HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 0:59:53

Blu ray roku. Na tuhle kolekci jsme se všichni těšili. Vetřelci vyšli už asi milionkrát. Na vhs, na dvd a nyní na bd. stojí to za to ?

...FILM...

...kdo by neznal vetřelce ? Jednička byla naprostý průkopník ve scifi. A víte, co je na ní nejstrašidelnější ? Že se to může stát ! Sami asi znáte společnost, pro kterou jsou lidi ukradený, které záleží jen na zisku za každou cenu... Vetřelec byl prostě klasika !

...OBRAZ...

...vetřelec je bomba. já nevím, jak to mám jinak říct, ale je to fakt super zážitek. Jen koukáte s otevřenou pusou a užíváte si. dokonalá čerň, fascinující barvy, příkladná ostrost...prostě bomba ! mimochodem, i ta hloubka obrazu ( rozuměj 3D ) je u některých záběrů perfektní ! za to může především práce s kamerou ( mimochodem může i za občasné špatné zaostření! ) každopádně vetřelce mám na bd, vhs i dvd. a tohle blučko jsem porovnával přímo s dvd. ( PS3+HDMI=BD // DVD+komponent=DVD viz vybavení ) obojí promítáno na projektoru panasonic 1000AE.
Neuvěřitelná ostrost - ne jako u nových filmů, ale v porovnání naprosto neskutečná ! Občas je vidět nedokonalost zaostření, ale jen velmi málo. Rozhodně je vidět barevný posun. Vybral jsem si několik momentů, kde jsem playery zastavil a jen zíral.

zrod vetřelce - je perfektně vidět tkanina a její vzor. vetřelec je mnohem ostřejší. Tváře lidí mají formu.

jones - jeho chlupy jsou jednotlivé oproti slepeným, perfektní duhovka ! jiné barevné podání, ta kočka jen jen skočit z plátna !!

a takhle je to u všeho ! jakýkoliv moment si zastavíte, je prostě bombastický ! ten obraz vás vtáhne do děje jak hrom. nikdy bych nevěřil, jak moc se dá vytáhnout ze starého filmu.

...ZVUK...

je prezentován v HD-DTS, bez dekodérů to přečte PSka jako klasické dts. zvuk je krásně křišťálový, ale ripley je špatně rozumět, v některých pasážích mluví opravdu příliš potichu. ještě že jsou na disku titulky ( mimochodem, zdají se mi jinak přeložené ). Na disku je i dabing.


...BONUSY...

ještě jsem se jim nevěnoval...ale jsou bez titulků :(
Naposledy upravil derek dne neděle 21. 11. 2010 2:11:13, celkově upraveno 1
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 1:06:39

...BALENÍ...

si zaslouží vlastní porovnání. BD se prodávají buď v krabičce, nebo ve vejci.

Vejce -

je celkem malé, 1,25 obalu dvd na výšku, 1 obal na šířku a to včetně podstavce. je lisováno z lesklého plastu, svítí. vejce objímá vetřelec. osobně na mě udělalo odfláklý dojem, ale na fotkách vypadá opravdu dobře ! nicméně, já jsem dal přednost ...

Krabička -

černá, matná s plastickým facehuggrem na čele. jeho nohy ( plastické jen na čele ) objímají celou krabičku. Na její spodní části je i ocas.

V balení je 6 disků, 4 filmy + 2 bonusové disky.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod Papinak v neděle 21. 11. 2010 9:28:27

derek píše:...ZVUK...

je prezentován v HD-DTS, bez dekodérů to přečte PSka jako klasické dts. zvuk je krásně křišťálový, ale ripley je špatně rozumět, v některých pasážích mluví opravdu příliš potichu. ještě že jsou na disku titulky ( mimochodem, zdají se mi jinak přeložené ). Na disku je i dabing.


PSka přece umí DTS HD a nepřevádí ho do obyčejného DTS. Pokud ovšem nemáš špatně nastaven výstup zvuku jako Bitstream.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 12:11:01

nemám, ale neumí to můj zesilovač. takže to vedu přes optiku.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod Papinak v neděle 21. 11. 2010 12:46:35

A proč nevedeš zvuk přes HDMI? V PS nastavíš výstup zvuku jako LPCM a máš HD zvuk.PSka má přeci dekodéry HD zvuku a práci udělá za zesik.Sorry jestli se blbě ptám,ale moc mi nejde do hlavy proč vést zvuk přes optiku,pokud má zesik HDMI.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: Uživatelská recenze - Vetřelec - 1979

Příspěvekod derek v neděle 21. 11. 2010 13:16:34

nějak mi to nejelo, ale ještě si to zkusím, dík za tip !
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron