HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

LG BD390 alebo Xtreamer Pro alebo Pocorn A-200 alebo HTPC

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

LG BD390 alebo Xtreamer Pro alebo Pocorn A-200 alebo HTPC

Příspěvekod stevosk v pondělí 22. 11. 2010 0:01:16

Chcel by som Vás poprosiť o radu. Z obývačky som zlikvidoval moje PC a tak som prišiel o možnosť prehrávať MKV a iné formáty. Takže hladám nejaký alternatívny zdroj. Doteraz si staré dobré CoreDuo 3,2 Ghz a Gom + MPC poradilo so všetkým čo som mu naservíroval.
Najradšej by som šiel do LG BD390, táto mašinka má pekný vzhľad (celkom by zapadla k Onkyo 508) a čo sa týka kvality zvuku a obrazu vraj je špičková. Na druhú stranu nie som si istý akú ma podporu formátov. Mojej mame som nedávno kúpil plazmu LG 50PK550 a tá prehráva viacero formátov vo výbornej kvalite, avšak napr. s VC1 sa nemá rád a tak niektoré MKV jednoducho neprehrá. Preto by som bol ak by mi nejaký majiteľ napísal svoje skúsenosti a zároveň či mu to prehráva VC1 (pôvodné revízie firmwaru to však nedokázali).

Duhou možnosťou je nejaký multimediálny prehrávač pričom najlepšie na mňa pôsobia Xtreamer Pro alebo Popcorn A-200. Tu by som rád poprosil majitelov týchto prístrojov o skúsenosti, najmä by ma zaujímalo prehrávanie súborov s vysokým dátovým tokom a či podporujú posun titulkov, akú majú podporu Wifi, či dokážu sťahovať torenty a pod. Rovnako by ma zaujímal aj Váš názor ktorý z prístrojov považujete za vydarenejší.

Treťou alternatívou je HTPC. Zostali mi nejaké staršie komponenty ako Athlon 64 3200, doska Asus K8N4, 1 GB RAM DDR400, Samsung 500 GB SATA disk (7200ot, 16MB), bezdrôtová klávesnica a myš. Potreboval by som dokúpiť nejakú desktop skrinku (kvalitné sú však dosť mastné napr. Termaltake DH202 najmenej okolo 130 Eur a viac), zdroj (ten treba vždy dobrý a hlavne pasívny napr. Fortron 300W Zero - 70 Eur) a nejakú grafickú kartu s HDMI napr. Ati radeon Radeon HD 5670 (70 Eur) a USB wifi dongle (20 Euro). Celkovo by to však bolo najdrahšie riešenie a je otázne či by výkon toho procesora dostačoval na 1080p videá.

A teraz babo raď. Tak či onak budem povďačný za vaše názory a podnety.
stevosk
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: neděle 21. 11. 2010 23:52:21

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron