HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská BD recenze - Mission:Impossible - Ghost Protocol

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská BD recenze - Mission:Impossible - Ghost Protocol

Příspěvekod tnp101 v neděle 10. 6. 2012 12:10:28

Ethan Hunt se nám nadobro přeměnil v alternativního Bonda a vůbec se nebudu zlobit, když se vrhne na pravidelné vyplňování volného místa po zrovna absentujícím agentovi 007. Čtvrté dobrodružství je nadmíru zábavné, ale na rozdíl od trojky ne tolik konzistentní, což je jeho největší slabina. Plnohodnotné finále se totiž odehraje ve druhé třetině a vše navazující představuje už jen narychlo budované vyvrcholení stojící na bedrech málo výrazného záporáka. Výsledný celek se v tomto ohledu zcela zbytečně sebepoškozuje a nic nespraví ani hromada originálních nápadů a všeobecný nadhled - to angažování režiséra od animáků je velmi citelné. Takže ano, zábavný „bondbuster“ s výborným Cruisem, avšak veškerý svůj potenciál ani zdaleka nevyužívá. 70% … Mimochodem, jeví se to tak jenom mně nebo vypadá většina digitálních efektů vcelku lacině?


RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY:

OBRAZ:
Film se špičkovými akčními scénami si žádá špičkovou prezentační techniku a samozřejmě kvalitní zdrojový materiál. Jak se dá tušit, zatím poslední M:I se po právu řadí k tomu nejlepšímu, co si lze na Blu-ray v současné době pořídit. Technicky dokonalý přepis je prezentován v anamorfickém poměru stran 2,40:1 - scény točené IMAX kamerami nejsou bohužel v původním „vyplněném“ širokoúhlém formátu, jak tomu v minulosti bylo třeba u „Temného rytíče“, či nového „Trona“. Rozplývat se nad jednotlivými parametry je vcelku zbytečné, protože se do jednoho řadí mezi referenční. Úžasná ostrost, detaily, podání barev, černé, stínů, hloubky, to vše bez zřetelného zrna - jednoduše špička. České (a samozřejmě i všechny ostatní) titulky jsou nezvykle zbarveny dožluta.

ZVUK:
Tím plynule přecházíme ke zvuku, jenž je v originále zastoupen špičkovou Dolby TrueHD 7.1 stopou. Ta stejně jako obrazová složka disku naplno otestuje sílu vaší výbavy - subwoofer si zaduní agresivně, ale přesto s citem, prostorové reproduktory převezmou úlohu srovnatelnou s předními kanály a v kombinaci s výrazně prokreslenými detaily, sebejistými dialogy i bezchybným přednesem hudby výsledný dojem povznášejí na úroveň dokonalosti. Česká stopa v DD 5.1 je na tom dle možností méně kvalitního formátu výborně, ale v přímém porovnání pochopitelně výrazně zaostává, což lze do jisté míry říci i o dabingu, z něhož lze vycítit určitou snahu o nápaditost, ale ve výsledku jde spíše o průměr, kde se navíc docela často nedaří zesynchronizovat mluvené slovo s pohybem úst.

BONUSY:
Maximální spokojenost s technickou stránkou titulu potom částečně kazí bonusová nabídka. Všechny materiály jsou prezentovány v plném HD rozlišení a vybaveny českými titulky a začneme výborným 18 minutovým pohledem na natáčení v Dubaji, ze kterého se člověku se slabším žaludkem dost možná udělá nevolno. V podobném duchu pokračujeme o něco slabší 12 minutovkou o natáčení finále na parkovišti, u něhož se s tou výškou také nešetřilo (20 metrů), následuje 3 minutový sestřih z natáčení honičky v písečné bouři bez komentáře a stejně dlouhá představa rekvizit (především kufříky, kterých bylo vskutku hodně). Nakonec nás čekají ještě tři smazané scény o celkové stopáži 5 minut se selektivním komentářem režiséra Brada Birda, které mírně rozšiřují scény ve finálním sestřihu, ale kromě chaosu (viz komentář k jedné scéně) nic zásadního nepřináší. A to je, vážení, konec. Zdá se vám ta kolekce bonusů neúplná? Máte pravdu. Na trhu se totiž kromě mnou recenzované jednodiskové verze povaluje ještě dvoudiskovka s dvěma hodinami (přeložených!) bonusů, a to navíc v nádherném steelbooku! Lze ji zakoupit i v některých tuzemských e-shopech, ale oficiálně distribuované u nás toto balení z nepochopitelných důvodů není.

FINÁLNÍ VERDIKT A PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ DISKU:
Základní jednodiskovka si ode mě odnáší slušných 70%.

PRO VÍCE RECENZÍ NAVŠITVTE MŮJ PROFIL NA ČSFD - tnp101
Uživatelský avatar
tnp101
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 8. 2. 2012 15:59:39

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron