HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Upscaling DVD

Takové ty kulaté placaté věcičky, co byly před Blu-ray. Pokud máte přehrávač s upscalingem, dá se na ně občas i dívat...

Re: Upscaling DVD

Příspěvekod tomiisek v úterý 21. 7. 2009 13:48:51

martinhamr píše:Chlapi,když je to taková pecka,ten přehrávač,jakto že o tom slyším až tady od vás ? Nikde jsem nezaregstroval nějaké srovnávací testy,ale zase tolik po tom netu nelezu,to je pravda.

Tak to fakt nikde nekoukas, protoze testu (vcetne srovnavacich) je doslova plnej internet. Asi jsi to moc nesledoval v posledni dobe, prece jen to je novinka, v oficialnim prodeji teprve dva tydny. Jinak na diskuznich vlaknech jsou doslova tisice prispevku, protoze byl ten pristroj pred svym uvedenim na trh velmi dlouho verejne testovan... Zrovna vcerejsi vecer jsem stravil poslechem DVD-Audio a SACD a byl jsem opravdu spokojen. Dukladneji ale pristroj proverim spis az o vikendu, nerad bych hodnotil predcasne. Dosud ani netusim, jak nalozit s prilozenym Blu-ray diskem a k cemu mi jsou fialove bryle...

Par odkazu na testy je na http://www.oppodigital.com/blu%2Dray%2D ... eview.aspx
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Upscaling DVD

Příspěvekod Piskotek v neděle 25. 10. 2009 21:36:58

Protože se diskuse nasměrovala zcela jiným směrem, oživím tak trochu původní téma. Upscaling DVD Ano měl jsem možnost přímého porovnání mezi Upscalingem z DVD Onkyo DV-SP506 a nejlepším modelem receiveru Onkyo TX-SR906, který používa zatím asi nejlepší čip HQV Reon‑VX na převzorkování videa, (lepší než Faroudja DCDi ). A výsledek: obraz převedený z receiveru (vše vedeno přes HDMI) byl o něco lepší/klidnější než přímý Upscaling z DVD. Řeklbych, že z Onkya TX-SR906 o cca 10% lepší než z DVD DV-SP506. Celkové zlepšení obrazu z režimu PAL bez Upscalingu oproti obrazu se zapnutým Upscalingem, bylo tak o cca 10% až 20% zlepšení obazu. A to zejména v zaostření hran u objektů a použití jakéhosi síta filtru přes původní obraz, který byl následně doostřen a byl v pohybu naprosto klidný. U receiveru byl tento filtr klidnější a nešel skoro rozeznat u DVD se tento filtr jaksi pohyboval po obraze a divák si ho mohl lépe všimnout, pokud věděl o co jde. Z dálky však nebyl tento filtr skoro vůbec zaznamenám a obraz působyl klidným dojmem. Obraz byl sledován na 50" full HDTV LCD Sharp, jak z jednoho metru kde byl viditelný onen filtr, ovšem z větší vzdálenosti nebyl vidět vůbec a nerušil. Ovšem fullHD 1080p obraz z Blu-Ray a Upscalingovaný obraz z DVD-PAL vůbec ani v nejmenším nelze srovnávat. Jde jen o jakési dovylepšení obstarožního formátu PAL, tak aby šel tento obraz lépe slodovat na fullHDTV zobrazovačích. Ovšem v rychlých scénách stejně asi nepoznáte rozdíl mezi PAL a HDTV, rozdíl je vidět pouze u statických a méně pohyblivých scén. Tak tolik můj poznatek o funkčnosti Upscalingu DVD
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DVD

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron