HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Samsung BD-P1400

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Tony v úterý 19. 2. 2008 17:30:40

martinhamr píše:
Tony píše:
martinhamr píše:No vidíte a zatím co vy čekáte,my se již dávno díváme ;) :!:



V pohodě, já ti to přeju, ale nemám rád "každá ves, jiný pes", tedy míchání různých firem ... Pak to doma vypadá jak v obchodě a navíc se ochuzuji o některé funkce, které si platím. A taky je tento PANASONIC trochu jiná liga a cenou nakonec může i překvapit ... ;)


Ještě jeden dotaz,jakou převratnou kvalitu mi "Panák" o úproti Samsungu přinese? To my vážně řekni,ať ho můžu včas prodat :D


S Tebou nemá cenu diskutovat, jsi spotřebitel, který si chválí to, co má doma a argumenty neakceptuje. Proč ti mám vysvětlovat rozdíly, když ty máš svou pravdu? Ještě jednou speciálně pro Tebe : Nikomu tady nic necpu, jen se dělím o své zkušenosti jako prodejce! Chápeme se už?

A s tím prodejem si raději pospěš, za chvíli třeba bude BD-P 1400 v e-shopech za 5.000,- běžně ... :roll:

KONČÍM a omlouvám se adminovi ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod tomiisek v úterý 19. 2. 2008 17:33:45

martinhamr píše:Ještě jeden dotaz,jakou převratnou kvalitu mi "Panák" o úproti Samsungu přinese? To my vážně řekni,ať ho můžu včas prodat :D


Např. pro mě už Panasonic bude kompromisem, základní model Samsungu bych prostě nezkousl, leda vyloženě jen kvůli ceně, pak by ale musela být do 4000 Kč. Osobně bych nejraději počkal, až se v Blu-ray pořádně rozjedou Pioneer, Onkyo, Denon, Harman Kardon. A úplně nejraději bych byl, kdyby někdo z nich vyrobil čistokrevný Blu-ray přehrávač, tedy nedělat kompromisy kvůli CD, DVD, MP3 či vypáleným BD... Už jenom na rychlosti načítání by to muselo být znát, o spolehlivosti laseru ani nemluvě... Raději nechat prostor pro dostatečnou interní paměť a pro kvalitní audio/video provedení a analogové výstupy, vykašlat se na nějaké upscalingy apod., na to ať je zase specializovaný DVD přehrávač. Zkrátka vyrobit Blu-ray přehrávač bez kompromisů, kvantitu možností nahradit kvalitou provedení. Multipřehrávač se nikdy samostatnému CD přehrávači, DVD přehrávači a Blu-ray přehrávači nevyrovná. Ani nechci vidět ty multipřístroje za 10-20 let, kolik různých formátů budou muset zvládnout přehrát...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v úterý 19. 2. 2008 18:56:22

pro :Tony

Nemám nic proti značce Panasonic,určitě je to dobrá kvalitní a osvědčená značka.Ale divím se že tolik lidí čeká na něco co bude jen třeba o 5 nebo 10% lepší než to co je dnes.A to je ještě otázka!A u toho Samsunga,když je to taková plečka proč to má tak dobré hodnocení na testech různých časopisů a webů?

viz zde : http://www.testeo.de/kategorie_produkte ... et-40.html
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod olda v úterý 19. 2. 2008 19:10:40

martinhamr píše:pro :Tony

Nemám nic proti značce Panasonic,určitě je to dobrá kvalitní a osvědčená značka.Ale divím se že tolik lidí čeká na něco co bude jen třeba o 5 nebo 10% lepší než to co je dnes.A to je ještě otázka!A u toho Samsunga,když je to taková plečka proč to má tak dobré hodnocení na testech různých časopisů a webů?

viz zde : http://www.testeo.de/kategorie_produkte ... et-40.html

no pochop Tonyho,on přeci jako prodejce Panasonicu ,nemůže napsat ,že je Samsung lepší :-) ,já čekám na 30 tku ,páč mám i tv Panasonic a chci to mít v jednom :-) ,kdybych měl tv Samsung ,už bych měl model 1400 doma a co víc ,já bych raději 1200 ... ;)
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v úterý 19. 2. 2008 19:16:27

No a když jsme u toho čekání,vždyť ona má také přijít BD-P1500,a proto říkám opět.Vy čekáte a já se již dívám.A to KVALITNĚ :!:

pro : Olda - to není na tebe konkrétně,to myslím všeobecně...
Naposledy upravil martinhamr dne úterý 19. 2. 2008 19:45:36, celkově upraveno 1
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod olda v úterý 19. 2. 2008 19:20:50

martinhamr píše:No a když jsme u toho čekání,vždyť ona má také přijít BD-P1500,a proto říkám opět.Vy čekáte a já se již dívám.A to KVALITNĚ :!:

ale dyt já ti to neberu ,mi se ten Samsung taky líbí a kdyby se sem dovážela 1200 ,tak ji mám už doma :-)
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Tony v středa 20. 2. 2008 12:33:27

olda píše:
martinhamr píše:pro :Tony

Nemám nic proti značce Panasonic,určitě je to dobrá kvalitní a osvědčená značka.Ale divím se že tolik lidí čeká na něco co bude jen třeba o 5 nebo 10% lepší než to co je dnes.A to je ještě otázka!A u toho Samsunga,když je to taková plečka proč to má tak dobré hodnocení na testech různých časopisů a webů?

viz zde : http://www.testeo.de/kategorie_produkte ... et-40.html

no pochop Tonyho,on přeci jako prodejce Panasonicu ,nemůže napsat ,že je Samsung lepší :-) ,já čekám na 30 tku ,páč mám i tv Panasonic a chci to mít v jednom :-) ,kdybych měl tv Samsung ,už bych měl model 1400 doma a co víc ,já bych raději 1200 ... ;)


martinhamr :

Kde jsem napsal, že je SAMSUNG plečka?! Bud' tak laskavý a čti pořádně a hlavně všechno, co jsem tady napsal a nedávej tady věty, které jsem já nikdy nenapsal! Tvůj údiv nad tím, že někteří čekají na BD30 nebo BD50, zatímco Ty už se "dávno" díváš, je jen Tvůj problém. Je to jejich věc, co a kdy si koupí a taky asi vědí proč čekají, nemyslíš? Tohle totiž není o ceně nebo snobismu! Jednou na to třeba přijdeš ... :roll:

olda :

Ano, PANASONIC prodávám, ale taky prodávám i jiné značky pokud si to klient přeje a věř, že nemám problém pochválit jakoukoliv z nich, pokud si to zaslouží a mě přesvědčí! A cena nerozhoduje! Ale PANASONIC BD 30 je přece jen trochu jinde, než SAMSUNG BD-P1400 a věř, že jen cenou to není! Zbytečně tady děláte flame a hlavně, nečtete pozorně a pak píšete nesmysly ...

Hezký den.
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v středa 20. 2. 2008 18:33:28

Tony prosímtě tak již mi konečně řekni v čem je ten rozdíl.prosím tě na kolenou.... Včem bude 30 o proti 1400 lepší.Momentálně je 10 od Panáka proti 1400 horší :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Tony v středa 20. 2. 2008 19:21:45

martinhamr píše:Tony prosímtě tak již mi konečně řekni v čem je ten rozdíl.prosím tě na kolenou.... Včem bude 30 o proti 1400 lepší.Momentálně je 10 od Panáka proti 1400 horší :!:



Tohle jsi tady napsal, vzpomináš si ještě?

"A ještě dodatek,když jsem viděl obraz na BD Sharpu byl jsem ohromen (viděl jsem BD prvně) ale když jsem potom pustil Samsung byl naprosto nadšen,ten obraz je aspoň o 20% lepší,ostřejší"...

Holt, na toho SHARPa asi nevyšly ty testy, co?

Jinak vstaň, šetři si kolena at' nemáš otlaky a ty rozdíly si najdi sám, nehodlám tady zase číst, že prodávám PANASONIC a BD30 dělám reklamu ... A srovnávat BD10, která se prodává od podzimu 2006 je trochu nefér, nezdá se ti? I když pravda je ta, že dodnes se ji v některých parametrech a vybavení ještě dost přehrávačů, včetně BD-P1400 jen přibližuje ... ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v středa 20. 2. 2008 21:16:32

A srovnávat BD10, která se prodává od podzimu 2006 je trochu nefér, nezdá se ti? I když pravda je ta, že dodnes se ji v některých parametrech a vybavení ještě dost přehrávačů, včetně BD-P1400 jen přibližuje ... ;)[/quote]

A od kdy se ve světě prodává 1400? Taky to letošní novinka není... Ale prosímtě zase tady říkáš nějaké nekonkrétní věci...Já bych prosil konkrétní fakta,v čem že se nevyrovná.Děkuji...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Modena v čtvrtek 21. 2. 2008 0:20:57

tomiisek píše:Sony KV-32LS65, LG L245WP, Onkyo DV-SP404E, Pioneer DV-575A, Pioneer VSX-1015,
2x AQ Labrador 3, 1x AQ Kentaur 122, 2x AQ Kentaur 276, 1x AQ Kentaur 412, reprokabely
Oehlbach, videokabely Profigold, TechniSat Digit MF4-T, Cowon iAudio A2, Koss Porta Pro

Máš dobrej vkus na repro, příteli ! Je zde jeden uživatel zoufalec (krtek), co nám haní naše bedny ! Že je trouba, viď ? :mrgreen: ;)

martinhamr
I ta BD10 od Panasonicu strčí kvalitou v poho jakýkoliv dnešní korejský křáp - nezapomeň, že to je na dlouho jeden z posledních playerů, co se nemontoval na velkosériových linkách někde v Turecku, ale je to Made in Japan origo a součástková základna, počínaje trafem a konče posledním odporem byla ryze výběrová a na hlavních obvodech ručně pájená a tomu odpovídala pokud si dobře vzpomínám (a že dost dobře :mrgreen: ) i cena kolem 40tis.
Zkus si rozlousknout ten tvůj korejský masový sqoust, co tam schválně najdeš . . . :mrgreen:

Bohužel na tom nebudu lépe, až pořídím BD50 - taky to bude masovka, i když dražší a výběrová, nicméně masovka . . . :cry:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 21. 2. 2008 10:27:27

Modena píše:
tomiisek píše:Sony KV-32LS65, LG L245WP, Onkyo DV-SP404E, Pioneer DV-575A, Pioneer VSX-1015,
2x AQ Labrador 3, 1x AQ Kentaur 122, 2x AQ Kentaur 276, 1x AQ Kentaur 412, reprokabely
Oehlbach, videokabely Profigold, TechniSat Digit MF4-T, Cowon iAudio A2, Koss Porta Pro

Máš dobrej vkus na repro, příteli ! Je zde jeden uživatel zoufalec (krtek), co nám haní naše bedny ! Že je trouba, viď ? :mrgreen: ;)

martinhamr
I ta BD10 od Panasonicu strčí kvalitou v poho jakýkoliv dnešní korejský křáp - nezapomeň, že to je na dlouho jeden z posledních playerů, co se nemontoval na velkosériových linkách někde v Turecku, ale je to Made in Japan origo a součástková základna, počínaje trafem a konče posledním odporem byla ryze výběrová a na hlavních obvodech ručně pájená a tomu odpovídala pokud si dobře vzpomínám (a že dost dobře :mrgreen: ) i cena kolem 40tis.
Zkus si rozlousknout ten tvůj korejský masový sqoust, co tam schválně najdeš . . . :mrgreen:

Bohužel na tom nebudu lépe, až pořídím BD50 - taky to bude masovka, i když dražší a výběrová, nicméně masovka . . . :cry:


Hmmm další nekonkrétní plky!!!
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Tony v čtvrtek 21. 2. 2008 11:58:21

martinhamr :

Takže já nebo modena píšeme jen plky, jo? Týpky, jako jsi ty, nesnáším! Jen tlachají a ani neví o čem!
Tak tady máš jen malé srovnání, které jsi chtěl! A nesnaž se mi zase tvrdit něco o ceně nebo uvedení na trh a tak podobně ... Mimochodem, BD30 se prodává od 1.11.2007 v USA. V Japonsku samozřejmě ještě o nějaký ten týden dříve. ;)


PANASONIC BD30 - SAMSUNG BD-P1400

Videopřevodník 148.5MHz/12bitů - 108MHz/10bitů
Deep Color Ano - Ne
16 úrovní detekce pohybu Ano - Ne
Přehrávané formáty BD-R - Ne
BD-RW - Ne
DVD-R (DL) - Ne
Divx (CD-R,CD-RW, - Ne
DVD-R, RDL)
JPEG (SD,DVD-RAM, - Ne
CD-R/RW
Konverze na 1080p Ano - Ne
Slot na SD karty Ano - Ne
Profil 1.1 Ano - Ne

A to tady nemluvím o tom, že má úplně nový firemní čip UniPhier, který bude ždímat z obrazu maximum, co BD v spoučasné době dokáže! Mimochodem, byl vyvinutý v PANASONIC Hollywod Laboratory v Los Angeles. Tato laboratř vznikla ve spolupráci s Hollywoodskými studii v roce 2001 právě kvůli vývoji a nástupu HD formátu ve filmovém průmyslu a zábavě ...
Tak bud' tak hodný a nesrovnávej tady jablka a hrušky, pokud o tom nic nevíš! Nikde jsem nepsal, že BD30 porazí Tvou BD-P1400 rozdílem třídy, ale tvrdím, že když dva dělají totéž, není to totéž! Mám na mysli to, že to jsou oba NEJLEVNĚJŠÍ BD přehrávače v nabídce těchto výrobců! A cena nehraje roli. Prostě se s tím vyrovnej nebo tady napiš rozumné argumenty, proč by si ty lidi, kteří na BD30 nebo BD50 čekají, měli koupit toho SAMSUNGa a ne PANASONICa... Já ti trochu napovím : Kvalita obrazu, přehrávaní "pálených" BD, pro někoho Divx nebo přehrávání snímku z dovolené v HD přes SD slot ...
A to už tady raději vůbec nezmiňuji BD50, která bude špička ve svém segmentu!

Pokud jsem si něco přikrášlil nebo vymyslel, tak mě zkritizuj nebo oprav, jinak raději ze sebe nedělej vola!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 21. 2. 2008 12:12:06

Modena píše:
tomiisek píše:Sony KV-32LS65, LG L245WP, Onkyo DV-SP404E, Pioneer DV-575A, Pioneer VSX-1015,
2x AQ Labrador 3, 1x AQ Kentaur 122, 2x AQ Kentaur 276, 1x AQ Kentaur 412, reprokabely
Oehlbach, videokabely Profigold, TechniSat Digit MF4-T, Cowon iAudio A2, Koss Porta Pro

Máš dobrej vkus na repro, příteli ! Je zde jeden uživatel zoufalec (krtek), co nám haní naše bedny ! Že je trouba, viď ? :mrgreen: ;)



Všechno čtu, tak bacha :evil: :lol:
Naposledy upravil Krtek dne čtvrtek 21. 2. 2008 12:39:03, celkově upraveno 2
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod olda v čtvrtek 21. 2. 2008 12:14:28

Tony píše:martinhamr :

Takže já nebo modena píšeme jen plky, jo? Týpky, jako jsi ty, nesnáším! Jen tlachají a ani neví o čem!
Tak tady máš jen malé srovnání, které jsi chtěl! A nesnaž se mi zase tvrdit něco o ceně nebo uvedení na trh a tak podobně ... Mimochodem, BD30 se prodává od 1.11.2007 v USA. V Japonsku samozřejmě ještě o nějaký ten týden dříve. ;)


PANASONIC BD30 - SAMSUNG BD-P1400

Videopřevodník 148.5MHz/12bitů - 108MHz/10bitů
Deep Color Ano - Ne
16 úrovní detekce pohybu Ano - Ne
Přehrávané formáty BD-R - Ne
BD-RW - Ne
DVD-R (DL) - Ne
Divx (CD-R,CD-RW, - Ne
DVD-R, RDL)
JPEG (SD,DVD-RAM, - Ne
CD-R/RW
Konverze na 1080p Ano - Ne
Slot na SD karty Ano - Ne
Profil 1.1 Ano - Ne

A to tady nemluvím o tom, že má úplně nový firemní čip UniPhier, který bude ždímat z obrazu maximum, co BD v spoučasné době dokáže! Mimochodem, byl vyvinutý v PANASONIC Hollywod Laboratory v Los Angeles. Tato laboratř vznikla ve spolupráci s Hollywoodskými studii v roce 2001 právě kvůli vývoji a nástupu HD formátu ve filmovém průmyslu a zábavě ...
Tak bud' tak hodný a nesrovnávej tady jablka a hrušky, pokud o tom nic nevíš! Nikde jsem nepsal, že BD30 porazí Tvou BD-P1400 rozdílem třídy, ale tvrdím, že když dva dělají totéž, není to totéž! Mám na mysli to, že to jsou oba NEJLEVNĚJŠÍ BD přehrávače v nabídce těchto výrobců! A cena nehraje roli. Prostě se s tím vyrovnej nebo tady napiš rozumné argumenty, proč by si ty lidi, kteří na BD30 nebo BD50 čekají, měli koupit toho SAMSUNGa a ne PANASONICa... Já ti trochu napovím : Kvalita obrazu, přehrávaní "pálených" BD, pro někoho Divx nebo přehrávání snímku z dovolené v HD přes SD slot ...
A to už tady raději vůbec nezmiňuji BD50, která bude špička ve svém segmentu!

Pokud jsem si něco přikrášlil nebo vymyslel, tak mě zkritizuj nebo oprav, jinak raději ze sebe nedělej vola!

tož chlapi bez flame a urážek ,jo ? ;) martinhamr chtel vedet rozdíly a ted je má ,myslím ,že je vše v pohodě ... peace
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 21. 2. 2008 12:36:53

To All:
Myslím, že nemá význam se tu dohadovat co je lepší a co ne. Já mám doma momentálně třístovku od Sony, i když je to jen testovací model a není moje. Myslím že nikdo z nás (snad krom admina který píše testy) nemá konkrétní zkušenosti s více BR přehrávači. Bude to hodně podobné DVD. Krabice a v ní pár součástek. Nemyslím si, že by někdo poznal zásadní rozdíl v kvalitě záznamu mezi tím Samsungem a Panasonicem. Pokud tam nějaké rozdíly jsou, budou ve výbavě, provedení a spolehlivosti jak tu zrovna napsal Tony.

Ten Samsung už stojí v Electroworldu 9 tis. Nedávno ho měli ještě za 15 tis. Ačkoliv je tento přehrávač designově velice povedený, osobně bych si ho nekoupil. Nemám rád firmy co vyrábějí od vysavačů přes ledničky, klimatizace až po černou techniku. I když je fakt, že Samsung a LG jsou leadeři mezi LCD. Může to však být dobrý kompromis mezi kvalitou a cenou.

Já počkám na Panasonic BD 30 i když bych byl radši, kdyby se na trhu v brzké době objevila nějaká Sony s podporou HD formátů. Někdo tu narážel na jejich modrý design, ale ve skutečnosti ty přehrávače vypadají úplně jinak než na fotkách. Ten světle modrý plast je jen na fotkách. Ve skutečnosti je tmavě modrý a přes něj modře prosvítá displej. Na obrázkách je to nejspíš fotomontáž i když nechápu z jakého důvodu, protože takhle by to nikdy žádný foťák nevyfotil. DVD od Panasonic měli často problémy se čtením různých značek DVD médií. Některé +R nečetli dokonce vůbec. Možná je to už ale vyřešeno. Sony s tím nikdy problémy neměla.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 21. 2. 2008 13:46:24

Přesně, jde především o to, co kdo od kterého přístroje chce a očekává. Někomu jde hlavně o to, aby nemusel na nic čekat, aby nemusel objednávat ze zahraničí, aby ušetřil, aby se nemusel trápit složitými funkcemi, každý člověk je zkrátka jiný... Pokud někomu stačí funkce Audio, Subtitle a Play a nepotřebuje záruku dlouhověkosti a dlouhodobé aktuálnosti přístroje, tak pro něj ten nejnižší model Samsungu může být plně vyhovující a jiné dražší přístroje ho vůbec nemusí zajímat. Jenže ono to platí i druhým směrem - nemá smysl vnucovat lidem, kteří z různých důvodů touží po dražších a kvalitnějších přístrojích, ten svůj nejnižší model. To, s čím jeden člověk může být plně spokojen, může být pro jiného zcela nevyhovující přístroj. Tak to prostě je, a proto má smysl porovnávat pouze srovnatelné přístroje. O to více je třeba, aby se na trhu konečně objevilo více různých značek/modelů se srovnatelnými funkcemi, aby lidé mezi sebou nemuseli porovnávat přístroje s různým profilem, různým počtem analogových výstupů apod. Třeba Samsung v HD vidí budoucnost a pokusí se prosadit i mezi renomovanými značkami, zatím to ale vypadá, že spíš jenom cenou, než špičkovou kvalitou a výbavou. Což je ovšem zcela pochopitelné vzhledem k tomu, na co všechno se "specializují".
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Modena v pátek 22. 2. 2008 20:25:05

martinhamr
Jenom abys věděl, ty vejtaho, jakej úžasnej čip má ta tvoje "novinka" z Koreje, popatři semka svým zrakem
http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html
a zjistíš, že má naprosto stejný čip (jen odlišná revize), jako téměř 3 roky starý Panasonic BD10, na který se zde vytahuješ ! :mrgreen:
Navíc jsem zvědav (a to Tony opoměl zmínit), na čem si chceš pustit zvuk 7.1, páč z toho Tvého playeru to nepůjde ani analogem, ani digitálem po HDMI . . . :shock:

Víš, ono je z jedné strany pravda, co jsi psal : Někdo kecá, jiný se už dávno kouká!. V tom máš jistě pravdu, ale vzhledem k tomu, že ten Tvůj Samsuňk stál větší, než zanedbatelnou částku, . . . :cry:

S překotným nákupem elektroniky je to podobné, jako s předčasnou ejakulací - potěší, ale gruntovní problém většinou neřeší . . . :mrgreen:

martinhamr píše:OK mír,tady je vidět že se nedohodneme...

Máš pravdu - mír ! ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Krtek v pátek 22. 2. 2008 22:26:21

Modena:
Kua, Ty abys neměl poslední slovo :mrgreen:

Já myslím, že to mohlo dopadnout hůř. Třeba koupí HD-DVD přehrávače, který se dnes už prodává pouze jako "lépe vybavený DVD přehrávač" :D
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v sobota 23. 2. 2008 10:18:28

Modena píše:martinhamr
Jenom abys věděl, ty vejtaho, jakej úžasnej čip má ta tvoje "novinka" z Koreje, popatři semka svým zrakem
http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html
a zjistíš, že má naprosto stejný čip (jen odlišná revize), jako téměř 3 roky starý Panasonic BD10, na který se zde vytahuješ ! :mrgreen:
Navíc jsem zvědav (a to Tony opoměl zmínit), na čem si chceš pustit zvuk 7.1, páč z toho Tvého playeru to nepůjde ani analogem, ani digitálem po HDMI . . . :shock:

Víš, ono je z jedné strany pravda, co jsi psal : Někdo kecá, jiný se už dávno kouká!. V tom máš jistě pravdu, ale vzhledem k tomu, že ten Tvůj Samsuňk stál větší, než zanedbatelnou částku, . . . :cry:

S překotným nákupem elektroniky je to podobné, jako s předčasnou ejakulací - potěší, ale gruntovní problém většinou neřeší . . . :mrgreen:

martinhamr píše:OK mír,tady je vidět že se nedohodneme...

Máš pravdu - mír ! ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hele ty jeden "slepoto" já napsal jeden čeká a druhej se kouká!!!
A aby jste se uklidnily,tak až bude Onkyo nebo Denon v modrý lize,jdu do toho!!! Samsung je jen provizórium,akorát mě tady štvete s tím donekonečna vychvylováním Panasonicku.To je jak mezi fotografama,jsou různé značky ale špička je Canon a Nikon,a oni se mezisebou pořád drážděj co je lepší.Samozřejmě že to nejde určit.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Modena v sobota 23. 2. 2008 17:51:00

martinhamr píše:A aby jste se uklidnily,tak až bude Onkyo nebo Denon v modrý lize,jdu do toho!!!


:D :D :D Až bude Onkyo a Denon v "modré lize", bude mít 1/3 součástek od Panasoniku, 1/3 od Toshiby a 1/3 od SONY, akorát bude stát 9/3 každého jednoho od těchto značek ! Opět dobrej kauf z Tvé strany - jako obvykle ! :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v sobota 23. 2. 2008 18:27:02

Modena píše:
martinhamr píše:A aby jste se uklidnily,tak až bude Onkyo nebo Denon v modrý lize,jdu do toho!!!


:D :D :D Až bude Onkyo a Denon v "modré lize", bude mít 1/3 součástek od Panasoniku, 1/3 od Toshiby a 1/3 od SONY, akorát bude stát 9/3 každého jednoho od těchto značek ! Opět dobrej kauf z Tvé strany - jako obvykle ! :mrgreen:


Jojo,když na to máš :D :D :D :!: :!: :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Modena v sobota 23. 2. 2008 20:06:00

jj :D , vyhrál jsi uhlobarone . . . :mrgreen:
Tak a teď hezky polkni prášek a řekni zřízenci, aby ti tu kazajku na noc tolik neutahoval . . . ;)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod martinhamr v středa 27. 2. 2008 15:53:43

Navíc jsem zvědav (a to Tony opoměl zmínit), na čem si chceš pustit zvuk 7.1, páč z toho Tvého playeru to nepůjde ani analogem, ani digitálem po HDMI . . . :shock:

Teda jak jsi přišel na tuhle blbost,to mi pověz :o Ty jsi AV negramot :D Jestli umí DVD-Bluray přehrávač třeba jen zvuk 2.1 stereo,je uplně jedno,AV Reciever si poradí :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Samsung BD-P1400

Příspěvekod Modena v středa 27. 2. 2008 17:50:58

martinhamr píše: Teda jak jsi přišel na tuhle blbost,to mi pověz :o Ty jsi AV negramot :D Jestli umí DVD-Bluray přehrávač třeba jen zvuk 2.1 stereo,je uplně jedno,AV Reciever si poradí :!:


jj uhlobarone, já jsem AV negramot a ty jsi génius ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Když ten tvůj squost nepodporuje nové zvukové formáty na výstupu alespoň jako bitsream po HDMI, pustíš si na receiveru akorát tak hovno a jestli se domníváš, že si AV receiver poradí, tak ano, ale další 2 kanály z 5.1 do 7.1 si leda vymyslí nějakým vlastním algoritmem DSP a bude to tím pádem ve vejsledku připomínat Dolby SurroundProLogic z konce 90-tých let, chápeš ?
Čemu nerozumíš, do toho se raději neser, páč to bere čas mě i tobě ! :roll: :D
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

PředchozíDalší

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron