HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Pinnacle 12

Když už nějaký ten Blu-ray nebo HD DVD disk máme, tak si ho přece zkopír... zazálohujeme, ne? Ani software pro přehrávání, střih, authoring a další zpracování HD videa se tu rozhodně neztratí. Dotazy, rady, nové verze a tak dále.

Pinnacle 12

Příspěvekod pilot v čtvrtek 26. 6. 2008 10:08:46

Ahoj všem,
tak se musím přiznat, že s velkým očekáváním jsem čekal na Pinnacle 12, protože přes moji skromnou snahu pochopit jiné autoringové a editační programy jsem moc neuspěl :(

Takže pár postřehů k Pinnacle 12:
- jednoduchost editace a autoringu (pro nováčka vysvětlení za 10 minut)!
- připravíte projekt a na závěr se rohodnete, na co to vysmažíte ... bude to BR a nebo DVD? a další formáty ... - mimochodem, v Cyberlinku se nejprve zvolí cílový projekt a pak teprve můžete vkládat data
- první verze má problém s titulky - hlásí to Out of memory - takže se to s titulkami zatím nedá použít .... chyba je už eskalována až k výrobci (EXACu se podařilo chybu též vyvolat)
- jinak bez titulků jsem bez problémů udělal DVD
- co se týče BR, tak se podařilo skoro vše ... vypálené médium ale při přehrávání (1080i, na PS3, TV s Full DH) občas rozpadne obraz na cca 10 obrazů v jednom - prostě několik kostek obrazovek ....a pak to přeblikne na správný obraz .... už jsem to lifroval Exacu, co s tím ....
- jinak jsem si ještě všiml, že Studiu dělá velký problém přepočítat, kolik místa se na to které médium vleze. Dokonce mi hlásilo u 50 minutového projektu, že to na BR nedá :) Takže jsem restartoval mašinu a pak se již uklidnil.
- pro škarohlídky na Studium musím přiznat, že při editaci mi to 2x spadlo! Ale beru to jako daň za cenu a jednoduchost a také za rychlost!!! Ostatně, tento jev je u Studia normální, takže klikání na Save .... se asi nezbavím :)
- jo a jedná dobrá zpráva pro majitele TOD souborů - žere to úplně v pohodě - dokonce i do náhledů atd.

Závěr: jak už to bývá, první verze zase nic moc, ale věřím, že až se odchytají ty dvě - tři mouchy, bude tu zase pro amatéry jednoduchý SW s pěkným výsledkem!
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod JIHORDA v čtvrtek 26. 6. 2008 10:31:35

Nechci být hnidopich, ale proč nejdeš třeba do Sony Vegas?? Já se u Pináklu mohl vždycky zbláznit jak je líný a neoperativní. Na Vegasu děláš 100x rychleji 8-)
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod pilot v čtvrtek 26. 6. 2008 11:13:58

JIHORDA píše:Nechci být hnidopich, ale proč nejdeš třeba do Sony Vegas?? Já se u Pináklu mohl vždycky zbláznit jak je líný a neoperativní. Na Vegasu děláš 100x rychleji 8-)


No to je super nápad, ale:
- po zkušenostech s jinými mám strach do čehokoliv jiného jít (ale nechci se bránit za každou cenu)
- chci si to vyzkoušet, ale nevím kde začít
- navíc mám starost, zda to bude podporovat TOD, zda to bude podporovat Full HD (jak známo, tak Sony vydává kamery 1440 za Full HD) - prostě nevěřím jim!

Prostě, pokud budu vědět, že Vegas udělá z mé MPEG2 ve Full HD tak jednoduše jako v Pinnaclu plné HD, tak si jej rád koupím.
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod pilot v čtvrtek 26. 6. 2008 11:15:10

JIHORDA píše:Nechci být hnidopich, ale proč nejdeš třeba do Sony Vegas?? Já se u Pináklu mohl vždycky zbláznit jak je líný a neoperativní. Na Vegasu děláš 100x rychleji 8-)


A ještě jedna věc: Pinnacle 12 je podstatně rychlejší jak 11! Takže pro mne to bylo docela příjemné
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod JIHORDA v čtvrtek 26. 6. 2008 11:42:31

pilot píše:
JIHORDA píše:Nechci být hnidopich, ale proč nejdeš třeba do Sony Vegas?? Já se u Pináklu mohl vždycky zbláznit jak je líný a neoperativní. Na Vegasu děláš 100x rychleji 8-)


A ještě jedna věc: Pinnacle 12 je podstatně rychlejší jak 11! Takže pro mne to bylo docela příjemné

Já v HD nedělám, zatím mi stačí Vegas 5 úplně v pohodě, ale tuším že už je 8, podívám se, tam by měly být velké inovace. Pokud je už Pin 12 rychlejší je to jenom dobře, ale už jenom vytvoření obyčejné prolínačky v Pin a ve Veg. je nebe a dudy. Pokud je to v Pin pořád o přetahování myší, tak bída. Ve Veg chytneš růžek, nebo jednoduše zaboříš dva střihy do sebe a máš v momentě prolínačku, zatmívačku jak dlouhou chceš. Pokud vím, v Pin je to na delší dobu/úprava délky prolínačky/. Navíc u Veg neomezeně obrazových a zvukových stop. To býval hlavní hendikep Pin. Ale mrknu na to ,samotnýho mě to zajímá, co je kde novýho...
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 26. 6. 2008 12:09:21

hosi, avid :D
... uz dost dlouho se snazim dokopat sam sebe, abych se naucil alespon zaklady, ale nejak se k tomu ne a ne dostat :D
btw stezovat si na vetsi obtiznost u vegasu ... nevim nevim. ja na nem zacal smikat jen tak ze srandy nekdy v devaty tride a umel sem to bez jakyhokoliv manualu okamzite. je to strasne intuitivni, ostatne i premiera, jen to chce k tomu sednou a nekoukat jak jantar, ale zkouset a zkouset. do pul hodky umis : ) (teda v avidu asi ne, ale to je jina;))
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod JIHORDA v čtvrtek 26. 6. 2008 12:13:38

st39.6 píše:hosi, avid :D
... uz dost dlouho se snazim dokopat sam sebe, abych se naucil alespon zaklady, ale nejak se k tomu ne a ne dostat :D
btw stezovat si na vetsi obtiznost u vegasu ... nevim nevim. ja na nem zacal smikat jen tak ze srandy nekdy v devaty tride a umel sem to bez jakyhokoliv manualu okamzite. je to strasne intuitivni, ostatne i premiera, jen to chce k tomu sednou a nekoukat jak jantar, ale zkouset a zkouset. do pul hodky umis : ) (teda v avidu asi ne, ale to je jina;))

Vegas je velmi intuitivní a hlavně rychlá střižna. Manuál jsem taky nikdy neviděl. Narozdíl od Pin mi taky nikdy nespadla. Softwarová střižna, co víc chtít?? Tedy pokud nemám ambice zpracovávat efekty na Infernu:)
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod pilot v čtvrtek 26. 6. 2008 12:14:53

st39.6 píše:hosi, avid :D
... uz dost dlouho se snazim dokopat sam sebe, abych se naucil alespon zaklady, ale nejak se k tomu ne a ne dostat :D
btw stezovat si na vetsi obtiznost u vegasu ... nevim nevim. ja na nem zacal smikat jen tak ze srandy nekdy v devaty tride a umel sem to bez jakyhokoliv manualu okamzite. je to strasne intuitivni, ostatne i premiera, jen to chce k tomu sednou a nekoukat jak jantar, ale zkouset a zkouset. do pul hodky umis : ) (teda v avidu asi ne, ale to je jina;))


No čtu to asi tak 3x ... ale jsem z toho jelen!
K čemu píšeš? K Avidu a nebo k Vegasu?
K čemu se nemůžeš dokopat?

a vůbec, kde si mohu zapůjčit "plně" funkční Vegas - docela mě ten příspěvek o Vegas nakopl :)
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 26. 6. 2008 12:16:19

avid - dokopat
vegas - jednoduchost

rika se tomu posloupnost prispevku :P
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod pilot v čtvrtek 26. 6. 2008 12:44:38

JIHORDA píše:
st39.6 píše:hosi, avid :D
... uz dost dlouho se snazim dokopat sam sebe, abych se naucil alespon zaklady, ale nejak se k tomu ne a ne dostat :D
btw stezovat si na vetsi obtiznost u vegasu ... nevim nevim. ja na nem zacal smikat jen tak ze srandy nekdy v devaty tride a umel sem to bez jakyhokoliv manualu okamzite. je to strasne intuitivni, ostatne i premiera, jen to chce k tomu sednou a nekoukat jak jantar, ale zkouset a zkouset. do pul hodky umis : ) (teda v avidu asi ne, ale to je jina;))

Vegas je velmi intuitivní a hlavně rychlá střižna. Manuál jsem taky nikdy neviděl. Narozdíl od Pin mi taky nikdy nespadla. Softwarová střižna, co víc chtít?? Tedy pokud nemám ambice zpracovávat efekty na Infernu:)



Dělá Vegas i plné HD video na BR? Asi jo, když je to od Sony ....
Ptám se proto, že to všude čtu jako DVD video ....
Uživatelský avatar
pilot
0+
0+
 
Příspěvky: 36
Registrován: sobota 29. 12. 2007 18:33:57

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod Pepíno v čtvrtek 26. 6. 2008 17:12:51

Také jsem si pořídil verzi 12 fakt je o hodně lepší oproti 11,ale za týden se projevila závada.Při editaci v momentě kdy najedu na jakýkoliv klip tak v pravém okně běží jen zvuk a obraz je černý,resp. bez obrazu a zatím nedovedou poradit ani na exacu.Jinak perfekt.Video natočené v HD a pak překonvertované do sd a vypálené na dvd je mnohem lepší než to samé video natočené originál SD dvd kamerou.
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Pinnacle 12

Příspěvekod JIHORDA v čtvrtek 26. 6. 2008 17:30:13

Pepíno píše:Také jsem si pořídil verzi 12 fakt je o hodně lepší oproti 11,ale za týden se projevila závada.Při editaci v momentě kdy najedu na jakýkoliv klip tak v pravém okně běží jen zvuk a obraz je černý,resp. bez obrazu a zatím nedovedou poradit ani na exacu.Jinak perfekt.Video natočené v HD a pak překonvertované do sd a vypálené na dvd je mnohem lepší než to samé video natočené originál SD dvd kamerou.

To je dobrá zpráva!
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron