HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Koupě tv

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

Koupě tv

Příspěvekod watchertv v pátek 11. 2. 2011 19:54:28

Dobrý den, chtěl bych letos v létě kupovat novou tv do obýváku a rozhoduji se mezi technologiema. Velikost uhlopříčky by měla být 107cm..možna by se dala i 117cm..televizi budu využívat jenom na standartní výsílání na satelitu takže žádné hd protože zatím nemám bluray přehrávač, takže si maximálně tak jednou do měsíce pustím nějaký Full hd film z pc přes hdmi. Dále to bude využívat moje dcerka na pohadky na dvd. Sleduji hodně sport proto bych rád ostrost pohybu (puk při hokeji, míček při tenisu,...). Pročítal jsem si zdejší forum a zarazilo mě že hodně vnucujete Plazmy, nerad bych slýchal chvalu jen na jednu věc. Proto bych nerad aby mi sem odpovidali jen zastanci jedny technologie ale lidi, který mluví objektivně a dokažou říct vyhody a nevyhody na obě technologie. Ze začatku bych zmínil že nechci LED, protože mam menší obývák a stejně ve většine tv jsou jen ty Edge LED u kterých mi přijde že spíše škodí a kazí černou. Dále bych zmínil že mám dilema kvuli oknum, která budou dosti osvětlovat panel tv, proto mam trochu starost u plazem aby byly koukatelný i za bílého dne třeba v létě a ne jen v noci když se setmí. Dále mě velmi mátně těch údajných 600Hz u plazem, můžete mi to objasnit? Protože se mi moc nechce věřit že by frekvence obrazu byla 600Hz spíš jsem tu četl v nějakým topicu že je to frekvence nějakého procesoru a že frekvence obrazu je tuším že 100hz. Co je tedy pravda? (Nezminujte prosím 3D ty mají dvojnásobnou frekvenci, ale 3D tv nechci, bolí mě zní po chvilce oči-zjištěno u Panaku) A jak je to s ostrostí pohybu? Někde jsem četl že i plazmy mažou obraz z důvodu pomalých procesoru a že sice nemá odezvu ale i tak průdký pohyb muže být mázlí...nebo spíš takové ty čáry za pukem atd. U LCD mi to na 100hz Phillipsce přišlo velmi ostré i při prudším pohybu a u známého který má lcd mi obraz též přišel ostrý. Jak to tedy je? Když jsem byl u známého co má plasmu Panasonic, přišla mi černá (i ve tmě) taková šedo-zelená. Což mě zaskočilo když všude hlásaj že to má tu pravou černou. Takže tomu neveřím. Ani u LCD mi přišla zvlášt u nějakých modelů dosti mizerna. Líbila se mi černá u Philipse a Samsunga tam bych řekl že je velmi černá, možná vice jak na ty plazmě. A pak vypalování, četl sem že už to má panák vychytáný ale přesto u známého jsem viděl že když sme koukali na sport tak tam měl vypalený logo (dokonce i druhý den ráno tam bylo ještě trochu vidět). Jak je to stím vypalováním. Protože třeba zrovna u Eurosportu a podobných kanálech to logo býva dlouho nehybné tak to je jako stvořený pro vypálení?A opravdu se mi nechce několik minut před spaním ještě dávat program který přepaluje přepaly aby tam nebyly, kvůli tomu si tv koupit nechci. Na spotřebu nedbám je mi jedno jestli to bude mít odběr 100 nebo 500, hlavně at to splnuje moje podmínky a budu velmi rád když mi zodpovíte moje nejasnosti. A ještě jednou prosím o objektivní hodnocení. Vychvalování jednotlivích technologií mám až až z obchodu kde se svámi skoro perou aby obhajili to svoje (v každým kramu je to ještě jinak :D )
Ještě bých rád dodal moje tipy, budu rád když se knim vyjádříte
http://www.alza.cz/42-philips-42pfl5405 ... 160932.htm
http://www.alza.cz/42-panasonic-viera-t ... 156075.htm
watchertv
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: pátek 11. 2. 2011 19:34:40

Re: Koupě tv

Příspěvekod Papinak v pátek 11. 2. 2011 23:27:44

watchertv píše:Pročítal jsem si zdejší forum a zarazilo mě že hodně vnucujete Plazmy, nerad bych slýchal chvalu jen na jednu věc.

Jestli ono to neznamená, že většina pravidelných přispěvatelů plazmu má a je s ní spokojená.
watchertv píše:Ze začatku bych zmínil že nechci LED, protože mam menší obývák

Myslím, že velikost místnosti nehraje při výběru podsvícení roli.
watchertv píše:a stejně ve většine tv jsou jen ty Edge LED u kterých mi přijde že spíše škodí a kazí černou.

To je pravda.
watchertv píše: Dále bych zmínil že mám dilema kvuli oknum, která budou dosti osvětlovat panel tv, proto mam trochu starost u plazem aby byly koukatelný i za bílého dne třeba v létě a ne jen v noci když se setmí.

Zřejmě máš na mysli, že plazma má lesklý panel (krycí sklo), ale to má ovšem dneska i většina LCD.
watchertv píše:Dále mě velmi mátně těch údajných 600Hz u plazem, můžete mi to objasnit? Protože se mi moc nechce věřit že by frekvence obrazu byla 600Hz spíš jsem tu četl v nějakým topicu že je to frekvence nějakého procesoru a že frekvence obrazu je tuším že 100hz.

Ano to je pravda. frekvence obrazu je skutečně 100 Hz a těch 600 je nějaké dopočítávání, či něco podobného.
watchertv píše: A jak je to s ostrostí pohybu? Někde jsem četl že i plazmy mažou obraz z důvodu pomalých procesoru a že sice nemá odezvu ale i tak průdký pohyb muže být mázlí...nebo spíš takové ty čáry za pukem atd.

Alespoň z vlastní zkušenosti můžu říct, že tohle je blbost. Osobně jsem neviděl plazmu, co by mazala obraz v pohybu. Je ovšem taky pravda, že jsem viděl několik LCD, které pohyb zvládali stejně dobře jako plazmy.
watchertv píše:Když jsem byl u známého co má plasmu Panasonic, přišla mi černá (i ve tmě) taková šedo-zelená. Což mě zaskočilo když všude hlásaj že to má tu pravou černou. Takže tomu neveřím. Ani u LCD mi přišla zvlášt u nějakých modelů dosti mizerna.Líbila se mi černá u Philipse a Samsunga tam bych řekl že je velmi černá, možná vice jak na ty plazmě

Osobně si z černé u plazmy taky nesedám na zadek, ale oproti LCD je to pořád nebe a dudy. U podvícení LED, kde jsou diody umístěny za panelem lze teoreticky dosáhnout lepší černé než u plazmy, ale zase je to na úkor detailů. Prostě vidíš jen tmu a žádné podrobnosti v obraze.
watchertv píše: Jak je to stím vypalováním. Protože třeba zrovna u Eurosportu a podobných kanálech to logo býva dlouho nehybné tak to je jako stvořený pro vypálení?A opravdu se mi nechce několik minut před spaním ještě dávat program který přepaluje přepaly aby tam nebyly, kvůli tomu si tv koupit nechci.

Vypalování existuje dočasné a když hraju hru, kde je statický obrázek, tak po cca třech hodinách hraní je při zobrazení černé obrazovky a pohledu z cca půl metru patrný ten obrys. Vždy ale zmizí do cca dvaceti minut při sledování běžného vysílání. Trvalé vypálení při normálním použití naprosto nehrozí. Osobně jsem nikdy logo stanice vypálené neměl ani dočasně a to televize běží klidně celý den na jednom programu jako kulisa.Jakýsi program na přepalování vypálených míst jsem nikdy nepoužil.

Přeji ti šťastnou ruku při výběru. Já pokud bych kupoval TV, tak plazmu jedině Panasonic a LCD jen Sharp.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: Koupě tv

Příspěvekod Nick007 v sobota 12. 2. 2011 0:57:20

Nebylo tu tohle téma (plazma vs LCD) zrovna minulý týden? A týden před tím? ...

Přiznám se, že takhle strukturovaných 3200 znaků textu nejsem s to přečíst. Takže děkuji Papinakovi, že to rozsekal na otázky :D

Jen bych dodal, smysl má uvažovat pouze o LED s lokálním podsvícením (NE Edge) nebo plazmě. Kvalita a spokojenost bude podobná, takže bych nechal rozhodnout peněženku a velikost úhlopříčky (v obou kategoriích ale bezpochyby zvítězí plazma).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Koupě tv

Příspěvekod watchertv v sobota 12. 2. 2011 11:39:07

dekuji Papinakovi za vyčerpávající info, určitě mi hodně pomohli v ujasnění spousty věcí. Libí se mi jak okomentoval obě technologie a že nepsal jako upoutávací leták na plazmu od Pana

Nick007: Ano o těch sem četl, ale když jsem koukal na ty tv které mají to podvícení celé tak jsou ty ceny o 10 000,- větší než u toho Panaku G20, ještě se podivám po obchodech co se mi bude obrazně líbit, ale vypadá to na plazmu. Avšak zarazilo mě když mi na plazmě samsung pustili v eurosport hd, a ten obraz byl šilěnej. takovej čmouhatej rozpitej. No vubec to nebylo hezky nato že to byl HD kanál a ja navíc budu mit jen obyč ze satelitu. Proto si to ještě omrknu a uvidím co mi padne do oka. Jinak je ten model G20 dobrej? Nebo se dá do těch 25 000,- sehnat i něco lepšího (nejde mi o funkce jako wifi, nějaky youtube, skype apod.) A nevítě kdy bude nová kolekce? vím že ted v katalogu podzim/zima je ta G20 porad aktuální. Tak jestli do léta přijdou s něčím jiným (Nemyslím ted další nálož otřesných 3D)
watchertv
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: pátek 11. 2. 2011 19:34:40

Re: Koupě tv

Příspěvekod Nick007 v sobota 12. 2. 2011 12:32:02

Vyšší model TX-P42V20E se nechá sehnat od 25 tisíc. Nejvyšší 3D model TX-P42VT20 stojí od 27 tisíc. Rozdíly mezi nima jsou kromě 3D minimální.

Nová generace obvykle přichází v březnu - dubnu, tak jsem zvědavý, jaké zlepšení nás čeká letos.

G20 je naprosto perfektní model, já osobně jsem úplně spokojenej i s S20. Na nic jinýho než HD nekoukám, takže zobrazení SD mě nezajímá, a v HD nemám co vytknout (Kino režim je samozřejmostí).

Proč by měl být obraz "čmouhatej rozpitej" to nemám nejmenší tušení, vzhledem k tomu, že plazmová technologie má nulovou odezvu a perfektní zobrazení v pohybu, narozdíl od LCD. Možná ten Sam měl zapnutý nějaký dopočítávání snímků pro vyšší plynulost a vůbec bych se nedivil, kdyby to způsobilo rozmazání.

A řekl jsi to sám, LCD s LED podsvícením s full-array s local dimming je o dost dražší (i když nechápu upřímně proč, asi aby vytáhli peníze z lidí, kteří skočili na špek prodejcům, že plazmu ne-ne)...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Koupě tv

Příspěvekod watchertv v sobota 12. 2. 2011 14:15:23

Nick007: težko říct..ono z větší dálky už to docela šlo, ale já se díval z dálky 2m (takhle ji budu mít doma) a tam nebyly ani problemy v odezvě nebo v rychlosti pohybu, jako spíš v kvalitě toho obrazu.Jako lcd děla kostky, tak tohle bylo takovy rozpitý.Což mě zarazilo když to byl HD kanál. A když sem se podíval ze vzdálenosti třeba půl metru, tak to bylo ještě otřesnější ta ostrost. Proto dost váhám mezi tama technologiema protože např. u toho Philipsu to bylo ostry z jaky koliv vzdalenosti a libilo se mi to víc, akorákt se bojím ty odezvy, ale zase když zminujetě že maji obě technologie stejnou frekvenci (100Hz) tak by to mělo být stejné ne? A nebo si pletu pojmy? Musím si ještě prohlídnout ty Panáky v obchodě. Jinak tedy počkám asi na novou kolekci.
watchertv
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: pátek 11. 2. 2011 19:34:40

Re: Koupě tv

Příspěvekod Nick007 v sobota 12. 2. 2011 14:41:23

Na frekvenci záleželo naposled u CRT. Já nikdy nic takového u své televize u HD ani DVB-T nepozoroval. Tak to spíš byla nějaká vlastnost toho Sama.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron