HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Sharp BD HP 20B

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod d.f.h v úterý 15. 1. 2008 14:31:35

Já vám ten chat myslím zatrhnu! :-) Až budu mít večer čas, téma rozdělím.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod Tony v úterý 15. 1. 2008 15:10:00

Srovnávat vývojově téměř dva! roky starou BD 10 s novou BD 30 je trochu mimo, nezdá se ti? Nikde jsem netvrdil, že nejsou lepší stroje, ale psal jsem, že ještě i dnes některé nové přehrávače v určitých věcech BD 10 překonává! To, že mě PANASONIC živí s tím nemá nic společného!

Tak těmi "motorickými" dvířky u BD 30 jsi mě ted' dokonale dostal! Dovol, abych ti vysvětlil, jak to tedy je. Ten přední plastový kryt je na pantech a má tam pružinu. A vnitřní šuplík při otevření do toho krytu narazí a ten se sklopí dolů! V opačném případě se kryt vrátí díky pružince zpět! Jediný motor, který tam je, je ten, který pohání šuplík! Tohle PANASONIC už používá nějaký ten pátek ... ;)

A co se týká těch testů, tak ten první, co jsi dal na něj odkaz, je rok starý test předprodukčního modelu, který "putoval" po republice a v té době byl v ceníku za 49.995,- jen proto, že je PANASONIC nestihal vyrábět a až cca od poloviny roku byli tyto modely slevněny na současnou cenu a byli fyzicky u nás na trhu!

No a druhý odkaz snad nepotřebuje komentář ... PS 3 je především konzole a to se počítá dvojnásobně a SAMSUNG je atraktivní hlavně cenou i když obrazově bude taky slušný ... Ale udělej skutečný a nezávisly test na obraz a zvuk a pak můžeš soudit, odkazovat a podsouvat to, co máš doma ...

BD formát je především o kvalitě obrazu a zvuku, ne o schopnosti hraní her nebo nízké ceně!
Končím na tohle téma, nechci tady vyvolávat flame a působit na někoho negativně ...

Když, tak to admin může klidně smazat, stejně je to diskuze o ničem ... :|
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod Krtek v úterý 15. 1. 2008 15:10:24

d.f.h píše:
petrch píše:Uvažuji o Sharpu,jako náhradu za Panasonic S97,zajímalo by mně jak funguje funkce zoom s titulky,někde jsem četl,že při zvětšení obrazu na celou TV zajedou titulky pod obraz

Petr

Takhle to snad funguje všude a vždycky, ne? Tedy pokud je film neanamorfní. Mám na mysli DVD, samozřejmě.


Film a titulky jsou dvě samostatné věci nezávislé na sobě.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod d.f.h v úterý 15. 1. 2008 15:11:30

Krtek píše:
d.f.h píše:
petrch píše:Uvažuji o Sharpu,jako náhradu za Panasonic S97,zajímalo by mně jak funguje funkce zoom s titulky,někde jsem četl,že při zvětšení obrazu na celou TV zajedou titulky pod obraz

Petr

Takhle to snad funguje všude a vždycky, ne? Tedy pokud je film neanamorfní. Mám na mysli DVD, samozřejmě.


Film a titulky jsou dvě samostatné věci nezávislé na sobě.

V případě DVD tedy rozhodně ne.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod olda v úterý 15. 1. 2008 15:20:56

Tony píše:Srovnávat vývojově téměř dva! roky starou BD 10 s novou BD 30 je trochu mimo, nezdá se ti? Nikde jsem netvrdil, že nejsou lepší stroje, ale psal jsem, že ještě i dnes některé nové přehrávače v určitých věcech BD 10 překonává! To, že mě PANASONIC živí s tím nemá nic společného!

Tak těmi "motorickými" dvířky u BD 30 jsi mě ted' dokonale dostal! Dovol, abych ti vysvětlil, jak to tedy je. Ten přední plastový kryt je na pantech a má tam pružinu. A vnitřní šuplík při otevření do toho krytu narazí a ten se sklopí dolů! V opačném případě se kryt vrátí díky pružince zpět! Jediný motor, který tam je, je ten, který pohání šuplík! Tohle PANASONIC už používá nějaký ten pátek ... ;)

A co se týká těch testů, tak ten první, co jsi dal na něj odkaz, je rok starý test předprodukčního modelu, který "putoval" po republice a v té době byl v ceníku za 49.995,- jen proto, že je PANASONIC nestihal vyrábět a až cca od poloviny roku byli tyto modely slevněny na současnou cenu a byli fyzicky u nás na trhu!

No a druhý odkaz snad nepotřebuje komentář ... PS 3 je především konzole a to se počítá dvojnásobně a SAMSUNG je atraktivní hlavně cenou i když obrazově bude taky slušný ... Ale udělej skutečný a nezávisly test na obraz a zvuk a pak můžeš soudit, odkazovat a podsouvat to, co máš doma ...

BD formát je především o kvalitě obrazu a zvuku, ne o schopnosti hraní her nebo nízké ceně!
Končím na tohle téma, nechci tady vyvolávat flame a působit na někoho negativně ...

Když, tak to admin může klidně smazat, stejně je to diskuze o ničem ... :|
motorem bylo myšleno hlavně to ,že se dvířka i sama zavřou ,je jedno zda pružinou a nebo opravdu motorem ,jde to u 10 ??za další ,ty tady nás přesvedčuješ o tom ,jak je 10 výborná a já říkám ,že dnes už je lepší koupit něco jiného ,to je vše ,o Hdmi 1,2 si se ani nezmínil,před pár měsíci jsem volal do Panasonicu a ptal jsem se právě na to HDMI a bylo mi řečeno ,že má 1,3 ,opravdu odorníci ,proto raději chodím na stránky s testy zahraniční ,co se týká toho odkazu na ŽIVĚ ,tak to je jasné ,že to není aktuální ale mne tam nejvíce zaujala ta počítačová mechanika ,jinak Sony osobně nijak nefandím ,ovšem pokud se bavíme o střední třídě a nestavíš plnohodnotné kino 7,1 ,tak jako Blu ray prostě lepší přehrávač nenajdeš a můžeš se stavět i na hlavu...a konečně ,nehádáme se ,diskutujeme...takže je vše v pohodě ,ne ? :_)
olda
200+
200+
 
Příspěvky: 210
Registrován: neděle 13. 1. 2008 14:40:52

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod Krtek v úterý 15. 1. 2008 15:21:51

d.f.h píše:
Krtek píše:Film a titulky jsou dvě samostatné věci nezávislé na sobě.

V případě DVD tedy rozhodně ne.


Jaktože ne ? Myslím tím samostatné zobrazení titulků a obrazu. Pokud máš v menu spávně nastavený typ obrazovky, pak nemůžeš mít titulky pod obraz, protože ty se zobrazují v určitých bodech na který nemá formát obrazovky vliv.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod d.f.h v úterý 15. 1. 2008 15:35:44

Krtek píše:
d.f.h píše:
Krtek píše:Film a titulky jsou dvě samostatné věci nezávislé na sobě.

V případě DVD tedy rozhodně ne.


Jaktože ne ? Myslím tím samostatné zobrazení titulků a obrazu. Pokud máš v menu spávně nastavený typ obrazovky, pak nemůžeš mít titulky pod obraz, protože ty se zobrazují v určitých bodech na který nemá formát obrazovky vliv.

Ne. Titulky na DVD jsou realizovány formou bitmapy s průhledným pro každý snímek, která je velká stejně jako samotný obraz a má průhledné pozadí. Čili pokud si vyzoomuješ obraz tak, že ti jeho spodní a horní okraj "zmizí" z obrazovky (typicky například 4:3 obraz na 16:9 obrazovce), mohou ti z něj zmizet i titulky, pokud jsou špatně umístěné (příliš nízko). S titulky na DVD prostě nehneš, narozdíl od SUB nebo SRT titulků například u XviD videa. U těch lze ovlivňovat pozici, barvu, pozadí a další (záleží na přehrávači), u DVD titulků nelze ovlivnit nic.

http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video#Subtitles

Pokud se v tomhle ohledu něco změnilo, tak jsem kompletně mimo, ale nemyslím si to. :)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod Petrch v středa 23. 1. 2008 19:03:05

Pánové zdravím,nevíte jaký je rozdíl mezi BD Sharp 20S a 20SB?O barvě to prý není jeden přišel asi o měsíc dřív.

Zdravím Petr
Petrch
 

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod Capo v středa 23. 1. 2008 19:14:09

Petrch píše:Pánové zdravím,nevíte jaký je rozdíl mezi BD Sharp 20S a 20SB?O barvě to prý není jeden přišel asi o měsíc dřív.

Zdravím Petr


Zkus se podívat tady http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod d.f.h v středa 23. 1. 2008 19:33:33

Petrch píše:Pánové zdravím,nevíte jaký je rozdíl mezi BD Sharp 20S a 20SB?O barvě to prý není jeden přišel asi o měsíc dřív.

Zdravím Petr

Mno, tak jsem si stáhnul k oběma manuály a technické specifikace jsou téměř identické. Jediný rozdíl je jen v tom, že BD-HP20S má u HDMI připsáno 1080p 24Hz output a BD-HP20SB ne, ale to považuji za "překlep", tohle umí samozřejmě oba.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 24. 1. 2008 9:07:43

Petrch píše:Pánové zdravím,nevíte jaký je rozdíl mezi BD Sharp 20S a 20SB?O barvě to prý není jeden přišel asi o měsíc dřív.

Zdravím Petr


A není to náhodou Black a SilverBlack - to jest jaká je barva předního panelu :) :idea:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod petrch v čtvrtek 24. 1. 2008 9:48:53

No prý vypadají oba naprosto stejně(prodejce)mají oba dva,ale je mi trochu divný ,že by byly zase úplně stejný a jeden byl 20S a druhý 20SB.Tak teraz mudruj keď.....


Petr
petrch
 

Re: Sharp BD HP 20B

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 24. 1. 2008 9:53:55

petrch píše:No prý vypadají oba naprosto stejně(prodejce)mají oba dva,ale je mi trochu divný ,že by byly zase úplně stejný a jeden byl 20S a druhý 20SB.Tak teraz mudruj keď.....


Petr

Ale jo, to je běžná praxe, takhle označovat barvu. Kromě toho jsou ještě i BD-HP20H a BD-HP20RU, tak ať máš o čem přemýšlet :lol:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron