Stránka 1 z 1

BluRay na Linuxu

PříspěvekNapsal: úterý 22. 3. 2011 8:22:04
od tomasg
Dostal jsem se k HTPC s XBMC na Intel Atomu. K XBMC existuje plugin, kterej pomoci MakeMKV prehrava BluRay disky. Samozrejme je to bez menu atd, ale bonusy se daji prehrat jako dalsi streamy. Super je, ze lze behem prehravani prepinat zvuk i titulky, coz jsem necekal. A nejlepsi zprava na konec, k filmu lze nacist externi titulky. Funkce, ktera mi dlouho chybela. Takze muzu kupovat disky v zahranici bez cz podpory a pote pouze nacist cesky titulky, bud z disku, nebo jdou primo v prostredi XBMC stahnout z netu.

Re: BluRay na Linuxu

PříspěvekNapsal: úterý 22. 3. 2011 12:38:26
od Nick007
Tak na těch externích titulkách není u PC nic neobvyklého, MPC-HC umí už léta přehrát přímo playlisty (takže není problém se seamless branching) a jakékoliv externí title.

XBMC je pro Linux asi to nejlepší. Mplayer umí taky přehrát M2TS, ale je takovej neohrabanej. Navíc XBMC má opravdu dobrej frontend.

Re: BluRay na Linuxu

PříspěvekNapsal: úterý 22. 3. 2011 12:49:38
od tomasg
Ptal jsem se pred casem na foru a bylo mi odpovezeno, ze to zadny soft neumi. Proto jsem byl ted prekvapen. Slo mi hlavne o to pridat titulky k filmu, aniz bych ho musel ripovat na disk. Coz je snad funkce, ktera mela byt v ramci Bluray live.

Jeste musim zkusit zda to pobere i regionalne kodovany disky, pak by to bylo uplne super.

Re: BluRay na Linuxu

PříspěvekNapsal: úterý 22. 3. 2011 15:15:26
od Nick007
Neumí to žádný softwarový přehrávač Blu-ray (TMT, PowerDVD).

Přehrát vlastní m2ts soubory nebo playlist ale je úplně jiná kapitola, M2TS je běžný kontejner. Tyhle přehrávače samozřejmě přehrají jen menu a bonusy jen z po vybrání správného M2TS, což může být kolikrát zapeklité. Přehrát přímo z disku (nechráněného) není problém, je to stejné jako z hdd.