HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

AVATAR

Pokud si myslíte, že jste objevili zajímavý tematický článek nebo celý web, sem s ním. Samozřejmě i zahraniční. Kdo bude spamovat, ten poletí!

Re: AVATAR

Příspěvekod st39.6 v pátek 30. 10. 2009 13:28:22

ten film bude mit tri hodiny ... vazne se snazis naznacit, ze nebude mit obsah? je to uplne novej svet, tedy neco, co dneska nedela NIKDO (ukaz mi film, kterej neni podle predlohy, neni remake, reimaginace apod.). nesnazim se bejt ofenzivni, ale rict ze trihodinovej film od camerona v kompletne novym univerzu ma neco spolecnyho s vycerpanosti tematu, mi prijde na hlavu. bude to patrit k tomu nejlepsimu, co letosni mainstream nabidne, i kdyby to dopadlo sebehur.
podobny nazory mi prijdou budto jako ignorantstvi, nebo absolutni pozerstvi :?
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: AVATAR

Příspěvekod JIHORDA v pátek 30. 10. 2009 15:24:54

st39.6 píše:ten film bude mit tri hodiny ... vazne se snazis naznacit, ze nebude mit obsah? je to uplne novej svet, tedy neco, co dneska nedela NIKDO (ukaz mi film, kterej neni podle predlohy, neni remake, reimaginace apod.). nesnazim se bejt ofenzivni, ale rict ze trihodinovej film od camerona v kompletne novym univerzu ma neco spolecnyho s vycerpanosti tematu, mi prijde na hlavu. bude to patrit k tomu nejlepsimu, co letosni mainstream nabidne, i kdyby to dopadlo sebehur.
podobny nazory mi prijdou budto jako ignorantstvi, nebo absolutni pozerstvi :?



Nechávám prostor pro to, že film může překvapit. Ale dle ukázek a prvního dojmu docela dobře tuším, že film nijak nepřekvapí. Digitální animaci již dnes nepovažuju za něco, co bychom mohli nazývat obsahem. Její dokonalost je dnes samozřejmostí a nemůže na ni již být nahlíženo "hele, jak je to obrovsky efektní", ale musí obsah a děj posunovat na novou úroveň. Musí již obhájit sama sebe, jelikož je za horizontem vlastní atraktivity. Navíc podle shlédnutí není animace nijak vyjímečná. Zde se také jedná o pojem "obsah", každý za tím spatřuje především nějakou svoji laťku. Někoho nadchne, někomu stačí, jinému ne. Lítání, běhání, střílení, mutanti jsou již všude a je to pořád dokola. Rozhodně nejsem pozér, je to můj názor, ale jak píšu je tu možnost, že film nakonec i překvapí.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v pátek 30. 10. 2009 15:33:25

JIHORDA píše:Můžu se plíst, ale vzhledem k vyčerpanosti tématů se již nedá nic převratného objevit. Možná by bylo na čase začít se vrace k druhým i třetím plánům a velikým důrazem na obsah.


Co to je za blbost? Vedle těch všech remaků a vykrádaček se stále nechá najít dost originálních filmů, např. District 9, Hanebný pancharti, Vzhůru do oblak, Předčítač, Gran Torino, Odpor, JCVD, Chlapec v pruhovaném pyžamu, Sedm životů, Strážci... A s tím vším dalším, co je v kinech, jsem absolutně spokojený :)

Avatar bude perfektní pastva pro oči, nedokážu si to představit v kombinaci s nějakým šíleně komplikovaným dějem...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod JIHORDA v pátek 30. 10. 2009 17:23:58

Proč šíleně komplikovaný? Mě u těch filmů vadí právě JENOM pastva pro oči. To je málo. Netvrdím že tento žánr potřebuje hlubokomyslné nálože, jenomže s omletým schématem je to nuda. Ano, zažasnu si nad pár efektními záběry, ale to je tak všechno. Situace, postavy, děje, rádoby zápletky jsou stále stejné a omšelé. Tím vůbec neříkám, že film nevytvářeli skuteční umělci ve svých oborech.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: AVATAR

Příspěvekod eko v pátek 30. 10. 2009 20:22:55

JIHORDA píše:Proč šíleně komplikovaný? Mě u těch filmů vadí právě JENOM pastva pro oči. To je málo. Netvrdím že tento žánr potřebuje hlubokomyslné nálože, jenomže s omletým schématem je to nuda. Ano, zažasnu si nad pár efektními záběry, ale to je tak všechno. Situace, postavy, děje, rádoby zápletky jsou stále stejné a omšelé. Tím vůbec neříkám, že film nevytvářeli skuteční umělci ve svých oborech.


Vicemene souhlasim s JIHORDOU,ale posledni trailer se mi opravdu libil a doufam ze film bude stat za to ;)
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v pátek 30. 10. 2009 21:48:39

JIHORDA píše:Proč šíleně komplikovaný? Mě u těch filmů vadí právě JENOM pastva pro oči. To je málo. Netvrdím že tento žánr potřebuje hlubokomyslné nálože, jenomže s omletým schématem je to nuda. Ano, zažasnu si nad pár efektními záběry, ale to je tak všechno. Situace, postavy, děje, rádoby zápletky jsou stále stejné a omšelé. Tím vůbec neříkám, že film nevytvářeli skuteční umělci ve svých oborech.


Něco podobného jsem si myslel po Transformers 2 :D Mě teda ten námět Avataru nepřijde vůbec omšelý, resp. nevzpomínám si na něco, co by se mu aspoň blížilo.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod JIHORDA v neděle 1. 11. 2009 11:16:57

Vš ok, já jen vyjadřuju svůj úhel pohledu a jsem si vědom, že se můžu i plíst na celý čáře. Nikomu nechci brát radost z jeho těšení a zážitku. Na druhou stranu si mylsím, že i zaběhnutá filmová klišé by se mohla alsepoň čas od času posunout na vyšší příčku. Na film Avatar se rozhodně taky těším, ať již mě zklame, nebo ne.
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: AVATAR

Příspěvekod derek v neděle 1. 11. 2009 12:17:42

no, osobně souhlasím s jihordou. prostě filmaři si myslí, že stačí mít skvělý triky - ploché postavy a žádnej, popřípadě blbej příběh se za to schová. to chce prostě dobrý námět a skvělé triky...a pak vzniknou filmy jako aliens, titanic, true lies...a james cameron :)

jinak mě ta ukázka moc neoslovila...asi jsem vyjímka

apropo...včera jsem se koukal na kmotra I, dneska mě čeká II ...to jsou aspoń filmečky ( don corleon má prostě fakt boží hlas, taky bych pro něj makal 8-) )...a nááádherná hudba.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: AVATAR

Příspěvekod JIHORDA v středa 4. 11. 2009 20:09:26

A co sbírka BD - rozšiřuješ ji?
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 17. 12. 2009 21:26:54

Jedním slovem Avatar, dvěma slovy nekonečný orgasmus.

Pro zapšklé škarohlídy a konzervativce to ovšem není. Já si v něm našel to, co jsem hledal, a splynul jsem s Eywou.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod Dave v čtvrtek 17. 12. 2009 22:58:11

Nick007 píše:Jedním slovem Avatar, dvěma slovy nekonečný orgasmus.

Pro zapšklé škarohlídy a konzervativce to ovšem není. Já si v něm našel to, co jsem hledal, a splynul jsem s Eywou.


v sobotu jdu taky, tak povídej, přeháněj. Byl si s brejlema nebo bez.
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: AVATAR

Příspěvekod st39.6 v čtvrtek 17. 12. 2009 23:12:43

ja byl v utery na novinarsky a od ty doby se jeste nevzpamatoval. ten film je ohromnej a uzasnej.
dokonce budu trochu za podivina a doporucim 3D i pres dabing. v tretim rozmeru ten film dostava ... ehm, dalsi rozmer :D. resp. jeste lip se do toho sveta clovek ponori. a kdyz si zvykne na obsazeni, tak mu dabing ani neva :)

mam uz treti den rozepsanou recenzi, ale dostavam se k ni vzdycky jen na par minut za den treba v tramvaji :D , kazdopadne tu je, co mam zatim napsany (ona to neni ani takk recenze, jako zamysleni se nad tim...)

(neni hotova, tzn neni opravena a az si to po sobe prectu, mozna udelam par uprav....)

V roce 2009 se toho stalo hodně. Vrátil se Tarantino, Star Trek se dožil reinkarnace, kina rozbombardovali druzí Transformeři, Twilight dokázalo, že film může být naprostá sračka a přesto trhat rekordy v tržbách. Zemeckis Vánoční koledou potvrdil, že jeho posledních několik filmů postrádá duši. Roland Emmerich rokem 2012 zlikvidoval naší planetu, na kina zaútočil Michael Jackson (nikoli v Zombielandu), nízkorozpočtové sci-fi District 9 znovu-otevřelo vrátka svému mateřskému žánru a vydělalo jmění. Stephen Sommers s G.I. Joe dokázal, že film může být hloupý a mít mizerné triky a stejně dovede být zábavný. Podivali jsme se Vzhůru do oblak, Michael Mann natočil historický film digitální kamerou, podobnou technologií natočil Proyas nedoceněné Knowing. Aronofsky vzkřísil kariéru Mickeyho Rourkea, Yates potvrdil, že je pro Pottera tím pravým, McG s - leč docela povedeným - Terminator: Salvation na několik příštích let zabil terminátoří značku, Henry Selick dokázal, že umí i bez Burtona. Ke svému "rodnému žánru" se vrátil Sam Raimi, nenápadná Pařba ve Vegas rozsekala pomalu každého, kdo na ní zašel, Justin Lin překvapil skvělými Rychlími a zběsilými, Jean Claude Van Damme zažil chvilkový comeback v geniálním JCVD. Eastwood oslnil Gran Torinem, Hood zpackal Wolverina, naopak Snyder parádně zadaptoval "nenatočitelné" Watchmeny. Nikdo si nemůže stěžovat, že by tento rok byl chudý na filmové události. Ta největší ale přichází až teď a dojedné každou z výše zmiňovaných zastiňuje.

A to neříkám jako člověk ovlivněný hypem, který během roku 2009 prorůstal skrz celý internet. To říkám jako někdo, kdo se posledních několik týdnů snažil vyhnout jakémukoliv klipu, televiznímu spotu a vůbec zmínce o filmu, jehož premiéra pro většinu filmových fanoušků znamená především jedno: návrat Jamese Camerona.

Ten se při přebírání Oscarů za Titanik trochu s nadsázkou proklamoval králem světa (opakoval tak hlášku DiCapria ze stejného filmu, ale to spousta lidí jaksi opomíjí), jenže zazlívejte to člověku, který krom nejúspěšnějšího filmu všech dob natočil prvního a druhého Terminátora, Pravdivé lži, Propast, nebo Vetřelce. Cameron vždy posouval digitální efekty vpřed a jeho filmy byly často (nejen žánrovým) gamechangerem na mnoho dalších let. Narozdíl od spousty jiných (r)evolucionářů ale digitální efekty vždycky používal jen jako nástroj k posouvání děje. Jako něco, co je součástí struktury filmu, místo toho, aby z každého digitálního efektu udělal oslavnou událost. Jinými slovy, ačkoliv v nich byl vždycky o krok napřed, Cameron se ve svých filmech s efekty nikdy nevytahoval.

I proto se dá na většinu Cameronovy filmografie nahlédnout jako na nadčasovou. Jeho filmy ale odolávají zubu času nejen díky tomu. On je především výborný režisér-vypravěč, který možná pracuje s příliš archetypální dějovou kostrou (což je, jak se dozvíme o pár řádků níž, i problém Avatara), ale jeho styl nabízí jedinečně komplexní podívanou, precizně zorganizovanou a naprosto dokonale čitelnou. Takovou, jakou vedle Camerona umí už málokdo (na paměti vyvstane leda Spielberg). Je s podivem, jak malé množství filmů dneska vzniká jako jednoduchá filmařina. Spousta tvůrců se za digitální efekty skrývá, jiní nedostatky schovávají za určitou stylizaci - ať už je to rozklepaná kamera, barevné filtry, rychlý střih, zpomalovačky a podobné vychytávky. Málokdo dneska přijde s nějakým příběhem, který by vyprávěl naprosto jednoduše, bez přikrášlení. A když už se někdo takový objeví, většinou to zvoře. Spoustu takových !ozvláštňovvacích" postupů krátkozrace nazýváme revolučními, nakonec se v nich ale ztrácíme a zjišťujeme, že jejich přínos je vlastně nulový.

Ve světle těchto poznatků by se mohlo zdát, že si protiřečím, protože Avatar přináší minimálně dvě (r)evoluce - jedna je v digitálních efektech samotných, druhá v 3D, takže by měl do této kategorie logicky spadat také. Vždyť je celý digitální! Jenže Cameron se za ani jedno neskrývá, pro něj se opět jedná pouze o nástroje. Opravdu vypráví dětinsky jednoduchý příběh, který by se při podrobném rozboru mohl zdát k smíchu. Stejně tak pracuje s žánrovými klišé, ohranými postavami, primitivním až přeexponovaným dělením na hodné a zlé... jenže to všechno se ztrácí při pohledu na svět, který Cameron jako pozadí těchto příběhů vytvořil. Je to nové universum, které žije, dýchá, v jehož existenci nepřestanete věřit byť na jedinou vteřinu. Je to nový svět, do podobných nás za celou historii filmu dovedlo vtáhnout jen pramálo filmů (nabízí se Pán prstenů, Hvězdné války a nemnoho jim podobných), žádným se to ale nikdy nepovedlo tak intenzivně.

To všechno vzniklo pomocí technologie, se kterou by se dalo chlubit, která by se dala zneužít v audiovizuální orgie bez hlavy a paty, v kupu přestylizovaných a orgistických záběrů, které by vyčuhovaly z celku a upozaďovaly děj samotný. Jako jsme zvyklí z většiny filmů. Proto tak rozsáhlá rozprávka o tom, jak se dneska tvůrci pouští do filmů, které prodá pár scén v traileru, ale v nitru postrádají kouzlo. Kouzlo, na které jsme během spousty let bezhlavého blockbusterování zapomněli. Cameron má k dispozici všechny prostředky k tomu, aby natočil stejně efektivní, leč v jádru prázdnou podívanou. Udělal ale pravý opak. Natočil film se srdcem, jehož síla a tlukot přehluší srdce jakéhokoliv velkofilmu. Natočil Avatar.

Příběh (nebojte, nebudu spoilerovat) je to vskutku primitivní. Ne-tak-úplně zlý chlápek pracuje pro úplně zlé chlápky, kteří chtějí vypudit z domoviny úplně hodné chlápky, jenže si uvědomí, že ti hodní jsou vlastně prima a tak se s nimi těm zlým postaví. Dějová kostra stará snad jako filmové umění samo, to samé platí pro další rozdělení postav i klíčové body narace. Cameron po příběhové stránce - samozřejmě krom místa a okolností jeho ukotvení - nenabízí vůbec nic nového, naopak přetřásá postupy, které zanikly s novým miléniem. Avatar se nesnaží být temný (i když místy docela brutálně je), nesnaží se být strašně inteligentní, nesnaží se nějak ozvláštnět. Ve své podstatě je to podívaná pro celou rodinu, která ale potěší každou generaci. Ten příběh je vlastně pohádka jak vyšitá.

Jenže na tom nezáleží. Stejně tak nezáleží na tom, že Cameron, ačkoliv se to nabízí, v prospěch příběhu nevyužívá filosofické otázky, které některé prvky děje vytvářejí. Avatar by mohl být dějově a hlavně myšlenkově podobně komplexní, jako byla trilogie Matrixu, ostatně pracuje s velmi podobným tématem - jen trochu naruby. Jenže Cameron, narozdíl od Wachovských, míří za jednoduchým dobrodružstvím, které se vrací k těm prosťoučkým výpravám do neznámého světa, jaké před ním podnikali průkopníci kinematografie. Ano, člověk mu může tuhle primitovnost zazlívat, ale proč?
Hi-tech budoucnost, v níž Cameron operuje, nezasahuje do podstaty příběhu. Stejně jako se v Terminátorovi nabízelo rozvíjet filosofické a jiné debaty o časových paradoxech, místo nichž režisér preferoval přímočarou akci, v jejímž centru bylo drama jedince - ne globální problémy. Ale ano, o poselství se tu zavadit dá.

Pandora, planeta, na které se Avatar odehrává, je Cameronovým dítětem. Od prvního stébla trávy až po zub okřídleného netvora, všechno pochází z jeho hlavy. Vytvořil úplně nový svět, se svou vlastní faunou a flórou, mytologií, historií. S vlastními pravidly, zákony. Je to svět úchvatný nejen na pohled, v jeho rámci se některé děje nebo zákonitosti musíme naučit vnímat jiným způsobem. Na Pandoru je třeba dívat se jinýma očima. Někomu by se mohlo zdát třeba fluoreskování zdejších organismů trochu over-the-top, postupem času ale člověk zjišťuje, že i pro to má Cameron důvod, nenápadně se vázající na samotnou zápletku filmu a vytvářející podstatu pro veškeré přírodní jevy na Pandoře. Než začnete odsuzovat eye-candy povahu Cameronovy planety, radši jí nejdříve pořádně prozkoumejte.

V centru všeho dění je samozřejmě Avatar Jacka Sullyho, tělo Na´vi ovládané na dálku lidskou myslí. Je to úchvatné stvoření, s duchem zvědavého a dětinského Sullyho vskutku neodolatelné. Provádí vás světem Pandory a s upřímným nadšením a zvědavostí jí obdivuje tak, aby k tomu samému přimněl i diváka. Ten se novým světem nechává vskutku unášet a není to jen díky tomu, že Cameronova fauna i flóra žijí a dýchají jako skutečný svět, prsty v tom mají také dokonale použité technologie. K těm se ještě vrátím na konci.
Pandora je další postava příběhu. Kdo jí nebude obdivovat, si už snad ani nemůže užívat jiné filmy. Procházka po ní je esencí filmového dobrodružství.

Stejně tak objevování zvyků Na´vi. Jedná se o prostřední část filmu a pro některé může být místy trochu nudná. Ne snad proto, že by se nejednalo o něco neuvěřitelného. Vždyť Cameron oslňuje každým okamžikem. Jde spíš o to, že se s postupným Jakeovým poznáváním života zdejších domorodců děj nehýbe moc vpřed. Cameron "jen" oslňuje neustále se vršící kopou nových objevů. A Jake si rozdíl v lidství a v bytí Na´avi uvědomuje velmi pomalu, skoro až nezpozorovatelně. Dovedu si představit, že tyto okamžiky budou pro méně oslněného diváka onou slabší chvilkou filmu. Pořád ale předčí cokoliv jiného.

Cameron navíc chystá naprosto grandiózní finále. Takové, jaké před ním nikdo nenatočil. Za zněný epické Hornerovy hudby diriguje jednu z nejepičtějších sekvencí v dějinách filmu. Takovou, která už musí oslnit i do té doby zapšklé skeptiky. Jedná se o opravdovou bitvu. Ne o takovou, na které jsme zvyklí ve filmech. Není to jen změť detailů válečné vřavy, nepřehledných polocelků, skrývajících nedostatek výpravy nebo nižší rozpočet. Je to sekvence, která do mrti využívá poslední pixel digitálních kamer. Každý Cameronův záběr využívá celé plochy záběru, každý milimetr širokoúhlého plátna zabírají detaily, jejichž zkoumámí samo o sobě zabere spousty projekcí. Vzpomínáte na epickou bitvu v Návratu krále? V úvodu třetí epizody Hvězdných válek? Jejich součet by dal tak polovinu toho, co předvede Cameron. Gradace celého finále je navíc bez nadsázky jeden z vrcholů mainstreamové kinematografie.

Avatar je film, který v příštích několika letech nikdo nepředčí. Geniálně zrežírovaný snímek, jehož dokonalost nemůže srazit na kolena něco jako křečovité dialogy, slabší zápletka, nebo zelené poselství. V jistých směrech - hlavně po omílané dějové stránce - je to ohromný krok zpět, jinak ale Cameron opět uniká všem svým režisérským kolegům o několik let do budoucnosti.
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 17. 12. 2009 23:32:32

Dave: Byl jsem na 2D s titulkama ve Village. Nechtěl jsem si zkazit první dojem dabingem (u Harryho 6 šel zážitek o 50% dolů). Až bude na začátku ledna čas, tak si zajdu ještě s přítelkou do IMAXu na 3D, tak jsem zvědavej na srovnání. Imho ten film netratí ve 2D vůbec nic :)

st39.6 píše:ten film je ohromnej a uzasnej


Dodám: Cameron je bůh.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v pátek 18. 12. 2009 18:56:48

Juta píše:Byli jste někdo na 2012 ? Na plátně je to docela luxusní zážitek. Děj není jako u všech Emmerichových filmů vůbec důležitý protože jeho filmy jsou jak on sám tvrdí pro masy. Ale vizuálně je to pastva pro oči a stojí to zato. ;)


Na Avatar nemá ani po té vizuální stránce (která je u 2012 pěkná). Jako popcorňák dobrý, ale ta snůška vyslovených blbostí (fyzika, chování lidí atd) mě (stejně jako u Transformers 2) dost vadila. U Avataru jsem žádné nelogičnosti neviděl :)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod Martas v pátek 18. 12. 2009 19:49:35

To vypada moc pekne a rad bych na to zasel ale spis bych mel zajem o IMAX 3D ale nemuzu nic v Brne najit je tu neco takoveho diky. :?
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v pátek 18. 12. 2009 19:49:52

Juta píše:U Avataru a ani u 2012 nemá význam hledat nějakou logiku, natož fyzikální zákony. Nic takového tam není a tvůrci se o to ani nesnažili.


Myslíš? Pokud vím, že se to odehrává na Zemi, tak se mi nelíbí, že to prostě odporuje zdravému rozumu, ale takový je Hollywood a aspoň se na to dobře kouká. Kdežto u Avataru... Pandora je úplně jiná než Země a platí pro ni jiné zákony a de fakto všechno, co jsem viděl, je možné i ve skutečnosti (ale fakt ne na Zemi).

Martas: IMAX je jen v Praze na Floře. Ale do Vídně bys to měl možná mnohem blíž ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v pátek 18. 12. 2009 20:28:20

Ač s Blizzardem v hodnocení filmu nesouhlasím, tohohle jsem se přesně bál:
Blizzard z ČSFD píše:Druhá věc s 3D spjatá je samozřejmě ten obávaný a nejednou proklínaný dabing. Konkrétně zde bude možná většině připadat normální či průměrný, ale pro mě byl spíše ucházející a místy opravdu příšerný, dabing některých postav byl za trest a obzvláště krátké bojové hlášky byli opravdovou parodií, která působila spíš směšně a byla akorát tak na pěst. ... Při představě, že se dívám na program kina a vidím všude 3D + český dabing, tak by mě do kina už nikdo nikdy nedostal.

:cry:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod Martas v sobota 19. 12. 2009 9:57:36

Diky zdalo se mi divny ze na netu nemuzu v Brne nic najit sice se tomu dost divim i ted ale co nadelam ale pokud se rozkejvu tak spis tu Prahu dekuji. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: AVATAR

Příspěvekod tomiisek v středa 6. 1. 2010 17:06:28

:mrgreen:

Obrázek
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: AVATAR

Příspěvekod Dave v středa 6. 1. 2010 20:24:36

... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: AVATAR

Příspěvekod d.f.h v středa 6. 1. 2010 20:29:51

Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: AVATAR

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 7. 1. 2010 2:35:52

http://www.kinovydelky.cz/index/0?od=1970&do=2009

Ještě 750 mega, to by snad mohl dotáhnout. Já tomu určitě trošku pomůžu :D
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: AVATAR

Příspěvekod DonCorleone v čtvrtek 7. 1. 2010 19:41:27

Avatar som videl v 3D kine s dabingom ktori mi poriadne strpcil zivot :evil: Pocut detsko prefetovany hlas Dusana Cinkotu pri pohlade na Sam W. bol ako pest na oko....... To mi samozrejme nemohlo vziat uzas pri 3D efektoch - bol to vobec moj prvy 3D film aky som videl a doslova mi aj s bratom padla sanka :shock: uz pri pohlade na uvod filmu :mrgreen: Dej tu nebudem preberat je hlupy a otrepany ale napriek tomu zostava pre mna Avatar filmom roka najme co sa tyka pokroku v technickej oblasti - len sa bojim ze teraz mi budu pripadat ostatne filmy iba ako "filmy" :D Sklamanie na druhu stranu pre mna znamenal soundtrack za ktori sa musel J. Horner pri vsetkej ucte poriadne hanbit :!: K 2012 tu som videl a dakujem uz si neprosim podla mna daleko horsia ako Den potom a to aj po vizualnej stranke. Juta nechapem ako si to mohol nazvat luxusom :roll: Ja som si pripadal ako pri hrani PC hry a navyse kazdy efekt tam doslova bil do oci.
P.S. : Nick007 tak ja zase pevne dufam ze nedosiahne az na trzby Titaniku pretoze Avatar bol urcite slabsi ako Titanic a ten parnik by si to fakt nezasluzil :lol: Jamesovi dakujem za skveleho plechaca T-101 moj naj film a takisto mu musim podakovat aj za Avatar pretoze prave kvoli nemu si budem moct uz tento rok vychutnat Home 3D - teda pokial nasporim na kvalitny projektor ;)
Uživatelský avatar
DonCorleone
0+
0+
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtvrtek 12. 6. 2008 11:36:44
Bydliště: Partizánske , Slovensko

Re: AVATAR

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 7. 1. 2010 20:04:22

Ohledně těch tržeb - vzhledem k tomu, že miliarda přitekla za prvních 17 dnů, tak jsem zvědavý, kde to skončí...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: AVATAR

Příspěvekod st39.6 v pátek 8. 1. 2010 16:11:16

ono to rychle prestane pribyvat. tech sedmnact dni bylo nabusenejch diky vanocum, kdy pravidelne u vsech velkofilmu nedochazi k poklesu (proto vedle avatara vydelali i chipmunkove a sherlock). ted to pujde dolu, imo se zastavi nekde kolem miliardy a pul. coz je samozrejme i tak neco naprosto uchvatnyho. cameron je financni masina. to ani nechci premejslet o trzbach z BD/DVD :shock:
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé články a odkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron