HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

JVC LT-42S90BU: Stanu se tenčím a ještě tenčím...

Upoutávky na nové články magazínu HDmag.cz, jehož je toto fórum nedílnou součástí.
Pravidla fóra
Upoutávky na články z magazínu HDmag.cz jsou zde z pochopitelného důvodu - aby se o nich dozvědělo co nejvíce návštěvníků tohoto fóra. Pokud máte nějaký jiný zajímavý článek, šup s ním do Zajímavých článků a odkazů.

JVC LT-42S90BU: Stanu se tenčím a ještě tenčím...

Příspěvekod d.f.h v pátek 15. 5. 2009 16:18:56

Televizor není vybaven digitálním tunerem, "vychutnat" si tedy můžete pouze analogové vysílání. To je vzhledem k cenové hladině přinejmenším nečekané. Řada DS9, která je oproti S90 DVB-T tunerem vybavena, se u nás bohužel nebude prodávat.

http://hdmag.cz/clanek/jvc-lt-42s90bu-s ... ste-tencim
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: JVC LT-42S90BU: Stanu se tenčím a ještě tenčím...

Příspěvekod marcusio v pátek 8. 1. 2010 10:54:37

Dobrý den. Díky za test JVC. Dlouho jsem nic u nás nemohl najít. Rád bych se na něco zeptal. Před půl rokem jsem jsem si pořídil právě typ JVC LT42S90BU za 23 tis.To, že nemá digi tuner mě až tak nevadí, ale zajímá mě zda-li se dá nestejnoměrné podsvícení nějak upravit (např. funkcemi zlepšení obrazu). Jinak jak moc je nutné je u toho typu si přídit kvalitní komponentní propojení. Mám jen obyčejný starší scart (několikrát vytahovaný). Měl bych jako laik poznat zlepšení obrazu po té výměně kabelů? Nebo je to zanedbatelné zlepšení? A ohledně celkové kvality obrazu. Stojí tenhle typ za ty peníze? Doufal jsem totiž, že si kupujeme už něco "lepšího". Díky moc
marcusio
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: pátek 8. 1. 2010 10:37:26

Re: JVC LT-42S90BU: Stanu se tenčím a ještě tenčím...

Příspěvekod d.f.h v pátek 8. 1. 2010 11:54:57

I když už je to víc než rok, co se mi tenhle model dostal do ruky, pamatuji si na něj docela dobře. Původně měla totiž jeho recenze vyjít o něco dříve samostatně, ale nakonec bylo rozhodnuto ji do S&V na mé doporučení nezařadit. Hodnocení 7/10 je sice relativně vysoké, ale v rámci celého srovnávacího testu plochých televizí (viz odkaz výše) nejnižší a odpovídá kvalitám tohoto přístroje.

Ačkoliv proti značce JVC vůbec nic nemám, tenhle model bych si docela určitě nepořídil, hlavně kvůli opravdu nepěknému obrazu. S nestejnoměrným podsvícením nic moc nenaděláte a to je problém. Za 23 tisíc by se stoprocentně dala najít obrazově o třídu až dvě lepší televize.

Kvalitnější propojení samozřejmě určitou službu udělá, doporučoval bych samozřejmě HDMI, i když je mi jasné, že ne vždy je to možné. SCART oproti komponentu je ovšem otázka - pokud se nepletu, tak SCART může vést i komponentní signál, ne?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha


Zpět na HDmag.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron