HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská BD recenze - Mizerové (1995)

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská BD recenze - Mizerové (1995)

Příspěvekod tnp101 v středa 11. 4. 2012 21:27:24

Je až s podivem, jak si ve své prvotině dokázal Bay poradit se slabým scénářem a zároveň nízkým rozpočtem. Vyprodukoval totiž velmi koukatelnou záležitost, jež nezapře jeho klasický tvůrčí styl a která k dnešnímu datu skoro vůbec nezestárla. Akce tu sice nehraje prim, ale o výbuchy a honičky není nouze a výborně sladěné ústřední dvojici parťáků nedělá problém interpretovat sebevětší blbost údernou formou. Will Smith jako obvykle „kúúl“, Lawrence v jediné akceptovatelné roli jeho kariéry a Tée, jakožto třetí v partě, to nikdy neslušelo víc! 70%


RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY:

OBRAZ:
Blu-ray prvních „Mizerů“ je prvním a s největší pravděpodobností i posledním titulem, o jehož audiovizuálních kvalitách se nebudu vyjadřovat v superlativech. Obrazový přepis v „celo-obrazovém“ 16:9 (resp. 1,85:1) nijak neoslní. Ve zkratce - vypadá jako naprostá většina přepisů filmů devadesátých let. Ostrost je spíše průměrná a drobnokresba nevýrazná, i když některé „close-upy“ na tváře nabízejí hodně příjemné množství detailů a akceptovatelných hodnot dosahuje také filmově přirozené zrno. Barvy jsou v závislosti na dané scéně laděné do teplejších, či studenějších tónů, přičemž vévodí první jmenované, tedy sytější, což na druhou stranu neznamená, že by paleta disponovala zrovna zářivými odstíny. Nejenže není zvlášť výrazná, ale převážně interiérové scény jsou možná až zbytečně tmavé a v temně podané černé mizí většina detailů. Přepis je to i tak slušný (z technického hlediska pochopitelně výborný), a i když nevyvolá úžas, film očividně prezentuje v maximální kvalitě a o to jde především.

ZVUK:
Nijak nadšeně nelze hovořit ani o zvuku. Originální anglická DTS-HD 5.1 MASTER stopa umí burácet, ale ve většině případů slévá více prvků do jednoho celku. Nečekejte tudíž čisté střely ze zbraní ani desítky jednotlivě odlišitelných detailů všeho druhu. Podobně zapadne většinou i hudba, pokud však hraje v popředí bez „rušivých“ elementů, zní slušně. Jistou prostorovostí stopa disponuje a dialogy jsou bezproblémové a povětšinou čisté. Ve výsledku slušný průměr, který vzhledem k věku snímku v žádném případě neurazí. A kupodivu se povedl také dabing v DD 5.1, přičemž jde o ten nejnovější z roku 2010 (existují čtyři!), který se kvalitám originálu vyrovnává nejen zvukově, ale i mluveným projevem. Hlasy sedí, překlad je nápaditý a nebojí se vyjadřovat neslušně a ode mě palec nahoru a důkaz, že když se chce, i v dnešní době lze vyprodukovat použitelný dabing.

BONUSY:
Bonusy startují výborným audio-komentářem M. Baye. Stopa je to zábavná a nabytá informacemi a Michaelovi nedělá problém přiznat, že se něco nepovedlo, což je sympatické. Pokračujeme 24 minutovým filmečkem, který se zabývá výbuchy a zbraněmi ve filmu a zpětně je testuje v praxi - tentokrát bohužel spíše průměrné pokoukání. Následuje trojice hudebních videoklipů a sekci přídavných materiálů uzavírají trailery na tituly z produkce „Sony“. Disk je pak vybaven ještě základní „BD-Live“ funkcionalitou a aplikací „MovieIQ“, která nabízí aktualizované databáze s všemožnými technickými informacemi o dané scéně při sledování filmu. Bonusy tak stojí víceméně pouze a jen na kvalitním komentáři, což mi k naprosté spokojenosti bohužel nestačí a české titulky, jak je u disků „Sony“ zvykem, absentují, takže si tuzemský divák musí vystačit s anglickými. Jen pro doplnění, kromě trailerů jsou všechna ostatní bonusová videa prezentována v SD.

FINÁLNÍ VERDIKT A PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ DISKU:
Ve výsledku jde o titul vesměs průměrných kvalit, tudíž 60%.

PRO VÍCE RECENZÍ NAVŠITVTE MŮJ PROFIL NA ČSFD - tnp101
Uživatelský avatar
tnp101
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 8. 2. 2012 15:59:39

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron