HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Upoutávky na nové články webu HDTVblog.cz, jehož obsah s tímto diskusním fórem přímo koresponduje.

Moderátor: honza

Pravidla fóra
Upoutávky na články webu HDTVblog.cz jsou zde z pochopitelného důvodu - aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí a samozřejmě i vyhledávačů. Pokud máte nějaký jiný zajímavý článek, šup s ním do Zajímavých článků a odkazů.

LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Příspěvekod honza v čtvrtek 21. 2. 2008 11:53:16

Během čtvrtého čtvrtletí roku 2007 se podle výzkumu společnosti Displaysearch poprvé v historii podařilo prodat globálně více kusů LCD televizí než klasických CRT obrazovek.

http://www.hdtvblog.cz/novinky/lcd-televize-predstihly-v-prodejich-crt-obrazovky
honza
200+
200+
 
Příspěvky: 298
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:08:10
Bydliště: Brno

Re: LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Příspěvekod Tony v čtvrtek 21. 2. 2008 12:11:18

Čísla jsou jedna věc, ale spokojenost klientů je věc druhá! Neškodilo by, udělat pořádnou anketu, kolik klientů je opravdu spokojeno s kvalitou svého nového LCD ... To by byli teprve zajímavé čísla! Nejčastěji u nás kupovaná cenová hladina LCD je na hony vzdálená kvalitě stejně drahých i když dnes už "starých" CRT televizí! Geometrie nebo kontrast nenahradí těmto lidem rozmazaný hokej nebo fotbal z analogového příjmu a o kvalitě barev se v této třídě taky nemá význam bavit ... Kolik lidí má LCD na které se dá divat ze všech zdrojů bez nadávání?
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 21. 2. 2008 13:53:41

Bodejď by se neprodalo více LCD, když CRT už skoro nikde nemají a plazmy jsou dražší. To dá přece rozum. Ty čísla neznamenají vůbec nic.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 21. 2. 2008 14:18:25

Tony píše:Čísla jsou jedna věc, ale spokojenost klientů je věc druhá! Neškodilo by, udělat pořádnou anketu, kolik klientů je opravdu spokojeno s kvalitou svého nového LCD ... To by byli teprve zajímavé čísla! Nejčastěji u nás kupovaná cenová hladina LCD je na hony vzdálená kvalitě stejně drahých i když dnes už "starých" CRT televizí! Geometrie nebo kontrast nenahradí těmto lidem rozmazaný hokej nebo fotbal z analogového příjmu a o kvalitě barev se v této třídě taky nemá význam bavit ... Kolik lidí má LCD na které se dá divat ze všech zdrojů bez nadávání?


Já už na různých návštěvách viděl tolik špatných LCD TV, že vůbec nechápu, proč ti lidé svou původní CRT TV vlastně vyměnili. Navíc většina lidí po přechodu na LCD TV začala koukat na 4:3 obraz uměle zderformovaný na 16:9. A těch ošklivých duchů kvůli nekvalitnímu propojení... Že je na to vůbec baví koukat? I ČB televizory měli černější černou než ta moderní šedivá LCDčka...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: LCD televize předstihly v prodejích CRT obrazovky

Příspěvekod pavelz v čtvrtek 21. 2. 2008 15:59:33

tomiisek píše:
Tony píše:Čísla jsou jedna věc, ale spokojenost klientů je věc druhá! Neškodilo by, udělat pořádnou anketu, kolik klientů je opravdu spokojeno s kvalitou svého nového LCD ... To by byli teprve zajímavé čísla! Nejčastěji u nás kupovaná cenová hladina LCD je na hony vzdálená kvalitě stejně drahých i když dnes už "starých" CRT televizí! Geometrie nebo kontrast nenahradí těmto lidem rozmazaný hokej nebo fotbal z analogového příjmu a o kvalitě barev se v této třídě taky nemá význam bavit ... Kolik lidí má LCD na které se dá divat ze všech zdrojů bez nadávání?


Já už na různých návštěvách viděl tolik špatných LCD TV, že vůbec nechápu, proč ti lidé svou původní CRT TV vlastně vyměnili. Navíc většina lidí po přechodu na LCD TV začala koukat na 4:3 obraz uměle zderformovaný na 16:9. A těch ošklivých duchů kvůli nekvalitnímu propojení... Že je na to vůbec baví koukat? I ČB televizory měli černější černou než ta moderní šedivá LCDčka...


Mám podobný názor. Nicméně sám mám LCD (Samsung LE40R71B) a jsem vcelku spokojený. Je to ale samozřejmě o ceně. Většina prodaných LCD TV je ve velikosti 32" a téměř všechno levné typy kolem 19900 Kč.
Když jsem před rokem kupoval svojí 40" LCD tak stála 53.000 Kč. Když jsem se pak letos podíval na ceny, které jsou v podstatě poloviční, tak mi z toho nebylo moc veselo. Nicméně kamarád si zrovna koupil novou 32" LCD za zmíněných 19000 Kč. Tak jsem byl zvědavý jak pokročila kvalita obrazu, ale to jsem se pěkně přepočítal. S cenou totiž klesla i kvalita a to strašně. Takže ve finále mi kamarád v podstatě udělal radost protože vím, že ty peníze za svoji LCD jsem přeci jenom nevyhodil zbytečně.
LCD Samsung LE40R71B; DVD Panasonic DVD-RA61, Panasonic DVD-S52; Receiver ONKYO TX-DS595; Repro: front Dantax Octava 30, center Dantax C10, surr. Dantax Ocatava 10, sub. Jamo E6SUB
pavelz
0+
0+
 
Příspěvky: 33
Registrován: středa 16. 1. 2008 12:59:10


Zpět na HDTVblog.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron