HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Regional code u Blu-ray

Blu-ray a HD DVD přehrávačů zatím na trhu příliš není, o to víc samozřejmě potěší každá nová informace. Máte něco zajímavého doma? Nebo máte problém?

Regional code u Blu-ray

Příspěvekod Domxxx v úterý 15. 1. 2008 15:35:39

Používám pro přehrávání Blu-ray PS3. Skvělá mašinka, co umí fakt skoro vše. Skvěle také umí rozpoznat regional code a ohlásí to a nic nepřehraje.
Regional code pochopitelně není u všech her a není také u přírodopisných filmů, jako Planeth Earth. Mám již několik Blu-ray z Amazon.com, tedy originál USA, některé s příslušným regionálním kódem a jiné bez něj. Na DVD jsme nakupoval a sbíral jen kvalitní hudbu a rád bych v tom pokračoval i na Blu-ray. U nás jsem ještě žádného prodejce nenašel. A porovnání německého a USA Amazonu ukazuje nejen asi 3násobný rozsah, ale i cca poloviční ceny. O cenu až tak nejde, ale mají tam věci, co Evropa nemá.
Začal jsem tedy hledat, jak jde PS3 odblokovat nebo jak Blu-ray přehrát či změnit, jak jsem to dělal a dělám s DVD z USA, které v Evropě neexistují. Zatím jsem nic nenašel co by pomohlo. Nemáte někdo nějaký recept? Jedině dovézt druhou PS3 z USA - napájení snad není problém, má chodit od 110 do 240 V a zásuvka se předělá. A cenově je asi 399 dolarů.
Našel jsem ale také článek o porovnání Blu-ray a HD a tam je uvedeno, že Blu-ray mohou mít regionální kódování, ale to se má po roce od vydání samo zrušit. Nevíte o tom někdo něco víc?

Plasma Panasonic 50" Full HD, kamera Panasonic HDC-SD5 Full-HD, Playstation 3, 2 x Dreambox 7000S, Kathrein 910, Sony DVD rekordér 400 Gb s HDMI, audio Sony s repro Pascal
Uživatelský avatar
Domxxx
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: sobota 12. 1. 2008 2:25:13

Re: Regional code u Blu-ray

Příspěvekod d.f.h v úterý 15. 1. 2008 15:41:01

Domxxx píše:Našel jsem ale také článek o porovnání Blu-ray a HD a tam je uvedeno, že Blu-ray mohou mít regionální kódování, ale to se má po roce od vydání samo zrušit. Nevíte o tom někdo něco víc?

Tak o tomhle celkem pochybuji. Údaje o regionálním kódování jsou součástí BR disku a na něm po vylisování už "nic" změnit nelze. Že by měl v sobě uloženo datum vydání titulu a přehrávač by po roce začal disk identifikovat jako region free, to mi přijde také jako podivnost.

Oproti tomu je fakt, že velké množství Blu-ray fimů je region free, i když se tváří jako zamčené pro ten který region. Viz neocenitelný seznam na http://bluray.liesinc.net/.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Regional code u Blu-ray

Příspěvekod st39.6 v úterý 15. 1. 2008 16:35:07

hehe, ne PSko fakt neodbloknes, na to se muzes spolehnout.
a disk se taky sam neodblokuje, tos neco spatne pochopil
WB ma vsechno R0, Fox ma vsechno blokly, jen Sony s BV to stridaj jak chtej. Stejne tak ostatni studia. Jedinej pozitivni dopad regionalniho kodovani je, ze ted je regionu min. Ale to je nam prd platny. Ale alespon ze nektery tituly zustaly neblokly, to je proti dvd zmena. Snad jim to vydrzi (hlavne Warnerum;))
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53


Zpět na Přehrávače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron