HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Samsung PS59D6900, PANASONIC TX-P50VT30, nebo projektor?

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

Samsung PS59D6900, PANASONIC TX-P50VT30, nebo projektor?

Příspěvekod Papinak v úterý 31. 5. 2011 17:24:48

Jelikož mám již "celých" dva a půl roku starou TV (viz. podpis), tak si myslím, že pomalu přišel čas na obměnu ;) . Pokusím se tady sepsat moje myšlenkové pochody a budu rád za jakékoli rady popřípadě Vaše reakce. Velice mě zaujala tato: http://www.alza.cz/59-samsung-ps59d6900-d232460.htm TV od SAMSUNGU a to zejména pro úhlopříčku 150 cm a poměrně slušnou cenu. Nyní mám úhlopříčku 116 cm a pozorovací vzdálenost 2,7 m a už se mi to zdá opravdu malé. Zejména filmy v poměru 2.35:1 apod. mi už tak nějak připadají miniaturní. Jelikož jsem byl vždy pro Panasonic, tak trochu váhám. Cokoli většího než 50" od Panasonicu je naprosto mimo cenově a říkám si, že kromě 3D by mi PANASONIC TX-P50VT30 nepřinesl o moc lepší kino zážitek, jelikož rozdíl 10 cm oproti stávající TV je hodně malý. Na Samsung jsem se byl podívat v předváděcí místnosti a pozorovací vzdálenost byla skoro stejná jako u mě doma. Z 2D i 3D jsem byl VELICE mile překvapen. Obraz opravdu nádherný (až mě to zaskočilo). Černá oproti mému Panáku mnohem lepší. Jediné čeho se bojím je vypalování, které má Panasonic zmáklé opravdu skvěle a nevím, jak je na tom Samsung, no a potom samozřejmě poruchovost. Podle zahraničních fór vychází ten Samsung hodně dobře. Jediný problém je u NĚKTERÝCH kusů "dýchání černé" a bzučení.Když si ale vezmu, jakými neduhy trpí můj současný Panák (trhání obrazu při táhlé jízdě kamery(např. přelet nad stromy), hodně špatná ostrost v pohybu, špatná černá), tak je jasné, že bez chyby není žádný výrobce. No a do toho všeho se mi ještě vkrádá myšlenka na projektor Epson TW 3200 +plátno, což by vyšlo ještě levněji a zážitek by to byl určitě skvělý. Navíc pro běžné sledování TV i když v HD (od UPC) by byla lepší stávající úhlopříčka, než Samsung kráva, jenže mě hodně láká myšlenka na 3D a to zejména ve hrách. No a teď babo raď.

Projektor+současná Tv: klady -ideální velikost na běžné sledování Tv+hoodně velká úhlopříčka na filmy, zápory - absence 3D, asi nutnost zatemnění

Panasonic 50VT30: klady - spolehlivost, výborně řešené vypalování, 3D, stále přijatelná úhlopříčka pro Tv pořady, multimediální výbava, lepší obraz oproti stávající TV, zápory - malý nárůst úhlopříčky pro sledování filmů

Samsung PS59D690: klady - velká úhlopříčka na filmy, multimediální výbava, 3D, lepší obraz oproti stávající TV, zápory - asi velká úhlopříčka na Tv pořady, nejisté vypalování a spolehlivost

Pro mě je priorita sledování filmů a hry. Hodně mě láká 3D a celkem na druhou kolej stavím sledování klasické TV. Spotřeba mi je ukradená.
Zajímalo by mě, jaké řešení by jste zvolily. Popřípadě zda někdo nemá zkušenost se jmenovanými zobrazovadly.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron