HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v úterý 19. 1. 2010 2:03:14

Tak jsem si udělal radost a koupil jsem si po dlouhé době nové BDčko. Tohle dobrodružství mě prostě lákalo. Předem říkám, že sleduju obraz na plátně a mám cca 2m uhlopříčku 16:9, bude to potřeba...

...FILM...

Je to dokument. Pro někoho plus, pro někoho ne. Film je na disku ve dvou verzích a budu se věnovat oboum. Dokument vypráví o "dolíku", roztomilé, delfínu podobné potvůrce, která křižuje oceán. Spolu s ní prožíváme cestu mořem a poznáváme život v oceánu. Dokument trvá 40min a je velmi dobře udělán. V podstatě uteče mnohem rychleji, než se zdá. Velmi chytře udělané prostřihy Vás přepraví do minulosti a zpět a Vy se jen budete tiše obdivovat časosběrným snímkům.

...OBRAZ 3D...

V BD jsou přibaleny 4 brýle, klasické dvoubarevné, papírové a docela poctivé. Obraz ve 3D je...prostě prostorový. Některé momenty jsou naprosto dokonalé a přičarují Vám prostor opravdu přímo před oči - jde třeba o prodírání kamery přes větve. Nádherné lokace 3D přibližuje naprosto fantastikým způsobem. A když připluje megadinosaurus k Vám, je to prostě supr ! Překrásná krajina, která je kolem Vás ( bez nadsázky! ) a na které můžete nechat oči ( a ruce ). Ale jak už to bývá, něco za něco...
takže můj první postřeh se týká rozlišení - přesto že je disk ve fullhd rozlišení, subjektivně se zdá být rozlišení výrazně menší, asi tak na úrovni tv. Dá se říct, že to nevadí, protože ten prostor to prostě přebije.
druhý postřeh - osobně se mi zdá, že 3D neuvěřitelným způsobem zmenšilo uhlopříčku ( fyzicky byla stejná ). Proto jsem uváděl na začátku mou uhlopříčku ( 2m ), ve filmu se mi zdála cca o 20 cm menší. Nevím proč, ale prostě to tak bylo. Ale jak jsem řekl, ten 3D rozměr to prostě přebije :)
Osobně bych řekl, že pro sledování 3D filmů je velký obraz naprostou podmínkou. Zkrátka čím větší, tím lepší - nebo máte jinou zkušenost ? Oni asi ví, proč udělali IMAX obrovskej :) Každopádně, tenhle filmek jsem vyzkoušel jako testovací při návštěvě a musím říct, že všichni byi naprosto okouzlení. Ani ne dokonalým obrazem ( ve smyslu detailů ), ale spíš tím dokonalým pohlcením. Tady prostě to 3D funguje. A nejlepší na tom je, že tady není proto, aby Vás ohromilo ( což udělá ), ale proto, aby perfektně doplnilo příběh. A to se mi moc líbí...apropo příběh...no, leckterý scénáristi by se měli co naučit :) Trošku to připomíná večerníček o zvířátkách, trošku vědecké bádání...každopádně to funguje! Škoda jen, že jsme se nedočkali taky trošku akce, když už je to o monstrech, očekával bych krapet víc zubů. Ale to by pak možná hrálo příliš na efekt, takhle je to prostě takové to tajné pozorování dravé zvěře. A ručím za to, že čím blíž půjdete, tím bude to pozorování napínavější.

...OBRAZ 2D...

Klasické nádherné blučko. Některé obrázky jsou vyloženě dělané pro 3D verzi a ve 2D vypadají trochu uměle a počítačově. Uhlopříčka byla naprosto v pořádku. Obraz je mnohem detailnější a rozhodně dokument stojí za zhlédutí i v této verzi.

...ZVUK...

český dabing je mimořádně povedený a hlas je opravdu velmi příjemný a známý z mnoha dokumentů ( a za boha si nevzpomenu, kdo ho dabuje )
Angličtina je taky v pohodě, titulky jsou napsaný podrobně a nic nevynechávají, ale pro 3D efekt nevhodné ( rozbijí efekt )
Musím se zmínit o hudbě. Je naprosto perfektní, nerušivá a ... taková ta relaxační. Prostě se k podmořskému životu víc než hodí. Hudbu napsal Peter Gabriel.

...BONUSY...

Jsou přítomné pouze v SD a jedná se v podstatě o reklamu na national geographic a mimochodem ne moc povedenou... Dále je zde galerie s některými modely ve 3D ( ovšem ne nabrýle..)

...ZÁVĚR...

Máte rádi dokumenty ? Fajn, tenhle je pěkný. Máte rádi 3D ? Fajn, tady to uvidíte a užijete si ho. Opravdu se hodí BD pro každého ? Je mi líto, ale asi ne, takže pokud nejste fanda 3D a přírody zároveň, jen se na to mrkněte třeba v půjčovně. Pokud Vás příroda baví a přes National Geographic přispíváte na výzkumy, jděte do toho ! Ta 3D projekce je fakt úžasná !! Jděte do toho !!!!! Doufám, že bude takovýchhle 3D dokumentů víc !!!!!!!!
Naposledy upravil derek dne neděle 24. 1. 2010 23:04:00, celkově upraveno 3
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v úterý 19. 1. 2010 2:07:16

ještě mě napadlo...v dokumentu je několik 3D fotek...dají se udělat tyhle 3D fotky s červeno/modrým filtrem doma ? Pamatuju si totiž na nějaký stereovisor, do kterého byl vložený kotouček s 3D fotkama a docela by mě zajimalo, jestli to je možné nějak udělat v domácích podmínkách. teoreticky by stačilo vyfotit věc 2x, s posunutím do boku o cca 7cm ( tak aby se to shodovalo s rozpětím očí ), jenže jak to pak dát dohromady ??
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod d.f.h v úterý 19. 1. 2010 8:25:43

Jak na to amatérsky např. zde http://www.anaglyph.wz.cz/ (hrozný web, ale informace na něm jsou), případně "profesionálně" s Fujifilmem: http://www.fujifilm.com/products/3d/cam ... _real3dw1/
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v úterý 19. 1. 2010 10:22:03

Dík !! to je docela supr. vyzkouším to a uvidíme :)

Ještě mám dotaz. Monstra jsou dělaná s červeno/modrým filtrem - lze v programu filtr nastavit, nebo musí být červeno/zelený ?

každopádně, jestli mi vyjde pokus, udělám si pomůcku na stativ a docela se těším na prezentaci na projektoru. To bych pak asi ani jiný fotky nedělal, což mě přivádí k myšlence, proč to není víc rozšířené ?? Taková 3D dovolená by přece byla naprosto boží !!!!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod d.f.h v úterý 19. 1. 2010 10:59:49

derek píše:Ještě mám dotaz. Monstra jsou dělaná s červeno/modrým filtrem - lze v programu filtr nastavit, nebo musí být červeno/zelený ?

Filtry mívají různé odstíny, ale kombinace červená/modrá (resp. tyrkysová, nebo co) se osvědčila kvůli dostatečnému rozestupu těchhle barev v rámci spektra. Nutno experimentovat :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v úterý 19. 1. 2010 11:03:31

jj, nutno experimentovat. vyrážím s foťákem ven. asi to vezmu kolem parkoviště do lesa. udělám pár pokusů a když se mi něco bude líbit, tak to sem hodím.

apropo...jak se ti líbily monstra ? taky si měl pocit, že 3D maže trochu detaily ? a určitě si zahraje s barvama ( že by filtry ? :D )
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod d.f.h v úterý 19. 1. 2010 11:19:54

derek píše:taky si měl pocit, že 3D maže trochu detaily ? a určitě si zahraje s barvama ( že by filtry ? :D )

Stoprocentně, to je bohužel nevýhoda polarizační technologie v domácích podmínkách :x Závěrkové brýle budou lepší, už se na ně těším.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v úterý 19. 1. 2010 11:38:16

takže vyzkoušeno !!!

1/ udělat 3D fotky s tím programem je fakt hračka, zvládne to i lama
2/ program bohužel není v češtině, nicméně i tak náhodným stiskem všech tlačítek vyjde požadovaný obrázek
3/ na focení je děsně těžké udržet rovinu - chce to stativ
4/ posun cca 7-10 cm je nezbytný, víc to nemá cenu, obrázek je pak nekoukatelný - chce to pomůcku
5/ měl by se zamknout foťák, aby automatika nevyhodnotila nastavení jinak
6/ dovolenou je nejlepší nafotit jak ve 3D ( bomba! ), tak ve 2D ( detaily, barvy... )
7/ chce to trénink !! z deseti rychlofotek se mi povedla jedna, v hodnocení ve škole zhruba za 4- :mrgreen:

docela mě to začalo bavit a rozhodně to doporučuju všem hračičkům
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v sobota 23. 1. 2010 15:50:26

Přátelé...

tak jsem znova mrkl na tenhle 3D film a trošku jsem poopravil recenzi.
Budu moc rád, když k tomu napíšete pár postřehů ( a nebudete se hádat o cenu sluchátek, že krtku * , mimochodem...nemohl by jsi změnit prosím avatar ? ten mr. bean je fakt děsnej... vždycky se vyděsím :)

apropo...co bude s tím slíbeným pozváním na to tvoje dokončený kino ?
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v sobota 23. 1. 2010 16:06:57

v rámci pokusu, najde se dobrovolník s LCD/plazmou na shlédnutí tohohle dokumentu ? Já nabízím kouknutí na plátně... zajimá mě rozdíl ve 3D, jestli je potřeba větší uhlopříčka.

Brno
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Monstra oceánu 3D - 2007

Příspěvekod derek v neděle 24. 1. 2010 22:59:20

takže...čím větší obraz, tím lepší. sedl jsem si mnohem blíž k plátnu ( cca 1,5m na 2m uhl ) a bomba ! byl jsem tam, neže byly prostorové rybky předemnou, ony najednou pluly kolem mě !! také záleží na výšce, nejlepší je mít hlavu opravdu co nejvíc v prostředku.

doporučuji vyzkoušet !!

p.s. recenze opět poupravena
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron