HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Kopie blu-ray filmů

...pro notebooky, PC i Apple. Zkušenosti, problémy, firmware, ceny.

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod rantirak v sobota 21. 2. 2009 17:20:15

immortal píše:
rantirak píše:AHOJ
Mám na vás dotaz. Mám stolní blu ray přehrávač sony S350.Mám problém na něm přehrát vypálené BD-R s filmem. Přehrávač ho vidí jako BD-R? Ale jestliže film vypálím na BD-RW tak ho přehraje normálně bez problému. Vidí ho jako BD-RW/BDMV. Nerozumím tomu, nemá někdo prosím podobné zkušenosti a možná řešení? Díky (přehrávač jsem aktualizoval přes internet to taky nepomohlo)


A umi tvuj sony BD-R,jinak jestli palis na bd-re stejne jako na bd-r musi to videt.Jak to palis v cem a jak


V dokumentaci je plná podpora BD-R,RE,DL a ROM .Pálím v nero 8,a zkusil jsme i dodaný soft k mechanice od cyberlinku.Výsledek je stejný.RE jde a R ne,postup pálení naprosto stejný.Jiný přehravač nemám k dispozici,jen počítač a tam je to ok.Pálím to pomocí UDF 2.5 podle tady uvedených návodů.Dík za ohlas.
rantirak
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: pátek 6. 2. 2009 12:45:12

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v sobota 21. 2. 2009 19:21:59

Mam taky Sony bdp-s350 a zkousel sem zalohovat jak na bd-re tak na bd-r a vse mi jede jak ve stolnim prehravaci tak na pc v mechanice takze v prehravaci pravdepodobne problem nebude...
V neru jsem ale nepalil vse jsem delal pomoci programu ImgBurn.
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v sobota 21. 2. 2009 19:42:46

Mozna je to blbost ale zkusil bych BD disk od jineho vyrobce.
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod rantirak v sobota 21. 2. 2009 19:51:02

eko píše:Mam taky Sony bdp-s350 a zkousel sem zalohovat jak na bd-re tak na bd-r a vse mi jede jak ve stolnim prehravaci tak na pc v mechanice takze v prehravaci pravdepodobne problem nebude...
V neru jsem ale nepalil vse jsem delal pomoci programu ImgBurn.


A je nějaké speciální nastavení toho programu,nebo ho nechat tak jak je a pálit?Dík
rantirak
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: pátek 6. 2. 2009 12:45:12

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v sobota 21. 2. 2009 20:14:16

rantirak píše:
eko píše:Mam taky Sony bdp-s350 a zkousel sem zalohovat jak na bd-re tak na bd-r a vse mi jede jak ve stolnim prehravaci tak na pc v mechanice takze v prehravaci pravdepodobne problem nebude...
V neru jsem ale nepalil vse jsem delal pomoci programu ImgBurn.


A je nějaké speciální nastavení toho programu,nebo ho nechat tak jak je a pálit?Dík


No jestli mas za prve udf na 2,5 a za druhy jestli je to cely bd s menu je zapotrebi palit i certifikate slozku.Jinej disk nevim jestli by pomoh kdyz to vypalilo image v pohode a jde to v pc.Jinou znacku disku bych pouzil kdyby tohle vypalovani selhalo,ale kdyz to slo vypalovat dobre je bd v poradku.Neznam prehravac co by odmital nacist urcitou znacku media
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Martas v sobota 21. 2. 2009 20:58:13

Ja sice taky ne ale to neznamena ze takova varianta nemuze nastat. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v sobota 21. 2. 2009 21:27:40

rantirak píše:
eko píše:Mam taky Sony bdp-s350 a zkousel sem zalohovat jak na bd-re tak na bd-r a vse mi jede jak ve stolnim prehravaci tak na pc v mechanice takze v prehravaci pravdepodobne problem nebude...
V neru jsem ale nepalil vse jsem delal pomoci programu ImgBurn.


A je nějaké speciální nastavení toho programu,nebo ho nechat tak jak je a pálit?Dík


Ne,nic specialniho jsem nenastavoval :) Koukni tady http://forum.hdmag.cz/viewtopic.php?f=8&t=1424&start=25 tady Nick007 pise jak vytvorit iso image v programu ImgBurn (create image file from files/folders) a ten pote muzes krasne vypalit jak pomoci zmineneho programu ImgBurn (write image file to disc) tak podle me i v Nero 7,8...
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod rantirak v sobota 21. 2. 2009 22:34:02

eko píše:
rantirak píše:
eko píše:Mam taky Sony bdp-s350 a zkousel sem zalohovat jak na bd-re tak na bd-r a vse mi jede jak ve stolnim prehravaci tak na pc v mechanice takze v prehravaci pravdepodobne problem nebude...
V neru jsem ale nepalil vse jsem delal pomoci programu ImgBurn.


A je nějaké speciální nastavení toho programu,nebo ho nechat tak jak je a pálit?Dík


Ne,nic specialniho jsem nenastavoval :) Koukni tady http://forum.hdmag.cz/viewtopic.php?f=8&t=1424&start=25 tady Nick007 pise jak vytvorit iso image v programu ImgBurn (create image file from files/folders) a ten pote muzes krasne vypalit jak pomoci zmineneho programu ImgBurn (write image file to disc) tak podle me i v Nero 7,8...


Ahoj, takže jsem zkusil vypálit film pomocí ImgBurn na BD-RE.Vypálení proběhlo úspěšně a disk jde bez jakýkoliv problémů přehrát v přehrávači sony s350.Musím říct, že program se mi fakt líbí a doslova sám mi řekl, jak to mám vypálit když jde o film na BD,pojmenovat udf atd. Fakt dobrý.Celý slavný Nero se může jít…..Zítra to vypálím na BD-R a uvidím.Každopádně díky za vaše rady.
rantirak
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: pátek 6. 2. 2009 12:45:12

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v sobota 21. 2. 2009 23:42:02

Pro image burn nemusis delat zadny iso kde jste to slyseli.Vypali to i ty slozky BDMV a certifikate.Image burn jsem pouzil uz asi na 25 kousku. NERO jsem uplne vymazal je to hrozna sracka.V image burn nemusim delat zadna nastaveni (krome udf ale image si to pamatuje) vse jde samo a navic muzu palit co chci,iso,nebo jenom slozku bdmv takze nemusi to byt zrovna iso.Proste me to nacte i BDMV a hotovo.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v neděle 22. 2. 2009 6:51:01

immortal píše:Pro image burn nemusis delat zadny iso kde jste to slyseli.Vypali to i ty slozky BDMV a certifikate.Image burn jsem pouzil uz asi na 25 kousku. NERO jsem uplne vymazal je to hrozna sracka.V image burn nemusim delat zadna nastaveni (krome udf ale image si to pamatuje) vse jde samo a navic muzu palit co chci,iso,nebo jenom slozku bdmv takze nemusi to byt zrovna iso.Proste me to nacte i BDMV a hotovo.


Jo to je mozne ja to iso delal kvuli tomu abych to prehral v power dvd 8.
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod rantirak v neděle 22. 2. 2009 14:22:36

Ahoj.
Takže druhý pokus vypálení filmu na BD-R pomocí programu ImgBurn dopadl výborně. Jde přehrát bez problémů v stolním přehrávači. Opravdu bych to neřekl, že to Nero bude kazit a všechny ostatní programy taky a strčí je do kapsy malý prográmek ImgBurn. Všem děkuji za rady, moc mi to pomohlo.
Jen tak mimochodem jsem ty BD který nešli přehrát v stolním přehrávači sony S350 zkusil u kamaráda přehrát v PS3 a tam to šlo bez problémů .Tak pozor pro ostatní který nemají PS3 na vypalovací program.
rantirak
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: pátek 6. 2. 2009 12:45:12

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v neděle 22. 2. 2009 17:48:35

eko píše:
immortal píše:Pro image burn nemusis delat zadny iso kde jste to slyseli.Vypali to i ty slozky BDMV a certifikate.Image burn jsem pouzil uz asi na 25 kousku. NERO jsem uplne vymazal je to hrozna sracka.V image burn nemusim delat zadna nastaveni (krome udf ale image si to pamatuje) vse jde samo a navic muzu palit co chci,iso,nebo jenom slozku bdmv takze nemusi to byt zrovna iso.Proste me to nacte i BDMV a hotovo.


Jo to je mozne ja to iso delal kvuli tomu abych to prehral v power dvd 8.


Opet nechapu proc,pustim si vse z bd aniz bych musel vse nejak porad predelavat a ruzne menit.Natahnu bd do pc, co chci pusitm nemusis to delat do iso.Kdyz rozbalis stream je tam vse v m2ts na kterykoliv kliknes hraje,pokud je to bonus hraje bonus,pokus je to film hraje film pokud je to jen menu je tam menu,nechapu proc porad delate vse slozite se spoustou softu.Udelas iso na to musis mit daemon a podobne srani na cely den.Ja seradim m2ts podle velikosti a asi vim ze 2 mb nebude bonus,takze pokud je tam par velkych m2ts souboru vim ze je to bonus a podobne a pustim si to.ale predelavat to do iso,pak nacitat do virtualni mechaniky jen abych pustil co jde klikne pustit ze slozky nechapu.Nebo vymazu ze slozky stream film,a vse ostatni vypalim na bd-re a zustane me menu a bonusy,ty si pustim a stolnim prehravaci a pak klidne smaznu a vypalim film.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod rantirak v neděle 22. 2. 2009 18:34:44

immortal píše:
eko píše:
immortal píše:Pro image burn nemusis delat zadny iso kde jste to slyseli.Vypali to i ty slozky BDMV a certifikate.Image burn jsem pouzil uz asi na 25 kousku. NERO jsem uplne vymazal je to hrozna sracka.V image burn nemusim delat zadna nastaveni (krome udf ale image si to pamatuje) vse jde samo a navic muzu palit co chci,iso,nebo jenom slozku bdmv takze nemusi to byt zrovna iso.Proste me to nacte i BDMV a hotovo.


Jo to je mozne ja to iso delal kvuli tomu abych to prehral v power dvd 8.


Opet nechapu proc,pustim si vse z bd aniz bych musel vse nejak porad predelavat a ruzne menit.Natahnu bd do pc, co chci pusitm nemusis to delat do iso.Kdyz rozbalis stream je tam vse v m2ts na kterykoliv kliknes hraje,pokud je to bonus hraje bonus,pokus je to film hraje film pokud je to jen menu je tam menu,nechapu proc porad delate vse slozite se spoustou softu.Udelas iso na to musis mit daemon a podobne srani na cely den.Ja seradim m2ts podle velikosti a asi vim ze 2 mb nebude bonus,takze pokud je tam par velkych m2ts souboru vim ze je to bonus a podobne a pustim si to.ale predelavat to do iso,pak nacitat do virtualni mechaniky jen abych pustil co jde klikne pustit ze slozky nechapu.Nebo vymazu ze slozky stream film,a vse ostatni vypalim na bd-re a zustane me menu a bonusy,ty si pustim a stolnim prehravaci a pak klidne smaznu a vypalim film.


Máš naprostou pravdu,ale jestliže nepustím film na bd (m2ts) pře power dvd,tak kvalita obrazu stojí za prd,tak třeba proto si chcou dělat lidi iso soubor.Já jsem zastánce hned pálit,na počítači se na to dívat mě prostě nebaví.Ale fakt je,že to jde spustit v počítači bez toho,aby se muselo dělat zdlouhavě iso.
rantirak
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: pátek 6. 2. 2009 12:45:12

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v neděle 22. 2. 2009 18:54:26

immortal

Ja zas opet nechapu co resis ty,uz sem to psal i v jinem vlakne proc iso :!: :?: V cem jinem si mam prehrat Blu-ray na pc jako celek :?: Samozrejme pokud si chci prehrat jen nektere soubory z bd tak mi to prehraje i kmplayer a podobne programy jenze aby mi to prehraly bez trhani tak budu muset do pc nahravat spoustu sracek (kodeku) a to se mi fakt nechce ;) Takze si udelam to iso a sem spokojeny 8-)
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Nick007 v neděle 22. 2. 2009 19:03:48

rantirak píše:Já jsem zastánce hned pálit,na počítači se na to dívat mě prostě nebaví.


A co lidi, co používají PC jako přehrávač, hm?

rantirak píše:Ale fakt je,že to jde spustit v počítači bez toho,aby se muselo dělat zdlouhavě iso.


Ano m2ts stream spustíte kdekoliv, ale plnohodnotné BD včetně menu a bonusů ne. V PowerDVD 7 spousta novějších filmů nejde a PowerDVD 8 BD z HDD nenačte, pouze z virtuálky.

immortal: Proč teda na ty média ty menu vůbec dávaj, když si to může člověk všechno pustit přímo z jednotlivých souborů? Navíc každej na přehrávání BD nepotřebuje BD-RE mechaniku, imho HTPC je mnohem mnohem univerzálnější a stylem klik cvak a jedu se ovládat nechá taky. A nemusím přemýšlet o zlevnění oboustranných BD placek :D Každej má prostě jiný možnosti a podle toho si přizpůsobí postupy.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pondělí 23. 2. 2009 0:26:32

Nick007 píše:
rantirak píše:Já jsem zastánce hned pálit,na počítači se na to dívat mě prostě nebaví.


A co lidi, co používají PC jako přehrávač, hm?

rantirak píše:Ale fakt je,že to jde spustit v počítači bez toho,aby se muselo dělat zdlouhavě iso.


Ano m2ts stream spustíte kdekoliv, ale plnohodnotné BD včetně menu a bonusů ne. V PowerDVD 7 spousta novějších filmů nejde a PowerDVD 8 BD z HDD nenačte, pouze z virtuálky.

immortal: Proč teda na ty média ty menu vůbec dávaj, když si to může člověk všechno pustit přímo z jednotlivých souborů? Navíc každej na přehrávání BD nepotřebuje BD-RE mechaniku, imho HTPC je mnohem mnohem univerzálnější a stylem klik cvak a jedu se ovládat nechá taky. A nemusím přemýšlet o zlevnění oboustranných BD placek :D Každej má prostě jiný možnosti a podle toho si přizpůsobí postupy.


Opet tedy nechapu proc si rovnou nenatahne ten film do pc jako iso,proc to natahne na hdd jako dve slozy a pak to predelava na iso.Nekdy je az s podivem jakou cestou je mozny jit k dosazeni snadneho vysledku.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pondělí 23. 2. 2009 0:29:11

eko píše:immortal

Ja zas opet nechapu co resis ty,uz sem to psal i v jinem vlakne proc iso :!: :?: V cem jinem si mam prehrat Blu-ray na pc jako celek :?: Samozrejme pokud si chci prehrat jen nektere soubory z bd tak mi to prehraje i kmplayer a podobne programy jenze aby mi to prehraly bez trhani tak budu muset do pc nahravat spoustu sracek (kodeku) a to se mi fakt nechce ;) Takze si udelam to iso a sem spokojeny 8-)


Proc mas teda v pc BDMV a CERTIFIKATE kdyz vis ze si to to budes chtit prehrat jako celek.Proc to nenatahnes rovnou jako iso.Ja se jen divim slozitosti toho konani ne jeho duvodum.Duvody jsou jasny,ale ty okliky hruza.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod Nick007 v pondělí 23. 2. 2009 0:42:01

immortal píše:proc si rovnou nenatahne ten film do pc jako iso


Co já vím, třeba to médium nemá "přímo u sebe", co ty víš :twisted:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v pondělí 23. 2. 2009 8:09:54

Nick007 píše:
immortal píše:proc si rovnou nenatahne ten film do pc jako iso


Co já vím, třeba to médium nemá "přímo u sebe", co ty víš :twisted:


:twisted:
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v pondělí 23. 2. 2009 8:46:31

immortal


Tak jak pise Nick007...Disk nemam fyzicky u sebe cili musim pracovat s tim co mam na disku.
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pondělí 23. 2. 2009 15:15:18

Nick007 píše:
immortal píše:proc si rovnou nenatahne ten film do pc jako iso


Co já vím, třeba to médium nemá "přímo u sebe", co ty víš :twisted:


Aha a jak to tedy dostal do pc,kdyz ho nema u sebe nejak to tam dostat musel asi ne a jestli pocital,ze si bude chtit pustit proc rovnou neudelal iso.A stahnuty to nema psal prece o anydvd.Kdyby to stah nerikam nic,ale on to natah do pc jako slozky a ted to slozite prevadi do iso, to nedovedu pochopit.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pondělí 23. 2. 2009 15:17:33

eko píše:immortal


Tak jak pise Nick007...Disk nemam fyzicky u sebe cili musim pracovat s tim co mam na disku.


Tady me pride ze nejak lidi asi nectou,nebo nechteji cist,ja se ptam proc kdyz si ho mel fyzicky u sebe si ho rovnou nenatah jako iso kdyz si to chtel pustit v pc.To me zajima to je jako mit dvd,ulozit to do divx a pak schanet neco co me to predela do dvd. :D :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v pondělí 23. 2. 2009 16:07:36

tak snazim se to s immortalem vesvetlit pres icq...
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod eko v pondělí 23. 2. 2009 16:25:57

eko píše:tak snazim se to s immortalem vesvetlit pres icq...


takze marna snaha asi mluvim do dubu :roll: ma proste svuj nazor na vec a vsichni ostatni jsou paka a navic pry porad otravuju s iso soubory :mrgreen: koncim debatu s timto panem
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kopie blu-ray filmů

Příspěvekod immortal v pondělí 23. 2. 2009 16:56:33

eko píše:
eko píše:tak snazim se to s immortalem vesvetlit pres icq...


takze marna snaha asi mluvim do dubu :roll: ma proste svuj nazor na vec a vsichni ostatni jsou paka a navic pry porad otravuju s iso soubory :mrgreen: koncim debatu s timto panem


Tezko radit nekomu kdo si tvrdohlave odmita nainstalovat aspon zakladni kodeky pro potrebny chod HD videi a pak tu breci ze mu to nejde pustit.Kdyby si mel kodeky jako 99% lidi slo by te to bez iso a nemusel by si tu schanet jak to pustit.
Uživatelský avatar
immortal
100+
100+
 
Příspěvky: 191
Registrován: úterý 12. 2. 2008 20:04:21
Bydliště: Plzen

PředchozíDalší

Zpět na Mechaniky a vypalovačky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron