HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Problémy se zapojením USB HDD k TV Samsung

DVD rekordér má dnes doma kde kdo. Jak ale zaznamenat HDTV vysílání, pokud už ho tedy přijímáme?

Problémy se zapojením USB HDD k TV Samsung

Příspěvekod boy_george v úterý 8. 1. 2013 11:14:17

Ahoj, mám už rok LED TV Samsung UE37D6570. Na začátku pro nahrávání jsem připojil přes USB ext HDD Samsung G2 Portable 320 GB. Dva týdny vše fungovalo a pak začaly problémy - TV jako by neviděla HDD a musel jsem přeformátovat disk několikrát. Po měsíci jsem vyměnil disk za ext HDD Verbatim 320GB. Od té doby skoro rok to fungovalo. Včera ale situace se zopakovala a TV přestala komunikovat s HDD a nabízí přeformátování. Mám obavy, že vše co jsem si nahrál během toho roku je ztracené.
Máte někdo nějaké zkušenosti s nahráváním z TV na HDD? Je to problém televize nebo disku? Jak se dá předcházet těm výpadkům HDD? Použit 3,5" disk s vlastním napájením? Díky předem za rady.
boy_george
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 23. 2. 2012 23:52:21

cheap jerseys from china Through the third cone towards four

Příspěvekod envitoemberve v pondělí 2. 9. 2013 13:04:14

pairs of bracelets have been worn round the wrist or maybe high on the adjustable rate mortgage

Clown: Sweet outfits that are too large. Decorate by cheap jerseys using either fabric paint, or even markers. For many who dare consider tiedie. Cavalli then released a new designer clothing line, a less expensive Just Cavalli range for their younger patrons, a casual collection called Independence, and Angels, for that tots with his consumers. In 1999, he started out a store on New York City's Madison Avenue, how the Sex along with the City actresses proudly favored. Soon the new women on the city were all wearing Cavalli Skinny jeans.

One of the quickest of Halloween bat crafts that you can create comes out of wholesale jerseys a regular egg cell carton. Take the carton and cut out 3 of the egg cups ( preserving them together ) Take plus cut out leading of the two outside the house egg cups to mimic wings. Draw a facial area on the midsection egg glass, punch an opening in the top and bring a string through it to hang from the ceiling or another place.

Antonio's interest is supplied from the visiting dental practice, Hugo Weaving, whose credentials seem to call for more removing than bridgework. When a jaguar begins hurting humans with revenge with the death associated with her pups a hunt is organized which means that Antonio has to come head to head with his previous and his offer. Listening to wellknown personalities like Dreyfuss, Weaving plus Spall speaking with Spanish language accents was at first rather distracting although the seductive dynamics of the history soon begins.
envitoemberve
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 2. 3. 2012 4:59:18
Bydliště: United States


Zpět na Rekordéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron