor pokud mkv tak to nepujde,pokud m2ts jit by to melo.BD jsou dve slozky BDMV a CERTIFIKATE v BDMV je slozka stream a v ni veliky soubor, to je film ten staci vse ostatni je na nic.Jestli bude vetsi nez 23 GB na bd-r ho nedostanes pokud neodstranis nejaky zvuky.Pokud vypalis jen ten m2ts pujde to v ps3 (me to jde) ale pozor nekdy to ma format filmu 5.1 a s tim by mohl mit prehravac potize tak bych pak volil predelat to v tsmuxeru na 4.1.Pokud vim popcorn a podobny film 5.1 neprehraji.


Pleteš pojmy s dojmy, BluRay (m2ts) je vždycky L4.1. Taky že vše ostatní je na nic bych netvrdil. Co menu (když je funkční), bonusy atd.? Navíc není výjimkou, že film je rozdělen v několik m2ts souborech... Pokud vím, tak většina bluray ripnutých do pc má odstraněnou ochranu a problémy dělají většinou jen při přímém přehrávání z pevného disku, po vypálení ne.

Mimo to, mechaniky jsou dneska už dvouvrstvé, média taky a spousta filmů taky (namátkou např. Wanted, bondovky, The Incredible Hulk, Tropic Thunder, Reservoir Dogs, Transformers, Baraka, Hannibal.......).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 20:35:40

Nick007 píše:
immortal píše:Co je to za soubor pokud mkv tak to nepujde,pokud m2ts jit by to melo.BD jsou dve slozky BDMV a CERTIFIKATE v BDMV je slozka stream a v ni veliky soubor, to je film ten staci vse ostatni je na nic.Jestli bude vetsi nez 23 GB na bd-r ho nedostanes pokud neodstranis nejaky zvuky.Pokud vypalis jen ten m2ts pujde to v ps3 (me to jde) ale pozor nekdy to ma format filmu 5.1 a s tim by mohl mit prehravac potize tak bych pak volil predelat to v tsmuxeru na 4.1.Pokud vim popcorn a podobny film 5.1 neprehraji.


Pleteš pojmy s dojmy, BluRay (m2ts) je vždycky L4.1. Taky že vše ostatní je na nic bych netvrdil. Co menu (když je funkční), bonusy atd.? Navíc není výjimkou, že film je rozdělen v několik m2ts souborech... Pokud vím, tak většina bluray ripnutých do pc má odstraněnou ochranu a problémy dělají většinou jen při přímém přehrávání z pevného disku, po vypálení ne.

Mimo to, mechaniky jsou dneska už dvouvrstvé, média taky a spousta filmů taky (namátkou např. Wanted, bondovky, The Incredible Hulk, Tropic Thunder, Reservoir Dogs, Transformers, Baraka, Hannibal.......).


Kdyz myslis hadat se nebudu sam vlastnim bluray v 5.1 a dokonce i v 3.0 takze hadat se nebudu jiste o tom vis vic.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 20:37:30

immortal píše:
Nick007 píše:
immortal píše:Co je to za soubor pokud mkv tak to nepujde,pokud m2ts jit by to melo.BD jsou dve slozky BDMV a CERTIFIKATE v BDMV je slozka stream a v ni veliky soubor, to je film ten staci vse ostatni je na nic.Jestli bude vetsi nez 23 GB na bd-r ho nedostanes pokud neodstranis nejaky zvuky.Pokud vypalis jen ten m2ts pujde to v ps3 (me to jde) ale pozor nekdy to ma format filmu 5.1 a s tim by mohl mit prehravac potize tak bych pak volil predelat to v tsmuxeru na 4.1.Pokud vim popcorn a podobny film 5.1 neprehraji.


Mimo to, mechaniky jsou dneska už dvouvrstvé, média taky a spousta filmů taky (namátkou např. Wanted, bondovky, The Incredible Hulk, Tropic Thunder, Reservoir Dogs, Transformers, Baraka, Hannibal.......).


Jinak Wanted mam doma po odstraneni vseho ma film 23 Gb se vsemi zvuky,To samy Hulk nevim kolik jich mas doma nebo z ceho cerpas,ale pises kraviny,pokud neveris poslu te fotky aby si mel jistotu
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 20:39:03

Martas píše:Jojo je to jak pises slozka BDMV a v ni slozka stream a v tom je toho spousta i ty soubory m2ts takze by to mnelo byt normalne prehratelne po vypaleni diky moc zkusim to nechat vypalit a uvidime.Zatim jen jeden kus abych neprisel o moc penez kdyz to nebude k nicemu diky moc :) .

mkv to urcite neni v tom mam filmu dost a trochu se v tom orientuji takze to muzu vyloucit.



Kup si za 230 korun prepisovatelny BD a nic nezkazis,a muzes experimentovat porad.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 20. 11. 2008 20:52:54

immortal píše:Kdyz myslis hadat se nebudu sam vlastnim bluray v 5.1 a dokonce i v 3.0 takze hadat se nebudu jiste o tom vis vic.


Já se nehádám. Jen konstatuju, že ve specifikaci BluRay je MPEG-4 AVC maximálně High Profile@Level 4.1.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v čtvrtek 20. 11. 2008 20:54:48

immortal píše:
Martas píše:Jojo je to jak pises slozka BDMV a v ni slozka stream a v tom je toho spousta i ty soubory m2ts takze by to mnelo byt normalne prehratelne po vypaleni diky moc zkusim to nechat vypalit a uvidime.Zatim jen jeden kus abych neprisel o moc penez kdyz to nebude k nicemu diky moc :) .

mkv to urcite neni v tom mam filmu dost a trochu se v tom orientuji takze to muzu vyloucit.



Kup si za 230 korun prepisovatelny BD a nic nezkazis,a muzes experimentovat porad.




Diky za tip to mne vubec nenapadlo ;)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v čtvrtek 20. 11. 2008 20:57:06

Nick007 píše:
immortal píše:Kdyz myslis hadat se nebudu sam vlastnim bluray v 5.1 a dokonce i v 3.0 takze hadat se nebudu jiste o tom vis vic.


Já se nehádám. Jen konstatuju, že ve specifikaci BluRay je MPEG-4 AVC maximálně High Profile@Level 4.1.


A ja konstatuju ze mam doma jedno BD to ma 3.0 a druhy ma 5.1 muzes konstatovat co chces realita je takova.Jeste upresnim jde o BD s codekem VC1
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Další

Zpět na Mechaniky a vypalovačky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron